+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
Hlavní stránka / Blog / Datová analýza COVID-19

Datová analýza COVID-19

Autor: David Hruška  |  Kategorie: Novinky

covid19

Minulé úterý jsme hostili live webinář zaměřený na téma datové analýzy COVID-19. Probrali jsme současnou situaci spjatou s onemocněním COVID-19 a modelovali možné scénáře do budoucna. Pokud tě webinář zajímá, ale nemohl/a jsi se zúčastnit, nezoufej! Webinář jsme nahrávali a níže najdeš celý záznam.

Co se na webináři dozvíš?

Prostřednictvím našich dvou lektorů se dozvíš více o technickém pozadí informačního portálu Ministerstva zdravotnictví, uvidíš některé projekty, které vznikly na datech poskytovaných tímto portálem a také budeš svědkem demonstrace predikcí postavených na ověřených statistických modelech.

Program

Zkušenosti vedoucího vývojáře platformy onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Přednášející: Matěj Karolyi, vedoucí vývojář portálu

Součástí portálu Onemocnění aktuálně je i sekce věnovaná současnému stavu COVID-19 v České republice. Je zde k nalezení několik sad datových vizualizací, které jsou děleny do jednotlivých sekcí. Data jsou zadávaná krajskými hygienickými stanicemi (KHS) ve spolupráci s laboratořemi a Ministerstvem zdravotnictví. Konkrétně zde lze nalézt celkový počet osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19, počet vykonaných testů, přehled nákupů a distribuce ochranného materiálu, aktuální informace o hospitalizovaných a mnoho dalšího. Data se každodenně několikrát aktualizují a portál tak přináší nejnovější informace o celé pandemii.

Predikce a datová analýza veřejně dostupných datových setů COVID-19

Přednášející: Pavel Fryblík, Data Analyst Lead v Madfinger Games

Pavel se pokusí zodpovědět na otázky, které nás trápí s pomocí dat z vývoje aktuální situace kolem COVID-19. Náměty otázek, kolem kterých by se jeho část webináře točila:

  • Kdy nám skončí karanténa? Co se stane po Velikonocích?
  • Zvládá to celý svět? A ustupuje COVID-19?
  • Které státy bojují úspěšně s onemocněním a které ne? Proč?
  • Jak se COVID-19 šíří ve světě?

Záznam webináře

David Hruška

David Hruška

V ENGETU mám primárně na starosti tvorbu grafiky a marketing, čas od času ale taky zaskočím za naši copywriterku a chopím se virtuálního pera a inkoustu.

Přidej se k 8 500+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o nových článcích. Pojď do toho!

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.