+420 770 639 863 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
12 týdenní večerní program

Datová Akademie

V Brně
Trvání 12 týdnů
Lekce 1x týdně od 18:00
Výuka na projektech

UPOZORNĚNÍ!

Prezenční Datová Akademie je vzhledem k aktuální situaci pozastavena. Běžící akademie se vrátí do výuky hned, jak to situace umožní. Akademie, které měly teprve začínat, mají odložený datum začátku.

job-ready akademie

Naučíme tě datovou analýzu

Datová Akademie je nová prezenční akademie, kterou jsme vyvinuli s experty v oblasti datové analýzy. Budeme se zabývat strukturou a pochopením dat, jejich vizualizací a zpracováním v různých systémech. Postupně projedeme všechny klíčové oblasti a technologie potřebné k práci datového analytika. Konkrétně je to práce s API, scraping, Pandas, Numpy, normalizace dat, efektivní dotazování v SQL, základy machine learningu a mnoho dalších oblastí. Všechny tyto znalosti budeš postupně aplikovat ve vlastním projektu, kde můžeš naplno využít svou vynalézavost.

Akademie je pro tebe, pokud chceš tvořit ucelenější projekty a hledáš cestu, jak začít s datovou analýzou a zároveň chceš zvýšit svou cenu na trhu práce.

Co musím umět pro přihlášení do Datové Akademie
Pro vstup do Datové Akademie se očekává splnění následujících požadavků

 • základy Pythonu – nejméně kurz Python 1
 • základy v IT a v programování obecně (algoritmus, program, podmínka, cyklus …)
 • základy SQL
 • ideální základní znalosti matematické analýzy

Pokud si chceš tyto znalosti zopakovat, tak doporučujeme naše úvodní kurzy Databází a Pythonu:

5 důvodů proč ovládat datovou analýzu
 • Dokážeš efektivně zpracovávat a vizualizovat data.
 • Budeš mít vysokou možnost uplatnění v širokém spektru firem. 
 • Práce datového analytika je různorodá a kreativní. Pokud rád vymýšlíš nové pohledy na věc, pak je pro tebe datová analýza vhodným technickým směrem.
 • Efektivní práce s daty je dnes pro firmy nutností. Data jsou totiž jedním z nejcennějších zdrojů moderní doby.
 • K práci datového analytika potřebuješ jen základní programovací znalosti, logické myšlení a znalost SQL.
Termíny

30.1. - 16.4.2020

12x lekce ve čtvrtek

BRNO

 

Datová Akademie v Brně

12 večerních lekcí, 1x týdně ve čtvrtek od 18:00 do 21:00
Adresa: Impact Hub, Cyrilská 7, Brno-střed 602 00
Cena: 14 990 Kč s DPH

20.2. - 7.5.2020

12x lekce ve čtvrtek

PRAHA

Datová Akademie v Praze

12 večerních lekcí, 1x týdně ve čtvrtek od 18:00 do 21:00
Adresa: Meeting Space, Šrobárova 13, Praha 3
Cena: 14 990 Kč s DPH

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Průběh akademie

36 hodin prezenčních lekcí, 150 hodin samostudia, množsví praktických cvičení, 1 velký projekt

Blok 1: Datová analýza (6 týdnů)

V prvním bloku probereme všechny nezbytné komponenty datové analýzy. Začneme získáváním (akvizicí) dat, které následně uložíme ve vícero formátech jako např SQL, CSV, JSON nebo XML. Postupně je budeme obohacovat a normalizovat. Nevyhneme se ani SQL dotazům, přičem se kromě základních a pokročilých příkazů zaměříme i na jejich efektivitu. Taky si ukážeme pravidla vizualizace, kterou procvičíme ve vícero nástrojích.

Technologie, které budeme používat:

 • SQL, Python
 • Numpy, Pandas, Matplotlib

Blok 2: Skupinový projekt (5 týdnů)

Základem druhého bloku je bude váš skupinový projekt. Každou hodinu představíme novou technologii (NoSQL, Docker, Machine Learning), pomocí které budete vylepšovat svůj projekt. Bude to iterativní práce, v průběhu které se naučíte a prakticky si vyzkoušíte velké množství technologí které se používají v datové analýze.

Blok 3: Prezentace projektů (1 týden)

V posledním bloku budete mít možnost odprezentovat výsledky své 3-měsíční snahy ve formě prezentace skupinového projektu. Společně zhodnotíme pokrok, který jste udělali a ukážeme vám, kam můžete pokračovat v projektu po skončení kurzu. Zároveň se podíváme na business case, abyste měli představu co se od vás bude očekávat v praxi.

Lektor

Kateřina Volfová, Praha

Kateřina se k datové analýze dostala přes testování, kde data používala k vylepšení testovacích procesů. Posléze pracovala jako Big data engineer pro Deutsche Telekom a nyní se věnuje optimalizaci cen jako data engineer ve společnosti Yieldigo. Datová analýza je podle ní obor, který je neuvěřitelně komplexní – člověk musí aplikovat jak hard skills od programování po statistiku, ale také soft skills a porozumění businessu a jeho požadavků.

Pavel Fryblík, Brno

Datový nadšenec Pavel se v této oblasti pohybuje už víc než 10 let. Věří, že lidé jsou limitováni jenom vlastní motivací a učit se dokážou v každém věku. Proto pro své kolegy založil Vacuum university, platformu pro sdílení technických vědomostí. Teď pracuje na pozici Lead Data Analyst v společnosti MADFINGER Games, kde spojil své dvě vášně – hry a datovou analýzu.

Studuj efektivněji s kombinací prezenčních lekcí a online výuky.

Prezenční lekce tě nejenom namotivují a dají ti správný směr, ale budeš mít šanci se učit od opravdových profesionálů v oboru. Nové poznatky pak procvičíš i prakticky. S námi budeš o krok napřed i díky naší unikátní výukové platformě.

Samostudium nemusí být nuda!

Práce, kterou budeš dělat po prezenčních lekcích doma, je důležitá součást akademie. K dispozici máš vymakaný výukový portál s veškerými materiály, projekty a praktickými cvičeními. S lektory a ostatními studenty budeš v kontaktu i přes Slack kanál, kde si můžete radit a pomáhat. 

ONI USPĚLI. TY MŮŽEŠ TAKY

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec? Jiná motivace, stejná příležitost.

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, rozhodl se však změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux akademii a nyní pracuje na pozici Data analytika v Deutsche Telekom.

Adamův příběh

Marek, Výzkumník strojového učení

„V dnešním světě je téměř nemyslitelné řešit úlohy bez využití počítače. Proto ať už chcete dělat cokoli, základy programování se vám vždycky hodí. Jsem rád, že mi ENGETO ukázalo cestu.“

Markův příběh

Denis, Software Engineer v Porsche

Denis byl jedním z našich prvních studentů. Kluk z Trnavy, který do Brna přijel studovat na VUT, absolvoval Linux Akademii. Brzy se bude stěhovat do Prahy, kde ho čeká práce Software Engineera pro Porsche.

Denisův příběh

Přidej se ke stovkám absolventů v ENGETO Academy

Inovujeme vzdělávání. Tvoříme talenty.

Školíme, připravujeme na práci, propojujeme ajťáky s firmami. S námi budeš o krok napřed i díky naší výukové platformě.
Začni na juniorní IT pozici a posouvej svoji kariéru správným směrem. Více jak 120 absolventů se uplatnilo ve 45 společnostech v ČR. Získali práci například v:
Časté otázky
Je Datová Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?
Ne úplně. Datová Akademie má na rozdíl od začátečnických kurzů Linux a Python akademie bariéru vstupu – na vrchu této stránky stačí rozklinout dotaz „Co musím vědět pro příhlášení do Datové akademie“.
Jak probíhá výuka?
Datová Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny), dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a projektech.

Na prezenčních lekcích se potkáme celkem 12x. Vždy ve stejný den a čas (od 18:00). A co se bude na prezenčních hodinách dít? Náš lektor ti vysvětlí nové učivo, projde s látku z minulých lekcí, budeš se moci na cokoliv zeptat… Nemáme žádné testy, žádné známky, docházka. Učíš se pro sebe, ne pro nás.

Co když zameškám jednu hodinu Akademie? Můžu si ji nahradit?
Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.
Jaké jsou požadavky na technické vybavení?
Hardware: Na naši Akademie stačí mít s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Chceš prohloubit své znalosti a dostat se na vyšší level?

Mrkni na naše prezenční akademie.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

button to top