Kurzy Termíny

Jak začít v IT?

Získej znalosti, které můžou kompletně změnit tvoji kariéru. Je čas začít v IT! Ve videích níže ti poradíme, jak se naučit programovat a vybrat kurzy programování, která technologie má jaké přednosti i záludnosti a na co si dát obecně pozor.

Průvodce nováčka v IT

Společně s junior.guru jsme natočili videoprůvodce pro všechny, kteří po IT oboru teprve pokukují. Řekneme ti v něm, jak probíhá pohovor, na co se soustředit při učení, jak se zorientovat v základních pojmech, podíváme se i na IT trh v Česku. Víc jak 20 videí ti pomůžou pochopit.
Zobrazit videokurz

Objev populární technologie, jejich výhody a nevýhody

Python

Python je vstupenkou do světa programování. Můžeš se stát profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo třeba umělou inteligenci.

Proč se stát Python programátorem? 1:24 min Plusy a nevýhody
 • Ideální programovací jazyk pro úplné začátečníky
 • Na Python skvěle navazují další technologie
 • K Pythonu se budeš muset doučit další technologie
ZAČNI S PYTHON akademií

Datová analýza

Datová analýza patří mezi nejžádanější dovednosti současnosti. Naučíme tě, jak data čistit a pracovat s nimi. Dokážeš je chápat i vizualizovat pomocí nástrojů jako Power BI nebo Tableau.

Proč se stát datovým analytikem? 1:50 min Plusy a nevýhody
 • Datový analytik má různorodou a kreativní práci
 • Vysoká možnost uplatnění v širokém spektru firem
 • Bez smyslu pro detail a analytického myšlení se neobejdeš
Začni s datovou akademií

Linux

Linux se naučíš snadno. Se znalostmi Linuxu může jít tvoje kariéra hned několika směry – od automatizace přes Network Admina až po zabezpečení.

Proč se stát linuxákem? 1:55 min Plusy a nevýhody
 • Dominantní jazyk na poli serverů a infrastruktury
 • Snadno najdeš uplatnění – využívají ho top firmy
 • Proti programováním je to více systematická práce
Přihlas se na linux akademii

Java

Java developeři patří mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené ajťáky. Je to všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát například aplikace pro servery, mobily nebo IoT.

Proč se stát Java programátorem? 1:12 min Plusy a nevýhody
 • Java je jedním z nejžádanějších a nejoblíbenějších jazyků
 • Java Developer má nadstandardní platové ohodnocení
 • Java má složitější syntax, je pro úplné nováčky těžší
Přidej se k Java akademii

Poznej ENGETO absolventy

Různé motivace, rozdílná startovací rovinka, ale jeden cíl – začít programovat, uplatnit se v IT nebo se posunout v současné práci. Jsme pyšní na to, že jejich kariérní změna začala právě v ENGETU.

4.9

Přečti si víc recenzí na Googlu

Všechny příběhy

Výukový obsah, záznamy webinářů a další

To všechno najdeš na našem YouTube kanálu, na který postupně doplňujeme další videa. Můžeš si poslechnout informace například o software testingu, datové analýze nebo třeba začátcích v IT.
YOUTUBE KANÁL ENGETA

Jak fungují ENGETO kurzy?

Naše kurzy programování patří mezi ty nejkomplexnější v Česku. Povedou tě zkušení lektoři, teorii si rovnou zažiješ na praktických projektech a získáš přístup na naši výukovou platformu určenou pro samostudium. Spolupracujeme s předními IT firmami a ty tak získáš kariérní poradenství na míru. Prezenčně se k nám můžeš přidat v Praze a Brně, online odkudkoliv. Rádi tě uvidíme!
Zobrazit termíny kurzů

Máš dotazy? Ozvi se studijním koordinátorům!

Rádi ti pomůžeme s výběrem kurzu a zodpovíme jakékoliv dotazy.
+420 773 087 597

Často kladené otázky

 • Určitě ano! Akademie startujeme od úplných začátků, nepotřebuješ mít žádné předchozí znalosti. Počítej ale s tím, že například Java je pro nováčky složitější a těžší. Spoustu začátečníků ji ale zvládlo.
 • V případě specializovaných školení je ideální, když už máš za sebou některou z našich Akademií.
 • Veškeré infromace o tom, jaké znalosti by ti případně neměly chybět, najdeš u každé Akademie a školení v sekci Prerekvizity.
 • Pokud ale chceš mít jistotu, že vybraný kurz zvládneš, můžeš to ještě probrat s naším studijním koordinátorem Jardou. Zavolej mu na +420 773 087 597 nebo napiš na jarda@engeto.com.

Akademii můžeš uhradit na 2 splátky. Celková cena za Akademii je počítána z plné ceny (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka pak odpovídá polovině ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Spousta absolventů před tebou to zvládla, takže ty určitě taky! Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, počítej s tím, že Akademie ti zabere zhruba 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, dokážeš to. 🙂

PREZENČNÍ VÝUKA

Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

ONLINE VÝUKA

V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Stejně jako v případě prezenční Akademie je součástí tvého studia i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

 • Hardware: Na naše kurzy stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Jednoduše řečeno – vystačíš si se standradním notebookem.
 • Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude případně potřeba nainstalovat.

U prezenčního kurzu se potkáváme osobně v Praze nebo v Brně. U online kurzu sedíš doma, na pláži nebo někde na horách a spolužáky i lektora vidíš jen u sebe v počítači. Jiný rozdíl není. 🙂 Osnovy kurzů jsou stejné a vždy studuješ s lektorem.

Podívej se na to z pohledu firmy

Problém při hledání kvalitních IT specialistů má v Česku 79 % firem. To je tvoje šance!

PŘEČti si ČLÁNEK