+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
course favicon linux 84@2x

Linux
Akademie

Prezenční kurz Linuxu na 12 týdnů

Znalosti Linuxu jsou jistou vstupenkou do světa IT. Nejen že je po těchto specialistech vysoká poptávka, ale zároveň je to ideální technologie pro úplné začátečníky. Nauč se během 3měsíčního kurzu spravovat systémy a staň se Linux administrátorem.

Linux Akademie ve zkratce:

list check@2x

Prezenční výuka s lektorem

list check@2x

Pro začátečníky i mírně pokročilé

list check@2x

1x týdně, 18:00–21:00

list check@2x

Navíc materiály ke samostudiu

list check@2x

Certifikát o absolvování

list check@2x

Od 14 990 Kč

Proč právě kurzy Linuxu?

S Linuxem se snadno uplatníš

Google, hry, aplikace jako Netflix nebo třeba Facebook fungují díky serverům. A ty běží právě na Linuxu. Stejně jako cloudové služby, které jsou čím dál populárnější. Linux aktuálně zažívá obrovský boom a svoje administrátory potřebuje stále víc firem. 

Linux je navíc úplně ideální pro nováčky v IT. V programování potřebuješ kreativitu, v případě Linuxu ti stačí naučit se určité postupy a příkazy. Na téhle technologii je skvelé i to, že tvoje kariéra může jít hned několika směry – od automatizace přes Network Admina až po zabezpečení. 

ico linux rocket@2x

Kurz Linuxu = pohovor

Láká tě práce ve firmách jako IBM, AT&T nebo Kiwi.com? I tam se zaměstnali naši absolventi. Jsou z nich specialisté na zabezpečí škálování infrastruktury, bezpečnost nebo třeba uchování dat.

ico linux heart@2x

Linux je vhodný pro začátečníky

Je pro tebe IT svět novinkou? Jsi tu správně!

Ať nemluvíme jen my, přečti si reference studentů

Co na kurz říkají jeho absolventi

absolvent patrik linux engeto

Patrik R.

Absolvent Akademie

Engeto můžu jen doporučit. Začínal jsem v Linux Akademii, byla to pro mě první větší zkušenost s IT, protože jsem vystudoval úplně odlišný obor. Přestože jsem na začátku byl skeptický, že je to možné, prakticky hned po dokončení kurzu jsem měl svou první práci v tomto oboru.

Kurzy nejsou jen o zkušených lektorech, mnoha cvičeních nebo kvalitním obsahu. Jde také o asistenci, kterou lidi z Engeta poskytují při hledání práce. Po akademii jsem využil konzultací o tom, kam chci směřovat, a dostal jsem pečlivou přípravu na pohovor. Samozřejmě člověk musí počítat, že kurzem to nekončí a musí tomu věnovat dost času v rámci samostudia, zvlášť když s IT začíná. Za mě jde určitě o dobrou investici, která za to stojí a která se první měsíc práce vrátí. Děkuji!

absolvent martin linux engeto

Martin Š.

Absolvent Akademie

Chtěl jsem kurz, který mě naučí všechny potřebné a užitečné věci, které musí každý začátečník znát, protože to pro mě bylo první velké setkání s oborem IT. A to se mi splnilo. Super byla ochota lektorů, kteří mi vždy pomohli s řešeným úkolem a odpovídali na moje dotazy i mimo vyučovací dobu. Dalším příjemným překvapením bylo množství probíraných informací a spoustu zadaných praktických úkolů. Byl to opravdu nabitý kurz a ne vždycky jednoduchý. Což je dobře, protože jsem díky tomu měl pocit, že se hodně učím a posouvám.

O kurzu Linuxu

Naučíme tě spravovat servery

Začneme úplně od začátku. Bude ti stačit jen notebook, připojení k internetu a chuť zapracovat na svých IT znalostech. ENGETO Akademie je jedním z nejkomplexnějších a nejoblíbenějších kurzů Linuxu v Česku. Počítej proto s tím, že toho pro tebe máme připraveno opravdu hodně. Výuka probíhá formou live webinářů, které vede zkušený lektor. A každou lekci si můžeš kdykoliv pustit ze záznamu. Získáš taky přístup na výukovou platformu, na které najdeš interaktivní cvičení, projekty a další kurzy. Nudit se rozhodně nebudeš!

video python akademie bezpopisu@2x

DÉLKA

3 měsíce

FORMA

Prezenční

OBTÍŽNOST

Začátečníci

ČASOVÁ NÁROČNOST

8–12 hodin týdně

gabca profile pic engeto

Gábi, tvůj osobní průvodce

Gábi, naše studijní koordinátorka, ti ráda pomůže s výběrem kurzu a zodpoví všechny dotazy, klidně se ozvi.

+420 773 087 597
gabi@engeto.com

prerekvizity

Je pro tebe Akademie vhodná?

  • V IT začínáš a chceš získat práci
  • Chybí ti hlubší znalost operačních systémů a potřebuješ si je doplnit
  • Chceš se posunout dál ve stávající práci
  • Láká tě získání certifikace
linux prerekvizity@2x

Termíny: Online forma Akademie

course favicon linux 24@2x

Online Linux Akademie

ico calendar@2x

9. 9. – 2. 12. 2021

ico pin@2x

Online

ico clock@2x

12x ve čtvrtek, 18–21:00

Momentálně naši lektoři učí jen online

Jsou věci, které ani my neovlivníme. Vzhledem k pandemické situaci učíme jen online. Pokud tě ale zajímá prezenční Linux Akademie, nech nám na sebe e-mail. My ti dáme vědět hned, jak vypíšeme prezenční termín.

absolvent michal linux akademie

naši absolventi

Michal, od skladníka k Linux Administrátorovi

Michal absolvoval úplně první ENGETO Linux Akademii. Svým příběhem dokazuje, jak je důležité využít šanci.

Studijní plán

Měsíc 1 Úvod do Linuxu

Nejprve se společně podíváme na to, co to vlastně Linux je a jak se používá. K dispozicii budeš mít server na naší infrastruktuře, takže si ani nemusíš instalovat Linux na svůj počítač.

V prvních 4 lekcích mrkneme do terminálu. Naučíš se, jak pracovat s textovými daty, které jsou v prostředí důležité, a zaměříme se i na správu uživatelů, oprávnění u souborů a adresátů.

Čeká tě taky test znalostí, díky kterému zjistíš, jestli ti něco neuniklo a jak moc je potřeba ještě zamakat.

Týden 1 Úvod do Linuxu
Týden 2 Manipulace s daty a textem
Týden 3 Editory, archivace a přesměrování
Týden 4 Uživatelské účty a oprávnění

Měsíc 2 Systémová administrace a sítě

V tomhle bloku se podíváme na pokročilejší koncepty v systémové administraci Linuxu. Půjde hlavně o procesy a služby, které jsou pro chod operačního systému nepostradatelné a zároveň patří mezi základní znalosti Linux administrátora. Naučíš se instalovat software a aktualizace na náš server ve formě balíků, ale i překladu ze zdrojového kódu.

Čeká tě velká oblast sítí, ale ničeho se neboj – i tady půjdeme pěkně od začátku. Poslední část pak budeme věnovat souborovým systémům. Naučíš se, jak s daty pracují různé distribuce Linuxu a vysvětlíme ti i proces načítání operačního systému (boot proces) – to je častá pohovorová otázka. Na závěr druhého bloku si dáme souhrnný test, ať víš, jak na tom jsi.

Týden 5 Procesy a servisy
Týden 6 Instalace softwaru a zařízení
Týden 7 Sítě
Týden 8 Souborové systémy, boot systému

Měsíc 3 Psaní vlastních programů

Poslední část kurzu věnujeme technologiím, které nejsou v Linuxu to hlavní, ale je opravdu dobré je znát. Naučíš se psát jednoduché Shell scripty (programy) a konstrukce, které nejsou snadné, ale Linux administrátoři je využívají denně.

Ukážeme ti, jak nainstalovat databázi MariaDB a jak v rámci ní vytvořit strukturu dat, naplnit data a pracovat s nimi. To všechno pomocí jazyka SQL, který se podobá angličtině = nejde o náročné programování.

Na poslední lekci ti ukážeme, jak konkrétně vypadá práce systémového administrátora. Projdeme znovu všechno učivo a řekneme ti, jak se připravit na certifikaci.

Týden 9 Operace v Shellu

Týden 10 Skriptování
Týden 11 Databáze
Týden 12 Představení práce systémového administrátora

Po kurzu ECS Certifikace (dobrovolná)

Přibližně měsíc po skončení kurzu proběhne certifikační zkouška ECS.

Jak probíhá Linux kurz

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku dostaneš virtuální stroj, který máš k dipozici během celého kurzu. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Webináře

Čeká tě 12 webinářů po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině si nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíme v připraveném prostředí. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neboj se taky zapojit do diskuze.

Samostudium

Všechny nové znalosti budeš trénovat pěkně z pohodlí domova. Počítej, že samostudium zabere asi 10 hodin týdně. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack lektorovi nebo komukoliv ze skupiny.

Kontrola projektů

V průběhu tohohle online IT kurzu budeš pracovat na 3 projektech. V nich zužitkuješ všechno, co se naučíš, a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a co ti naopak jde dobře.

Můžeš využít i Live Chat podporu nebo Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin, a to včetně víkendu.

Certifikát ECS

Po absolvování celé Online Linux Akademie se můžeš přihlásit na certifikační zkoušku ECS. Je to prezenční (nebo online) zkouška, která má teoretickou a praktickou část. Trvá 3 hodiny a je v angličtině, protože tenhle jazyk musí ovládat každý systémový administrátor.

Studenti a absolventi našeho online Linux kurzu mají první pokus zkoušky zdarma, každý další pokus za 990 Kč. Víc o certifikaci si můžeš přečíst v našem blogu. Pro přihlášení na zkoušku použij tento link.

K prezenční Linux Akademii navíc získáš:

Praktická příprava

list check@2x

Budeš mít vlastní Linux server

list check@2x

Dáme ti zpětnou vazbu na skripty

Kariérní poradenství

list check@2x

Poradíme ti, jak a kde hledat práci

list check@2x

Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

list check@2x

Neomezený přístup k materiálům

list check@2x

Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

list check@2x

Chatovací skupina s lektorem a studenty

list check@2x

Osobní studijní koordinátor

Naši absolventi pracují pro top firmy

Kurzy vytváříme ve spolupráci s našimi partnery, kterými je více než 50 firem z oboru.

logo kiwi@2x
logo seznam@2x
logo redhat@2x
logo ibm@2x
logo erste@2x
logo deloitte@2x

Lektoři

michal lektor linux

Michal Matějka

O michalovi

Michal je jedním z prvních absolventů ENGETO Academy. Hned po dokončení kurzu nastoupil do prvního zaměstnání v IT, začal se zdokonalovat a nyní  u nás učí. Pracuje jako DevOps Engineer ve společnosti Blackboard, kde spravuje a nastavuje cloudovou infrastrukturu.

erik lektor linux

Erik Škultéty

O Erikovi

Erik pracuje ve společnosti Red Hat jako Software Engineer, a to už téměř 7 let. Baví ho Linux a Open-Source projekty, které nejen používá, ale taky k nim přispívá psaním kódu. Erik má s učením bohaté zkušenosti – 3 roky působil jako mentor v programu Google Summer of Code, takže se máš na co těšit.

Často kladené otázky

Je kurz Linux Akademie vhodný i pro úplné začátečníky?

Ano, kurz odstartujeme pěkně od začátku. Nejprve se společně podíváme na to, co to vlastně Linux je a jak se používá. K dispozicii budeš mít server na naší infrastruktuře, takže si ani nemusíš instalovat Linux na svůj počítač.

Linux Akademie je prezenční kurz?

Linux Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny) dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a projektech.

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

 Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě. Na začátku akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 15-20 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 7 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECS –⁠ ENGETO Certified SysAdmin?

Po absolvování celé Linux Akademie se můžeš přihlásit na certifikační zkoušku ECS. Je to prezenční (nebo online) zkouška, která má teoretickou a praktickou část. Trvá 3 hodiny a je v angličtině, protože tenhle jazyk musí ovládat každý systémový administrátor.

Studenti a absolventi našeho online Linux kurzu mají první pokus zkoušky zdarma, každý další pokus za 990 Kč. Víc o certifikaci si můžeš přečíst v našem blogu. Pro přihlášení na zkoušku použij tento link.

Můžu uhradit kurz formou splátek?

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.