+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
course favicon data 84@2x

Datová
Akademie

12 týdenní večerní program

Během 3 měsíců zjistíš, jak data chápat, zpracovávat i vizualizovat. A svoje IT znalosti posuneš směrem k nejžádanějšímu povolání současnosti – staneš se junior datovým analytikem.

Datová Akademie ve zkratce:

list check@2x

Prezenční výuka s lektorem

list check@2x

Pro začátečníky i mírně pokročilé

list check@2x

1x týdně, 18:00–21:00

list check@2x

V Praze a v Brně

list check@2x

Certifikát o absolvování

list check@2x

Od 15 990 Kč

Proč kurz datové analýzy?

100 % firem potřebuje datového analytika

Data hýbou světem. Každé kliknutí, stáhnutí, vyhledávané nebo napsané slovo nechává digitální stopu. Čím dál víc firem dá téměř cokoliv za to, aby o nich věděly a rozuměly jim. A právě ty jim s tím můžeš pomoct. Jako datový analytik dovedeš říct, jak propagovat produkt, kde najít zákazníky nebo jak se budou vyvíjet prodeje. Datoví analytici patří k nejvyhledávanějším talentům i na LinkedInu.

ico rocket@2x

Obor budoucnosti

Už teď jsou datoví analytici 3. nejžádanější specialisté a brzy je bude nutně potřebovat každá firma.

ico briefcase@2x

Neztratíš se

Díky znalostem datové analýzy se uplatníš v byznysu, marketingu, při vývoji produktu, ve světě financí a v mnoha dalších oborech.

Ať nemluvíme jen my, přečti si reference studentů

Co na kurz říkají jeho absolventi

absolvent tomas datovka engeto

Tomáš P.

Absolvent Akademie

Do Python a Datové akademie jsem se přihlásil z důvodu budoucí změny zaměstnání – přecházel jsem z akademické sféry. Kurzy v ENGETU mi daly nový vhled a základ pro pracování s pokročilými nástroji v oblasti zpracování a vizualizace dat, které jsem následně mohl už sám rozvíjet. Absolvování Akademií mělo významný podíl v tom, že jsem během krátké doby našel práci oboru BI (Business Intelligence).

absolventka erika datovka

Erika Č.

Absolventka Akademie

Datová Akademie mi dala neskutečně velké množství nových znalostí v oblasti datové analýzy a otevřela mi dveře ke změně kariéry. Jednoznačně ji doporučuji všem, které baví práce s daty, mají motivaci se vzdělávat a chtěli by do tohoto oboru více proniknout.

o akademii

Naučíme tě datovou analýzu

Během kurzu projedeme všechny klíčové oblasti a technologie potřebné k práci datového analytika. Zaměříme na strukturu a pochopení dat, jejich vizualizaci a zpracování v různých systémech. Podíváme se například na Pandas, Numpy, normalizace dat, efektivní dotazování v SQL a mnoho dalšího. A nebude to jen teoretická nalejvárna. Všechny znalosti a koncepty budeš postupně aplikovat na vlastním projektu.

video python akademie bezpopisu@2x

DÉLKA

3 měsíce

FORMA

Prezenční

OBTÍŽNOST

Mírně pokročilí

ČASOVÁ NÁROČNOST

8–12 hodin týdně

gabca profile pic engeto

Gábi, tvůj osobní průvodce

Gábi, naše studijní koordinátorka, ti ráda pomůže s výběrem kurzu a zodpoví všechny dotazy, klidně se ozvi.

+420 773 087 597
gabi@engeto.com

prerekvizity

Co je potřeba ke studiu Datové Akademie?

  • Máš alespoň základní programovací znalosti v Pythonu (podmínky a cykly)
  • Nechybí ti logické myšlení a chceš se naučit SQL
  • Baví tě hledat příčiny a souvislosti v číslech
datovka prerekvizity@2x 1

Termíny: Prezenční Datová Akademie v Praze

Termíny: Online forma Akademie

course favicon data 24@2x

Online Datová Akademie

ico calendar@2x

29. 9. – 22. 12. 2021

ico pin@2x

Online

ico clock@2x

12x středa, 18–21:00

Momentálně naši lektoři učí jen online

Jsou věci, které ani my neovlivníme. Vzhledem k pandemické situaci učíme jen online. Pokud tě ale zajímá prezenční forma, nech nám na sebe e-mail. My ti dáme vědět, jak vypíšeme termín prezenční Datové Akademie.

adam blurb 2

naši absolventi

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Studijní plán

Blok 1 Úvod do datové analýzy a SQL

V prvním bloku ti představíme obsah kurzu, řekneme si něco o datech, databázích, datové analýze a její roli v současném světě. Seznámíš se s prostředím, ve kterém budeš pracovat a vyzkoušíš si jednoduché i složitější SQL dotazy. Naučíš se vybírat a řadit data a používat podmínky při dotazování.

Týden 1 Úvod do datové analýzy
Týden 2 Struktura SQL dotazu
Týden 3 Agregace
Týden 4 Spojování tabulek
Týden 5 Window funkce

Blok 2 Datová analýza pomocí Pandas a vizualizace

Začneme nástroji na vizualizaci dat. Představíme ti populární Tableau a Power BI. Díky znalostem z předchozích lekcí si už vytvoříš grafické reprezentace dat.  Pak tě čeká přechod od SQL ke druhému nejlepšímu příteli datového analytika – pandas. To je modul jazyka Python používaný k práci s daty.

Týden 6 Vizualizační nástroje
Týden 7 Základy pandas
Týden 8 Pandas vs. SQL, vizualizace
Týden 9 Pokročilejší pandas

Blok 3 Pokročilé techniky datové analýzy

V posledním bloku se naučíš používat Matplotlib – vizualizační modul Pythonu. Zjistíš, jak v něm vytvořit grafy. Představíme ti taky nástroje pokročilejší datové analýzy jako jsou např. lineární modely a logistická regrese. A ukážeme ti moduly v Pythonu, které dané modely implementují.

Na závěr si zopakujeme nejdůležitější části kurzu. Ukážeme ti i case study, na kterých prakticky zjistíš, jak datový analytik přistupuje k řešení typických úkolů.

Týden 10 Vizualizace pomocí Matplotlib
Týden 11 Regrese a klasifikace
Týden 12 Rekapitulace a případová studie

Projekty

Během studia Datové Akademie tě čekají 2 komplexní projekty, na kterých si vyzkoušíš aplikovat získané znalosti. Lektor ti taky dá zpětnou vazbu a ukáže, jak se ještě zlepšit. Projekty si můžeš dát do svého portfolia, určitě ti pomůžou např. při hledání uplatnění.

Projekt 1 Data o COVID-19 a jejich zpracování pomocí SQL
Projekt 2 Zpracování COVID-19 dat pomocí pandas a jejich vizualizace

Průběh Akademie

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku Akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Prezenční lekce

Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin prezenční výuky. Na každé hodině si nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíš na připravených serverech. Novou látku si tím rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se taky zapojit do diskuze.

Samostudium

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně. Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už navíc budeš mít k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Praktická cvičení

V průběhu Akademie budeš pracovat na praktických cvičeních a úkolech. Po každé lekci dostaneš zadání a na tobě bude ho vyřešit. Samozřejmostí je zpětná vazba a případná pomoc lektora.

Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin včetně víkendu.

Projekt

Během studia Datové Akademie tě čekají nejen cvičení na doma, ale i komplexní projekt. Pracuj na něm průběžně a konzultuj ho s lektorem. Projekt sice nepotřebuješ pro absolvování kurzu, ale pokud chceš získat ECJDA certifikaci, neobejdeš se bez něj.

Certifikát ECJDA

V rámci Akademie máš možnost získat certifikát ENGETO Certified Junior Data Analyst. Podmínkou pro jeho získání je odevzdaný a správně vyřešený projekt.

Zadání projektu ti vysvětlíme na začátku Akademie a na tobě poté bude jej průběžně vypracovávat. Pokud o certifikaci zájem mít nebudeš, projekt vypracovávat nemusíš.

K Datové Akademii navíc získáš:

Příprava portfolia

list check@2x

Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu

list check@2x

Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

list check@2x

Poradíme ti, jak a kde hledat práci

list check@2x

Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

list check@2x

Neomezený přístup ke tvým materiálům

list check@2x

Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

list check@2x

Chatovací skupina s lektorem a studenty

list check@2x

Osobní studijní koordinátor

Naši absolventi pracují pro top firmy

Kurzy vytváříme ve spolupráci s našimi partnery, kterými je více než 50 firem z oboru.

logo kiwi@2x
logo seznam@2x
logo redhat@2x
logo ibm@2x
logo erste@2x
logo deloitte@2x

Lektoři

lektor engeto marek soukup

Marek Soukup

O markovi

Marek absolvoval ENGETO Python Akademii, a také matematiku a data science na University of Edinburgh ve Skotsku. V současnosti pracuje jako data scientist ve společnosti Seznam.cz. Zároveň působí jako datový konzultant a mimo jiné spolupracuje na projektech s absolventy Datové akademie.

pavel fryblik engeto lektor

Pavel Fryblík

O Pavlovi

Datový nadšenec Pavel se v této oblasti pohybuje už víc než 10 let. Věří, že lidé jsou limitováni jenom vlastní motivací a učit se dokážou v každém věku. Proto pro své kolegy založil Vacuum university, platformu pro sdílení technických vědomostí. Teď pracuje na pozici Lead Data Analyst v společnosti MADFINGER Games, kde spojil své dvě vášně – hry a datovou analýzu.

matej karolyi lektor engeto

Matěj Karolyi

O matějovi

Matěj pracuje jako softwarový inženýr. Podílí se na tvorbě webového nástroje, který je používán napříč odvětvími obchodu a služeb. Absolvoval Fakultu informatiky MU v Brně a nyní je jeho denním chlebem jazyk Java i SQL. Aktivně se podílí na výuce předmětů zaměřených na softwarové inženýrství, efektivní získávání informací z databází a zvyšování kvality software.

patrik macenka lektor engeto

Patrik Mačenka

O patrikovi

Svoji vášeň pro data objevil Patrik teprve před dvěmi lety, když začínal na Quality Assurance v MADFINGER Games. Tam se mu naskytla příležitost Data Analytického postu, který bez přemýšlení vzal.
Teď pracuje na pozici Lead Data Analytika a Game Designera v NOXGAMES.

petr lousa engeto lektor

Petr Louša

O Petrovi

Petr si s datovou analýzou hraje už několik let. Data analyzuje především pomocí jazyka Python, který ho nepřestává fascinovat svou elegancí. V rámci své disertační práce v oboru strukturní biologie na MU analyzuje data naměřená z různých vědeckých přístrojů a hledá tak mimo jiné i lék na Alzheimerovu chorobu.

Často kladené otázky

Je Datová Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?

Ne úplně. Datová Akademie má na rozdíl od začátečnických kurzů Linux a Python Akademie bariéru vstupu – více se dozvíš v sekci „Co je potřeba ke studiu Datové Akademie?“.

Je Datová Akademie prezenční kurz?

Ano a kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny) dostaneš přístup do ENGETO portálu. Na téhle platformě si můžeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úkolech a projektech.

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup a najdeš na něm i materiály k jednotlivým lekcím. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží déle jak 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Na kurzu budeš pracovat se softwarem DBeaver ve verzi Community – stáhni si ji tady. Všechny ostatní nástroje jsou online a lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude potřeba.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECJDA – ENGETO Certified Junior Data Analyst?

Jako absolvent Datové Akademie máš možnost získat certifikát ECJDA, který je nutný pro to, aby ti ENGETO pomohlo s hledáním práce v oblasti datové analýzy.

Jedinou podmínkou pro úspěšné splnění certifikace je odevzdání a obhájení projektů, které budou zadány v průběhu Akademie.

Můžu uhradit kurz formou splátek?

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.