Termíny

Jak začít v IT?

Získej znalosti, které můžou kompletně změnit tvoji kariéru. Je čas začít v IT! Ve videích níže ti poradíme, jak se naučit programovat a vybrat kurzy programování, která technologie má jaké přednosti i záludnosti a na co si dát obecně pozor.
list check@2x

Pomůžeme ti pochopit rozdíly mezi jednotlivými technologiemi

list check@2x

Vyzdvihneme pozitiva, upozorníme na negativa

list check@2x

Odpovíme na nejčastější dotazy, poradíme s výběrem

Videokurz pruvodce novacka v IT 1 1

Průvodce nováčka v IT

Společně s junior.guru jsme natočili videoprůvodce pro všechny, kteří po IT oboru teprve pokukují. Řekneme ti v něm, jak probíhá pohovor, na co se soustředit při učení, jak se zorientovat v základních pojmech, podíváme se i na IT trh v Česku. Je to víc jak 20 videí, které ti pomůžou získat přehled a pochopit, co k práci v IT potřebuješ.

engeto svg python

Python

Python je vstupenkou do světa programování. Můžeš se stát profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo třeba umělou inteligenci.

Plusy a nevýhody

list check@2x

Ideální programovací jazyk pro úplné začátečníky

list check@2x

Na Python skvěle navazují další technologie

list check orange@2x

K Pythonu se budeš muset doučit další technologie

engeto svg data

Datová analýza

Datová analýza patří mezi nejžádanější dovednosti současnosti. Naučíme tě, jak data čistit a pracovat s nimi. Dokážeš je chápat i vizualizovat pomocí nástrojů jako Power BI nebo Tableau.

Proč se stát datovým analytikem?

list check@2x

Datový analytik má různorodou a kreativní práci

list check@2x

Vysoká možnost uplatnění v širokém spektru firem

list check orange@2x

Bez smyslu pro detail a analytického myšlení se neobejdeš

engeto svg linux

Linux

Linux se naučíš snadno. Se znalostmi Linuxu může jít tvoje kariéra hned několika směry – od automatizace přes Network Admina až po zabezpečení.

Proč se stát linuxákem?

list check@2x

Dominantní jazyk na poli serverů a infrastruktury

list check@2x

Snadno najdeš uplatnění – využívají ho top firmy

list check orange@2x

Proti programováním je to více systematická práce

engeto svg java

Java

Java developeři patří mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené ajťáky. Je to všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát například aplikace pro servery, mobily nebo IoT.

Proč se stát Java programátorem?

list check@2x

Java je jedním z nejžádanějších a nejoblíbenějších jazyků

list check@2x

Java Developer má nadstandardní platové ohodnocení

list check orange@2x

Java má složitější syntax, je pro úplné nováčky těžší

absolventi jak zacit it

Poznej absolventy

Různé motivace, rozdílná startovací rovinka, ale jeden cíl – začít programovat, uplatnit se v IT nebo se posunout v současné práci. Jsme pyšní na to, že jejich kariérní změna začala právě v ENGETU.
youtube svg icon

Výukový obsah, záznamy webinářů a další

To všechno najdeš na našem YouTube kanálu, na který postupně doplňujeme další videa. Můžeš si poslechnout informace například o software testingu, datové analýze nebo třeba začátcích v IT.

jak probihaji kurzy

Jak fungují ENGETO kurzy?

Naše kurzy programování patří mezi ty nejkomplexnější v Česku. Povedou tě zkušení lektoři, teorii si rovnou zažiješ na praktických projektech a získáš přístup na naši výukovou platformu určenou pro samostudium. Spolupracujeme s předními IT firmami a ty tak získáš kariérní poradenství na míru. Prezenčně se k nám můžeš přidat v Praze a Brně, online odkudkoliv. Rádi tě uvidíme!

Často kladené otázky

Jsou kurzy vhodné pro úplné začátečníky?

  • Určitě ano! Akademie startujeme od úplných začátků, nepotřebuješ mít žádné předchozí znalosti. Počítej ale s tím, že například Java je pro nováčky složitější a těžší. Spoustu začátečníků ji ale zvládlo.
  • V případě specializovaných školení je ideální, když už máš za sebou některou z našich Akademií.
  • Veškeré infromace o tom, jaké znalosti by ti případně neměly chybět, najdeš u každé Akademie a školení v sekci Prerekvizity.
  • Pokud ale chceš mít jistotu, že vybraný kurz zvládneš, můžeš to ještě probrat s naším studijním koordinátorem Jardou. Zavolej mu na +420 773 087 597 nebo napiš na jarda@engeto.com.

Můžu uhradit kurz formou splátek?

Akademii můžeš uhradit na 2 splátky. Celková cena za Akademii je počítána z plné ceny (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka pak odpovídá polovině ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Spousta absolventů před tebou to zvládla, takže ty určitě taky! Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, počítej s tím, že Akademie ti zabere zhruba 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, dokážeš to. 🙂

Co když zmeškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

PREZENČNÍ VÝUKA

Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

ONLINE VÝUKA

V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Stejně jako v případě prezenční Akademie je součástí tvého studia i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

  • Hardware: Na naše kurzy stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Jednoduše řečeno – vystačíš si se standradním notebookem.
  • Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude případně potřeba nainstalovat. 

Jaký je rozdíl mezi online a prezenčním kurzem?

U prezenčního kurzu se potkáváme osobně v Praze nebo v Brně. U online kurzu sedíš doma, na pláži nebo někde na horách a spolužáky i lektora vidíš jen u sebe v počítači. Jiný rozdíl není. 🙂 Osnovy kurzů jsou stejné a vždy studuješ s lektorem.

Začni s programováním ještě dnes a změň svoji kariéru

Znalost jakékoliv technologie nebo programovacího jazyka je tvojí konkurenční a nespornou výhodou – ať už pracuješ v IT, výzkumu, marketingu, zdravotnictví, finančnictví nebo máš třeba vlastní firmu. Je to jen na tobě!
jarda koordinator new

Pořád nemáš jasno?

Jarda, náš studijní koordinátor, ti rád pomůže s výběrem kurzu a zodpoví případné dotazy. Klidně se mu ozvi na jarda@engeto.com nebo zavolej na +420 773 087 597. 
TopicBeginners

Podívej se na to z pohledu firmy

Problém při hledání kvalitních IT specialistů má v Česku 79 % firem. To je tvoje šance!

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.