Termíny
Domů / Kurzy programování / Linux Akademie
engeto svg linux

Linux
Akademie

KURZ LINUXU NA 12 TÝDNŮ, PREZENČNĚ I ONLINE

Znalosti Linuxu jsou jistou vstupenkou do světa IT. Nejen že je po těchto specialistech vysoká poptávka, ale zároveň je to ideální technologie pro úplné začátečníky. Nauč se během 3měsíčního kurzu spravovat systémy a staň se Linux administrátorem.

Linux Akademie ve zkratce:

list check@2x

Výuka s lektorem

list check@2x

Prezenčně v Praze a Brně, online odkudkoliv

list check@2x

Pro začátečníky i mírně pokročilé

list check@2x

Navíc materiály ke samostudiu

list check@2x

1x týdně, 18:00–21:00

list check@2x

Certifikát o absolvování

list check@2x

Od 16 990 Kč

Termíny: Online Linux kurz

engeto svg linux

Linux Akademie

24. 11. 2022 – 23. 2. 2023, Online

Lekce 12x ve čtvrtek, 18–21:00

17 990 Kč s DPH

Termíny: Prezenční Linux kurz Brno/Praha

Momentálně naši lektoři učí jen online

Nech nám e-mail. Dáme vědět hned, jak vypíšeme termín prezenční Linux Akademie.

PROČ PRÁVĚ KURZ LINUXU?

S Linuxem se snadno uplatníš

Google, hry, aplikace jako Netflix nebo třeba Facebook fungují díky serverům. A ty běží právě na Linuxu. Stejně jako cloudové služby, které jsou čím dál populárnější. Linux aktuálně zažívá obrovský boom a svoje administrátory potřebuje stále víc firem. 

Linux je navíc úplně ideální pro nováčky v IT. V programování potřebuješ kreativitu, v případě Linuxu ti stačí naučit se určité postupy a příkazy. Na téhle technologii je skvělé i to, že tvoje kariéra může jít hned několika směry – od automatizace přes Network Admina až po zabezpečení. 

ico linux rocket@2x

Kurz Linuxu = pohovor

Láká tě práce ve firmách jako IBM, AT&T nebo Kiwi.com? I tam se zaměstnali naši absolventi. Jsou z nich specialisté na zabezpečení škálování infrastruktury, bezpečnost nebo třeba uchování dat.

ico linux heart@2x

Linux je vhodný pro začátečníky

Je pro tebe IT svět novinkou? Jsi tu správně!

jarda koordinator new

Jarda, tvůj osobní průvodce

Jarda, náš studijní koordinátor, ti rád pomůže s výběrem kurzu a zodpoví všechny dotazy, klidně se ozvi.

+420 773 087 597
jarda@engeto.com

Ať nemluvíme jen my, přečti si reference studentů

Co na Akademii říkají její absolventi

absolvent michal linux akademie

Příběh absolventa

Michal, od skladníka k Linux Administrátorovi

Michal absolvoval úplně první ENGETO Linux Akademii. A dnes je jejím lektorem. Jeho příběh jen potvrzuje pravdivost známé fráze, že když se chce, všechno jde. I když to může být pořádná dřina.
absolvent patrik linux engeto

Patrik R.

Absolvent Akademie

ENGETO můžu jen doporučit. Začínal jsem v Linux Akademii, byla to pro mě první větší zkušenost s IT, protože jsem vystudoval úplně odlišný obor. Přestože jsem na začátku byl skeptický, že je to možné, prakticky hned po dokončení kurzu jsem měl svou první práci v tomto oboru.

Po Akademii jsem využil konzultací o tom, kam chci směřovat, a dostal jsem pečlivou přípravu na pohovor. Samozřejmě člověk musí počítat, že kurzem to nekončí a musí tomu věnovat dost času v rámci samostudia, zvlášť když s IT začíná. Za mě jde určitě o dobrou investici, která za to stojí a která se první měsíc práce vrátí. Děkuji!

absolvent martin linux engeto

Martin Š.

Absolvent Akademie

Chtěl jsem kurz, který mě naučí všechny potřebné věci, které musí každý začátečník znát, protože to pro mě bylo první velké setkání s oborem IT. A to se mi splnilo. Super byla ochota lektorů, kteří mi vždy pomohli s řešeným úkolem a odpovídali na moje dotazy i mimo vyučovací dobu.

Dalším příjemným překvapením bylo množství probíraných informací a spoustu zadaných praktických úkolů. Byl to opravdu nabitý kurz a ne vždycky jednoduchý. Díky tomu jsem měl pocit, že se hodně učím a posouvám.

Naše absolventy potkáš například v těchto firmách

seznam 150px
kiwi 150px
redhat 150px
ibm 150px
erste2 150px
deloitte 150px

prerekvizity

Kdy je pro tebe Akademie vhodná?

  • V IT začínáš a chceš získat práci
  • Chybí ti hlubší znalost operačních systémů a potřebuješ si je doplnit
  • Chceš se posunout dál ve stávající práci
  • Láká tě získání certifikace (ENGETO je jediným partnerem The Linux Foundation v Česku)
linux prerekvizity@2x

Průběh Akademie

Začneme úplně od začátku. Bude ti stačit jen notebook, připojení k internetu a chuť zapracovat na svých IT znalostech. ENGETO Akademie je jedním z nejkomplexnějších a nejoblíbenějších kurzů Linuxu v Česku. Počítej proto s tím, že toho pro tebe máme připraveno opravdu hodně. Výuka probíhá formou live webinářů, které vede zkušený lektor. A každou lekci si můžeš kdykoliv pustit ze záznamu. Získáš taky přístup na výukovou platformu, na které najdeš interaktivní cvičení, projekty a další kurzy. Nudit se rozhodně nebudeš!

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku dostaneš virtuální stroj, který máš k dipozici během celého kurzu. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Prezenční lekce (Linux Akademie Brno/Praha)

Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíš na připravených serverech. Novou látku si tak rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se zapojit do diskuze.

Webináře (Online Linux Akademie)

Čeká tě 12 online webinářů s lektorem po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí.

A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu. V tom je výhoda online kurzu oproti tomu prezenčnímu.

Samostudium

Všechny nové znalosti budeš trénovat pěkně z pohodlí domova. Počítej, že samostudium zabere asi 10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack lektorovi nebo komukoliv ze skupiny.

Cvičení a podpora lektorů

V průběhu kurzu budeš moci veškerou látku procvičovat a po celou dobu ti lektoři budou poskytovat zpětnou vazbu. Poradí ti zejména, kde je potřeba zamakat a co ti naopak jde dobře. Veškeré úkoly přitom vymýšlejí právě pro tvou akademii, aby drželi krok s praxí.

Právě osobní přístup lektorů, jejich ochota zodpovědět jakýkoliv dotaz a doslova tě provést veškerými probíranými tématy je jednou z hlavních předností Linux Akademie.

Certifikát ECS

Po absolvování celé Online Linux Akademie se můžeš přihlásit na certifikační zkoušku ECS. Je to online zkouška, která má teoretickou a praktickou část. Trvá 3 hodiny a je v angličtině, protože tenhle jazyk musí ovládat každý systémový administrátor.

Studenti a absolventi našeho online Linux kurzu mají první pokus zkoušky zdarma, každý další pokus za 2990 Kč. Víc o certifikaci si můžeš přečíst v našem blogu. Pro přihlášení na zkoušku použij tento link.

Studijní plán

Měsíc 1 Úvod do Linuxu

Nejprve se společně podíváme na to, co to vlastně Linux je a jak se používá. K dispozicii budeš mít server na naší infrastruktuře, takže si ani nemusíš instalovat Linux na svůj počítač.

V prvních 4 lekcích mrkneme do terminálu. Naučíš se, jak pracovat s textovými daty, která jsou v prostředí důležitá, a začneme první větší tématický blok týkající se správy uživatelů.

Týden 1 Úvod do Linuxu

Týden 2 Manipulace s daty a textem
Týden 3 Editory, archivace a přesměrování

Týden 4 Uživatelské účty

Měsíc 2 Systémová administrace

Nejprve dokončíme větší tématický blok ohledně správy uživatelů, a sice lekcí o oprávnění a vlastnictví souborů. Po ní tě čeká test znalostí, díky kterému zjistíš, jestli ti něco neuniklo a jak moc je potřeba ještě zamakat.

Následně ti ukážeme pokročilejší koncepty v systémové administraci Linuxu. Půjde hlavně o procesy a služby, které jsou pro chod operačního systému nepostradatelné a zároveň patří mezi základní znalosti Linux administrátora. Naučíš se instalovat software a aktualizace na náš server ve formě balíků, ale i překlad ze zdrojového kódu.

V poslední části ti vysvětlíme proces načítání operačního systému (boot proces), což je častá pohovorová otázka. A podíváme se i na servisy a linuxové virtuální mašiny (LVM).

Na závěr druhého bloku si dáme souhrnný test, ať víš, jak na tom jsi.

 

Týden 5 Vlastnictví souborů a uživatelská práva

Týden 6 Procesy a joby

Týden 7 Instalace softwaru a systemová zařízení

Týden 8 Boot systému, servisy a LVM

Měsíc 3 Sítě a shell

Poslední část kurzu věnujeme technologiím, které nejsou v Linuxu to hlavní, ale je opravdu dobré je znát. Nejprve se podíváme na sítě, neboť jejich správa s Linuxem úzce souvisí, načež je doplníme prací v Shellu.

Na závěr se konečně dostaneme k regulárním výrazům coby pomyslné třešničce na dortu. Současně věnujeme část poslední lekce tvým dotazům, ukázce práce sysadmina, přípravou na ECS certifikaci a dalším nezbytnostem, které tě budou zajímat.

Týden 9 Sítě 1

Týden 10 Sítě 2

Týden 11 Práce v shellu

Týden 12 Regulární výrazy a představení práce sysadmina

Po kurzu ECS Certifikace (dobrovolná)

Přibližně týden po skončení kurzu proběhne certifikační zkouška ECS.

K prezenčnímu i online kurzu Linux Akademie navíc získáš:

Vlastní studijní prostředí

check

Vlastní Linux server po dobu kurzu

check

Rozmanitá sada úkolů na procvičování

Kariérní poradenství

check

Poradíme ti, jak a kde hledat práci

check

Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

check

Neomezený přístup ke tvým materiálům

check

Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

check

Chatovací skupina s lektorem a studenty

check

Osobní studijní koordinátor

Lektoři

michal lektor linux

Michal Matějka

O michalovi

Michal je jedním z prvních absolventů ENGETO Academy. Hned po dokončení kurzu nastoupil do prvního zaměstnání v IT, začal se zdokonalovat a nyní  u nás učí. Pracuje jako Software Engineer ve společnosti TietoEvry, kde spravuje a nastavuje cloudovou infrastrukturu.

erik lektor linux

Erik Škultéty

O Erikovi

Erik pracuje ve společnosti Red Hat jako Software Engineer, a to už téměř 7 let. Baví ho Linux a Open-Source projekty, které nejen používá, ale taky k nim přispívá psaním kódu. Erik má s učením bohaté zkušenosti – 3 roky působil jako mentor v programu Google Summer of Code, takže se máš na co těšit.

Často kladené otázky

Je kurz Linux Akademie vhodný i pro úplné začátečníky?

Ano, kurz odstartujeme pěkně od začátku. Nejprve se společně podíváme na to, co to vlastně Linux je a jak se používá. K dispozicii budeš mít server na naší infrastruktuře, takže si ani nemusíš instalovat Linux na svůj počítač.

Jaký je rozdíl mezi online a prezenční Akademií?

Prezenční kurz Webinář
Trvání 12 týdnů 12 týdnů
Lekce týdně 1×3 hodiny 1×3 hodiny
Záznam z lekce ne ano
Tempo studia mírné vyšší
Virtuální e-learningová platforma ano ano
Praktické projekty ano ano
Kariérní poradenství ano ano (přes Skype/telefon)
Slack podpora ano ano
Osobní setkání se studenty/lektorem ano ne
Práce ve skupinách ano (během domácího studia) ano (během domácího studia)

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

PREZENČNÍ VÝUKA

Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

ONLINE VÝUKA

V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Stejně jako v případě prezenční Akademie je součástí tvého studia i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

 Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě. Na začátku akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10-18 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 7, ale klidně i 15 hodin týdně samostudia). Samozřejmě tempo učení je velmi individuální, nicméně pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECS –⁠ ENGETO Certified SysAdmin?

Po absolvování celé Linux Akademie se můžeš přihlásit na certifikační zkoušku ECS. Je to prezenční (nebo online) zkouška, která má teoretickou a praktickou část. Trvá 3 hodiny a je v angličtině, protože tenhle jazyk musí ovládat každý systémový administrátor.

Studenti a absolventi našeho online Linux kurzu mají první pokus zkoušky zdarma, každý další pokus za 990 Kč. Víc o certifikaci si můžeš přečíst v našem blogu. Pro přihlášení na zkoušku použij tento link.

Můžu uhradit kurz formou splátek?

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.