Termíny
Domů / Kurzy programování / Webová Akademie
course icon web

Webová
Akademie

Kurz zaměřený na tvorbu webu pomocí HTML a CSS

HTML a CSS jsou nepostradatelnou součástí každého webu. Tyto technologie jsou snadné na pochopení a jednoduché webové stránky díky nim dokážeš vytvořit už za pár týdnů. Nepotřebuješ žádné předchozí znalosti, všechno tě naučíme na naší 3měsíční Akademii. 

Kurz Webová Akademie ve zkratce:

list check@2x

Výuka s lektorem

list check@2x

Online webináře

list check@2x

Pro začátečníky

list check@2x

1x týdně, 18:00–21:00

list check@2x

Certifikát o absolvování

list check@2x

15 990 Kč

Termíny: Online Webová Akademie

course icon web

Webová Akademie

21. 2. – 16. 5. 2022, Online

Lekce 12x v pondělí, 18–21:00

15 990 Kč s DPH

Termíny: Prezenční Webová Akademie

Momentálně naši lektoři učí jen online

Nech nám e-mail. Dáme vědět hned, jak vypíšeme termín prezenční Webové Akademie.

Šikovných kodérů není nikdy dost

HTML a CSS jsou téměř nutností

Chceš se stát kodérem nebo vývojářem? Pak se bez znalosti HTML a CSS neobejdeš. Tam ale tvoje možnosti zdaleka nekončí! Profesionální UX designér, špičkový SEO specialista nebo třeba kvalitní analytik tohle umí. A ty můžeš taky. HTML i CSS se naučíš opravdu rychle a už během chvíle uvidíš velký progres. Ať už chceš tvořit vlastní weby nebo si prostě jen rozšířit svoje znalosti a dovednosti, HTML a CSS je dobrá volba, protože je jednoduše používá 100 % webů. 

ico feather@2x

Se znalostí HTML a CSS najdeš uplatnění

S nabídkou práce pro kodéra se ozývá čím dál víc zaměstnavatelů. A vůbec nevadí, pokud jsi teprve na začátku. Spousta firem oslovuje právě juniory, které si ráda zaučí.

ico heart

HTML a CSS = ideální start pro začátečníky

Pokud se ve světě IT teprve rozkoukáváš, pak je pro tebe úvod do HTML a CSS jako dělaný. Osvojit si HTML a CSS je určitě jednodušší než začít od nuly třeba s Javou.

engeto kurzy rada
jarda koordinator

Jarda, tvůj osobní průvodce

Jarda, náš studijní koordinátor, ti rád pomůže s výběrem kurzu a zodpoví všechny dotazy, klidně se ozvi.

+420 773 087 597
jarda@engeto.com

Ať nemluvíme jen my, přečti si reference studentů

Co na engetí Akademie říkají jejich absolventi?

adam blurb 2

Příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

absolvent patrik linux engeto

Patrik R.

Absolvent Akademie

ENGETO můžu jen doporučit. Začínal jsem v Linux Akademii, byla to pro mě první větší zkušenost s IT, protože jsem vystudoval úplně odlišný obor. Přestože jsem na začátku byl skeptický, že je to možné, prakticky hned po dokončení kurzu jsem měl svou první práci v tomto oboru. (…)

absolvent jaroslav java

Jaroslav S.

Absolvent Akademie

S kurzy od ENGETA mám pozitivní zkušenost. Všechno je profesionální. Portál je přehledný a projekty, které jsou součástí Akademie, hodnotím kladně. I kvalita záznamů z lekcí je dobrá. Reakce lektorů na dotazy během samostudia je velmi rychlá a moc si cením i zhodnocení domácích úkolů, popřípadě tipů, co vylepšit.

Naše absolventy potkáš například v těchto firmách

seznam 150px
kiwi 150px
redhat 150px
ibm 150px
erste2 150px
deloitte 150px

prerekvizity

Je pro tebe Akademie vhodná?

  • Zvažuješ práci v IT a potřebuješ nějak začít
  • Láká tě kariéra kodéra nebo vývojáře
  • Jsi například markeťák a chceš prohloubit svoje znalosti
  • Chápeš, že znalost HTML a CSS je v dnešní online době téměř povinnou výbavou 
Webová Akademie

Průběh Akademie

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook a pořádnou chuť se učit, protože nudit se rozhodně nebudeš. Čekají tě desítky hodin studia pod vedením zkušených lektorů.

Výuka probíhá online formou live webinářů, které si případně můžeš pustit i ze záznamu. Získáš taky přístup na výukovou platformu, kde najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy. 

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku dostaneš virtuální stroj, který máš k dipozici během celého kurzu. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Webináře (Online Webová Akademie)

Čeká tě 12 online webinářů s lektorkou po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí.

A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu. V tom je výhoda online kurzu oproti tomu prezenčnímu.

Samostudium

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Kontrola projektů

V průběhu celé Akademie budeš pracovat na 3 projektech. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a naopak co ti jde dobře.

Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin včetně víkendu.

Certifikát ECJWD

O certifikaci ECJWD (ENGETO Certified Junior Web Developer) můžeš požádat po absolvování celé Webové Akademie a splnění následujících požadavků:

  • Máš odevzdané všechny projekty a projekty jsou lektorem ohodnocené jako splněné.
  • Všechny testy v Akademii máš splněné alespoň na 70 %.
  • Všechny kurzy v Akademii máš splněné (progress) alespoň na 90 %.

Pro získáni certifikátu není nutné splnit certifikační zkoušku. Student certifikát získá po splnění všech kritérií uvedených výše.

Studijní plán

Měsíc 1 Úvod do HTML a CSS

V rámci prvního měsíce se zaměříme především na základy HTML a představíme si nejdůležitější HTML elementy. Následně se ponoříme do tajů CSS. Ukážeme si, jak zapisovat styly a se kterými vlastnostmi prvků se nejčastěji setkáš.

Týden 1 Úvod do HTML

Týden 2 Přehled HTML tagů a jejich využití

Týden 3 Základy CSS 

Týden 4 CSS vlastnosti

Měsíc 2 Box model a responzivní web

Druhý měsíc začneme představením box modelu a dostaneme se tak ke klíčovým CSS vlastnostem. Následně se budeme zabývat moderním responzivním designem, díky kterému se stránky upravují například pro tablety nebo mobilní zařízení – v dnešní době nutnost. Představíme si i moderní způsob tvorby responzivního webu pomocí flexboxu.

Týden 5 Box model, viditelnost prvků, pozicování

Týden 6 Responzivita webu, 1. část

Týden 7 Responzivita webu, 2. část

Týden 8 Základy flexboxu

Měsíc 3 Pokročilejší práce s CSS

Základy máme za sebou, teď už tě čeká pokročilejší práce s flexboxem, který se stará o pozicování prvků na webu. Dotkneme se také základů dalšího moderního způsobu vytváření stránek, kterým je grid. Ke kódování webu pak neodmyslitelně patří i práce s verzovacím nástrojem GIT. Na závěr si ještě vysvětlíme, jak postupovat, když máš stránku hotovou a chceš ji vystavit na internet.

Týden 9 Procvičování flexboxu, pokročilejší nastavení

Týden 10 CSS grid

Týden 11 Verzovací systém GIT

Týden 12 Doména, hosting a užitečné nástroje

Projekty

Během studia Webové Akademie tě čekají 2 komplexní projekty, které ověří tvoje získané znalosti. Lektoři ti vždy dají zpětnou vazbu a ukážou, jak se ještě zlepšit.

Projekt 1 Nakódování detailu produktu na e-shopu

Projekt 2 Vytvoření responzivní one-page webové stránky

K prezenční i online Webové Akademii navíc získáš:

Příprava portfolia

check

Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu

check

Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

check

Poradíme ti, jak a kde hledat práci

check

Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

check

Neomezený přístup ke tvým materiálům

check

Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

check

Chatovací skupina s lektorem a studenty

check

Osobní studijní koordinátor

Lektoři

Kateřina Blatná | ENGETO

Kateřina Blatná

O Katce

Katka pracovala několik let v oblasti PR & marketingu. Postupem času se začala zajímat také o vývoj webu a od základů HTML a CSS se dostala až k moderním frameworkům. Nyní pracuje na sdíleném pracovišti Masarykovy univerzity a ÚZIS a zpracovává požadavky na weby s tematikou zdravotnictví.

Viliam Vateha | ENGETO

Viliam Vateha

O Viliamovi

Viliam vystudoval KISK na MU v Brně a o programování se začal zajímat při psaní své diplomové práce. Od Pythonu, a krátké fáze automatizovaných testů, postupně přešel k frontendu. Své znalosti nabyl také absolvováním několika kurzů v ENGETU. V současnosti pracuje na ÚZIS Ministerstva zdravotnictví, kde se stará o vývoj webu a spolupracuje na agendě otevřených dat.

Partneři Akademie

webstudio 150px

Často kladené otázky

Je Webová Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?

Dokonce úplně nejvhodnější! Akademii startujeme od úplných začátků, takže se nemusíš bát ničeho záludného. 🙂

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

 

ONLINE VÝUKA

V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Stejně jako v případě prezenční Akademie je součástí tvého studia i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

 

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

 Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 15–20 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECJWD – ENGETO Certified Junior Web Developer?

O certifikaci ECJWD můžeš požádat po absolvování celého kurzu Webové Akademie a odevzdání všech projektů, kdy jsou projekty ohodnocené lektorem jako splněné.

Pro získání certifikátu tedy nemusíš skládat žádnou certifikační zkoušku. Po splnění kritérií jen kontaktuješ studijní koordinátory, kteří ti certifikát vystaví.

Můžu uhradit kurz formou splátek?

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

IT kurzy ENGETO

IT kurzy pro začátečníky i pokročilé. Už 6 let pomáháme studentům začít v IT nebo se profesně posunout.

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.