Termíny
course favicon data 84@2x

Datová
Akademie

ONLINE ČI PREZENČNÍ KURZ DATOVÉ ANALÝZY NA 12 TÝDNŮ

Datová analýza aktuálně patří mezi nejžádanější dovednosti – na jejím základě denně probíhají miliony rozhodnutí. Během 3 měsíců tě naučíme, jak data čistit, pracovat s nimi a vyhodnocovat je. Dokážeš je chápat, ale i vizualizovat pomocí nástrojů jako Power BI nebo Tableau. 

Datová Akademie ve zkratce:

list check@2x

Výuka s lektorem

list check@2x

Prezenčně v Praze a Brně, online odkudkoliv

list check@2x

Pro začátečníky i mírně pokročilé

list check@2x

1x týdně, 18:00–21:00

list check@2x

Certifikát o absolvování

list check@2x

Od 14 990 Kč

Proč kurz datové analýzy?

100 % firem potřebuje datového analytika

Data hýbou světem. Každé kliknutí, stáhnutí, vyhledávané nebo napsané slovo nechává digitální stopu. Čím dál víc firem dá téměř cokoliv za to, aby o nich věděly a rozuměly jim. A právě ty jim s tím můžeš pomoct.

Jako datový analytik dovedeš například říct, jak se budou vyvíjet prodeje, můžeš se přidat k různým vědeckým týmům, stát se expertem na predikce v bankovním sektoru a spoustu dalšího! Není divu, že datoví analytici patří k nejvyhledávanějším talentům i na LinkedInu. S kurzem datové analýzy tedy rozhodně krok vedle neuděláš.

ico rocket@2x

Obor budoucnosti

Už teď jsou datoví analytici 3. nejžádanější specialisté a brzy je bude nutně potřebovat každá firma.

ico briefcase@2x

Neztratíš se

Díky znalostem datové analýzy se uplatníš v byznysu, marketingu, při vývoji produktu, ve světě financí a v mnoha dalších oborech.

Ať nemluvíme jen my, přečti si reference studentů

Co na kurz říkají jeho absolventi

absolvent tomas datovka engeto

Tomáš P.

Absolvent Akademie

Do Python a Datové akademie jsem se přihlásil z důvodu budoucí změny zaměstnání – přecházel jsem z akademické sféry. Kurzy v ENGETU mi daly nový vhled a základ pro pracování s pokročilými nástroji v oblasti zpracování a vizualizace dat, které jsem následně mohl už sám rozvíjet. Absolvování Akademií mělo významný podíl v tom, že jsem během krátké doby našel práci oboru BI (Business Intelligence).

absolvent petr datovka engeto

Petr V.

Absolvent Akademie

Díky kurzu Datové Akademie jsem konečně pronikl do světa SQL, což mi výrazně pomohlo při práci s databázemi. Lekce s Markem Soukupem mě navíc hodně bavily. Při srovnání s konkurencí v Česku jste fakt dobří – hodně kvalitní muziky za dobrou cenu. Doufám, že vám to vydrží co nejdéle. Doporučuji vás na každém rohu! 🙂

o akademii

Naučíme tě datovou analýzu

Během kurzu projedeme všechny klíčové oblasti a technologie potřebné k práci datového analytika. Zaměříme na strukturu a pochopení dat, jejich vizualizaci a zpracování v různých systémech jako je například Tableau nebo Power BI. Podíváme se například na Pandas, Numpy, normalizace dat, efektivní dotazování v SQL a mnoho dalšího. A nebude to jen teoretická nalejvárna. Všechny znalosti a koncepty budeš postupně aplikovat na vlastním projektu.

video python akademie bezpopisu@2x

DÉLKA

3 měsíce

FORMA

Prezenční či online

OBTÍŽNOST

Mírně pokročilí

ČASOVÁ NÁROČNOST

8–12 hodin týdně

gabca profile pic engeto

Gábi, tvůj osobní průvodce

Gábi, naše studijní koordinátorka, ti ráda pomůže s výběrem kurzu a zodpoví všechny dotazy, klidně se ozvi.

+420 773 087 597
gabi@engeto.com

prerekvizity

Co je potřeba ke studiu Datové Akademie?

  • Máš alespoň základní programovací znalosti v Pythonu (podmínky a cykly)
  • Nechybí ti logické myšlení a chceš se naučit SQL
  • Baví tě hledat příčiny a souvislosti v číslech
datovka prerekvizity@2x 1

Termíny: Online kurz datové analýzy

Early bird sleva 2000 Kč pouze do 10. 1. 2022!

course favicon data 24@2x

Online Datová Akademie

ico calendar@2x

3. 2. – 21. 4. 2022

ico pin@2x

Online

ico clock@2x

12x lekce ve čtvrtek, 18–21:00

Termíny: Prezenční kurz datové analýzy Brno/Praha

Momentálně naši lektoři učí jen online

Nech nám e-mail. Dáme vědět hned, jak vypíšeme termín prezenční Datové Akademie. Předpokládáme jaro 2022.

adam blurb 2

naši absolventi

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Studijní plán

Blok 1 Úvod do datové analýzy a SQL

V prvním bloku ti představíme obsah kurzu, řekneme si něco o datech, databázích, datové analýze a její roli v současném světě. Seznámíš se s prostředím, ve kterém budeš pracovat a vyzkoušíš si jednoduché i složitější SQL dotazy. Naučíš se vybírat a řadit data a používat podmínky při dotazování.

Týden 1 Úvod do datové analýzy
Týden 2 Struktura SQL dotazu
Týden 3 Agregace
Týden 4 Spojování tabulek

Týden 5 Window funkce a další operace

Blok 2 Datová analýza pomocí Pandas a vizualizace

Začneme nástroji na vizualizaci dat. Představíme ti populární Tableau a Power BI. Díky znalostem z předchozích lekcí si už vytvoříš grafické reprezentace dat.  Pak tě čeká přechod od SQL ke druhému nejlepšímu příteli datového analytika – pandas. To je modul jazyka Python používaný k práci s daty.

Týden 6 Vizualizační nástroje
Týden 7 Základy pandas
Týden 8 Pandas vs. SQL, vizualizace
Týden 9 Pokročilejší pandas

Blok 3 Pokročilé techniky datové analýzy

V posledním bloku se naučíš používat Matplotlib – vizualizační modul Pythonu. Zjistíš, jak v něm vytvořit grafy. Představíme ti taky nástroje pokročilejší datové analýzy jako jsou např. lineární modely a logistická regrese. A ukážeme ti moduly v Pythonu, které dané modely implementují.

Na závěr si zopakujeme nejdůležitější části kurzu. Ukážeme ti i case study, na kterých prakticky zjistíš, jak datový analytik přistupuje k řešení typických úkolů.

Týden 10 Vizualizace pomocí Matplotlib
Týden 11 Regrese a klasifikace
Týden 12 Rekapitulace a případová studie

Projekty

Během studia Datové Akademie tě čekají 2 komplexní projekty, na kterých si vyzkoušíš aplikovat získané znalosti. Lektor ti taky dá zpětnou vazbu a ukáže, jak se ještě zlepšit. Projekty si můžeš dát do svého portfolia, určitě ti pomůžou např. při hledání uplatnění.

Projekt 1 Data o mzdách a cenách potravin a jejich zpracování pomocí SQL
Projekt 2 Zpracování COVID-19 dat pomocí pandas a jejich vizualizace

Průběh Akademie

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku Akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Prezenční lekce (Datová Akademie Brno/Praha)

Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin prezenční výuky. Na každé hodině si nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíš na připravených serverech. Novou látku si tím rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se taky zapojit do diskuze.

Webináře (Online Datová Akademie Brno/Praha)

Čeká tě 12 online webinářů s lektorem po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí.

A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu. V tom je výhoda online kurzu oproti tomu prezenčnímu.

Samostudium

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně. Do toho tě určitě nebudeme nutit, ale pokud si chceš z kurzu odnést maximum, určitě to více než doporučujeme.

Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už navíc budeš mít k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Praktická cvičení

V průběhu Akademie budeš pracovat na praktických cvičeních a úkolech. Po každé lekci dostaneš zadání a na tobě bude ho vyřešit. Samozřejmostí je zpětná vazba a případná pomoc lektora.

Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin včetně víkendu.

Projekt

Během studia Datové Akademie tě čekají nejen cvičení na doma, ale i komplexní projekt. Pracuj na něm průběžně a konzultuj ho s lektorem. Projekt sice nepotřebuješ pro absolvování kurzu, ale pokud chceš získat ECJDA certifikaci, neobejdeš se bez něj.

Certifikát ECJDA

V rámci Akademie máš možnost získat certifikát ENGETO Certified Junior Data Analyst. Podmínkou pro jeho získání je odevzdaný a správně vyřešený projekt.

Zadání projektu ti vysvětlíme na začátku Akademie a na tobě poté bude jej průběžně vypracovávat. Pokud o certifikaci zájem mít nebudeš, projekt vypracovávat nemusíš.

K Datové Akademii navíc získáš:

Příprava portfolia

list check@2x

Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu

list check@2x

Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

list check@2x

Poradíme ti, jak a kde hledat práci

list check@2x

Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

list check@2x

Neomezený přístup ke tvým materiálům

list check@2x

Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

list check@2x

Chatovací skupina s lektorem a studenty

list check@2x

Osobní studijní koordinátor

Naši absolventi pracují pro top firmy

Kurzy vytváříme ve spolupráci s našimi partnery, kterými je více než 50 firem z oboru.

logo kiwi@2x
logo seznam@2x
logo redhat@2x
logo ibm@2x
logo erste@2x
logo deloitte@2x

Lektoři

lektor engeto marek soukup

Marek Soukup

O Markovi

Marek absolvoval ENGETO Python Akademii, a také matematiku a data science na University of Edinburgh ve Skotsku. V současnosti pracuje jako data scientist ve společnosti Seznam.cz. Zároveň působí jako datový konzultant a mimo jiné spolupracuje na projektech s absolventy Datové akademie.

pavel fryblik engeto lektor

Pavel Fryblík

O Pavlovi

Datový nadšenec Pavel se v této oblasti pohybuje už víc než 10 let. Věří, že lidé jsou limitováni jenom vlastní motivací a učit se dokážou v každém věku. Proto pro své kolegy založil Vacuum university, platformu pro sdílení technických vědomostí. Teď pracuje na pozici Lead Data Analyst v společnosti MADFINGER Games, kde spojil své dvě vášně – hry a datovou analýzu.

matej karolyi lektor engeto

Matěj Karolyi

O matějovi

Matěj pracuje jako softwarový inženýr. Podílí se na tvorbě webového nástroje, který je používán napříč odvětvími obchodu a služeb. Absolvoval Fakultu informatiky MU v Brně a nyní je jeho denním chlebem jazyk Java i SQL. Aktivně se podílí na výuce předmětů zaměřených na softwarové inženýrství, efektivní získávání informací z databází a zvyšování kvality software.

patrik macenka lektor engeto

Patrik Mačenka

O patrikovi

Svoji vášeň pro data objevil Patrik teprve před dvěmi lety, když začínal na Quality Assurance v MADFINGER Games. Tam se mu naskytla příležitost Data Analytického postu, který bez přemýšlení vzal.
Teď pracuje na pozici Lead Data Analytika a Game Designera v NOXGAMES.

petr lousa engeto lektor

Petr Louša

O Petrovi

Petr si s datovou analýzou hraje už několik let. Data analyzuje především pomocí jazyka Python, který ho nepřestává fascinovat svou elegancí. V rámci své disertační práce v oboru strukturní biologie na MU analyzuje data naměřená z různých vědeckých přístrojů a hledá tak mimo jiné i lék na Alzheimerovu chorobu.

Často kladené otázky

Je Datová Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?

Ne tak úplně. Datová Akademie má na rozdíl od začátečnických kurzů Linux a Python Akademie bariéru vstupu – je potřeba mít alespoň základní znalosti Pythonu (podmínky a cykly). Datová analýza je o logickém myšlení, hledání souvislostí a příčin, takže ani to by ti nemělo být cizí. 

Jaký je rozdíl mezi online a prezenčním kurzem?

Prezenční kurz Webinář
Trvání 12 týdnů 12 týdnů
Lekce týdně 1×3 hodiny 1×3 hodiny
Záznam lekcí ne ano
Tempo studia mírné mírné
Virtuální e-learningová platforma ano ano
Praktické projekty ano ano
Kariérní poradenství ano ano (přes Skype/telefon)
Slack podpora ano ano
Osobní setkání se studenty/lektorem ano ne
Práce ve skupinách ano (během domácího studia) ano (během domácího studia)

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup a najdeš na něm i materiály k jednotlivým lekcím. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží déle jak 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Na kurzu budeš pracovat se softwarem DBeaver ve verzi Community – stáhni si ji tady. Všechny ostatní nástroje jsou online a lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude potřeba.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECJDA – ENGETO Certified Junior Data Analyst?

Jako absolvent Datové Akademie máš možnost získat certifikát ECJDA, který je nutný pro to, aby ti ENGETO pomohlo s hledáním práce v oblasti datové analýzy.

Jedinou podmínkou pro úspěšné splnění certifikace je odevzdání a obhájení projektů, které budou zadány v průběhu Akademie.

Můžu uhradit kurz formou splátek?

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.