Kurzy Termíny

Jak začít v IT?

Získej znalosti, které můžou kompletně změnit tvoji kariéru. Je čas začít v IT! Ve videích níže ti poradíme, jak se naučit programovat a vybrat kurzy programování, která technologie má jaké přednosti i záludnosti a na co si dát obecně pozor.

Průvodce nováčka v IT

Společně s junior.guru jsme natočili videoprůvodce pro všechny, kteří po IT oboru teprve pokukují. Řekneme ti v něm, jak probíhá pohovor, na co se soustředit při učení, jak se zorientovat v základních pojmech, podíváme se i na IT trh v Česku. Víc jak 20 videí ti pomůžou pochopit.
Zobrazit videokurz

Objev populární technologie, jejich výhody a nevýhody

Python

Python je vstupenkou do světa programování. Můžeš se stát profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo třeba umělou inteligenci.

Proč se stát Python programátorem? 1:24 min Plusy a nevýhody
 • Ideální programovací jazyk pro úplné začátečníky
 • Na Python skvěle navazují další technologie
 • K Pythonu se budeš muset doučit další technologie
ZAČNI S PYTHON akademií

Datová analýza

Datová analýza patří mezi nejžádanější dovednosti současnosti. Naučíme tě, jak data čistit a pracovat s nimi. Dokážeš je chápat i vizualizovat pomocí nástrojů jako Power BI nebo Tableau.

Proč se stát datovým analytikem? 1:50 min Plusy a nevýhody
 • Datový analytik má různorodou a kreativní práci
 • Vysoká možnost uplatnění v širokém spektru firem
 • Bez smyslu pro detail a analytického myšlení se neobejdeš
Začni s datovou akademií

Linux

Linux se naučíš snadno. Se znalostmi Linuxu může jít tvoje kariéra hned několika směry – od automatizace přes Network Admina až po zabezpečení.

Proč se stát linuxákem? 1:55 min Plusy a nevýhody
 • Dominantní jazyk na poli serverů a infrastruktury
 • Snadno najdeš uplatnění – využívají ho top firmy
 • Proti programováním je to více systematická práce
Přihlas se na linux akademii

Java

Java developeři patří mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené ajťáky. Je to všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát například aplikace pro servery, mobily nebo IoT.

Proč se stát Java programátorem? 1:12 min Plusy a nevýhody
 • Java je jedním z nejžádanějších a nejoblíbenějších jazyků
 • Java Developer má nadstandardní platové ohodnocení
 • Java má složitější syntax, je pro úplné nováčky těžší
Přidej se k Java akademii

Poznej ENGETO absolventy

Různé motivace, rozdílná startovací rovinka, ale jeden cíl – začít programovat, uplatnit se v IT nebo se posunout v současné práci. Jsme pyšní na to, že jejich kariérní změna začala právě v ENGETU.

4.9

Přečti si víc recenzí na Googlu

Všechny příběhy

Výukový obsah, záznamy webinářů a další

To všechno najdeš na našem YouTube kanálu, na který postupně doplňujeme další videa. Můžeš si poslechnout informace například o software testingu, datové analýze nebo třeba začátcích v IT.
YOUTUBE KANÁL ENGETA

Jak fungují ENGETO kurzy?

Naše kurzy programování patří mezi ty nejkomplexnější v Česku. Povedou tě zkušení lektoři, teorii si rovnou zažiješ na praktických projektech a získáš přístup na naši výukovou platformu určenou pro samostudium. Spolupracujeme s předními IT firmami a ty tak získáš kariérní poradenství na míru. Prezenčně se k nám můžeš přidat v Praze a Brně, online odkudkoliv. Rádi tě uvidíme!
Zobrazit termíny kurzů

Máš dotazy? Ozvi se studijním koordinátorům!

Rádi ti pomůžeme s výběrem kurzu a zodpovíme jakékoliv dotazy.
+420 773 087 597

Často kladené otázky

 • Určitě ano! Akademie startujeme od úplných začátků, nepotřebuješ mít žádné předchozí znalosti. Počítej ale s tím, že například Java je pro nováčky složitější a těžší. Spoustu začátečníků ji ale zvládlo.
 • V případě specializovaných školení je ideální, když už máš za sebou některou z našich Akademií.
 • Veškeré infromace o tom, jaké znalosti by ti případně neměly chybět, najdeš u každé Akademie a školení v sekci Prerekvizity.
 • Pokud ale chceš mít jistotu, že vybraný kurz zvládneš, můžeš to ještě probrat s naším studijním koordinátorem Jardou. Zavolej mu na +420 773 087 597 nebo napiš na jarda@engeto.com.

Spousta absolventů před tebou to zvládla, takže ty určitě taky! Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, počítej s tím, že Akademie ti zabere zhruba 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, dokážeš to. 🙂

U každého kurzu máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

 • Hardware: Na naše kurzy stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Jednoduše řečeno – vystačíš si se standradním notebookem.
 • Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude případně potřeba nainstalovat.

Podívej se na to z pohledu firmy

Problém při hledání kvalitních IT specialistů má v Česku 79 % firem. To je tvoje šance!

PŘEČti si ČLÁNEK