Kurzy Termíny

Linux Akademie

ONLINE KURZ LINUXU NA 12 TÝDNŮ

Znalosti Linuxu jsou jistou vstupenkou do světa IT. Nejen že je po těchto specialistech vysoká poptávka, ale zároveň je to ideální technologie pro úplné začátečníky. Nauč se během 3měsíčního kurzu spravovat systémy a staň se Linux administrátorem.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
3 měsíce, 12 lekcí 7–12 hodin studia týdně

Termíny: Online Linux kurz

23. 09. – 16. 12. 2024, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
PROČ PRÁVĚ KURZ LINUXU?

S Linuxem se snadno uplatníš

Google, hry, aplikace jako Netflix nebo třeba Facebook fungují díky serverům. A ty běží právě na Linuxu. Stejně jako cloudové služby, které jsou čím dál populárnější. Linux aktuálně zažívá obrovský boom a svoje administrátory potřebuje stále víc firem.  Linux je navíc úplně ideální pro nováčky v IT. V programování potřebuješ kreativitu, v případě Linuxu ti stačí naučit se určité postupy a příkazy. Na téhle technologii je skvělé i to, že tvoje kariéra může jít hned několika směry – od automatizace přes Network Admina až po zabezpečení. 

Kurz Linuxu = pohovor

Láká tě práce ve firmách jako IBM, AT&T nebo Kiwi.com? I tam se zaměstnali naši absolventi. Jsou z nich specialisté na zabezpečení, škálování infrastruktury, bezpečnost nebo třeba uchování dat.

Linux je vhodný pro začátečníky

Je pro tebe IT svět novinkou? Jsi tu správně!

Je pro tebe Akademie vhodná?

 • V IT začínáš a chceš získat práci
 • Chybí ti hlubší znalost operačních systémů a potřebuješ si je doplnit
 • Chceš se posunout dál ve stávající práci
 • Láká tě získání certifikace (ENGETO je jediným partnerem The Linux Foundation v Česku)

Průběh Akademie

Začneme úplně od začátku. Bude ti stačit jen notebook, připojení k internetu a chuť zapracovat na svých IT znalostech. ENGETO Akademie je jedním z nejkomplexnějších a nejoblíbenějších kurzů Linuxu v Česku. Počítej proto s tím, že toho pro tebe máme připraveno opravdu hodně. Výuka probíhá formou live webinářů, které vede zkušený lektor. A každou lekci si můžeš kdykoliv pustit ze záznamu. Získáš taky přístup na výukovou platformu, na které najdeš interaktivní cvičení, projekty a další kurzy. Nudit se rozhodně nebudeš!

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku dostaneš virtuální stroj, který máš k dispozici během celého kurzu. Získáš také 8měsíční přístup do e-learningových materiálů ke kurzu. Dopředu si ale nic studovat nemusíš. 🙂
Čeká tě 12 online webinářů s lektorem po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. A pokud budeš během samostudia potřebovat pomoci, stačí napsat na Discord.
V průběhu Akademie budeš pracovat na komplexních sadách úloh určených systémovým administrátorům. Sadám úloh říkáme projekty a zužitkuješ v nich vše, co se naučíš, a procvičíš si tak veškerou látku. Ke každému řešení projektu dostaneš individuální zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a co ti jde naopak dobře. Můžeš využít i Live Chat podporu či komunikaci v rámci naší Discord komunity.
V rámci Akademie máš možnost získat certifikát ECS (ENGETO Certified SysAdmin). Podmínkou jeho získání je úspěšné přijetí všech projektů lektory nejpozději 8 měsíců od první lekce. Celkově máš 3 pokusy a o certifikát se žádá online skrze výukový portál. Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektoři v průběhu Akademie a pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

 • Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu
 • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

 • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
 • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

 • Přístup k materiálům až 8 měsíců od první lekce
 • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

 • Chatovací skupina s lektorem a studenty
 • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti víc recenzí na Google

příběh absolventa

Michal, od skladníka k Linux Administrátorovi

Michal absolvoval úplně první ENGETO Linux Akademii. A dnes je jejím lektorem. Jeho příběh jen potvrzuje pravdivost známé fráze, že když se chce, všechno jde. I když to může být pořádná dřina.

Patrik R.

ENGETO můžu jen doporučit. Začínal jsem v Linux Akademii, byla to pro mě první větší zkušenost s IT, protože jsem vystudoval úplně odlišný obor. Přestože jsem na začátku byl skeptický, že je to možné, prakticky hned po dokončení kurzu jsem měl svou první práci v tomto oboru. Po Akademii jsem využil konzultací o tom, kam chci směřovat, a dostal jsem pečlivou přípravu na pohovor. Samozřejmě člověk musí počítat, že kurzem to nekončí a musí tomu věnovat dost času v rámci samostudia, zvlášť když s IT začíná. Za mě jde určitě o dobrou investici, která za to stojí a která se první měsíc práce vrátí. Děkuji!

Martin Š.

Chtěl jsem kurz, který mě naučí všechny potřebné věci, které musí každý začátečník znát, protože to pro mě bylo první velké setkání s oborem IT. A to se mi splnilo. Super byla ochota lektorů, kteří mi vždy pomohli s řešeným úkolem a odpovídali na moje dotazy i mimo vyučovací dobu. Dalším příjemným překvapením bylo množství probíraných informací a spoustu zadaných praktických úkolů. Byl to opravdu nabitý kurz a ne vždycky jednoduchý. Díky tomu jsem měl pocit, že se hodně učím a posouvám.

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 14500+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

Měsíc 1

Úvod do Linuxu

Týden 1
Úvod do Linuxu
Týden 2
Manipulace s daty a textem
Týden 3
Editory, archivace a přesměrování
Týden 4
Uživatelské účty
Nejprve se společně podíváme na to, co to vlastně Linux je a jak se používá. K dispozicii budeš mít server na naší infrastruktuře, takže si ani nemusíš instalovat Linux na svůj počítač. V prvních 4 lekcích mrkneme do terminálu. Naučíš se, jak pracovat s textovými daty, která jsou v prostředí důležitá, a začneme první větší tematický blok týkající se správy uživatelů.

Měsíc 2

Systémová administrace

Týden 5
Vlastnictví souborů a uživatelská práva
Týden 6
Procesy a joby
Týden 7
Instalace softwaru a systemová zařízení
Týden 8
Boot systému, servisy a LVM
Nejprve dokončíme větší tematický blok ohledně správy uživatelů, a sice lekcí o oprávnění a vlastnictví souborů. Po ní tě čeká test znalostí, díky kterému zjistíš, jestli ti něco neuniklo a jak moc je potřeba ještě zamakat. Následně ti ukážeme pokročilejší koncepty v systémové administraci Linuxu. Půjde hlavně o procesy a služby, které jsou pro chod operačního systému nepostradatelné a zároveň patří mezi základní znalosti Linux administrátora. Naučíš se instalovat software a aktualizace na náš server ve formě balíků, ale i překlad ze zdrojového kódu. V poslední části ti vysvětlíme proces načítání operačního systému (boot proces), což je častá pohovorová otázka. A podíváme se i na servisy a linuxové virtuální mašiny (LVM). Na závěr druhého bloku si dáme souhrnný test, ať víš, jak na tom jsi.

Měsíc 3

Sítě a shell

Týden 9
Sítě 1
Týden 10
Sítě 2
Týden 11
Práce v shellu
Týden 12
Regulární výrazy a představení práce sysadmina
Poslední část kurzu věnujeme technologiím, které nejsou v Linuxu to hlavní, ale je opravdu dobré je znát. Nejprve se podíváme na sítě, neboť jejich správa s Linuxem úzce souvisí, načež je doplníme prací v Shellu. Na závěr se konečně dostaneme k regulárním výrazům coby pomyslné třešničce na dortu. Současně věnujeme část poslední lekce tvým dotazům, ukázce práce sysadmina, přípravou na ECS certifikaci a dalším nezbytnostem, které tě budou zajímat.

Po kurzu

ECS Certifikace (dobrovolná)

V průběhu Akademie budeš pracovat na komplexních sadách úloh určených systémovým administrátorům. Sadám úloh říkáme projekty a k řešení každého projektu dostaneš individuální zpětnou vazbu od lektorů. Jakmile lektoři přijmou všechny tvé projekty, je certifikát tvůj. Máš čas až 6 měsíců od první lekce, do té doby můžeš projekty odevzdávat s neomezeným počtem pokusů a o certifikát se žádá online skrze výukový portál. Pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Lektoři

Michal Matějka

Michal je jedním z prvních absolventů ENGETA. Hned po dokončení kurzu nastoupil do prvního zaměstnání v IT, začal se zdokonalovat a nyní u nás učí. Pracuje jako Software Engineer ve společnosti TietoEvry, kde spravuje a nastavuje cloudovou infrastrukturu.

Vojta Vaculík

Vojta 3 roky působil jako IT Specialista v IBM a je nový přírůstek ke skupině lektorů Linuxu v ENGETU. Je velký nadšenec do Linuxu, ale nikdy nevydrží u jedné distribuce příliš dlouho a rád zkouší nové věci.

Často kladené otázky

Ano, kurz odstartujeme pěkně od začátku. Nejprve se společně podíváme na to, co to vlastně Linux je a jak se používá. K dispozicii budeš mít server na naší infrastruktuře, takže si ani nemusíš instalovat Linux na svůj počítač.

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂

Určitě! Naše kurzy probíhají online a každou lekci nahráváme. Máš tak možnost pustit si záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě. Na začátku akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat.

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10–18 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 7, ale klidně i 15 hodin týdně samostudia). Samozřejmě tempo učení je velmi individuální, nicméně pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

V rámci Akademie máš možnost získat certifikát ECS (ENGETO Certified SysAdmin). Podmínkou jeho získání je úspěšné přijetí všech projektů lektory nejpozději 8 měsíců od první lekce. Do té doby 3 pokusy a o certifikát se pak žádá online skrze výukový portál.

Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektoři v průběhu Akademie a pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.