+420 770 639 863 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
12 týdenní večerní program

Java Akademie

V Brně nebo v Praze
Trvání 12 týdnů
Lekce 1x týdně od 18:00
Výuka na projektech

UPOZORNĚNÍ!

Prezenční Java Akademie je vzhledem k aktuální situaci pozastavena. Běžící akademie se vrátí do výuky hned, jak to situace umožní. Akademie, které měly teprve začínat, mají odložený datum začátku.

job-ready akademie

Staň se Java vývojářem

Java Akademie je prezenční akademie, která byla vyvinuta ve spolupráci s firmami a externími lektory, kteří mají léta zkušeností v těchto oblastech. Akademie je určená pro všechny, kteří si už osvojili programování (ideálně taky základy OOP) a chtěli by se naučit se programovat v Javě. Výuka probíhá na základě praktických příkladů, cvičení a projektů. Je vedena jako kombinace prezenčních i online lekcí. Tvoje znalosti po skončení kurzu by měly odpovídat požadavkům na pozice Junior Java Developer.

Co musím umět pro příhlášení do Java Akademie

Jako vstup do Java Akademie se očekává splnění následujících požadavků:

 • v IT už máš přehled – víš co je to programovací jazyk, např. absolvent Python Akademie
 • máš již za sebou zkušenost s programováním a algoritmizací
 • umíš základy objektově orientovaného programování (OOP)
4 důvody proč umět Javu
 • Java je dnes jedním z nejžádanějších jazyků a proto mají Java developeři nadstandartní platové ohodnocení.
 • S Javou se neztratíš: je to všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát aplikace pro servery, mobily, chytré televize i IoT.
 • Java má obrovskou komunitu nadšených vývojářů, kteří ti rádi poradí třeba na stackoverflow.com
 • V Česku jsou stovky firem, které Javu používají, z nichž nejznámější jsou například Oracle, Home Credit, O2, Česká Spořitelna, IBM, T-Mobile, ZEBRA, DHL, CGI či ICZ.
Termíny

26.2. - 13.5.2020

12x lekce ve středu

PRAHA

Java Akademie v Praze

12 večerních lekcí, 1x týdně ve středu od 18:00 do 21:00
Adresa: DataScript, Jankovcova 49, Praha 7
Cena: 14 990 Kč s DPH

20.4. - 13.7.2020

12x lekce v pondělí

BRNO

Java Akademie v Brně

12 večerních lekcí, 1x týdně v pondělí od 18:00 do 21:00
Adresa: ENGETO Academy, Koliště 13, Brno-střed 602 00
Cena: 14 990 Kč s DPH

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Projekt do tvého portfolia

b

Obecné informace

 • Základem bude projekt postavený v technologii Maven
 • Projekt bude hostovaný v Github repozitáři studenta, kterým se bude moct prezentovat dále
 • Projekt bude komunikovat s otevřeným API a budeme stahovat data z finančního sektoru
 • Po získání dat proběhne analýza a vyhodnocení výsledků
 • Každý vývojář vytvoří unit testy na svůj projekt
Průběh akademie

36 hodin prezenčních lekcí, 150 hodin samostudia, 3 projekty, 1 cíl

Blok 1: Základy Javy a společný program (2 týdny)

Na úvodních hodinách si ukážeme, co je to Java, jaké jsou potřebné nástroje na vývoj a popíšeme si strukturu kódu. Zjistíme, jak jsou koncepty jako proměnná, operátory a datové typy podchyceny v Javě a projdeme si podmínkami a cykly – základními koncepty programování. Nakonec si ukážeme základy OOP v Javě a začneme kódit společný program kalkulačky.

Blok 2: Úvod do testování v Javě (3 týdny)

Při vytváření programů musíme neustále myslet dopředu, abychom předešli chybám. Bohužel, ne vždy jsme schopni přijít na všechny nedostatky již při psaní kódu. Je tedy nutné program neustále průběžně testovat. Proto si na hodinách povíme o tom, co to testování je, co to jsou testovací strategie a jak testovat v Javě. Ukážeme si přechod z manuálního testování na automatizované pomocí JUnit testů a Mockování.

Blok 3: Koncepty OOP v Javě (3 týdny)

Dále se v lekcích blíže seznámíme, jaké jsou koncepty OOP a jejich použití v Javě. Povíme si tedy o tom, co je to třída, funkce a polymorfismus. Ukážeme si dědičnost, v rámci níž se naučíme používat rozhraní a vytvářet abstraktní objekty, které nám pomohou z obecnit logiku naší aplikace. Rozhodně ani neopomeneme práci s kolekcemi více objektů. Řekneme si, co je to algoritmus, jak základní algoritmy implementovat a jak vytvářet vlastní nad našimi kolekcemi.

Blok 4: Agile, UML, problem solving (po akademii, 1-2 měsíce)

Správnému programátorovi samozřejmě nesmějí chybět znalosti moderního řízení projektů. Stejně tak mu nesmějí chybět znalosti jak si efektivně rozvrhnout práci, jak navrhnout implementaci logiky a jak rychle řešit chyby v naší aplikaci. Tyto takzvané soft skills jsou nedílnou součástí vytváření projektů. Naučíme se tedy, co je to Agile a jeho praktiky, poté přejdeme k návrhům implementace, kde se naučíme vytvářet a číst UML diagramy a nakonec se naučíme co je to problem solving a jak nastalé chyby řešit.

Pomůžeme ti s:
– Závěrečné testování technických schopností a soft-skills
– Cvičný, simulovaný pohovor

– Úprava CV, LinkedIn
– Identifikace pozice, pomoc s propojením na zaměstnavatele

Blok 5: Maven, Jenkins a APIs

Spoustu problematik spojených s vývojem, se neustále opakují i u jiných projektů. Z toho důvodu si ukážeme práci s technologií Maven, díky níž budeme moci implementovat knihovny, které dané problematiky řeší za nás. Již víme, že vývoj není jediným bodem, z něhož se práce programátora skládá. Máme tu i pravidelné testování, k čemuž potřebujeme neustále vytvářet spustitelné verze programu. Společně si ukážeme, jak se zbavit této rutiny a proces automatizovat pomocí aplikace Jenkins. Nakonec si projdeme standardy komunikace se serverem a co je to API.

Blok 6: Pokročilé kapitoly v Javě

V posledních lekcích si společně shrneme co vše jsme se naučili a ukážeme si pokročilé koncepce odvíjející se od nabytých znalostí z předešlých lekcí. Seznámíme se s velkou kapitolou generického programování v Javě. Poté přejdeme k práci s takzvaným streamem dat a nakonec se naučíme základní práci s vláknu.

Lektoři

Lóránt Oroszlány, Brno

Lóránt je absolventem Fakulty Informatiky na Masarykově univerzitě. Po ukončení studia působil 5 let na pozici softwarového inženýra ve společnosti Oracle NetSuite, kde se podílel na vývoji Java backendu pro databázový konektor. Momentálně pracuje jako IT architekt v brněnském startupu, který řeší použití leteckých snímků v oblasti precizního zemědělství. Lóránt drží profesionální certifikaci společnosti Oracle, konkrétně Java SE 8 Programmer. Vývoj softwaru považuje za umění. Soustředí se nejen na kód s promyšlenou strukturou, ale nevynechává ani dobrou dokumentaci, testování a správnou volbu prvků celého ekosystému.

Michal Říha, Brno

Michal má s vývojem víc než 9 let zkušeností. Pracoval jako Java software engineer v Oracle NetSuite a teď vyvíjí bezpečnostní nástroje v SolarWinds. Ovládání Javy považuje za vstupenku pro získání zajímavých IT pozic, hlavně v oblasti vývoje mobilních aplikací.

Adam Hornáček, Praha

Adam se do Javy zamiloval během svých studií na Karlově univerzitě v Praze. Teď už přes 3 roky spolupracuje se společností Oracle, kde začínal při dokončování magisterského titulu. Adam je velký fanoušek čistého kódu a technologií Apple a Oracle (dříve Sun). Svojí oblíbené Javě se věnuje nejen v práci pro Oracle. Získal taky certifikaci Java a na své alma mater spustil vlastní Java hands-on session.

Studuj efektivněji s kombinací prezenčních lekcí a online výuky.

Prezenční lekce tě nejenom namotivují a dají ti správný směr, ale budeš mít šanci se učit od opravdových profesionálů v oboru. Nové poznatky pak procvičíš i prakticky. S námi budeš o krok napřed i díky naší unikátní výukové platformě.

Samostudium nemusí být nuda!

Práce, kterou budeš dělat po prezenčních lekcích doma, je důležitá součást akademie. K dispozici máš vymakaný výukový portál s veškerými materiály, projekty a praktickými cvičeními. S lektory a ostatními studenty budeš v kontaktu i přes Slack kanál, kde si můžete radit a pomáhat. 

ONI USPĚLI. TY MŮŽEŠ TAKY

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec? Jiná motivace, stejná příležitost.

Vašek, Junior programátor v Elso Service

Vašek, vystudovaný biolog, pracoval v laboratoři u Policie ČR. Jeho kreativní duch ale trošku strádal a tak se rozhodl změnit svou kariéru. Od přátel se dozvěděl o programování a o možnosti uplatnit se i bez mnohaleté praxe.

Vaškův příběh

Kristýna, PyLadies

Kristýna má diplom z Medialních studií a žurnalistiky, přesto se už během studií začala věnovat IT. „ENGETO má kurzy, které jsou skutečně praktické. Jen minimum teorie a hodiny a hodiny praxe. Jiné společnosti nabízejí podobný kurz i za třicet tisíc.“

Kristýnin příběh

Michal, DevOps v Blackboardu

Michal, který absolvoval úplně první ENGETO Linux Akademii, ve svém příběhu demonstruje, že je moudré se nebát využít šanci. Jinak se člověk může probudit za pět let a zjistit, že se nikam neposunul. „Musíme být aktivní a to hlavně pro sebe.”

Michalův příběh

Přidej se ke stovkám absolventů v ENGETO Academy

Inovujeme vzdělávání. Tvoříme talenty.

Školíme, připravujeme na práci, propojujeme ajťáky s firmami. S námi budeš o krok napřed i díky naší výukové platformě.
Začni na juniorní IT pozici a posouvej svoji kariéru správným směrem. Více jak 120 absolventů se uplatnilo ve 45 společnostech v ČR. Získali práci například v:
Časté otázky
Je Java Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?

Ne úplně. Java Akademie má na rozdíl od začátečních kurzů Linux a Python akademie bariéru vstupu – na vrchu této stránky stačí rozklinout dotaz „Co musím vědět pro příhlášení do Java Akademie“.

Jak probíhá výuka?

Java Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny), dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a projektech.

Na prezenčních lekcích se potkáme celkem 12x. Vždy ve stejný den a čas (od 18:00). A co se bude na prezenčních hodinách dít? Náš lektor ti vysvětlí nové učivo, projde s látku z minulých lekcí, budeš se moci na cokoliv zeptat… Nemáme žádné testy, žádné známky, docházka. Učíš se pro sebe, ne pro nás.

Co když zameškám jednu hodinu Akademie? Můžu si ji nahradit?
Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.
Jaké jsou požadavky na technické vybavení?
Hardware: Na naši Akademie stačí mít s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Chceš prohloubit své znalosti a dostat se na vyšší level?

Mrkni na naše prezenční akademie.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

button to top