Termíny

Březnové novinky v platformě:

Spouštíme terminály v lekcích a chystáme osobního IT mentora

Studuješ s námi? Pak tě budou zajímat novinky, které na tebe v online platformě čekají tento měsíc! Pracujeme i na řadě vylepšení, na které se brzy můžeš těšit.

Studuješ s námi? Pak tě budou zajímat novinky, které na tebe v online platformě čekají tento měsíc! Pracujeme i na řadě vylepšení, na které se brzy můžeš těšit.

V roce 2020 je naším cílem, aby jsme ti na ENGETO Online Portálu poskytli kompletní servis v rámci studia i budoucího uplatnění. Tento cíl jsme začali naplňovat tím, že jsme ti umožnili kód v tvých cvičeních automaticky testovat. Na tomto poli budeme ještě dále pracovat, aby jsi mohl/a otestovat všechen svůj kód ve cvičení, a nejen část, jako je tomu teď.

Tento měsíc jsme však pokračovali v nastavení infrastruktury, která zabezpečí vyhodnocování tvého kódu bez potřeby instalace softwaru na tvojí straně. Kromě toho jsme podnikli první kroky v projektu osobního mentora, který bude sledovat a informovat o tom, jak se ti na portálu daří a dále ti bude doporučovat kroky ke zlepšení.

Terminál v Linux kurzech: Studuj z jakéhokoliv počítače

Na linux kurzech se musíš spojit na dálku s naším serverem. To bylo donedávna celkem náročné. Musel/a jsi se připojit přes terminál na svém počítači. Pokud si měl Windows OS, čekala tě navíc instalace dalších aplikací pro spojení. To my ale nechceme.

Odteď můžeš v rámci Linuxového kurzu využívat svůj dedikovaný terminál uvnitř každé lekce. S ním můžeš pracovat tak, jako kdyby si pracoval/a s terminálem na svém vlastním počítači. A je jedno, jestli máš nainstalovaný Linux nebo Windows. Chceme ti poskytnout možnost okamžitého a efektivního zkoušení toho, co se učíš v lekcích.

Terminál v Python kurzech

Svůj terminál dostaly i kurzy Pythonu. Procházíš lekci a napadne tě, jak by fungoval určitý výraz nebo kus python kódu. Stačí otevřít terminál, napsat svůj kód a výsledek vidíš okamžitě. To je možné díky Python REPL (read-evaluate-print-loop), tedy “vyhodnocovače” python kódu. Znamená to, že ani nemusíš mít nainstalovaný python na stroji, na kterém si prohlížíš lekci.

Terminál s REPLem python funguje tak, jako ten u tebe na počítači. Navíc si REPL můžeš ukončit a dostaneš se do bash shellu. Tam si můžeš zkoušet linuxové příkazy.

Začínáme měřit statistiky

Čas je zlato. Efektivní využití času je předpokladem úspěchu. Čas strávený trénováním určité schopnosti je přímo úměrný úrovni té samé schopnosti. Když se ale učíš, nesleduješ čas. Možná ani nevíš, čemu čas věnovat.

Proto jsme tento měsíc nasadili infrastrukturu, která zaznamená tvůj čas strávený nad lekcí, kurzem, kvízem, nebo cvičením virtuální stáže. Budeme tak schopni poskytovat lepší úroveň kariérního poradenství, ale taktéž doporučit, na čem je nutno ještě zapracovat. Na portálu tyto data tento měsíc ještě neuvidíš. My ale pilně pracujeme na tom, aby se tak stalo co nejdříve.

Připravujeme

Studenti prezenčních kurzů, myslíme na Vás

Naše prezenční kurzy neustále vylepšujeme. Přidáváme nové programovací cvičení, projekty a každý měsíc zpřístupníme nový online kurz.

Pokud navštěvuješ prezenční akademii, musíš sledovat, ve kterém týdnu jsi, najít link na Slack chat skupinu nebo jít do mailu a rezervovat si kariérní konzultaci. Teď ale nastal čas, kdy ti chceme umožnit mít všechno přístupné na jednom místě – přímo v portálu. Chceme aby tvoje zkušenost, jako studenta či studentky akademie, byla co nejpříjemnější.

Vyslechli jsme vaše návrhy a pouštíme se do přípravy dedikované stránky pro každou akademii, kterou navštěvujete. Bude se nacházet mezi záložkami tvojí domovské stránky, tedy na místě, kde se dostaneš po přihlášení.

V první fázi budeš mít na této stránce akademie k dispozici přehled zapsaných online kurzů k akademii, přehled progresu kurzu jako lekce, které už proběhly, nebo tě čekají a místo konání lekcí. Dále možnost odevzdávat projekty na review lektorovi, propojení na Slack kanál pro komunikaci s ostatními studenty akademie a případné odkazy na relevantní blogové příspěvky.

Myslíme na všechny

Kromě stránek akademie ale budeme pokračovat ve zlepšování zaznamenaných statistik každého studenta. Svoje statistiky tak v průběhu následujících měsíců uvidíš na vylepšeném dashboardu – domovské stránce, kterou budou mít k dispozici prezenční i online studenti.

Reset testů na portálu

Pokud jsi strávil na portálu víc času a chtěl sis v rámci učení projít kurz víckrát, tak si narazil na jeden problém – nebylo možné vyplnit review test víckrát. Jakmile si test jednou odevzdal, tak už nebylo možné odpovědi změnit, ani zkusit udělat test znovu. Tento feedback jsme slyšeli na výuce od studentů a rozhodli jsme se umožnit studentům spustit každý test opakovaně bez omezení.

Zaujal tě přehled novinek? Přihlas se k odběru našich newsletterů a informace o nových kurzech od nás dostaneš přímo do své schránky. Nebo nás sleduj na sociálních sítích a nic ti neunikne!

Související články

Přidej se k 12 000+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o termínech, pracovních nabídkách nebo novinkách v ENGETU. Pojď do toho!