Termíny
Domů / Kurzy programování / Java Akademie
engeto svg java

Java
Akademie

Java kurzy na 12 týdnů, prezenčně i online

Java developeři patří mezi nejvyhledávanější specialisty v IT. Nauč se ovládat jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků i ty! Na našem Java kurzu si teorii hned vyzkoušíš na praktických projektech. Když studium nepodceníš, po 3 měsících zvládneš naprogramovat vlastní aplikaci.

Java Akademie ve zkratce:

list check@2x

Výuka s lektorem

list check@2x

Prezenčně v Praze a Brně, online odkudkoliv

list check@2x

Pro začátečníky i mírně pokročilé

list check@2x

E-learningová platforma s dalšími úkoly pro samostudium

list check@2x

1x týdně, 18:00–21:00

list check@2x

Certifikát o absolvování

list check@2x

Od 21 990 Kč

Termíny: Online Java kurz

engeto svg java

Java Akademie

1. 2. – 19. 4. 2023, Online

Lekce 12x ve středu, 18–21:00

17 990 Kč s DPH

21 990 Kč s DPH

Termíny: Prezenční Java kurz Brno/Praha

Momentálně naši lektoři učí jen online

Nech nám e-mail. Dáme vědět hned, jak vypíšeme termín prezenční Java Akademie.

Proč jsou kurzy Javy dobrý nápad

Java vývojáři jsou placení zlatem

I se základy programování v Javě se můžeš uplatnit v malých firmách či mezinárodních korporátech. S Javou se nejčastěji potkáš při vývoji nejrůznějších aplikací – mobilních, desktopových nebo těch, co ovládají servery. Navíc když už se jednou tenhle jazyk naučíš, na získané znalosti snadno navážeš dalšími technologiemi. A díky tomu se ti otevřou zase další příležitosti v IT. Nauč se, jak programovat v Javě a staň se jedním z nejlépe placených ajťáků.
ico java heart@2x

Java je populární, a to mezi všemi

V Česku jsou stovky firem, které Java Developery potřebují. Java má zároveň obrovskou komunitu, která ti vždycky poradí – třeba na Stack Overflow.
ico java case@2x

O uplatnění se bát nemusíš

S Javou se neztratíš. Je to všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát aplikace pro servery, mobily, chytré televize nebo IoT.

jarda koordinator new

Jarda, tvůj osobní průvodce

Jarda, náš studijní koordinátor, ti rád pomůže s výběrem kurzu a zodpoví všechny dotazy, klidně se ozvi.

+420 773 087 597
jarda@engeto.com

Ať nemluvíme jen my, přečti si reference studentů

Co na kurz říkají jeho absolventi

absolvent honza java

Příběh absolventa

Honza, Analyst Programmer v CGI

Honza vystudoval střední průmyslovku, na vysoké se ale nenašel. Koupil si knihu o programování, ale po několika měsících zjistil, že to není ono. Přihlásil se na kurz Javy a Linuxu a teď ho můžeš potkat na chodbách firmy CGI. V příběhu Honza vzpomíná: „Během kurzu jsem si začal věřit. A to je pro mě ten nejsilnější motor, protože když vím, že na to mám, tak všechny problémy řeším s nadhledem.“

absolvent lukas java

Lukáš T.

Absolvent Akademie

Díky Java Akademii se mi krok po kroku plní můj sen být v týmu, který vyvíjí zbrusu novou přelomovou interní aplikaci u nás ve firmě. Do té doby jsem neměl o programování ani představu, byl jsem víc než začátečník. Nejen, že se úspěch v práci dostavil už po prvních týdnech kurzu, ale díky lektorům a celému týmu ENGETA mám představu, jak začít a co to obnáší. Jejich zájem naučit a zvládat komplikovanější situace mě motivoval pokračovat. Palec nahoru všem, kteří začnou stejně. Rozhodně to nebyl můj poslední kurz od ENGETA. Samozřejmě, hlavní je se do toho opřít a nenechat se odradit. Vše se dostaví – dřív nebo později, záleží pak na každém z nás.

absolvent jaroslav java

Jaroslav S.

Absolvent Akademie

S kurzy od ENGETA mám pozitivní zkušenost. Všechno je profesionální. Portál je přehledný a projekty, které jsou součástí Akademie, hodnotím kladně. I kvalita záznamů z lekcí je dobrá. Reakce lektorů na dotazy během samostudia je velmi rychlá a moc si cením i zhodnocení domácích úkolů, popřípadě tipů, co vylepšit.

Naše absolventy potkáš například v těchto firmách

seznam 150px
kiwi 150px
redhat 150px
ibm 150px
erste2 150px
deloitte 150px

prerekvizity

Je pro tebe kurz Javy vhodný?

  • V IT začínáš, v Javě jsi nováčkem bez zkušeností
  • Znáš ideálně základy programování a algoritmizace (kurz zvládneš i bez nich, ale bude náročnější)
  • Láká tě kariéra Java Developera, automatizovaný testing nebo vývoj aplikací
java prerekvizity@2x

Průběh Akademie

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook a pořádnou chuť se učit. Nečekej žádné jednodenní školení Javy. Pokud využiješ všechny možnosti, které ti ENGETO Java kurz nabídne, nudit se rozhodně nebudeš. Čekají tě desítky hodin studia pod vedením zkušených lektorů. Každou část teorie si hned vyzkoušíš na praktických úkolech – ať už přímo na hodině nebo v rámci samostudia.

Během celého kurzu taky budeš pracovat na komplexním projektu. Dostaneš zároveň (časově neomezený) přístup na naši online výukovou platformu. Tam najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy. Když se do studia pustíš naplno, budou tvoje znalosti po kurzu odpovídat požadavkům na pozici Junior Java Developer.

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku Akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Prezenční lekce (Java Akademie Brno/Praha)

Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin prezenční výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíš na připravených projektech. Novou látku si tak rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se proto zapojit do diskuze.

Webináře (Online Java Akademie)

Čeká tě 12 online webinářů s lektorem po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí.

A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu. V tom je výhoda online kurzu oproti tomu prezenčnímu.

Samostudium

Všechny nové znalosti budeš trénovat i doma. Pokud se chceš opravdu posunout, samostudium ti průměrně zabere asi 10 hodin týdně. Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už navíc budeš mít k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Praktická cvičení

V průběhu Akademie budeš pracovat na praktických cvičeních a úkolech. Po každé lekci dostaneš zadání a na tobě bude ho vyřešit. Samozřejmostí je zpětná vazba a případná pomoc lektora.

Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin včetně víkendu.

Certifikace

Během studia Java Akademie tě čekají nejen cvičení na doma, ale i komplexní projekty. Pracuj na nich průběžně a konzultuj je s lektory. Vypracování projektů je jen na tobě, nikdo tě nutit nebude. Budou se ti ale skvěle hodit do portfolia, které můžeš ukázat třeba na pohovoru.

Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce Akademie, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Studijní plán

Část 1 Úvod do programování v Javě

Nejprve ti představíme obsah celého kurzu, poznáš ostatní studenty a probereme základní syntax jazyka Java. Vysvětlíme pojmy jako proměnná, operátor, výraz či datový typ. Naučíš se taky řídící struktury jazyka a zkusíš práci s výjimkami. Při vývoji a odevzdávání domácích úkolů budeš používat Git. I k tomu ti samozřejmě řekneme vše potřebné.

Týden 1 Úvod do Java Akademie & Proměnné a datové typy

Týden 2 Práce s daty v Javě a datové typy (třídy a objekty)

Týden 3 Podmínky a cykly
Týden 4 Verzovací systém Git

Část 2 Praktická práce v Javě a první projekt

V dalších lekcích ti ukážeme nejsilnější koncepty jazyka Java – vysvětlíme, co jsou to objekty, třídy a metody, jak funguje dědičnost a co je to kompozice. Z oblasti vývojářských nástrojů si představíme Maven, který ti umožní program zkompilovat nezávisle na IDE. 

Pak se zaměříme na oblast, kterou by měl každý programátor zvládat, ale je často opomíjená – testování. Na knihovně JUnit ti ukážeme základní koncepty, vysvětlíme, co je to mock, představíme taky testovací pyramidu a myšlenkový proces – přístup k vývoji umožňující ti využít výhody, které testy nabízejí. Od této lekce už nebude žádný domácí úkol bez testů kompletní.

Týden 5 Soubory, výjimky

Týden 6 Kolekce, pole

Týden 7 Souhrnný příklad, OOP & zadání prvního projektu

Projekt 1 Výběr států podle sazby daně z přidané hodnoty (analýza finančných dat, technicky zvané JSON VAT)

Část 3 Prohloubení znalostí a zadání druhého projektu

Vysvětlíme ti také, co je to algoritmus. Představíme základní algoritmy nad našimi strukturami a řekneme si, co je časová a prostorová složitost a jak je určit. 

V druhém bloku tě také čeká kromě domácích úloh i zadání druhého certifikačního projektu. Spolu s prvním projektem ti pomohou při hledání prvního uplatnění.

Týden 8 Maven, JUnit

Týden 9 Git v týmu: větve, Pull-request a GitHub Actions

Týden 10 Úvod do databází

Týden 11 Práce s databází & úkol: zpracování meteorologických dat (meteostanice)

Týden 12 API, zadání druhého projektu

Projekt 2 Rezervační systém autobusů (na způsob RegioJet)

Dobrovolně Kariérní příprava a konzultace, pomoc s portfoliem projektů

Ke kurzu Java Akademie navíc získáš:

Příprava portfolia

check

Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu

check

Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

check

Poradíme ti, jak a kde hledat práci

check

Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

check

Neomezený přístup ke tvým materiálům

check

Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

check

Chatovací skupina s lektorem a studenty

check

Osobní studijní koordinátor

Lektoři

martin simunek lektor engeto

Martin Šimůnek

O Martinovi

Martin vystudoval softwarové inženýrství na Fakultě elektrotechniky ČVUT v Praze. Kromě dílčích programátorských projektů působí jako učitel odborných předmětů oboru Informační technologie na obchodní akademii v Uherském Hradišti. V jeho rozvrhu výuky najdete zejména Počítačové sítě, Programování a Linux.

lektor lukas horak engeto

Lukáš Horák

O Lukášovi

Lukáš aktuálně pracuje jako Java konzultant ve společnosti Adastra, ale s programováním začal již před dlouhou dobou na základní škole. Měl štestí, že díky práci mohl pracovat v různých kulturách a setkat se s množstvím zajímavých lidí, od kterých se sám mohl hodně naučit. Nyní je ideální příležitost znalosti předat dalším lidem a ideálně nadchnout nové studenty.

marek nedbal

Marek Nedbal

O Markovi

Kapitola jménem Java se v Markově případě začala psát během jeho vysokoškolského studia a na vážnosti nabrala s nalezením prvního zaměstnání, které obnášelo vývoj podpůrných aplikací pro platební terminály v Javě. Zde po nástupu mladších kolegů, které dostal na starost, našel zálibu v učení. Nyní jeho kariéra Javisty pokračuje v Oracle a volný čas tráví ve společnosti psa, knih, fotoaparátu, či deskovek nebo právě výukou IT.

michal zan lektor engeto

Michal Záň

O Michalovi

Michal vystudoval IT na Masarykově univerzitě. Víc jak 9 let pracuje jako Java Software Engineer na projektech převážně z oblasti automotive, bezpečnostních služeb a zdravotnictví. Ve volném čase se věnuje rodině, rád fotí a hraje deskovky.

Často kladené otázky

Je Java Akademie vhodná i pro začátečníky?

Neradi bychom tě odrazovali, nicméně naprostí začátečníci v IT mohou mít se zvládnutím Javy potíže. Je totiž na naučení o něco složitější než začátečnické kurzy Linux a Python Akademie. Víc se dozvíš v sekci „Prerekvizity“.

Jaký je rozdíl mezi prezenčním a online Java kurzem?

Prezenční kurz Webinář
Trvání 12 týdnů 12 týdnů
Lekce týdně 1×3 hodiny 1×3 hodiny
Záznam z lekce ne ano
Tempo studia mírné vyšší
Virtuální e-learningová platforma ano ano
Praktické projekty ano ano
Kariérní poradenství ano ano (přes Skype/telefon)
Slack podpora ano ano
Osobní setkání se studenty/lektorem ano ne (resp. možné až po karanténě)
Práce ve skupinách ano (během domácího studia) ano (během domácího studia)

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

PREZENČNÍ VÝUKA

Součástí prezenčníjo Java kurzu je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

ONLINE VÝUKA

V případě online Java kurzu máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Stejně jako v případě prezenční Akademie je součástí tvého studia i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží déle jak 8 let.

Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Na kurzu budeš pracovat se softwarem DBeaver ve verzi Community – stáhni si ji tady. Všechny ostatní nástroje jsou online a lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude potřeba.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Můžu uhradit kurz formou splátek?

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.