NOVINKY

Nové kurzy, krátké zprávy a info o akcích.


Našim absolventům se daří

5. 12. 2017

Kiwi.com, IBM, Red Hat, AT&T... Do těchto a dalších firem míří absolventi našich kurzů. Každý týden dostáváme aspoň jeden děkovný e-mail od účastníků ENGETO kurzů, kterým naše výuka pomohla získat vysněné místo v IT firmách.

Myslíš, že kecáme? Kdepak! Na webu budeme pravidelně zveřejňovat příběhy našich absolventů, kteří se díky našim kurzům posunuli v kariéře. Tak třeba Peter nyní pracuje v AT&T, Tomáš získal místo v IBM.


3...2...1..Spouštíme online kurzy!

24. 11. 2017

Po měsících krve, potu a slz jsme spustili online kurzy. Makali jsme na nich 14 měsíců, průběžně jsme je předělávali, doplňovali, redesignovali. Na vývoji se podíleli i naši studenti, kteří měli přístup na online portál a dávali nám cennou zpětnou vazbu - díky moc! Ale teď jsou kurzy hotové.

Na našich stránkách najdeš 4 nové kurzy: Linux, Skriptování v Bashi, Databáze a Sítě. Váháš, jestli je online vzdělávání pro tebe? Vyzkoušej Linux free kurz, základní lekci o Linuxu.


Nejlepší světové superpočítače běží na Linuxu

20. 11. 2017

Prestižní tabulku Top500, která monituruje nejvýkonnější počítače světa, ovládl Linux. Ještě loni byly v tabulce Top500 dva stroje, které používaly jiný operační systém, ale podle nedávného měření je teď prvenství Linuxu stoprocentní. Co to o Linuxu vypovídá? No přece to, že jde o velmi výkonný a spolehlivý operační systém.

V našem blogu se dočteš také to, jaký výkon má nejlepší počítač světa Sunway TaihuLight z Číny a kolikrát je výkonnější než běžný notebook.


Odstartovaly poslední letošní prezenční kurzy

19. 11. 2017

Minulý týden začaly Python kurzy v Praze a v Brně. Ale nezoufej, další várka prezenčních kurzů bude už v lednu. Sleduj náš web nebo facebookový profil, v nejbližších týdnech spustíme nové registrace. Těšíme se na tebe!


Proč jsou vývojáři v práci šťastní?

5. 11. 2017

V našem nejnovějším blogu se dočteš, že vývojáři chápou programování jako své hobby, a proto se těší do práce. Podívali jsme se i na další výsledky z průzkumu mezi 64 000 vývojáři z celého světa a je to fakt zajímavé čtení :)


Vylepšili jsme Linux free kurz

6. 11. 2017

Linux free kurz už absolvovalo přes dvě stě z Vás. Proto jsme jej trochu upravili, aby byl ještě srozumitelnější, obsahově zajímavý, zkrátka user-friendly as much as possible. Kdo jej ještě nevyzkoušel, nechť neváhá a jde do toho.


V listopadu startují Python kurzy.
V Brně i v Praze.

25. 10. 2017

Oba kurzy spouštíme v 22. listopadu. V Brně tě čeká dvanáctitýdenní komplexní kurz, v Praze zase intenzivní třítýdenní workshop. Oba kurzy jsou určeny pro úplné začátečniky. Těšíme se na vás.


ENGETO podcast #1: Jak spolu souvisí IT trh v Česku, vzdělávání ajťáků a ENGETO?

8. 10. 2017

Poslechni si náš úplně první podcast. Dozvíš se, jak spolu souvisí IT trh v Česku, vzdělávání ajťáků a náš start-up. Marian Hurta, spoluzakladatel Engeto, mluvil s Martou Miakyšovou, která pracuje v recruiterské společnosti Randstad a specializuje se na IT. Určitě je o co stát!


BLOG: KOLIK SI VYDĚLÁ AJŤÁK V ČESKU?

8. 10. 2017

Přečti si nejnovější blog o mzdách v IT. Je to zajímavé čtení :)


SPOUŠTÍME LINUX ONLINE KURZ. VYZKOUŠEJ ZDARMA

28. 9. 2017

Ježíšek naděluje na Vánoce, my v září - odemkli jsme Linux online kurz, který je zdarma. Dozvíš se v něm základní informace o Linuxu a naučíš se, jak psát příkazy a argumenty v příkazovém řádku. Kurz ti zabere dvě, tři hodinky a my budeme rádi za zpětnou vazbu - určitě jej vyzkoušej.


V ŘÍJNU OTEVÍRÁME PREZENČNÍ LINUX KURZ V PRAZE

14. 9. 2017

17. říjen bude běžný den pro lidstvo, ale veliký den pro ENGETO - odstartuje náš prezenční Linux kurz v Praze. Dvanáct tříhodinových lekcí plných interaktivní výuky, spousta úloh z praxe, to vše zabaleno v inspirativním a startup-friendly prostředí Impact Hubu. Praho, těš se!


Vítáme tě na našem novém webu

9. 8. 2017

Nový design, zrychlení a optimalizace webu, uživatelsky příjemnější prostředí, ale například také online platby nebo nové obchodní podmínky. To všechno přichází s novým webem, na kterém jsme dřeli několik měsíců a teď už je jenom ve tvých rukou. Tak se pojď porozhlédnout!


V září otevíráme další Python a Linux kurzy

8. 8. 2017

Již brzy spouštíme nové kurzy! Od září s námi můžeš makat na znalostech z Linuxu i Pythonu. Začít s IT není nikdy pozdě. Nemusíš mít žádné zkušenosti, na kurzech tě všechno naučíme. Praha i Brno, zůstaň v obraze!


ENGETO partnerem the Linux Foundation

8. 8. 2017

Jako jediná vzdělávací agentura v rámci zemí V4 jsme se stali oficiálním partnerem Linux Foundation. Osnovu našich kurzů schválili ti největší linuxoví profesionálové, a tak můžeme studenty prakticky připravovat na certifikát Linux Foundation Certified System Administration. Díky němu budeš v IT jako rocková hvězda.