Kurzy Termíny

Front-end Developer Akademie

Kurz tvorby webu pomocí JavaScriptu, HTML a CSS

JavaScript, HTML a CSS jsou nepostradatelnou součástí každého webu. Tyto technologie jsou snadné na pochopení a jednoduché webové stránky díky nim dokážeš vytvořit už za pár týdnů. Ať se chceš věnovat tvorbě webů nebo se ti takové znalosti hodí třeba pro správu e-shopu, tenhle kurz je pro tebe ideální. JavaScript navíc patří k nejžádanějším technologiím současnosti. Nepotřebuješ žádné předchozí znalosti, začneme od úplných základů a všechno tě naučíme.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
4 měsíce, 14 lekcí 5–10 hodin studia týdně

Termíny: Front-end Developer Akademie

Front-end Developer Akademie

Detail termínu
21 990  s DPH
Kurz zaměřený na tvorbu webu

JavaScript, HTML a CSS ti zaručí uplatnění

Chceš se stát webovým vývojářem? Pak se bez znalosti HTML, CSS a JavaScriptu neobejdeš. JavaScript navíc patří mezi programovací jazyky, které zásadně stoupají na oblibě, takže krok vedle s tímhle kurzem určitě neuděláš a o uplatnění nebudeš mít nouzi. HTML i CSS se naučíš opravdu rychle a už během chvíle uvidíš velký progres. A když přidáš i základy JavaScriptu, firmy se o tebe poperou. Ať už chceš tvořit vlastní weby nebo si prostě jen rozšířit svoje znalosti a dovednosti, HTML, CSS a hlavně JavaScript je vždycky dobrá volba, protože je jednoduše používá 100 % webů. 

Kurz JavaScriptu, HTML a CSS = ideální start

Pokud se ve světě IT teprve rozkoukáváš, pak je pro tebe webový vývoj pomocí JavaScriptu, HTML a CSS jako dělaný. Osvojit si tyhle programovací jazyky a technologie je určitě jednodušší než začít od nuly třeba s Javou. Poměrně rychle se tak můžeš stát front-end vývojářem interaktivních webových aplikací. A těch je v dnešní době potřeba spousta. 🙂

Můžeš se vydat různými směry

Front-end vývojář, back-end vývojář, vývojáři mobilních aplikací, automatizovaní testeři, UX designer, správce e-shopů, specialista na e-mail marketing a spoustu dalších profesí. To je jen malá ochutnávka z toho, kam se můžeš se znalostí JavaScriptu dostat. Je to opravdu všestranný jazyk a když ho doplníš HTML a CSS, máš kariéru jistou.

Je pro tebe Akademie vhodná?

 • Zvažuješ práci v IT a potřebuješ nějak začít
 • Láká tě kariéra vývojáře
 • Chápeš, že znalost JavaScriptu, HTML a CSS je v dnešní online době téměř povinnou výbavou

Průběh Akademie

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook a pořádnou chuť se učit, protože nudit se rozhodně nebudeš. Čekají tě desítky hodin studia pod vedením zkušených lektorů.

Výuka probíhá online formou live webinářů, které si případně můžeš pustit i ze záznamu. Získáš taky přístup na výukovou platformu, kde najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy. 

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku ti ukážeme i virtuální prostředí, které ti bude k dipozici během celého kurzu. A získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Čeká tě 14 online webinářů s lektorem po 3 hodinách a spousta materiálů na procvičování doma. Celkem tedy desítky až stovky hodin práce – záleží, jak moc tomu budeš chtít věnovat. 🙂

Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí.

A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Discord.

V průběhu celé Akademie budeš pracovat na 3 projektech. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš individuální zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a naopak co ti jde dobře.

Můžeš využít i Live Chat podporu či komunikaci v rámci naší Discord komunity.

O certifikaci ECJWD (ENGETO Certified Junior Web Developer) můžeš požádat po absolvování celé Front-end Developer Akademie. Podmínkou pro získání certifikátu je úspěšné přijetí všech tří projektů lektory. O certifikát požádáš skrze profil svého kurzu přímo na studijním portále.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

 • Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu
 • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

 • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
 • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

 • Neomezený přístup ke tvým materiálům
 • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

 • Chatovací skupina s lektorem a studenty
 • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti zodpoví Jarda na +420 773 087 597 nebo e-mailu jarda@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.8

Přečti si víc recenzí na Googlu

Příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Patrik R.

ENGETO můžu jen doporučit. Začínal jsem v Linux Akademii, byla to pro mě první větší zkušenost s IT, protože jsem vystudoval úplně odlišný obor. Přestože jsem na začátku byl skeptický, že je to možné, prakticky hned po dokončení kurzu jsem měl svou první práci v tomto oboru

Jaroslav S.

S kurzy od ENGETA mám pozitivní zkušenost. Všechno je profesionální. Portál je přehledný a projekty, které jsou součástí Akademie, hodnotím kladně. I kvalita záznamů z lekcí je dobrá. Reakce lektorů na dotazy během samostudia je velmi rychlá a moc si cením i zhodnocení domácích úkolů, popřípadě tipů, co vylepšit.

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 12500+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

Blok 1

Úvod do vývoje webu: HTML, CSS

Týden 1
Úvod do HTML, CSS
Týden 2
Pokročilé CSS vlastnosti
Týden 3
Responzivní webdesign
Týden 4
Flexbox
Týden 5
Opakování a práce na projektu
Na úvod Front-end Developer Akademie se budeme zabývat moderním responzivním designem, díky kterému se stránky upravují například pro tablety nebo mobilní zařízení – v dnešní době nutnost. Představíme si i moderní způsob tvorby responzivního webu pomocí flexboxu a gridu. Seznámíme tě taky s bezplatnými nástroji jako je Bootstrap, Photopea, Coolors nebo Google Fonts.

Blok 2

Úvod do JavaScriptu

Týden 6
Úvod do JavaScriptu
Týden 7
Proměnné, operátory, podmínky, verze JS
Týden 8
Podmínky, logické operátory & funkce
Týden 9
Události, pole & cykly
Týden 10
Math a náhoda, refactoring
V rámci druhého bloku se zaměříme na JavaScript. Naučíš se základní koncepty programování, čtení a vkládání kódu do webové stránky a jeho využití při tvorbě interaktivních elementů.

Blok 3

Front-end development a projekty

Týden 11
Práce s formulářem a další praktické projekty
Týden 12
Základy objektově orientovaného programování
Týden 13
GraphQL, REST API, node
Týden 14
Práce na projektu, opakování
Závěr Akademie bude patřit pokročilejším konceptům v JavaScriptu, představíme si podrobněji práci Front-end Developera a budeme pracovat na komplexním projektu.

Lektoři

David Šetek JavaScript lektor

David rád vzdělává lidi. Jeho cílem je měnit lidem pomocí vzdělávání život. Před 8 lety vstoupil do světa IT, tvorby webu a programování. Zaujala ho volnost a kreativita v tom, co člověk může vytvořit. Žádná myšlenka není nedosažitelná. A to se snaží předat všem lidem, které má možnost vzdělávat. David v současné době pracuje jako programátor a mezi jeho největší koníčky patří studium kybernetické bezpečnosti a hackingu.

Viliam Vateha

Viliam vystudoval KISK na MU v Brně a o programování se začal zajímat při psaní své diplomové práce. Od Pythonu a krátké fáze automatizovaných testů postupně přešel k frontendu. Své znalosti nabyl také absolvováním několika kurzů v ENGETU. V současnosti pracuje na ÚZIS Ministerstva zdravotnictví, kde se stará o vývoj webu a spolupracuje na agendě otevřených dat.

Anna Kmentová

Anička je celoživotní nadšenec do matematiky a vědy, ale i tvoření nových věcí a zlepšováků. Ideální kombinaci obojího našla právě v programování, protože splňuje obě kritéria: dovoluje kreativně tvořit a přitom namáhat mozek. Po střední škole tak nastoupila na MatFyz, kde je zatím nadšeným studentem. Pro lektorování se rozhodla, protože věří, že programování je pro každého, a chce pomáhat ostatním lidem objevovat jeho kouzlo.

Často kladené otázky

Dokonce úplně nejvhodnější! Akademii startujeme od úplných začátků, takže se nemusíš bát ničeho záludného. 🙂

ONLINE VÝUKA

V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere cca 10–15 hodin týdně po dobu 14 týdnů (3 hodiny na lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

O certifikaci ECJWD můžeš požádat po absolvování celého kurzu Front-end Developer Akademie a odevzdání všech projektů, kdy jsou projekty ohodnocené lektorem jako splněné.

Pro získání certifikátu tedy nemusíš skládat žádnou certifikační zkoušku. Po splnění kritérií jen kontaktuješ studijní koordinátory, kteří ti certifikát vystaví.

No jasně! Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady nebo prostě napiš na info@engeto.com.

Ano! Jsme v databázi Úřadu práce registrovaní jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní.

Jako první krok se ujisti, že jsi zájemcem o zaměstnání nebo uchazečem o zaměstnání. Zaevidovat se můžeš tady:
https://www.mpsv.cz/-/evidence-zajemcu-o-zamestnani

TIP: Určitě si dohledej podrobnější informace i na Úřadu práce nebo stránek MPSV.