Kurzy Termíny

Datová Akademie

Online kurz datové analýzy na 12 týdnů

Datová analýza aktuálně patří mezi nejžádanější dovednosti – na jejím základě denně probíhají miliony rozhodnutí. Během 3 měsíců tě naučíme, jak data čistit, pracovat s nimi a vyhodnocovat je. Dokážeš je chápat, ale i vizualizovat pomocí nástrojů jako Excel a PowerBI.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
3 měsíce, 12 lekcí 5-10 hodin studia týdně

Termíny: Online kurz datové analýzy

Datová Akademie

Detail termínu

Datová Akademie

Detail termínu
Letní IT kurzy
PROČ KURZ DATOVÉ ANALÝZY?

100 % firem potřebuje datového analytika

Data hýbou světem. Každé kliknutí, stáhnutí, vyhledávané nebo napsané slovo nechává digitální stopu. Čím dál víc firem dá téměř cokoliv za to, aby o nich věděly a rozuměly jim. A právě ty jim s tím můžeš pomoct. Jako datový analytik dovedeš například říct, jak se budou vyvíjet prodeje, můžeš se přidat k různým vědeckým týmům, stát se expertem na predikce v bankovním sektoru a spoustu dalšího! Není divu, že datoví analytici patří k nejvyhledávanějším talentům i na LinkedInu. S kurzem datové analýzy tedy rozhodně krok vedle neuděláš.

Obor budoucnosti

Tahle technologie se široce používá, není složitá a dobře se učí. Je proto ideální pro nováčky v IT. Získáš perfektní základy, které můžeš rychle rozvíjet.

Neztratíš se

Díky znalostem datové analýzy se uplatníš v byznysu, marketingu, při vývoji produktu, ve světě financí a v mnoha dalších oborech.

Co je potřeba ke studiu Datové Akademie?

 • Zvažuješ práci v oblasti datové analýzy a potřebuješ nějak začít
 • Nechybí ti logické myšlení a chceš se naučit SQL
 • Baví tě hledat příčiny a souvislosti v číslech

Průběh Akademie

Během kurzu projdeme základní oblasti a technologie potřebné k práci datového analytika na úrovni Business Inteligence. Zaměříme se na strukturu a pochopení dat, efektivní dotazování v SQL a vizualizaci a zpracování v systémech Excel a Power BI. Seznámíme tě s realitou pracovního světa datové analýzy a poradíme ti, jak začít.

A nebude to jen teoretická nalejvárna. Všechny znalosti a koncepty budeš postupně aplikovat na tvorbě svého prvního datového portfolia.

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku Akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Čeká tě 12 online webinářů s lektorem po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí.

A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu. V tom je výhoda online kurzu oproti tomu prezenčnímu.

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně. Do toho tě určitě nebudeme nutit, ale pokud si chceš z kurzu odnést maximum, určitě to více než doporučujeme.

Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už navíc budeš mít k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Discordu.

Během studia Datové Akademie tě čekají nejen cvičení na doma, ale i dva komplexní projekty, ze kterých si vytvoříš své první portfolio. Pracuj na nich průběžně a konzultuj je s lektory. Projekty sice nepotřebuješ pro absolvování kurzu, ale pokud chceš získat ECJDA certifikaci, neobejdeš se bez nich.

V rámci Akademie máš možnost získat certifikát ENGETO Certified Junior Data Analyst. Podmínkou pro jeho získání je odevzdání a správné vyřešení obou projektů.
Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce Akademie, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Zadání projektů ti vysvětlíme na začátku Akademie a na tobě poté bude je průběžně vypracovávat. Pokud o certifikaci zájem mít nebudeš, projekty vypracovávat nemusíš.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

 • Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu
 • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

 • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
 • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

 • Neomezený přístup ke tvým materiálům
 • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

 • Chatovací skupina s lektorem a studenty
 • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti zodpoví Jarda na +420 773 087 597 nebo e-mailu jarda@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.8

Přečti si víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Tomáš P.

Do Python a Datové akademie jsem se přihlásil z důvodu budoucí změny zaměstnání – přecházel jsem z akademické sféry. Kurzy v ENGETU mi daly nový vhled a základ pro pracování s pokročilými nástroji v oblasti zpracování a vizualizace dat, které jsem následně mohl už sám rozvíjet. Absolvování Akademií mělo významný podíl v tom, že jsem během krátké doby našel práci v oboru BI (Business Intelligence).

Petr V.

Díky kurzu Datové Akademie jsem konečně pronikl do světa SQL, což mi výrazně pomohlo při práci s databázemi. Lekce s Markem Soukupem mě navíc hodně bavily. Při srovnání s konkurencí v Česku jste fakt dobří – hodně kvalitní muziky za dobrou cenu. Doufám, že vám to vydrží co nejdéle. Doporučuji vás na každém rohu! 🙂

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 12500+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

Blok 1

Úvod do datové analýzy a SQL

Týden 1
Základní operace s daty
Týden 2
Řazení a filtrování dat
Týden 3
Agregační funkce a seskupování
Týden 4
Spojování tabulek a množinové operace
Týden 5
Praktické příklady z SQL + konzultace SQL projektu
V prvním bloku ti představíme obsah kurzu, řekneme si něco o datech, databázích, datové analýze a její roli v současném světě. Seznámíš se s prostředím, ve kterém budeš pracovat a vyzkoušíš si jednoduché i složitější SQL dotazy. Naučíš se vybírat a řadit data a používat podmínky při dotazování.

Blok 2

Základní vizualizační nástroje

Týden 6
Svět datové analýzy a úvod do vizualizace v Excelu
Týden 7
Pokročilé funkce a vizualizace v Excelu
Týden 8
Úvod do Business Intelligence a vizualizace dat v Power BI
Týden 9
Pokročilé vizualizace v Power BI a úvod do jazyka DAX
Týden 10
Time Intelligence, příprava dat a Power BI Service
Nejprve ti nastíníme pracovní svět datové analýzy, čímž získáš kontext pro následující lekce, kde přejdeme k nástrojům na vizualizaci dat. Začneme Excelem, jednoduchým a dostupným nástrojem s překvapivě zajímavými funkcemi, a přidáme populární Power BI. Spolu se znalostmi z předchozího bloku si vytvoříš grafické reprezentace dat a položíš základy svého portfolia, včetně základního nastavení na back-endu.

Blok 3

Tvorba portfolia

Týden 11
Opakování a příklad tvorby projektu
Týden 12
Open hours – coding v praxi, konzultace projektů a portfolia
V posledním bloku tě podrobněji zasvětíme do pracovních pozic v rámci datové analýzy a vysvětlíme ti, kde a jak využiješ nabyté znalosti. Ukážeme ti také, jak vytvořit své první datové portfolio a zopakujeme nejdůležitější znalosti z kurzu. Na závěr ti lektor ukáže, jak datový analytik přistupuje k řešení typických úkolů, jak se v praxi zlepšovat, kam postupovat a zodpoví ti i případné dotazy ohledně projektů či praxe.

Projekty

Projekt 1
Data o mzdách a cenách potravin a jejich zpracování pomocí SQL
Projekt 2
Zpracování COVID-19 dat a jejich vizualizace v rámci portfolia
Během studia Datové Akademie tě čekají 2 komplexní projekty, na kterých si vyzkoušíš aplikaci získaných znalostí. Lektor ti taky dá zpětnou vazbu a ukáže, jak se ještě zlepšit. Projekty si můžeš dát do svého portfolia, určitě ti pomůžou např. při hledání uplatnění.

Lektoři

Matěj Karolyi Softwarový inženýr

Matěj pracuje jako softwarový inženýr. Podílí se na tvorbě webového nástroje, který je používán napříč odvětvími obchodu a služeb. Absolvoval Fakultu informatiky MU v Brně a nyní je jeho denním chlebem jazyk Java i SQL. Aktivně se podílí na výuce předmětů zaměřených na softwarové inženýrství, efektivní získávání informací z databází a zvyšování kvality software.

Pavel Fryblík Lead Data Analyst v společnosti MADFINGER Games

Datový nadšenec Pavel se v této oblasti pohybuje už víc než 10 let. Věří, že lidé jsou limitováni jenom vlastní motivací a učit se dokážou v každém věku. Proto pro své kolegy založil Vacuum university, platformu pro sdílení technických vědomostí. Teď pracuje na pozici Lead Data Analyst v společnosti MADFINGER Games, kde spojil své dvě vášně – hry a datovou analýzu.

Jan Kammermayer

Honza je obr, co měří 205 cm a hraje basket. Coby datový analytik pravidelně pracuje s Pythonem, PHP, SQL a rád prozkoumává nové technologie. Lektorovaní ho baví, protože může předávat svoje zkušenosti a pomáhat druhým s vlastním rozvojem.

Robert Mondřík

Robert se analýzou dat zabývá přes pět let. V současné době pracuje jako BI Lead v korporátu, kde se věnuje PowerBI developmentu a automatizaci. Právě PowerBI je pro svou intuitivnost jeho nejoblíbenějším nástrojem. Ve volném čase rád sportuje a své výkony si poctivě vizualizuje a analyzuje.

Často kladené otázky

Akademii odstartujeme pěkně od začátků. Vysvětlíme ti, co tě v kurzu čeká a během kurzu tě postupně seznámíme s praxí datového analytika. A naučíme tě základní zpracování a vizualizaci dat.

Datová analýza je o logickém myšlení, hledání souvislostí a příčin, takže ani to by ti nemělo být cizí. A pokud si chceš z kurzu odnést maximum, nestačí si ho jen odsedět. Bude potřeba plnit domácí úkoly a věnovat hodiny samostudiu. 🙂

Prezenční kurz Webinář
Trvání 12 týdnů 12 týdnů
Lekce týdně 1×3 hodiny 1×3 hodiny
Záznam lekcí ne ano
Tempo studia mírné mírné
Virtuální e-learningová platforma ano ano
Praktické projekty ano ano
Kariérní poradenství ano ano (přes Skype/telefon)
Slack podpora ano ano
Osobní setkání se studenty/lektorem ano ne
Práce ve skupinách ano (během domácího studia) ano (během domácího studia)

ONLINE VÝUKA

U online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží déle jak 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Na kurzu budeš pracovat se softwarem DBeaver ve verzi Community – stáhni si ji tady. Všechny ostatní nástroje jsou online a lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude potřeba.

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jako absolvent Datové Akademie máš možnost získat certifikát ECJDA, který je nutný pro to, aby ti ENGETO pomohlo s hledáním práce v oblasti datové analýzy.

Jedinou podmínkou pro úspěšné splnění certifikace je odevzdání a obhájení projektů, které budou zadány v průběhu Akademie.

Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce Akademie, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.