Kurzy Termíny

Získej až 50 000 Kč na jakékoliv IT kurzy!

DOTOVANÉ KURZY OD ÚŘADU PRÁCE „JSEM V KURZU“

Cena mnoha kurzů je pro spoustu lidí příliš tvrdý oříšek, digitální znalosti jsou přitom cennější než kdy předtím. MPSV aktuálně nabízí parádní řešení a příležitost opravdu pro každého – dotaci Jsem v kurzu, díky které můžeš na vzdělávání získat až 50 000 Kč. Krok za krokem tě provedeme tím, jak to funguje, jak můžeš získat žádané IT dovednosti a zvýšit svoje šance na pracovním trhu.

82 % Z CENY zA TEBE UHRADÍ MPSV. JAK DOTACE JSEM V KURZU FUNGUJE?

Cílem projektu je umožnit ti snáz získat odborné znalosti, díky kterým bude tvoje uplatnitelnost na trhu práce vyšší. Hlad po IT odbornících je obrovský a tohle je skvělá šance doslova pro každého.

ENGETO je v databázi Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Díky tomu najdeš naše kurzy v jejich databázi a můžeš na ně využít zmíněnou dotaci Jsem v kurzu. Úřad práce ti tak hradí až 82 % z plné ceny, maximálně do výše 50 000 Kč.

Příklad: Líbí se ti naše Python Akademie? Její plná cena je 22 990 Kč s DPH a bez dotace bys na úhradu byl sám/sama. Pokud využiješ program Jsem v kurzu, Úřad práce (když splníš všechny podmínky) za tebe zaplatí 18 851 Kč a ty jen 4 139 Kč s DPH. To není vůbec špatný, co říkáš?

Využít tuhle možnost má navíc úplně každý. Stačí, když si vybereš kurz a vyplníš do přihlášky vše potřebné (detailní návod pro tebe máme níže). Tak do toho pojď s námi! ENGETO patří mezi přední vzdělávací instituce v Česku a systém naší výuky jsme už za ty roky působení a spolupráce s firmami parádně vyšperkovali.

100% online
Zkušení lektoři s komerční praxí
Kurzy na několik dní i 6 měsíců
Pro začátečníky i pokročilé
Unikátní výuková platforma

Pro koho? Úplně pro každého!

Využít možnost téhle dotace má opravdu úplně každý. Spojení s Úřadem práce může sice evokovat to, že musíš být bez zaměstnání, ale není tomu tak. Nárok mají:

 • Zaměstnanci
 • OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná)
 • Maminky a tátové na rodičovské dovolené
 • Studenti vysokých škol
 • Zaměstnanci firem s omezeným rozpočtem na vzdělávání
 • Nezaměstnaní

1. KROK

JAK NA TO? Vyber si z nabídky kurzů

Nejprve se musíš v e-shopu Úřadu práce přihlásit, využiješ k tomu černé tlačítko „PŘIHLÁŠENÍ“ vpravo nahoře. Máš na výběr mezi Identitou občana (bankovní identita, klíč eGovermentu, eObčanka atd.) nebo Datovou schránkou.

POZOR: Podání přihlášky funguje pouze na počítači a v prohlížečích Chrome, Firefox a Edge. Odeslání přihlášky NEFUNGUJE PŘES TELEFON!

POZOR: Datovou schránkou se můžeš přihlásit pouze jako občan-jednotlivec. Pokud jsi OSVČ a přihlásíš se datovou schránkou, kterou máš registrovanou právě jako OSVČ, nezobrazí se ti po přihlášení tlačítko „PŘIHLÁSIT“ na stránce daného kurzu. Je potřeba využít eObčanku nebo bankovní identitu.

Jakmile máš přihlášení hotové, přichází na řadu výběr kurzu. Ten v databázi najdeš jedině za předpokladu, že začíná za nejpozději 30 dní. Pokud kurz začíná za méně jak 30 dní, pak už ho na webu ÚP nenajdeš a není možné na něj dotaci využít. Je to podmínka dotace, na kterou my jako ENGETO nemáme žádný vliv.

A jak tedy kurz najít? Mrkni na nabídku našich kurzů v rámci programu Jsem v kurzu. Buďto do vyhledávání zadáš přesný název (například Python Akademie, Datový analytik s Pythonem apod.) nebo můžeš využít přímé odkazy níže:

Akademie na 3–6 měsíců

Intenzivní kurzy na 3–5 dnů

2. KROK

ZAČNI STUDOVAT A SPLŇ PODMÍNKY

Aby ti Úřad práce dotaci uznal a 82 % ceny kurz za tebe uhradil, musíš splnit několik podmínek:

Pokud některou z podmínek programu Jsem v kurzu nedodržíš, budeš muset kurz uhradit v plné výši samostatně. 💰

Zažádat o kurz s příspěvkem

VYBRANÉ ČAsté otázky a odpovědi

Do kurzu se můžeš přes stránky Úřadu práce zaregistrovat, pokud:

– do začátku kurzu zbývá minimálně 30 dní,
– od podání přihlášky až do konce kurzu jsi na Úřadu práce registrován/a jako: uchazeč o zaměstnání (pro nezaměstnané) nebo zájemce o zaměstnání (může se registrovat i zaměstnaný člověk, OSVČ, osoba na mateřské, student a snad prakticky kdokoliv)
– o zařazení do evidence nemusíš žádat odděleně, je přímo součásti přihlášky (přihláška obsahuje i dobrovolnou volbu, že tě z evidence po konci kurzu zase vyřadí).

Vše tedy vyřešíš přímo při podání přihlášky.

Vždy podáváš pouze jednu přihlášku, a to v e-shopu Úřadu práce. Přes náš web ani jinde se pak už nepřihlašuješ.

V e-shopu Úřadu práce je ENGETO registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů.

Před začátkem kurzu musíš uhradit zálohu ve výši zbylých 18 % z jeho ceny (příklad: Python Akademie stojí 22 990 Kč, pokud ti ÚP dotaci uzná, hradíš pouze 4 139 Kč s DPH). Zbytek za tebe po konci kurzu doplatí Úřad práce.

⚠️ V případě, že nesplníš podmínky Úřadu práce, musíš kurz po jeho konci doplatit v plné výši ze své kapsy.

První podmínkou je zůstat v evidenci Úřadu práce po celou dobu trvání tvé přihlášky, tedy od přihlášení po ukončení kurzu.

Pokud by tě vyřadili z evidence Úřadu práce ještě před koncem kurzu, ať už jako uchazeče nebo zájemce o zaměstnání, musíš kurz doplatit sám/sama.

Dále za tebe Úřad práce kurz doplatí, pokud:

– splníš docházku alespoň z 80 % (pozor – v případě našich online lekcí se musíš připojovat na živé lekce s lektorem, takže např. z 10 lekcí se připojit na 8 z nich, zbylé 2 můžeš zhlédnout ze záznamu),
– kurz úspěšně zakončíš.

Detailní informací o podmínkách o proplácení kurzů se dozvíš zde.

Čekat. 🙂 Po podání přihlášky má Úřad práce 30 dní na to, aby se k ní vyjádřil. Během této doby svolá komisi, která tvou přihlášku buď schválí, nebo zamítne.

Konkrétně můžeme tvé studium od přihlášení po zakončení rozdělit na tyto fáze:

 1. Podání přihlášky (cca 15 minut)
  1. Přijetí přihlášky ENGETEM (zpravidla do druhého pracovního dne)
  2. Schválení/zamítnutí přihlášky Úřadem práce (až 30 dní)
  3. Finální potvrzení přihlášky a fakturace 18% zálohy ENGETEM (zpravidla do druhého pracovního dne)
 2. Po zpracování platby za zálohu tě systém automaticky zaregistruje do kurzu a můžeš začít studovat nebo se těšit na kurz.
 3. Na konci kurzu vyhodnotíme splnění podmínek a označíme tvou přihlášku:
  1. absolvováno = Úřad práce kurz doplatí
  2. neabsolvováno = kurz doplatíš v plné výši ty

Jakmile přijmeme tvou přihlášku (krok 1.2), změní se její status na Účast schválena vzdělavatelem:

Úřad práce účast schválena vzdělavatelem

A od této chvíle máš na kurzu garantované svoje místo. 🙂 Pokud Úřad práce tvou přihlášku schválí, vždy tě do kurzu zaregistrujeme. Nehrozí, že po čekání několika týdnů bychom tě my odmítli nebo ti napsali, že kurz nakonec nebude. 🙂

Bohužel, pokud Úřad práce tvou přihlášku zamítne, nemůžeme s tím nic dělat. Zatím však máme průměrnou „úspěšnost“ 1 zamítnutá přihláška na 10 uznaných.

Úspěšné zakončení kurzu za účelem jeho doplacení Úřadem práce je vždy specificky napsáno v jeho obecném popisu v e-shopu Úřadu práce a komunikováno v průběhu kurzu. Obecně ale platí:

 • Projdeš výukové materiály, doženeš záznamy, splníš všechna cvičení, úkoly, kvízy a testy, minimálně z 80 %.
 • Nespadá sem certifikace z jednotlivých Akademií ani tvorba portfolia!
  • Tato část kurzu je pro tebe stejně dobrovolná jako pro samoplátce a účast v certifikaci ani případný úspěch/neúspěch nemá vliv na doplacení kurzu Úřadem práce.
  • O certifikaci se ale určitě pokus! Silně to doporučujeme, protože se ti bude hodit do portfolia. Nebude ji po tobě ale chtít Úřad práce.

Jde, ale… 🙂 Nejdříve musíš mít ukončený první kurz, pak si můžeš v systému ÚP vytvořit novou přihlášku a zažádat o dotaci na kurz další.

I tady platí, že se můžeš přihlašovat pouze na ty termíny, které začínají za 30 a více dní.

V průběhu 3 let můžeš čerpat až 50 000 Kč na zvolené rekvalifikace a vzdělávací kurzy v oblasti digitální dovedností. Peníze přitom musí být vyčerpány nejpozději do září 2025, což znamená, že bys svůj kurz měl/a zahájit nejpozději začátkem léta 2025 (a v případě kurzů delších než 3 měsíce nejpozději začátkem jara 2025). Stav svého konta nalezneš po přihlášení se ke konkrétnímu kurzu.

Můžeš taky mrknout na webinář, v rámci něhož jsme se zaměřili právě na téma programu Jsem v kurzu.

Máš dotazy? Ozvi se studijním koordinátorům!

Rádi ti pomůžeme s výběrem kurzu a zodpovíme jakékoliv dotazy.
+420 773 087 597