Kurzy Termíny

Python Akademie

Kurz programování v Pythonu na 12 týdnů

Během 3 měsíců online kurzu s lektorem se naučíš uvažovat jako programátor. Začneme od úplných základů a na konci už dokážeš naprogramovat vlastní aplikaci. Na Python navíc skvěle navazují další technologie.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
3 měsíce, 12 lekcí 5–10 hodin studia týdně

Termíny: Online Python kurz

13. 06. – 29. 08. 2024, Online

Detail termínu

07. 08. – 23. 10. 2024, Online

Detail termínu

10. 09. – 26. 11. 2024, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Datový Analytik s Pythonem

Zapiš se do nejkomplexnějšího kurzu na českém trhu a změň svoji kariéru. Čeká tě intenzivních 6 měsíců studia, zkušení lektoři s komerční praxí a ∞ nových znalostí.
detail kurzu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
Proč kurz programování v Pythonu?

Python je rychlou vstupenkou do IT

Jako začátečník si Python osvojíš mnohem rychleji než ostatní jazyky. Nemusíš se totiž učit objektově-orientované programování, což je postrach většiny začínajících programátorů. Pokud se do kurzu Pythonu pořádně opřeš, můžeš se v budoucnu stát ceněným profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo umělou inteligenci. A to rozhodně ocení firmy jako je například Kiwi.com, Red Hat, IBM, ROI Hunter, Oracle a mnoho dalších.

Python je vhodný pro začátečníky

Tenhle jazyk se snadno čte, píše a hlavně učí. Je proto ideální pro nováčky v IT. Získáš perfektní základy v programování, které můžeš rychle rozvíjet.

Patří mezi nejoblíbenější technologie

Python je populární programovací jazyk mezi vývojáři a zaměstnavateli. Chceš pracovat s daty, zajímá tě deep learning nebo vývoj webů? Jsi na správné cestě.

Je pro tebe Akademie vhodná?

 • Zvažuješ práci v IT a potřebuješ nějak začít
 • Máš základy programování a chceš se posunout
 • Láká tě kariéra datového analytika, vývojáře, testera
 • Chceš pomocí Pythonu zefektivnit svoji práci

Průběh Akademie

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook a pořádnou chuť se učit, protože nudit se rozhodně nebudeš. ENGETO Akademie je jedním z nejkomplexnějších kurzů Pythonu v Česku –⁠ čekají tě desítky hodin studia pod vedením zkušených lektorů.

Výuka probíhá online, formou live webinářů, které si případně můžeš pustit i ze záznamu. To je určitě velká výhoda a od našich studentů víme, že tuhle možnost často využívají. Získáš taky přístup na výukovou platformu, kde najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy.  

Naučíme tě přemýšlet jako programátor a ukážeme ti, co všechno můžeš s Pythonem dokázat.

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Dopředu si nic studovat nemusíš. 🙂
Čeká tě 12 online webinářů s lektorem po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na výukovém portále portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. A pokud budeš během samostudia potřebovat pomoci, stačí napsat na Discord.
V průběhu celé Akademie budeš pracovat na 3 projektech. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš, a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš individuální zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a co ti jde naopak dobře. Můžeš využít i Live Chat podporu či komunikaci v rámci naší Discord komunity.
V rámci Python Akademie máš možnost získat certifikát ECPB (ENGETO Certified Python Beginner). Podmínkou jeho získání je úspěšné přijetí všech tří projektů lektory nejpozději 6 měsíců od první lekce. Do té doby máš neomezené množství pokusů a o certifikát se žádá online skrze výukový portál. Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektoři v průběhu Akademie a pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Proč studovat u nás

Kariérní poradenství

 • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
 • Osobní studijní koordinátor
 • Chatovací skupina s lektorem a studenty

Příprava porfolia projektů a CV

 • Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu
 • Získáš zpětnou vazbu na projekty
 • Po odevzdání všech projektů máš certifikát

E-learningová platforma v češtině

 • Přístup k materiálům až 6 měsíců od první lekce
 • Interaktivní cvičení a projekty

Učíme populární technologie

Učíme prakticky, moderně a interaktivně. Vzdělávací materiály pravidelně aktualizujeme.

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti si víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Datový analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Karel M.

Python Akademie mi dala ucelený pohled na základy programování. Díky tomu jsem byl schopen posouvat své zkušenosti a zdokonalovat už fungující projekty. Vše bylo zaměřené zejména na praxi a zkušenosti a bez zbytečného zdržování v teorii se hned šlo na psaní kódu. Následné samostatné projekty se zpětnou vazbou byly už jen třešnička na dortu.

Pavel B.

Naprosto perfektní kurz Pythonu. Lektor vždy pomohl i se sebe hloupější otázkou. Určitě všem, kteří chtějí začít programovat, ENGETO doporučuji jako ten nejlepší výchozí bod. Lektoři jsou perfektní, webovky přehledné, učení vysvětleno do nejmenších detailů. Maximálně profesionální společnost (včetně přátelského a lidského přístupu)! Moc děkuji a těším se v budoucnu na další kurz.

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 12500+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

Měsíc 1

Základy programování

Týden 1
Úvod do programování
Týden 2
Podmínky a metody
Týden 3
Slovníky a množiny
Týden 4
For cyklus
Nejprve si řekneme, co tě během kurzu čeká a nemine. A pak už se pustíme do práce. Začneme zlehka, a to úplnými základy v Pythonu. Ukážeme si, jak Python nainstalovat a orientovat se v něm. Napíšeš svoje první skripty a naučíš se základní principy programování. V následujících týdnech budeš studovat další koncepty jako jsou například podmínky nebo cykly.

Měsíc 2

Učení se na projektech

Týden 5
While cyklus
Týden 6
Knihovny, moduly a balíčky
Týden 7
Úvod do funkcí
Týden 8
Pokročilejší práce s funkcemi
Ve druhém měsíci si ukážeme další koncepty jako jsou funkce nebo práce se soubory. Je opravdu důležité se právě tyhle části dobře naučit. Proto budeš mít k dispozici spoustu projektů a cvičení.

Měsíc 3

Psaní vlastních programů

Týden 9
Práce se soubory a textem
Týden 10
Výjimky a debugování
Týden 11
Formáty souborů
Týden 12
Úvod do scrapingu
To základní už dobře umíš, a tak není na co čekat – budeme psát komplexnější programy. V nich využiješ znalosti z debuggingu nebo odchytávání chyb. Na závěr si ukážeme stahování dat přes API, které se ti bude hodit i ve tvém závěrečném projektu.

Projekty

Projekt 1
Text Analyzer
Projekt 2
Hry Bulls & Cows, Tic Tac Toe
Projekt 3
Web scraping volebních dat
Během studia Python Akademie tě čekají 3 komplexní projekty, které ověří tvoje získané znalosti. Lektor ti dá individuální zpětnou vazbu na tvůj kód a ukáže, jak se ještě zlepšit. V závěrečném projektu na tebe bude čekat zpracování volebních výsledků pomocí dat získaných z veřejného API.

Lektoři

Matouš Holinka

Matouš je zkušený a velmi oblíbený lektor, v ENGETU učí 5 let. Poprvé se setkal s Pythonem v rámci doktorského studia. Absolvoval několik různých kurzů a věnoval se samostudiu, pak opustil školu a zaměřil se na programování. Znalost programovacího jazyka mu totiž umožňuje ovládat užitečné pracovní nástroje v různých oborech.

Radim Jedlička

Programování je komunikačním nástrojem budoucnosti a kdo by se nechtěl aktivně podílet na vytváření lepších zítřků? Radim rozhodně ano! Proto se rozhodl studovat Python a další programovací jazyky, aby dokázal přetvářet nápady a myšlenky na fungující nástroje a programy. Po absolvování několika kurzů se intenzivně věnuje samostudiu a jeho touha pomáhat ostatním a podílet se na jejich rozvoji ho přivedla až do lektorského týmu v ENGETU.

Lucie Lénertová

Lucie vždy chtěla učit. Proto nyní předává dále své znalosti a zkušenosti, které získala jako testerka a programátorka. Vyučuje také programování v Pythonu na gymnáziu a tvoří videa o programování na YouTube.

Valeria Iegorova Computer Vision Engineer
Valeria je absolventka ČVUT a věnuje se strojovému učení a počítačovému vidění. Poprvé se setkala s Pythonem před 8 lety a jíž za 2 roky začala svoji kariéru v softwarovém inženýrství. Nyní se chce pokusit vzbudit nadšení do programování i v ostatních a pomoci jim začít.
Petr Lorenc

Petr se programování v Pythonu věnuje v rámci svého doktorského studia, kde ho využívá jako nástroj k tomu, aby naučil stroje komunikovat. Python využil i pro optimalizaci doporučování článků v Seznamu a obecně je fascinován jeho jednoduchostí, intuitivností a širokou použitelností.

Často kladené otázky

Určitě! Akademii odstartujeme pěkně od začátků. Vysvětlíme si, co je to programování, Python nebo k čemu se Python používá a jak se instaluje. Na těchto základech budeš stavět v dalších částech Akademie, kdy se začneš učit složitější koncepty a pracovat na projektech.

Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, nestačí si ho jen odsedět. Bude potřeba plnit domácí úkoly a věnovat hodiny samostudiu. 🙂

V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows (ideálně verze 11 a novější), OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační aktuální systém bude fungovat.

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10–20 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

V rámci Python Akademie máš možnost získat certifikát ECPB (ENGETO Certified Python Beginner). Podmínkou pro jeho získání je odevzdání všech 3 projektů a jejich následné vyhodnocení lektorem jako splněné.
Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce Akademie, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektor v průběhu Akademie. Pokud o certifikaci zájem mít nebudeš, projekty vypracovávat nemusíš.

Žádný problém! Akademii můžeš uhradit na 2 splátky. Při této volbě se nezapočítává se žádná sleva, každá splátka je tedy ve výši poloviny plné ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Jasně, přeci tě v tom nenecháme! Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.