Kurzy Termíny

Java Akademie

Online Java kurzy na 12 týdnů

Java developeři patří mezi nejvyhledávanější specialisty v IT. Nauč se ovládat jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků i ty! Na našem Java kurzu si teorii hned vyzkoušíš na praktických projektech. Když studium nepodceníš, po 3 měsících zvládneš naprogramovat vlastní aplikaci.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
3 měsíce, 12 lekcí, 12 konzultací 5–10 hodin studia týdně

Termíny: Online Java kurz

26. 09. – 12. 12. 2024, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
Proč jsou kurzy Javy dobrý nápad

Java vývojáři jsou placení zlatem

I se základy programování v Javě se můžeš uplatnit v malých firmách či mezinárodních korporátech. S Javou se nejčastěji potkáš při vývoji nejrůznějších aplikací – mobilních, desktopových nebo těch, co ovládají servery. Navíc když už se jednou tenhle jazyk naučíš, na získané znalosti snadno navážeš dalšími technologiemi. A díky tomu se ti otevřou zase další příležitosti v IT. Nauč se, jak programovat v Javě a staň se jedním z nejlépe placených ajťáků.

Java je populární, a to mezi všemi

V Česku jsou stovky firem, které Java Developery potřebují. Java má zároveň obrovskou komunitu, která ti vždycky poradí – třeba na Stack Overflow.

O uplatnění se bát nemusíš

S Javou se neztratíš. Je to všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát aplikace pro servery, mobily, chytré televize nebo IoT.

Je pro tebe kurz Javy vhodný?

 • V IT začínáš, v Javě jsi nováčkem bez zkušeností
 • Znáš ideálně základy programování a algoritmizace (kurz zvládneš i bez nich, ale bude náročnější)
 • Láká tě kariéra Java Developera, automatizovaný testing nebo vývoj aplikací

Průběh Akademie

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook a pořádnou chuť se učit. Nečekej žádné jednodenní školení Javy. Pokud využiješ všechny možnosti, které ti ENGETO Java kurz nabídne, nudit se rozhodně nebudeš. Čekají tě desítky hodin studia pod vedením zkušených lektorů. Každou část teorie si hned vyzkoušíš na praktických úkolech – ať už přímo na hodině nebo v rámci samostudia.

Během celého kurzu taky budeš pracovat na komplexním projektu. Dostaneš zároveň přístup na naši online výukovou platformu. Tam najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy. Zároveň máme v rámci Java Akademie každý týden konzultační hodiny s lektory. Tyhle konzultace jsou nepovinné, je z nich záznam a je na tobě, jestli je využiješ. 

Když se do studia pustíš naplno, můžou tvoje znalosti po kurzu odpovídat požadavkům na pozici Junior Java Developer.

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku Akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš také 6měsíční přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.
Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin prezenční výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíš na připravených projektech. Novou látku si tak rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se proto zapojit do diskuze. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. A pokud budeš během samostudia potřebovat pomoci, stačí napsat na Discord. V rámci Java Akademie probíhají každý týden i konzultační hodiny, takže budeš mít další prostor cokoliv probrat přímo s lektory. Konkrétní den si vždy domlouvá lektor přímo se studenty. Konzultace nejsou povinné a jsou z nich záznamy.
V průběhu Akademie budeš pracovat na praktických cvičeních a úkolech. Po každé lekci dostaneš zadání a na tobě bude ho vyřešit. Samozřejmostí je zpětná vazba a případná pomoc lektora. Můžeš využít i Live Chat podporu či komunikaci v rámci naší Discord komunity.
V rámci Java Akademie máš možnost získat certifikát ECJB (ENGETO Certified Java Beginner). Podmínkou jeho získání je úspěšné přijetí obou projektů lektory nejpozději 6 měsíců od první lekce. Do té doby máš neomezené množství pokusů a o certifikát se žádá online skrze výukový portál. Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektoři v průběhu Akademie a pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

 • Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu
 • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

 • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
 • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

 • Přístup k materiálům až 6 měsíců od první lekce
 • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

 • Chatovací skupina s lektorem a studenty
 • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti si víc recenzí na Googlu

Příběh absolventa

Honza, Analyst Programmer v CGI

Honza vystudoval střední průmyslovku, na vysoké se ale nenašel. Koupil si knihu o programování, ale po několika měsících zjistil, že to není ono. Přihlásil se na kurz Javy a Linuxu a teď ho můžeš potkat na chodbách firmy CGI. V příběhu Honza vzpomíná: „Během kurzu jsem si začal věřit. A to je pro mě ten nejsilnější motor, protože když vím, že na to mám, tak všechny problémy řeším s nadhledem.“

Lukáš T.

Díky Java Akademii se mi krok po kroku plní můj sen být v týmu, který vyvíjí zbrusu novou přelomovou interní aplikaci u nás ve firmě. Do té doby jsem neměl o programování ani představu, byl jsem víc než začátečník. Nejen, že se úspěch v práci dostavil už po prvních týdnech kurzu, ale díky lektorům a celému týmu ENGETA mám představu, jak začít a co to obnáší. Jejich zájem naučit a zvládat komplikovanější situace mě motivoval pokračovat. Palec nahoru všem, kteří začnou stejně. Rozhodně to nebyl můj poslední kurz od ENGETA. Samozřejmě, hlavní je se do toho opřít a nenechat se odradit. Vše se dostaví – dřív nebo později, záleží pak na každém z nás.

Jaroslav S.

S kurzy od ENGETA mám pozitivní zkušenost. Všechno je profesionální. Portál je přehledný a projekty, které jsou součástí Akademie, hodnotím kladně. I kvalita záznamů z lekcí je dobrá. Reakce lektorů na dotazy během samostudia je velmi rychlá a moc si cením i zhodnocení domácích úkolů, popřípadě tipů, co vylepšit.

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 12500+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

Část 1

Úvod do programování v Javě

Týden 1
Úvod do Java Akademie & Proměnné a datové typy
Týden 2
Práce s daty v Javě a datové typy (třídy a objekty)
Týden 3
Podmínky a cykly
Týden 4
Verzovací systém Git
Nejprve ti představíme obsah celého kurzu, poznáš ostatní studenty a probereme základní syntax jazyka Java. Vysvětlíme pojmy jako proměnná, operátor, výraz či datový typ. Naučíš se taky řídící struktury jazyka a zkusíš práci s výjimkami. Při vývoji a odevzdávání domácích úkolů budeš používat Git. I k tomu ti samozřejmě řekneme vše potřebné.

Část 2

Praktická práce v Javě a první projekt

Týden 5
Soubory, výjimky
Týden 6
Kolekce, pole
Týden 7
Souhrnný příklad, OOP & zadání prvního projektu
Projekt 1
Výběr států podle sazby daně z přidané hodnoty (analýza finančných dat, technicky zvané JSON VAT)
V dalších lekcích ti nejprve ukážeme práci se soubory a vysvětlíme ti, jak v Javě fungují výjimky. Následně navážeme nejsilnějšími koncepty jazyka Java – podíváš se na objekty, třídy a metody, jak funguje dědičnost a co je to kompozice. Jejich využití budeš potřebovat hned v zápětí, neboť vše završíme prvním projektem.

Část 3

Prohloubení znalostí a zadání druhého projektu

Týden 8
Rest API, Spring Boot
Týden 9
REST API ve Spring Boot, Maven
Týden 10
Úvod do testování
Týden 11
Práce s databází & úkol: zpracování meteorologických dat (meteostanice)
Týden 12
Git v týmu, GitHub Actions, zadání druhého projektu
Projekt 2
Rezervační systém autobusů (na způsob RegioJet)
Dobrovolně
Kariérní příprava a konzultace, pomoc s portfoliem projektů
Z oblasti vývojářských nástrojů si představíme Maven, který ti umožní program zkompilovat nezávisle na IDE.  Pak se zaměříme na oblast, kterou by měl každý programátor zvládat, ale je často opomíjená – testování. Na knihovně JUnit ti ukážeme základní koncepty, vysvětlíme, co je to mock, představíme taky testovací pyramidu a myšlenkový proces – přístup k vývoji umožňující ti využít výhody, které testy nabízejí. Od této lekce už nebude žádný domácí úkol bez testů kompletní. Vysvětlíme ti také, co je to algoritmus, časová a prostorová složitost a jak je určit.  V druhém bloku tě také čeká kromě domácích úloh i zadání druhého certifikačního projektu. Spolu s prvním projektem ti pomohou při hledání prvního uplatnění.

Lektoři

Martin Šimůnek

Martin vystudoval softwarové inženýrství na Fakultě elektrotechniky ČVUT v Praze. Kromě dílčích programátorských projektů působí jako učitel odborných předmětů oboru Informační technologie na obchodní akademii v Uherském Hradišti. V jeho rozvrhu výuky najdete zejména Počítačové sítě, Programování a Linux.

Štěpán Böhm Senior Java Developer

Štěpán začal se studiem programování na základní škole, v současné době pracuje jako vývojář webových aplikací v Javě a Angularu. Python používá pro soukromé projekty a k automatizaci počítačové práce. Je fanouškem robotiky a příležitostným organizátorem turnajů v deskových hrách.

Marek Vondra Software Architect
Marka vždy zajímala technická stránka věci a proto se rozhodl studovat elektroniku a informatiku. Po studiu našel zalíbení ve vývoji softwaru, kde se mimo jiné věnuje také softwarové architektuře. Pro lektorovaní se rozhodl, protože ho baví práce s lidmi a chce předávat svoje zkušenosti a znalosti.

Často kladené otázky

Neradi bychom tě odrazovali, nicméně naprostí začátečníci v IT mohou mít se zvládnutím Javy potíže. Je totiž na naučení o něco složitější než začátečnické kurzy Linux a Python Akademie. Víc se dozvíš v sekci „Prerekvizity“.

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂

Určitě! Naše kurzy probíhají online a každou lekci nahráváme. Máš tak možnost pustit si záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows (ideálně verze 11 a novější), OS X nebo Linux. Instrukce k instalaci potřených nástrojů dostaneš týden před kurzem a lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude potřeba.

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.