+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Přehled kurzů / Datová Akademie

12 týdenní večerní program

Datová Akademie

V Brně a Praze
Trvání 12 týdnů
Lekce 1x týdně od 18:00
Tvorba projektu

Job-ready akademie

Naučíme tě datovou analýzu

Datová Akademie je nová prezenční akademie, kterou jsme vyvinuli s experty v oblasti datové analýzy. Budeme se zabývat strukturou a pochopením dat, jejich vizualizací a zpracováním v různých systémech. Postupně projedeme všechny klíčové oblasti a technologie potřebné k práci datového analytika. Konkrétně je to práce s API, scraping, Pandas, Numpy, normalizace dat, efektivní dotazování v SQL, základy machine learningu a mnoho dalších oblastí. Všechny tyto znalosti budeš postupně aplikovat ve vlastním projektu, kde můžeš naplno využít svou vynalézavost.

Akademie je pro tebe, pokud chceš tvořit ucelenější projekty a hledáš cestu, jak začít s datovou analýzou a zároveň chceš zvýšit svou cenu na trhu práce.

5 důvodů proč ovládat datovou analýzu
 • Dokážeš efektivně zpracovávat a vizualizovat data.
 • Budeš mít vysokou možnost uplatnění v širokém spektru firem. 
 • Práce datového analytika je různorodá a kreativní. Pokud rád vymýšlíš nové pohledy na věc, pak je pro tebe datová analýza vhodným technickým směrem.
 • Efektivní práce s daty je dnes pro firmy nutností. Data jsou totiž jedním z nejcennějších zdrojů moderní doby.
 • K práci datového analytika potřebuješ jen základní programovací znalosti, logické myšlení a znalost SQL.

Termíny

15.10. - 14.1.2021

12x lekce ve čtvrtek

PRAHA

Datová Akademie v Praze

12 večerních lekcí, 1x týdně ve čtvrtek od 18:00 do 21:00
Adresa: Open Space, Šrobárova 13, Praha 3

Cena: 16 990 Kč s DPH

12.10. - 11.1.2021

12x lekce v pondělí

BRNO

Datová Akademie v Brně

12 večerních lekcí, 1x týdně v pondělí od 18:00 do 21:00
Adresa: ENGETO Academy, třída Kpt. Jaroše 7b, Brno

Cena: 14 990 Kč s DPH

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Pro koho je Akademie vhodná?

Pro vstup do Datové Akademie se očekává splnění následujících požadavků:

 • základy v IT a v programování obecně
 • mít povědomí o SQL
 • ideální základní znalosti matematické analýzy
 • základy Pythonu – ideálně si projít náš online kurz Python 1

Pokud si chceš tyto znalosti zopakovat, tak doporučujeme náš úvodní kurz Pythonu:

Co na tebe čeká?

Vzdělávací platforma

Cvičení a teorie k dispozici online
Objem 10h týdně úkolů na doma
Kontrola a feedback na projekty

Prezenční lekce

12x 3hodinová lekce
Teorie se rovnou převádí do praxe
Diskuze a prostor pro dotazy

w

Osobní konzultace

1:1 kariérní konzultace
Péče v průběhu studia
Konzultace, live chat, Slack skupina

Našim studentům jen nepředáváme informace, ale budujeme komunitu. Zajímá tě, co nabízíme navíc?

Jak Akademie probíhá?

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Prezenční lekce

Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin prezenční výuky. Na každé hodině si nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíme na připravených serverech. Novou látku si tak rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se zapojit do diskuze.

Samostudium

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Praktické cvičení

V průběhu celé akademie budeš pracovat na praktických cvičeních a úkolech. Po každé lekci obdržíš zadání a na tobě bude jej správně vyřešit. Samozřejmostí je zpětná vazba na tvé řešení a případná pomoc lektora.

Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin včetně víkendu.

Projekt

Během studia Datové Akademie tě čekají nejen cvičení na doma, ale i komplexní projekt. Pracuj na něm průběžně a konzultuj ho s lektorem. Projekt sice nepotřebuješ pro absolvování kurzu, ale pokud chceš získat ECJDA certifikaci, tak se bez něj neobejdeš.

Certifikát ECJDA

V rámci akademie máš možnost získat certifikát ENGETO Certified Junior Data Analyst. Podmínkou pro získání certifikátu je odevzdaný a správně vyřešený projekt.

Zadání projektu ti vysvětlíme na začátku akademie a na tobě poté bude jej průběžně vypracovávat. Pokud o certifikaci zájem mít nebudeš, projekt vypracovávat nemusíš.

Co se naučíš?

1. Týden: Úvod do datové analýzy

V první lekci si představíme celý obsah kurzu, řekneme si něco o datech, databázích, datové analýze a její roli v současném světě. Dále se seznámíme s prostředím, ve kterém budeme pracovat v první polovině kurzu, a vyzkoušíme si první SQL dotazy.

 

2. Týden: Struktura SQL dotazu

Druhá lekce bude věnována základní formě SQL dotazu. Naučíme se vybírat data, řadit je, a také si vyzkoušíme jednoduché i složitější podmínky při dotazování. Pomocí těchto nástrojů se seznámíme s daty, se kterými budeme pracovat po většinu kurzu.

3. Týden: Agregace

Ve třetí lekci se budeme věnovat seskupování řádků v tabulkách. Ukážeme si, jak vybrat klíče pro seskupování. Zároveň se seznámíme s agregačními funkcemi, které můžeme při seskupování řádků používat. Dále si ukážeme složitější podmínkování.

4. Týden: Spojování tabulek

Čtvrtá lekce bude věnována spojování tabulek. Věnovat se budeme hlavně napojování přes sloupce tabulek. Představíme si druhy tzv. joinů a všechny si vyzkoušíme na příkladech. Krátce se budeme věnovat i druhému typu spojování, tzv. union.

 

5. Týden: Vizualizační nástroje

Pátou lekci věnujeme nástrojům vizualizace dat. Představíme si populární nástroje Tableau a Power BI. Pomocí znalostí z předchozích lekcí vytvoříme grafické reprezentace našich dat.

 

 

6. Týden: Window funkce

V šesté lekci se podíváme na pokročilejší funkce v SQL, tzv. window funkce. Tyto funkce jsou podobné jako seskupování tabulek, protože používají informace z více řádků tabulky zároveň. Na rozdíl od agregačních funkcí ale nezmenšují dimenzi dané tabulky. Window funkce si opět vyzkoušíme na praktických příkladech.

7. Týden: Základy pandasu

V sedmé lekci přejdeme od SQL ke druhému nejlepšímu příteli datového analytika, pandasu. Pandas je modul jazyka Python používaný k práci s daty. Na úvod se seznámíme s modulem numpy, na němž je pandas založen. Poté přejdeme k základnímu objektu pandasu – DataFrame. Naučíme se načítat data do DataFrame a ukážeme si, jak získat popisné statistiky dat.

8. Týden: Pandas vs. SQL, vizualizace

V osmé lekci si ukážeme, jak na DataFrame provádět operace, které už známe z SQL. Pandas přebírá celou řadu SQL funkcí, například seskupování tabulek nebo jejich spojování. Dále si ukážeme, jak z DataFrame snadno vytvářet grafy.

 

 

9. Týden: Pokročilejší pandas

V deváté lekci se zaměříme na další užitečné funkce pandasu. Pandas je velice obsáhlý modul disponující mnoha funkcemi, které ulehčují život datového analytika. Podíváme se, jak transponovat tabulky, jak pracovat s víceúrovňovými indexy nebo jak na DataFrame aplikovat vlastní funkce. Vše si ukážeme na praktických příkladech.

10. Týden: Vizualizace pomocí matplotlib

Obsahem desáté lekce bude vizualizační modul Pythonu, matplotlib. Ukážeme si, jak v matplotlibu vytvořit užitečné grafy, například spojnicový graf, koláčový graf nebo sloupcový graf. U každého grafu si řekneme, na jaký typ dat je vhodné jej použít. Poté motivujeme další možná použití matplotlibu.

 

11. Týden: Regrese a klasifikace

V jedenácté lekci si představíme některé nástroje pokročilejší datové analýzy. Pokročilí data analytici využívají matematické a statistické modely k získání informací z dat. Nejčastěji používané modely jsou lineární a logistická regrese. Vyjasníme si rozdíl mezi regresní a klasifikační úlohou a na názorných příkladech ilustrujeme oba typy úloh. Ukážeme si moduly v Pythonu, které implementují dané modely.

12. Týden: Rekapitulace a případová studie

V poslední, dvanácté lekci zopakujeme nejdůležitější části kurzu. Na základě vyřešených problémů si zopakujeme, co je úlohou analytika a co jsou jeho klíčové dovednosti. Na závěr si ukážeme case study z praxe, na které ilustrujeme, jak datový analytik přistupuje k řešení typických úkolů.

 

Kdo ti bude pomáhat?

Petr Louša

Lektor

Petr si s datovou analýzou hraje už několik let. Data analyzuje především pomocí jazyka Python, který ho nepřestává fascinovat svou elegancí. V rámci své disertační práce v oboru strukturní biologie na MU analyzuje data naměřená z různých vědeckých přístrojů a hledá tak mimo jiné i lék na Alzheimerovu chorobu.

Patrik Mačenka

Lektor

Svoji vášeň pro data objevil Patrik teprve před dvěma lety, když začínal na Quality Assurance v herním studiu MADFINGER Games. Tam se mu naskytla příležitost Data Analytické pozice, kterou bez přemýšlení vzal. Aktuálně Petr pracuje na pozici Lead Data Analytika a Game Designera v NOXGAMES.

O své absolventy se staráme

 • Všem absolventům pomůžeme získat práci
 • Uděláme cvičný pohovor a pomůžeme ti se životopisem
 • Zkonzultujeme tvé portfolio na GitHubu
 • Zůstane ti neomezený přístup do aktualizovaných materiálů
 • Poskytneme ti kariérní poradenství
 • Řekneme ti, o jaké pozice se ucházet
 • Můžeš dál neomezeně využívat náš Slack kanál
 • Budeme ti dál posílat novinky a tipy

Slevy pro absolventy

15 %

pokročilejší kurzy a akademie

200 Kč

měsíční předplatné online kurzů

1000 Kč

roční předplatné online kurzů

Navaž kurzem Objektově orientovaného programování a zvyš svou hodnotu na trhu!

Oni uspěli, ty můžeš taky

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec? Jiná motivace, stejná příležitost.

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, rozhodl se však změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux akademii a nyní pracuje na pozici Data analytika v Deutsche Telekom.

Adamův příběh

Richard, programátor v Elso-service

“Ve svém životě i v práci mám rád efektivitu. Programování a automatizace dělají náš život jednodušší a tak můžeme mít čas na jiné věci.” říká Richard, bývalý student Financí na MENDELU v Brně.

Richardův příběh

Naši absolventi pracují pro top firmy

Kurzy vytváříme ve spolupráci s našimi partnery, kterými je více než 50 firem z oboru.

logo atat
logo kiwi
logo redhat
logo ibm
logo cgi

V ENGETO Academy tvoříme talenty

Školíme, připravujeme na práci, propojujeme ajťáky s firmami. S námi budeš o krok napřed i díky naší výukové platformě.

       4                      50+                  3000+             95%

roky na trhu        nabírajících firem            studentů           spokojenost

engeto 1

Časté otázky

Je Datová Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?

Ne úplně. Datová Akademie má na rozdíl od začátečnických kurzů Linux a Python akademie bariéru vstupu – více se dozvíš v sekci „Pro koho je Akademie vhodná?“.

Je Datová Akademie prezenční kurz?

Datová Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny) dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a projektech.

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup.  Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

 

Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Na kurzu budeš pracovat se softwarem DBeaver ve verzi Community – stáhni si ji tady. Všechny ostatní nástroje jsou online a lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude potřeba.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10-15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECJDA - ENGETO Certified Junior Data Analyst?

Jako absolvent Datové Akademie máš možnost získat certifikát ECJDA, který je nutný na to, aby ti ENGETO pomohlo s hledáním práce v oblasti Datové Analýzy.

Prerekvizitou na úspěšné splnění certifikace je odevzdání a obhájení projektu, který bude zadán na začátku akademie. Součástí je taky certifikační zkouška, která se skládá z teoretické a praktické části. Certifikační zkouška probíhá prezenčně v Brně i v Praze.

Staň se Datovým analytikem!

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

tř. Kpt. Jaroše 7b

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

button to top