Kurzy Termíny

Objektově orientované programování v Pythonu

Lektorovaný online kurz OOP na 6 týdnů

Objektově orientované programování (OOP) patří mezi preferovaný způsob, jak psát kód. Díky OOP napíšeš komplexní program a přitom zachováš přehlednost a čistotu kódu. A to je pro efektivní práci v IT týmu klíčové. Pokud se tedy chceš programování věnovat, ovládat OOP je naprostou nutností.

Kurz je primárně určený těm, kdo mají alespoň základní znalosti Pythonu a chtějí si prohloubit svoje dovednosti. Školení slouží jako solidní základ pro vstup do světa návrhových vzorů a dalších konceptů softwarové infrastruktury. Jde tedy o pokročilejší kurz, který není ideální pro úplné nováčky, kteří se s programováním zatím nesetkali.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
6 týdnů, 6 lekcí cca 60 hodin (výuka + samostudium)

Termíny: Online kurz OOP v Pythonu

30. 10. – 04. 12. 2024, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
PROČ KURZ OOP V PYTHONU?

Klíčová součást moderního programování

Objektově orientované programování (OOP) v Pythonu je cestou k profesionálnímu programování a ve světě IT je OOP považované za standard. Takže když ho budeš ovládat, můžeš si výrazně zvýšit svoje šance na trhu práce. Je to systematický způsob, který ti umožní dělit komplexní úkoly na menší a přehlednější části (objekty). Díky OOP bude tvůj kód lépe čitelný a snáze se upravuje a mnohem lépe se ti bude spolupracovat s dalšími vývojáři. Když se pustíš do objektově orientovaného programování v Pythonu, dostaneš do rukou nástroje a techniky, které ti umožní stát se ještě lepším programátorem. Je to nezpochybnitelný krok dopředu a dlouhodobě se ti vyplatí.

OOP ti usnadní práci

Na OOP určitě oceníš, jak ti usnadní rozšiřování aplikací. Objekty v OOP totiž dokážou parádně napodobovat reálný svět, a to ti pomůže lépe chápat, jak se tvůj kód vztahuje k reálným situacím a problémům.

Čistota kódu na prvním místě

Spousta knihoven a frameworků v Pythonu je postavena právě na principech OOP. To ti dává svobodu v návrhu aplikací, můžeš snadno přidávat nové objekty, aniž by bylo potřeba měnit základní strukturu kódu. Výsledkem je nejen funkční, ale také elegantní a efektivní řešení.

Je kurz pro tebe?

  • Chceš svoje dovednosti posunout na vyšší level a zařadit se mezi profi programátory.
  • Neměly by ti chybět základní znalosti skriptování v Pythonu (základní datové typy, podmínkový zápis, smyčky, knihovny, uživatelské funkce) – tedy materiál z kurzu Python Akademie do sedmé lekce včetně.

Průběh kurzu OOP v Pythonu

Během kurzu tě naučíme prakticky pracovat s principy OOP. Zjistíš, jaká je role objektově orientovaného programování v Pythonu. Můžeš si procvičovat teorii na praktických úkolech, budeš mít materiály k samostudiu, získáš podporu lektora a možnost se posouvat společně s dalšími studenty. Pokud tě budou zajímat kariérní možnosti, rádi poradíme. Nečekej jen nějakou teoretickou nalejvárnu!

Jaké znalosti si z kurzu odneseš? Budeš znát význam a důležitost jednotlivých konceptů, na kterém OOP stojí. Dokážeš hladce ovládat názvosloví a snadno se v pojmech zorientovat. Osvojíš si 4 základní milníky OOP, a to dědičnost, abstrakci, polymorfismus a zapouzdření. Budeš taky umět použít principy SOLID, které vývojářům umožňují vytvářet snadno udržovatelné, robustní a škálovatelné systémy.

Vyhni se stresu z toho, že se budeš tohle všechno učit za pochodu v práci. Pomůžeme ti získat cenný náskok. 🙂

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku kurzu dostaneš veškeré instrukce a získáš také přístup do e-learningových materiálů ke kurzu Objektově orientované programování v Pythonu.
Čeká tě 6 online webinářů s lektorem po 3 hodinách (cca 2,5 hodiny výuky a 30 minut diskuze) a projekty, které by ti měly zabrat něco mezi 5–10 hodinami. Počítej tedy s časovou dotací zhruba 60 hodin. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně. Do toho tě určitě nebudeme nutit, ale pokud si chceš z kurzu odnést maximum, určitě to více než doporučujeme. Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Discordu.
Během studia tě čekají nejen cvičení na doma, ale i praktické úkoly. Pokud si chceš odnést certifikát o absolvování kurzu, je potřeba všechny úkoly splnit. Detaily ti řekne lektor na první hodině.
Pokud máš zájem či potřebuješ potvrzení o absolvování kurzu, napiš nám prosím ze studentského emailu na info@engeto.com. Potvrzení o absolvování tohoto krátkého školení není podmíněné žádnou zkouškou ani certifikací.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

  • Zkonzultujeme ti portfolio
  • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

  • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
  • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

  • Přístup k materiálům až 3 měsíce od první lekce
  • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

  • Chatovací skupina s lektorem a studenty
  • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Tomáš P.

Do Python a Datové Akademie jsem se přihlásil z důvodu budoucí změny zaměstnání – přecházel jsem z akademické sféry. Kurzy v ENGETU mi daly nový vhled a základ pro pracování s pokročilými nástroji v oblasti zpracování a vizualizace dat, které jsem následně mohl už sám rozvíjet. Absolvování Akademií mělo významný podíl v tom, že jsem během krátké doby našel práci v oboru BI (Business Intelligence).

Petr V.

Díky kurzu Datové Akademie jsem konečně pronikl do světa SQL, což mi výrazně pomohlo při práci s databázemi. Lekce s Markem Soukupem mě navíc hodně bavily. Při srovnání s konkurencí v Česku jste fakt dobří – hodně kvalitní muziky za dobrou cenu. Doufám, že vám to vydrží co nejdéle. Doporučuji vás na každém rohu! 🙂

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 14000+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

1. týden

Úvod do OOP

1. téma
Úvod do OOP (obecně o OOP, programovací schémata, použití)
2. téma
Co je to třída
3. téma
Co je to instance
4. téma
Co jsou to vlastnosti
5. téma
Co jsou to dovednosti

2. týden

Práce s metodami

1. téma
Jak se dělí metody
2. téma
Jak používat podtržítka
3. téma
Jak správně pracovat s vlastnostmi

3. týden

Pokročilejší techniky

1. téma
Polymorfismus
2. téma
Zapouzdření
3. téma
Dědičnost
4. téma
Abstrakce

4. týden

SOLID

1. téma
SOLID principy

5. týden

Knihovny

1. téma
Související knihovny
2. téma
OOP v praxi

6. týden

Procvičování

1. téma
Praktický úkol
2. téma
Diskuze

Lektoři

Matouš Holinka

Matouš je zkušený a velmi oblíbený lektor, v ENGETU učí 5 let. Poprvé se setkal s Pythonem v rámci doktorského studia. Absolvoval několik různých kurzů a věnoval se samostudiu, pak opustil školu a zaměřil se na programování. Znalost programovacího jazyka mu totiž umožňuje ovládat užitečné pracovní nástroje v různých oborech.

Radim Jedlička

Programování je komunikačním nástrojem budoucnosti a kdo by se nechtěl aktivně podílet na vytváření lepších zítřků? Radim rozhodně ano! Proto se rozhodl studovat Python a další programovací jazyky, aby dokázal přetvářet nápady a myšlenky na fungující nástroje a programy. Po absolvování několika kurzů se intenzivně věnuje samostudiu a jeho touha pomáhat ostatním a podílet se na jejich rozvoji ho přivedla až do lektorského týmu v ENGETU.

Často kladené otázky

Tady tě bohužel zklameme. Aby pro tebe školení mělo smysl, musíš znát základy programování v Pythonu. Pokud jsi tedy naprostý nováček v IT, doporučíme ti nejdříve absolvovat nějaký Python kurz (ruku do ohně dáme za naši Python Akademii, online ale najdeš spoustu různých kurzů a školení).

Žádný problém – naše kurzy probíhají online a webináře nahráváme, takže máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv jen budeš chtít.

Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat (oranžová bublina vpravo dole) nebo skupinu na Discordu – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na kurz stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Budeš potřebovat Windows (ideálně 11 a novější, ale postačí ti i 10), ostatní operační systémy bohužel Power BI nepodporuje.

Ano! Spousta našich studentů to tak má. 🙂 Počítej ale s tím, že ti kurz zabere celkově 5–15 hodin týdně po dobu 6 týdnů (3 hodiny na lekci plus několik hodin samostudia týdně). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Bohužel. U kratších kurzů není nákup na splátky možný. Tuhle možnost máme pouze u 3měsíčních Akademií.

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu, tento kurz přímo tady:

Kurz se ti zobrazí ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂