Kurzy Termíny

React kurz

Kurz vývoje v Reactu na 6 týdnů

Nauč se pracovat s knihovnou React a dostaň svoje vývojářské dovednosti o další level výš. V kurzu budeš pracovat na praktickém projektu, naučíš se best practices, pochopíš výhody vývoje v Reactu a spoustu dalšího! Bude to nabitých 6 týdnů, které tě posunou o mílové kroky blíž k práci front-end vývojáře a tvorbě interaktivních, uživatelsky poutavých webů a aplikací.

100% online a flexibilně Pro mírně pokročilé
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
6 týdnů, 6 lekcí, 6 konzultací Celkem cca 60 hodin studia

Termíny: Online kurz Reactu

05. 06. – 10. 07. 2024, Online

Detail termínu

05. 09. – 10. 10. 2024, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
Proč kurz práce s knihovnou React?

Výkon, efektivita, jednoduchost

React je v kurzu a poptávka po vývojářích, kteří umí s touhle knihovnou pracovat, je opravdu velká. Znalosti Reactu využiješ v opravdu širokém spektru projektů. Umožní ti vytvářet webové stránky a aplikace, které jsou nejen vizuálně zajímavé, ale i funkčně výkonné a snadno přizpůsobitelné. Jeho flexibilita a efektivita v procesu vývoje znamenají, že dokážeš realizovat složitější projekty v kratším čase a s menší námahou.

React ti otevře dveře

Podle nejrůznějších statistik jsou frameworky postavené na knihovně React na 1. až 2. místě v žebříčku popularity webových frameworků. S těmito znalostmi se tedy rozhodně neztratíš.

Obrovská komunita

React byl vytvořen a je nadále udržovaný týmem Facebooku, má silnou podporu a stabilní budoucnost. Nechybí ani velká, aktivní komunita – můžeš se přidat do spousty skupin nebo fór.

Je kurz Reactu pro tebe?

  • Máš znalosti HTML a CSS a ideálně i základy JavaScriptu nebo znáš jiný programovací jazyk (Python, Java atd.).
  • I s pouhou znalostí HTML a CSS kurz zvládneš, jen budeš muset pracovat o to víc. 🙂

Průběh React kurzu

Kurz je projektově zaměřený, takže nečekej čistě teoretickou nalejvárnu. Náročnost úkolů se bude postupně zvyšovat – máš se na co těšit! Po kurzu si odneseš spoustu tipů do praxe i do portfolia.

Tento kurz perfektně navazuje na naši Front-end Developer Akademii, její absolvování ale není podmínkou pro studium. Víc případneš najdeš v části „Prerekvizity“. 😉

Cílem kurzu je připravit tě na juniorní pozici v oblasti front-end vývoje a dát ti takové základy Reactu, díky kterým dokážeš s touhle knihovnou samostatně pracovat.

Výuka probíhá online, formou live webinářů, které si případně můžeš pustit i ze záznamu. To je určitě velká výhoda a od našich studentů víme, že tuhle možnost často využívají. Získáš taky přístup na výukovou platformu, kde najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy.  

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Dopředu si nemusíš nic studovat, maximálně bude vhodné, když mrkneš na opakování HTML, CSS a JavaScriptu, které bude nachystané v podobě videopřednášky. Vše ti ale upřesníme. 🙂
Čeká tě 6 online webinářů s lektorem po 3 hodinách a 6 konzultací na 1,5 hodiny. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš na projektech a cvičení – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na výukovém portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. A pokud budeš během samostudia potřebovat pomoci, stačí napsat na Discord.
V průběhu celého kurzu budeš pracovat na několika projektech. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš, a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš individuální zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a co ti naopak jde dobře. Můžeš využít i Live Chat podporu či komunikaci v rámci naší Discord komunity.
Podmínkou získání certifikátu je úspěšné přijetí všech projektů lektorem, a to nejpozději 3 měsíce od první lekce. Do té doby máš neomezené množství pokusů. O certifikát následně žádáš skrze výukový portál. Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektor v průběhu kurzu. Pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Proč studovat u nás

Kariérní poradenství

  • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
  • Pomůžeme ti správně připravit CV

Příprava porfolia projektů a CV

  • Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu
  • Získáš zpětnou vazbu na projekty

E-learningová platforma v češtině

  • Přístup k materiálům až 6 měsíců od první lekce
  • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

  • Chatovací skupina s lektorem a studenty
  • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti si víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Datový analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Honza

Honza vystudoval střední průmyslovku, na vysoké se ale nenašel. Koupil si knihu o programování, ale po několika měsících zjistil, že to není ono. Přihlásil se na kurz Javy a Linuxu a teď ho můžeš potkat na chodbách firmy CGI. V příběhu Honza vzpomíná: „Během kurzu jsem si začal věřit. A to je pro mě ten nejsilnější motor, protože když vím, že na to mám, tak všechny problémy řeším s nadhledem."

Patrik

ENGETO můžu jen doporučit. Začínal jsem v Linux Akademii, byla to pro mě první větší zkušenost s IT, protože jsem vystudoval úplně odlišný obor. Přestože jsem na začátku byl skeptický, že je to možné, prakticky hned po dokončení kurzu jsem měl svou první práci v tomto oboru.

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 14000+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

„Předskokan“ – volitelné

Opakování prerekvizit

React je založený na JavaScriptu. Neovládáš JavaScript nebo si potřebuješ připomenout jeho nejdůležitější oblasti, se kterými se v Reactu setkáš? Máme pro tebe připravené opakování. Hlavní oblasti: HTML, CSS, datové typy (objekty, pole), funkce (map, filter), asynchronní JavaScript, funkce, destructuring, události, developerská konzole, terminál.

1. lekce

Úvod do Reactu, první cvičení a projekty

1. téma
Co je to React (historie, výhody, nevýhody a další)
2. téma
Struktura souborů a složek
3. téma
První komponenta
4. téma
Pravidla pro psaní komponent
5. téma
Co je to JSX
6. téma
Tvorba dalších komponent a jejich propojení
7. téma
Stylování komponent
8. téma
Projekt knihy
9. téma
React a developerská konzole
10. téma
Data pro komponenty a props

2. lekce

Pokročilá práce s Reactem a další cvičení

1. téma
Událost kliknutí na tlačítko
2. téma
useState
3. téma
Map a filter v Reactu
4. téma
Unikátní identifikátor
5. téma
Vymazání všech prvků
6. téma
Projekt počitadla

3. lekce

Prohloubení znalostí v React Hooks

1. téma
useEffect
2. téma
useEffect a dependencies
3. téma
cleanUp function
4. téma
useState, useEffect a API
5. téma
API pro mezinárodní vesmírnou stanici
6. téma
API pomocí fetch a then
7. téma
API na převod měn

4. lekce

Efektivní manipulace s komponentami

1. téma
Short circuit evaluation
2. téma
Ternární operátor
3. téma
Ukázání a skrytí komponenty
4. téma
Změna obsahu na stránce
5. téma
FAQ
6. téma
Ikonky

5. lekce

Pokročilé techniky

1. téma
Slider v Reactu
2. téma
Pokročilý slider
3. téma
Základní práce s formulářem
4. téma
Pokročilejší formulář
6. téma
Vlastní generátor lorem ipsum
7. téma
Publikace projektů na internetu

6. lekce

UseRef, useReducer a vytváření interaktivního menu

1. téma
useRef
2. téma
Menu na stránce
3. téma
useReducer a notifikace

Závěrečný projekt

Lektoři

David Šetek JavaScript a React lektor

David rád vzdělává lidi. Jeho cílem je měnit lidem pomocí vzdělávání život. Před 8 lety vstoupil do světa IT, tvorby webu a programování. Zaujala ho volnost a kreativita v tom, co člověk může vytvořit. Žádná myšlenka není nedosažitelná. A to se snaží předat všem lidem, které má možnost vzdělávat. David v současné době pracuje jako programátor a mezi jeho největší koníčky patří studium kybernetické bezpečnosti a hackingu.

Karel Geyer Back-end & front-end vývojář

Karel je back-end vývojář a nadšený student informatiky, který si oblíbil vývoj webových aplikací v .NET a Reactu. Vyzkoušel si tvorbu her v Unity i Unreal enginu a zajímá ho i vývoj aplikací v qT frameworku. Karel se neustále učí nové věci a rád se dělí o své znalosti s ostatními. Rád vidí, jak jeho studenti získávají nové schopnosti a dovednosti v programování. Věří totiž, že programování není jenom o psaní kódu, ale také o tvorbě nových a inovativních nápadů a jejich proměně v reálné produkty.

Často kladené otázky

To bohužel ne. Pro zvládnutí Reactu je už potřeba mít určité základy – nemělo by ti být cizí HTML, CSS a JavaScript. Pokud neovládáš JavaScript, ale máš základy nějakého programovacího jazyku (Java, Python), zvládneš kurz i tak. Připrav se ale na to, že budeš muset pořádně zabrat. 🙂 Kurz ideálně navazuje například na naši Front-end Developer Akademii.

V případě online kurzů máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows (ideálně verze 11 a novější), OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Ano, většina našich studentů to tak má. 🙂 Počítej ale s tím, že ti zabere 5–10 hodin týdně po dobu 6 týdnů (3 hodiny na lekci plus další hodiny samostudia a konzultací). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš! 🙂

O certifikaci můžeš požádat po absolvování celého kurzu Reactu a odevzdání všech projektů, kdy jsou projekty ohodnocené lektorem jako splněné.

Pro získání certifikátu tedy nemusíš skládat žádnou certifikační zkoušku. Po splnění kritérií jen kontaktuješ studijní koordinátory, kteří ti certifikát vystaví.

Bohužel. U kratších kurzů není nákup na splátky možný. Tuhle možnost máme pouze u 3měsíčních Akademií.

Jasně, přeci tě v tom nenecháme! 🙂 Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.

Chceš o Reactu zjistit víc? Mrkni na záznam našeho webináře!