Kurzy Termíny

Základy testování softwaru

Lektorovaný online kurz testingu na 4 týdny

Z kurzu testingu si odneseš základní znalosti databází a testování webu, vyzkoušíš si testování aplikace a reportování bugů (chyb), osvojíš si testovací postupy i to, jak se tvoří test plán. Nepotřebuješ mít žádné předchozí znalosti, všechno tě naučíme. Kurz je pro tebe ideální, ať už tě láká kariéra testera nebo třeba potřebuješ vědět víc o procesu vývoje softwaru a roli testování v IT.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
1 měsíc, 4 lekce cca 50 hodin (výuka + samostudium)

Termíny: Online kurz Základy testování softwaru

Základy testování softwaru

Detail termínu
6 990  s DPH8 990  s DPH
PROČ KURZ TESTINGU?

Perfektní pro start v IT

K získání kariéry jako tester ti stačí píle a alespoň základní povědomí o tomhle oboru. Rozhodně musíš mít vlastnosti jako jsou pečlivost, týmový duch a systematičnost. Můžeš využít svoji kreativitu a podílet se na opravdu velkých věcech. Pro začátek navíc nepotřebuješ žádné „hard skilly“, nemusíš umět programovat. Proto je testing oblíbenou startovací pozicí juniorů v IT.

Budeš klíčovým člověkem

Vývojáři se snaží psát kód tak, aby fungoval správně, ale mohou přehlédnout některé chyby. To se prostě stává. Problém ale je, když pak taková chyba způsobí velké problémy. Tester je proto nepostradatelnou součástí vývojového procesu. Dívá se na software z pohledu uživatele a pomáhá vše ladit k dokonalosti.

Velké možnosti rozvoje

Jako tester máš spoustu zajímavých možností, jak se dál rozvíjet. Tvoje kariéra může nabrat několik různých směrů – podle toho, co tě bude nejvíc bavit. Můžeš se stát například automatizovaným testerem, testovacím analytikem, manažerem, produkťákem nebo třeba Business analytikem.

Je kurz pro tebe?

 • Chceš pracovat v IT, ale neláká tě programování
 • Máš dobrý postřeh, nechybí ti systematičnost a vidíš chyby tam, kde ostatní ne. Chceš tuhle vlastnost využít v práci
 • Baví tě hledat chyby, příčiny a souvislosti
 • Těšíš se na práci v týmu a jsi komunikativní

Průběh kurzu testingu

Během kurzu zjistíš, co to je software testing, jakou roli v IT hraje a proč je to tak důležitá role. Veškerou teorii si budeš procvičovat a zkoušet na praktických úkolech, budeš mít materiály k samostudiu a získáš i projekt do svého portfolia.

Nečekej jen nějakou teoretickou nalejvárnu! Seznámíš se s tím, co mnozí testeři denně dělají a pokud tě budou zajímat kariérní možnosti, rádi ti poradíme.

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku kurzu dostaneš veškeré instrukce a získáš také 3měsíční přístup do e-learningových materiálů ke kurzu Základy testování softwaru.

Čekají tě 4 online webináře s lektorem po 3 hodinách (cca 2,5 hodiny výuky a 30 minut diskuze) a projekty, které by ti měly zabrat něco mezi 5–10 hodinami. Počítej tedy s časovou dotací zhruba 52 hodin.

Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí.

A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně. Do toho tě určitě nebudeme nutit, ale pokud si chceš z kurzu odnést maximum, určitě to více než doporučujeme.

Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už navíc budeš mít k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Discordu.

Během studia tě čekají nejen cvičení na doma, ale i praktické úkoly a projekty. Pokud si chceš odnést certifikát o absolvování kurzu, je potřeba všechny úkoly splnit.

V rámci kurzu máš možnost získat certifikát o absolvování. Podmínkou je odevzdání a správné vyřešení domácích úkolů a projektů.

Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce kurzu, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

 • Zkonzultujeme ti portfolio
 • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

 • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
 • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

 • Přístup k materiálům až 3 měsíce od první lekce
 • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

 • Chatovací skupina s lektorem a studenty
 • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti zodpoví Jarda na +420 773 087 597 nebo e-mailu jarda@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.8

Přečti víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Tomáš P.

Do Python a Datové Akademie jsem se přihlásil z důvodu budoucí změny zaměstnání – přecházel jsem z akademické sféry. Kurzy v ENGETU mi daly nový vhled a základ pro pracování s pokročilými nástroji v oblasti zpracování a vizualizace dat, které jsem následně mohl už sám rozvíjet. Absolvování Akademií mělo významný podíl v tom, že jsem během krátké doby našel práci v oboru BI (Business Intelligence).

Petr V.

Díky kurzu Datové Akademie jsem konečně pronikl do světa SQL, což mi výrazně pomohlo při práci s databázemi. Lekce s Markem Soukupem mě navíc hodně bavily. Při srovnání s konkurencí v Česku jste fakt dobří – hodně kvalitní muziky za dobrou cenu. Doufám, že vám to vydrží co nejdéle. Doporučuji vás na každém rohu! 🙂

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 14000+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

1. týden

Úvod do testování

1. téma
Co je to testování a quality assurance
2. téma
Úvod do projektového managementu
3. téma
Hledání bugů v testovací aplikaci
4. téma
Reportování bugů v nástroji JIRA
ÚKOLY
Projekt v JIRA & instalace nástrojů pro lekci 2

2. týden

Kontext

1. téma
SDLC (software development life cycle) a role testera ve vývoji
2. téma
Tvorba testovacích scénářů a případů
3. téma
Základy automatického testování webu v Pythonu a Playwrightu
ÚKOLY
jednoduchý test v PlayWrigthu pro libovolný web & instalace nástrojů pro lekci 3

3. týden

Testovací postupy

1. téma
Otázky na úlohy z první části kurzu a ukázky vzorových řešení
2. téma
Typy testů
3. téma
Základy testování API v nástroji Postman
ÚKOLY
Registrace na libovolnou API a napsání jednoduchého testu

4. týden

Databáze a testovací postupy

1. téma
Otázky na úkoly z lekce 3 a ukázka řešení
2. téma
Testovací metody a strategie
3. téma
Test plány
4. téma
Úvod do SQL a databází
ZÁVĚR
Shrnutí kurzu a rekapitulace potřebných znalostí pro pozici junior software testera

Lektor

Martin Ťapák

Martin je podle svých vlastních slov věčným studentem. Rád se učí nové věci a u nás si vyzkoušel hned tři kurzy. To mu pomohlo získat práci jako QA Engineer v Kiwi.com, kde je jeho hlavním pracovním nástrojem Python a kde během posledních tří let nasbíral řadu zkušeností s vývojem a testováním softwaru. Ty by nyní rád předal každému, kdo má zájem na sobě pracovat, což jej přivedlo k práci lektora a zpátky do ENGETA.

Často kladené otázky

Jasně! Kurz odstartujeme pěkně od začátku a všechno ti vysvětlíme. Počítej ale s tím, že pokud si chceš z kurzu odnést maximum, nestačí si ho jen odsedět. Bude potřeba plnit domácí úkoly a věnovat i nějaké hodiny samostudiu. 🙂

Žádný problém – naše kurzy probíhají online a webináře nahráváme, takže máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv jen budeš chtít.

Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat nebo skupinu na Discordu – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 10 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Ano! Spousta našich studentů to tak má. 🙂 Počítej ale s tím, že ti kurz zabere celkově 5–15 hodin týdně po dobu jednoho měsíce (3 hodiny na lekci plus několik hodin samostudia týdně). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jedinou podmínkou pro úspěšné splnění certifikace je odevzdání a obhájení projektů, které dostaneš zadané v průběhu kurzu. Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce kurzu testingu, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Bohužel. U měsíčních školení není nákup na splátky možný. Tuhle možnost máme pouze u 3měsíčních Akademií.