+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
12 týdenní večerní program

Java Akademie

V Brně a Praze
Trvání 12 týdnů
Lekce 1x týdně od 18:00
Výuka na projektech

Job-ready akademie

Staň se Java vývojářem

Java Akademie je prezenční akademie, která byla vyvinuta ve spolupráci s firmami a externími lektory, kteří mají léta zkušeností v těchto oblastech. Akademie je určená pro všechny, kteří si už osvojili programování (ideálně taky základy OOP) a chtěli by se naučit se programovat v Javě. Výuka probíhá na základě praktických příkladů, cvičení a projektů. Je vedena jako kombinace prezenčních i online lekcí. Tvoje znalosti po skončení kurzu by měly odpovídat požadavkům na pozice Junior Java Developer.

Co musím umět pro přihlášení do Java Akademie

Jako vstup do Java Akademie se očekává splnění následujících požadavků:

 • v IT už máš přehled – víš co je to programovací jazyk, např. absolvent Python Akademie
 • máš již za sebou zkušenost s programováním a algoritmizací
 • umíš základy objektově orientovaného programování (OOP)
4 důvody proč umět Javu
 • Java je dnes jedním z nejžádanějších jazyků a proto mají Java developeři nadstandartní platové ohodnocení.
 • S Javou se neztratíš: je to všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát aplikace pro servery, mobily, chytré televize i IoT.
 • Java má obrovskou komunitu nadšených vývojářů, kteří ti rádi poradí třeba na stackoverflow.com
 • V Česku jsou stovky firem, které Javu používají, z nichž nejznámější jsou například Oracle, Home Credit, O2, Česká Spořitelna, IBM, T-Mobile, ZEBRA, DHL, CGI či ICZ.

Termíny

JARO 2021

12x lekce

BRNO

Java Akademie v Brně

12 večerních lekcí, 1x týdně v pondělí od 18:00 do 21:00
Adresa: ENGETO Academy, třída Kpt. Jaroše 7b, Brno

Cena: 14 990 Kč s DPH

JARO 2021

12x lekce

PRAHA

Java Akademie v Praze

12 večerních lekcí, 1x týdně v pondělí od 18:00 do 21:00
Adresa: DataScript, Jankovcova 1037, Praha 7

Cena: 16 990 Kč s DPH

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Projekt do tvého portfolia

 • Základem bude projekt postavený v technologii Maven
 • Projekt bude hostovaný v Github repozitáři studenta, kterým se bude moct prezentovat dále
 • Projekt bude komunikovat s otevřeným API a budeme stahovat data z finančního sektoru
 • Po získání dat proběhne analýza a vyhodnocení výsledků
 • Každý vývojář vytvoří unit testy na svůj projekt

Co na tebe čeká?

Vzdělávací platforma

Cvičení a teorie k dispozici online
Objem 10h týdně úkolů na doma
Kontrola a feedback na projekty

Prezenční lekce

12x 3hodinová lekce
Teorie se rovnou převádí do praxe
Diskuze a prostor pro dotazy

w

Osobní konzultace

1:1 kariérní konzultace
Péče v průběhu studia
Konzultace, live chat, Slack skupina

Našim studentům jen nepředáváme informace, ale budujeme komunitu. Zajímá tě, co nabízíme navíc?

Jak Akademie probíhá?

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Prezenční lekce

Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin prezenční výuky. Na každé hodině si nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíme na připravených serverech. Novou látku si tak rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se zapojit do diskuze.

Samostudium

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Kontrola projektů

V průběhu celé akademie budeš pracovat na 3 projektech. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš a procvičís si tak veškerou látku. K projektům dostaneš zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat či co ti jde dobře.

 Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodín včetně víkendu.

Co se naučíš?

1. a 2. týden: Základy Javy

Na úvodních hodinách si ukážeme, co je to Java, jaké jsou potřebné nástroje na vývoj a popíšeme si strukturu kódu. Zjistíme, jak jsou koncepty jako proměnná, operátory a datové typy podchyceny v Javě a projdeme si podmínkami a cykly – základními koncepty programování. Nakonec si ukážeme základy OOP v Javě a začneme kódit společný program kalkulačky.

3. - 5. týden: Úvod do testování v Javě

Při vytváření programů musíme neustále myslet dopředu, abychom předešli chybám. Bohužel, ne vždy jsme schopni přijít na všechny nedostatky již při psaní kódu. Je tedy nutné program neustále průběžně testovat. Proto si na hodinách povíme o tom, co to testování je, co to jsou testovací strategie a jak testovat v Javě. Ukážeme si přechod z manuálního testování na automatizované pomocí JUnit testů a Mockování.

6. - 8. týden: Koncepty OOP v Javě

Dále se v lekcích blíže seznámíme, jaké jsou koncepty OOP a jejich použití v Javě. Povíme si tedy o tom, co je to třída, funkce a polymorfismus. Ukážeme si dědičnost, v rámci níž se naučíme používat rozhraní a vytvářet abstraktní objekty, které nám pomohou z obecnit logiku naší aplikace. Rozhodně ani neopomeneme práci s kolekcemi více objektů. Řekneme si, co je to algoritmus, jak základní algoritmy implementovat a jak vytvářet vlastní nad našimi kolekcemi.

9. - 10. týden: Maven, Jenkins a APIs

Spoustu problematik spojených s vývojem, se neustále opakují i u jiných projektů. Z toho důvodu si ukážeme práci s technologií Maven, díky níž budeme moci implementovat knihovny, které dané problematiky řeší za nás. Již víme, že vývoj není jediným bodem, z něhož se práce programátora skládá. Máme tu i pravidelné testování, k čemuž potřebujeme neustále vytvářet spustitelné verze programu. Společně si ukážeme, jak se zbavit této rutiny a proces automatizovat pomocí aplikace Jenkins.

11. - 12. týden: Pokročilé kapitoly v Javě

V posledních lekcích si společně shrneme co vše jsme se naučili a ukážeme si pokročilé koncepce odvíjející se od nabytých znalostí z předešlých lekcí. Seznámíme se s velkou kapitolou generického programování v Javě. Poté přejdeme k práci s takzvaným streamem dat a nakonec se naučíme základní práci s vláknu.

Po akademii: Agile, UML, problem solving

Správnému programátorovi samozřejmě nesmějí chybět znalosti moderního řízení projektů. Stejně tak mu nesmějí chybět znalosti jak si efektivně rozvrhnout práci, jak navrhnout implementaci logiky a jak rychle řešit chyby v naší aplikaci. Tyto takzvané soft skills jsou nedílnou součástí vytváření projektů. Naučíme se tedy, co je to Agile a jeho praktiky, poté přejdeme k návrhům implementace, kde se naučíme vytvářet a číst UML diagramy a nakonec se naučíme co je to problem solving a jak nastalé chyby řešit.

Projekty

Během studia Java Akademie tě čekají 3 komplexní projekty, které ověří tvé nabyté znalosti. Lektor ti pak podá zpětnou vazbu na tvůj kód a ukáže, jak se ještě zlepšit.

h

JSON VAT

Zpracuj text, proveď jeho analýzu a zobraz správná data.

Meteorologická stanice

Připrav histogram na základě dat z brněnské meteostanice.

f

Databáze autobusů

Naprogramuj rezervační systém pro autobusové linky.

Kdo ti bude pomáhat?

Ondřej Konečný

Lektor

Ondru programování bavilo už od střední. Začínal tehdy s Visual Basic Studiem, potom následovalo webové období – tvořil prezentace a programoval e-shopy. Po absolvování informatiky na FIT VUT začal pracovat jako Java vývojář a aktuálně tvoří velké ERP aplikace ve společnosti NetSuite.

Ondřej Schrek

Lektor

Ondřej vystudoval informatiku v Praze a v praxi je od roku 2015. Během ní vyvíjel aplikace pro web a mobilní zařízení v jazyku Java. V současné době působí jako full-stack vývojář na volné noze. Převážně se věnuje fintech projektům, většina z nich byla pro velké bankovní společnosti jako je Needbank, KB.

Adam Hornáček

Lektor

Adam přes 3 roky spolupracuje se společností Oracle, kde začínal při dokončování magisterského titulu. Adam je velký fanoušek čistého kódu a technologií Apple a Oracle. Svojí oblíbené Javě se věnuje nejen v práci pro Oracle, ale získal taky certifikaci Java a spustil vlastní Java hands-on sessions.

O své absolventy se staráme

 • Uděláme cvičný pohovor a pomůžeme ti se životopisem
 • Zkonzultujeme tvé portfolio na GitHubu
 • Zůstane ti neomezený přístup do aktualizovaných materiálů
 • Poskytneme ti kariérní poradenství
 • Řekneme ti, o jaké pozice se ucházet
 • Můžeš dál neomezeně využívat náš Slack kanál
 • Budeme ti dál posílat novinky a tipy

Slevy pro absolventy

15 %

pokročilejší kurzy a akademie

200 Kč

měsíční předplatné online kurzů

1000 Kč

roční předplatné online kurzů

Navaž kurzem DevOps Akademie a zvyš svou hodnotu na trhu!

Oni uspěli, ty můžeš taky

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec? Jiná motivace, stejná příležitost.

Michal, DevOps Engineer v Blackboard

Michal, který absolvoval úplně první ENGETO Linux Akademii, ve svém příběhu demonstruje, že je moudré se nebát využít šanci. Jinak se člověk může probudit za pět let a zjistit, že se nikam neposunul. 

Michalův příběh

Kristýna, PyLadies

Kristýna se už během studií začala věnovat IT. Byla to jedna z našich prvních studentek. „ENGETO má kurzy, které jsou skutečně praktické. Jen minimum teorie a hodiny a hodiny praxe. Jiné společnosti nabízejí podobný kurz i za třicet tisíc.“

Kristýnin příběh

Naši absolventi pracují pro top firmy

Kurzy vytváříme ve spolupráci s našimi partnery, kterými je více než 50 firem z oboru.

logo atat
logo kiwi
logo redhat
logo ibm
logo cgi

V ENGETO Academy tvoříme talenty

Školíme, připravujeme na práci, propojujeme ajťáky s firmami. S námi budeš o krok napřed i díky naší výukové platformě.

       4                      50+                  3000+             95%

roky na trhu        nabírajících firem            studentů           spokojenost

engeto 1

Časté otázky

Je Java Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?

Ne úplně. Java Akademie má na rozdíl od začátečních kurzů Linux a Python akademie bariéru vstupu – na vrchu této stránky stačí rozklinout dotaz „Co musím vědět pro příhlášení do Java Akademie“.

Je Java Akademie prezenční kurz?

Java Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny) dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a projektech.

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

 

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě. Na začátku akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 15-20 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Staň se Java vývojářem!

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

tř. Kpt. Jaroše 7b

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.