+420 770 639 863 (pracovni dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
12týdenní večerní program

Linux Akademie

Brno/Praha
 
Trvání 12 týdnů
 
Lekce 1x týdně od 18:00
 
Praktická výuka
 
o akademii

Naučíme tě spravovat systémy

Linux byl donedávna operační systém, který se používá jenom na serverech a pohybovat se na něm dokázali jenom zkušení sysadmini (systémoví administrátoři). V posledních letech se z Linuxu stal systém, který ovláda čím dál tím víc lidí díky bezpečnosti, stabilitě a své filosofii. V naší Linux Akademii získáš vědomosti a zkušenosti nutné pro zaměstnání v IT. Akademie je pro tebe, pokud: – se chceš zaměstnat na své první IT pracovní pozici, – v oblasti IT začínáš a chceš se do ní dostat, – víš, jak programovat, ale chybí ti hlubší znalost operačních systémů, – nebo se se chceš posunout dál ve stávající práci a získat certifikaci.
5 důvodů, proč začít kariéru s Linuxem

1. Popularita cloudu – před 10 lety cloud téměř neexistoval, teď na cloudu funguje většina služeb a je to trh o velikosti 160 miliard dolarů.
2. Nárůst potřeb infrastruktury – všichni používáme aplikace od WhatsAppu přes Instagram po Uber. Data jsou uchovávaná, procesovaná či zálohovaná na obrovské backend infrastruktuře postavené na Linuxu.
3. Všechny top firmy používají Linux – Společnosti jako Netflix, Amazon, Google, Facebook nebo Twitter používají na svých serverech Linux. Potřebují tisíce Linux specialistů na růst či údržbu svých systémů.
4. Množství otevřených Linux pozic – online svět roste závratným tempem a s ním i potřeba specialistů, kteří budou zabezpečovat škálování infrastruktury, bezpečnost a uchování dat.
5. Výborné možnosti růstu – Na pozici Linux admina nekončíš. Zajímá tě cloud? Pak se můžeš zlepšit v technologiích jako AWS, Vagrant nebo OpenStack. Chceš škálovat či nastavovat tisíce serverů najednou? Docker, Ansible, Puppet nebo Kubernetes mají neomezeně možností. A o důležitosti IT bezpečnosti se nemusíme ani rozepisovat.

Na kvalitě záleží
Tvoje příprava na Linux Administrátora vychádzí ze standardů organizace The Linux Foundation. Jsme jediné autorizované školící středisko v ČR.
TERMÍNY

17.9. - 3.12.2019

12x lekce v úterý

BRNO

 

17.9. - 3.12.2019, BRNO

Linux Akademie v Brně

12 večerních lekcí, 1x týdně v úterý od 18:00 do 21:00
Adresa: Impact Hub, Cyrilská 7, Brno-střed 602 00
Cena: 12 990 Kč s DPH

23.9. - 16.12.2019

12x lekce v pondělí

PRAHA

 

23.9. - 16.12.2019, PRAHA

Linux Akademie v Praze

12 večerních lekcí, 1x týdně v pondělí od 18:00 do 21:00
Adresa: Meeting Space, Šrobárova 13, Praha 3
Cena: 14 990 Kč s DPH

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Jak ti pomůžeme?

Večerní lekce jsou důležitá součást akademie. Potkáme se jednou týdně na 3 hodiny, vždy od 18:00. Vysvětlíme si nové koncepty na praktických úkolech. Máme pouze 3 hodiny, bude potřeba studovat i doma, na našem online portálu.

Kurz je zakončen certifikační zkouškou, která potvrzuje znalosti v rámci obsahu akademie. První pokus je započítán v ceně Linux akademie.

víc o certifikaci

Výukou nekončíme. Pokud máš zájem, odevzdáš všechny projekty a zvládneš zavěrečný test, pomůžeme ti s přípravou životopisu. A nejen to. Uděláme s tebou i cvičný pohovor a propojíme tě se zajímavými zaměstnavateli. 🙂

PRŮBĚH AKADEMIE
Správa Linuxu
Hlavní náplní kurzu je pochopení příkazů a konceptů, na kterých je Linux postaven. Zaměříme se na základní příkazy pro práci s textem a soubory, instalaci softwaru z příkazového řádku, správu uživatelů, souborových systémů, diagnostiku systému a další oblasti. Bližší oblasti najdeš na webu certifikace.
Sítě
Nedílnou součastí práce systémového admina je i konfigurace sítí. Naučíme se koncepty, které se používají při síťování a příkazy pro práci se sítěmi v Linuxu.  
Skriptování v Bashi
Skriptování v Bashi je jeden ze základních kamenů znalostí systémového administratora. Naučíme se psát jednoduché i mírně pokročilé skripty a dělat jejich diagnostiku
Databáze
Naučíme se jak nastavit a spravovat databázi MariaDB. Pak se zaměříme na základy jazyka SQL – vkládání do tabulek, výběr dat a další dotazy.
Průběžné testy, laby a kariérní konzultace
V průběhu kurzu jsou 3 testy zaměřené na teoretické znalosti a praktické cvičení (tzv. laby) na ověření zručnosti z praktické části. Pokud se chceš zaměstnat, tak poskytujeme kariérní poradenství v rámci našich akademii.
Certifikační zkouška
Akdemie je zakončena certifikátem, který má ale docela náročnou zkoušku. Proto je nutné průběžné učení konceptů probíraných na výuce. Víc info na stránce certifikace.
Není důležité, co děláš teď. Změň svoji budoucnost

Začni na juniorní IT pozici a posouvej svoji kariéru správným směrem. Absolventi pracují například v:

ONI USPĚLI a TY MŮŽEŠ TAKY

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec? Jiná motivace, stejná příležitost.

PŘIDEJ SE KE STOVKÁM ABSOLVENTŮ
ČASTÉ OTÁZKY
Je Linux Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?
Ano. Akademii odstartujeme pěkně od začátků. Vysvětlíme si, co je to systémová administrace, naučíme se příkazy na ovládání Linuxu z příkazového řádku a důležité oblasti Linuxové administrace. Pak nabalíme znalosti sítí a skriptování, co jsou zásadné znalosti admina. Nakonec se zaboříme taky do databází a naučíme se základy jazyka SQL.
Linux Akademie je prezenční kurz?
Linux Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny), dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a virtuální stáži simulující reálné úkoly systémového administrátora z partnerských firem.
Jak probíhají prezenční lekce?
Na prezenčních lekcích se potkáme celkem 12x. Vždy ve stejný den a čas (od 18:00). A co se bude na prezenčních hodinách dít? Náš lektor ti vysvětlí nové učivo, projde s Vámi látku z minulých lekcí, budeš se moci na cokoliv zeptat… Nemáme žádné testy, žádné známky, docházka. Učíš se pro sebe, ne pro nás.
Opravdu se naučím programovat, když je lekce jednou týdně?
Sice se potkáme pouze jednou za týden na tříhodinové lekci, ale tvá práce tím nekončí. Spíš začíná. Pokud si chceš z kurzu něco odnést, počítej domácím procvičováním. Vyhraď si na to alespoň pět hodin týdně.
Proč výuka probíhá od 18:00?
Většina z vás chodí do školy nebo do práce. Nechceme nijak zasahovat do vašich plánů, a proto jsou prezenční lekce ve večerních hodinách a Linux Akademie trvá 12 týdnů. Pokud hledáš intenzivní výuku, mrkni na naše školení.
Poskytujete komplexní vzdělání. Nejsou ale v tom případě vaše kurzy levné?
Převážnou většinu nákladů na výuku hradí partnerské firmy. Díky tomu můžeme snížit cenu pro účastníky kurzu na minimum. Věříme, že kvalitní vzdělání má být dostupné pro co nejvíce lidí.
Chci začít s IT, ale nevím, jakou oblast si mám vybrat. Pomůžete mi s tím?
Nováček si často připadá jako Alenka v říši divů a v IT to není jiné. Výběr vhodné dráhy je opravdu makačka na bednu. Možností je spousta. Kvůli tomu jsme sepsali blogové příspěvky, které ti mohou pomoct. Zkus si přečíst tento článek. Jestli už víš, že programování je to pravé ořechové, mrkni na náš blog s názem: Proč začít s Linuxem.
Co když zameškám jednu hodinu Akademie? Můžu si ji nahradit?
Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portálu najdeš obsah všech lekcí, laby i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat (Intercom). Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.
Připravíte mě na práci v IT?
Je to jednoduché jako facka: Budeš se snažit a průběžně se připravovat. Zvládneš předepsané učivo a na hodinách budeš aktivní. Vypracuješ předepsané projekty. V tomto případě ti maximálně pomůžeme s hledáním uplatnění v IT. Naše partnerské firmy neustále hledají nové talenty a pro šikovné juniory se určitě najde místo. Pokud budeš aktivní, rádi tě doporučíme. Aktivita a zvládnutí učiva je na prvním místě. Společnosti mají na kandidáty určité požadavky a my musíme zabezpečit, že je zvládáš. Všemožně ti pomůžeme, abys podmínky společností zvládl. Je to ale na tobě.
Co když nebudu moct kurz dokončit? Vrátíte mi v tom případě peníze?
Vraceni peněz za kurz je možné nejpozději 14 dní po registraci do Akademie. Naše kurzy bývají zaplněné do posledního místa a byla by škoda, kdyby nějaké místo zůstalo kurzu neobsazené. Proto zvaž své možnosti a rozmysli si, jestli se chceš do Akademie přihlásit.
Potřebuji nějaké speciální technické vybavení?
Hardware Na naši Akademie stačí mít s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv. Software Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě. V Linux Akademii se používá terminál nebo program Putty, který je možné nainstalovat na všechny typy operačních systémů, a to zdarma.
Kolik lidi bude se mnou navštěvovat Linux Akademii?
Na jednu vlnu Linux Akademie chodí zpravidla 8 – 12 lidí.
Máte absolventy, kteří to v IT někam dotáhli?
Více než 80 absolventů našich kurzů v posledních 12 měsících získalo svoji první práci v IT. Další absolventi se přihlásili do navazujících kurzů, po kterých je ještě větší pravděpodobnost získání práce v IT. Příběhy našich absolventů si můžeš přečíst u nás na webu.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.