Termíny

Domů / Kurzy programování / Python Akademie

engeto svg python

Python
Akademie

Kurz programování v Pythonu na 12 týdnů

Během 3 měsíců se naučíš uvažovat jako programátor, a to ať už zvolíš prezenční nebo online Akademii. Začneme od úplných základů a na konci už dokážeš naprogramovat vlastní aplikaci. Na Python navíc skvěle navazují další technologie.

Kurz Python Akademie ve zkratce:

list check@2x

Výuka s lektorem

list check@2x

Prezenčně v Praze a Brně, online odkudkoliv

list check@2x

Pro začátečníky i mírně pokročilé

list check@2x

1x týdně, 18:00–21:00

list check@2x

Certifikát o absolvování

list check@2x

Od 21 990 Kč

Termíny: Online Python kurz

engeto svg python

Python Akademie

24. 11. 2022 – 23. 2. 2023, Online

Lekce 12x ve čtvrtek, 18–21:00

17 990 Kč s DPH

engeto svg python

Python Akademie

17. 1. – 4. 4. 2023, Online

Lekce 12x v úterý, 18–21:00

17 990 Kč s DPH

21 990 Kč s DPH

Termíny: Prezenční Python kurz Brno/Praha

Nevyhovují ti aktuální termíny?

Nech nám e-mail. Dáme vědět hned, jak vypíšeme nový termín prezenční Python Akademie.

Proč kurz programování v Pythonu?

Python je rychlou vstupenkou do IT

Jako začátečník si Python osvojíš mnohem rychleji než ostatní jazyky. Nemusíš se totiž učit objektově-orientované programování, což je postrach většiny začínajících programátorů. Pokud se do kurzu Pythonu pořádně opřeš, můžeš se stát profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo umělou inteligenci. A to rozhodně ocení firmy jako je například Kiwi.com, Red Hat, IBM, ROI Hunter, Oracle a mnoho dalších.

ico feather@2x

Python je vhodný pro začátečníky

Tenhle jazyk se snadno čte, píše a hlavně učí. Je proto ideální pro nováčky v IT. Získáš perfektní základy v programování, které můžeš rychle rozvíjet.

ico heart

Patří mezi nejoblíbenější technologie

Python je populární programovací jazyk mezi vývojáři a zaměstnavateli. Chceš pracovat s daty, zajímá tě deep learning nebo vývoj webů? Jsi na správné cestě.


Přehrát video

jarda koordinator new

Jarda, tvůj osobní průvodce

Jarda, náš studijní koordinátor, ti rád pomůže s výběrem kurzu a zodpoví všechny dotazy, klidně se ozvi.

+420 773 087 597
jarda@engeto.com

Ať nemluvíme jen my, přečti si reference studentů

Co na kurz Pythonu v podání ENGETA říkají jeho absolventi

adam blurb 2

Příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

reference karel python

Karel M.

Absolvent Akademie

Python Akademie mi dala ucelený pohled na základy programování. Díky tomu jsem byl schopen posouvat své zkušenosti a zdokonalovat už fungující projekty. Vše bylo zaměřené zejména na praxi a zkušenosti a bez zbytečného zdržování v teorii se hned šlo na psaní kódu. Následné samostatné projekty se zpětnou vazbou byly už jen třešnička na dortu.

absolvent engeto pavel b

Pavel B.

Absolvent Akademie

Naprosto perfektní kurz Pythonu. Lektor vždy pomohl i se sebe hloupější otázkou. Určitě všem, kteří chtějí začít programovat, ENGETO doporučuji jako ten nejlepší výchozí bod. Lektoři jsou perfektní, webovky přehledné, učení vysvětleno do nejmenších detailů. Maximálně profesionální společnost (včetně přátelského a lidského přístupu)! Moc děkuji a těším se v budoucnu na další kurz.

Naše absolventy potkáš například v těchto firmách

seznam 150px
kiwi 150px
redhat 150px
ibm 150px
erste2 150px
deloitte 150px

prerekvizity

Kdy je pro tebe Akademie vhodná?

  • Zvažuješ práci v IT a potřebuješ nějak začít
  • Máš základy programování a chceš se posunout
  • Láká tě kariéra datového analytika, vývojáře, testera
  • Chceš pomocí Pythonu zefektivnit svoji práci
python prerekvizity@2x

Průběh Akademie

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook a pořádnou chuť se učit, protože nudit se rozhodně nebudeš. ENGETO Akademie je jedním z nejkomplexnějších kurzů Pythonu v Česku –⁠ čekají tě desítky hodin studia pod vedením zkušených lektorů.

Výuka probíhá buďto prezenčně v Praze či Brně, anebo online formou live webinářů, které si případně můžeš pustit i ze záznamu. Online podoba Python kurzu je vhodná pro ty, kteří nemají možnost na kurzy docházet osobně, jinak je ale osnova stejná. U obou verzí kurzu získáš taky přístup na výukovou platformu, kde najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy.  

Naučíme tě přemýšlet jako programátor a ukážeme ti, co všechno můžeš s Pythonem dokázat.

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku dostaneš virtuální stroj, který máš k dipozici během celého kurzu. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Prezenční lekce (Python Akademie Brno/Praha)

Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině si nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíme na připravených serverech. Novou látku si tak rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se zapojit do diskuze.

Webináře (Online Python Akademie)

Čeká tě 12 online webinářů s lektorem po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí.

A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu. V tom je výhoda online kurzu oproti tomu prezenčnímu.

Samostudium

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Kontrola projektů

V průběhu celé Akademie budeš pracovat na 3 projektech. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš individuální zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a naopak co ti jde dobře.

Můžeš využít i Live Chat podporu či komunikaci v rámci naší Discord komunity.

Certifikát ECPB

V rámci Python Akademie máš možnost získat certifikát ECPB (ENGETO Certified Python Beginner). Podmínkou pro jeho získání je odevzdání všech 3 projektů a jejich následné vyhodnocení lektorem jako splněné.
Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce Akademie, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektor v průběhu Akademie. Pokud o certifikaci zájem mít nebudeš, projekty vypracovávat nemusíš.

Studijní plán

Měsíc 1 Základy programování

Nejprve si řekneme, co tě během kurzu čeká a nemine. A pak už se pustíme do práce. Začneme zlehka, a to úplnými základy v Pythonu. Ukážeme si, jak Python nainstalovat a orientovat se v něm. Napíšeš svoje první skripty a naučíš se základní principy programování. V následujících týdnech budeš studovat další koncepty jako jsou například podmínky nebo cykly.
Týden 1 Úvod do programování

Týden 2 Podmínky a metody

Týden 3 Slovníky a množiny

Týden 4 For cyklus

Měsíc 2 Učení se na projektech

Ve druhém měsíci si ukážeme další koncepty jako jsou funkce nebo práce se soubory. Je opravdu důležité se právě tyhle části dobře naučit. Proto budeš mít k dispozici spoustu projektů a cvičení.

Týden 5 While cyklus

Týden 6 Knihovny, moduly a balíčky

Týden 7 Úvod do funkcí

Týden 8 Pokročilejší práce s funkcemi

Měsíc 3 Psaní vlastních programů

To základní už dobře umíš, a tak není na co čekat – budeme psát komplexnější programy. V nich využiješ znalosti z debuggingu nebo odchytávání chyb. Na závěr si ukážeme stahování dat přes API, které se ti bude hodit i ve tvém závěrečném projektu.

Týden 9 Práce se soubory a textem

Týden 10 Výjimky a debugování

Týden 11  Formáty souborů

Týden 12 Úvod do scrapingu

Projekty

Během studia Python Akademie tě čekají 3 komplexní projekty, které ověří tvoje získané znalosti. Lektor ti dá individuální zpětnou vazbu na tvůj kód a ukáže, jak se ještě zlepšit. V závěrečném projektu na tebe bude čekat zpracování volebních výsledků pomocí dat získaných z veřejného API.
Projekt 1 Text Analyzer
Projekt 2 Hry Bulls & Cows, Tic Tac Toe
Projekt 2 Web scraping volebních dat

K prezenčnímu i online kurzu Python Akademie navíc získáš:

Příprava portfolia

check

Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu

check

Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

check

Poradíme ti, jak a kde hledat práci

check

Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

check

Neomezený přístup ke tvým materiálům

check

Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

check

Chatovací skupina s lektorem a studenty

check

Osobní studijní koordinátor

Lektoři

lektori matous@2x

Matouš Holinka

O matoušovi

Matouš je zkušený a velmi oblíbený lektor, v ENGETO Academy učí 4 roky. Poprvé se setkal s Pythonem v rámci doktorského studia. Absolvoval několik různých kurzů a věnoval se samostudiu, pak opustil školu a zaměřil se na programování. Znalost programovacího jazyka mu totiž umožňuje ovládat užitečné pracovní nástroje v různých oborech.

lektori petr@2x

Petr Lorenc

O Petrovi

Petr se programování v Pythonu věnuje v rámci svého doktorského studia, kde ho využívá jako nástroj k tomu, aby naučil stroje komunikovat. Python využil i pro optimalizaci doporučování článků v Seznamu a obecně je fascinován jeho jednoduchostí, intuitivností a širokou použitelností.

ondra vaculik

Ondřej Vaculík

O ondřejovi

Ondra je nadšenec do technologií a baví ho zjišťovat jak a proč věci fungují. Proto se rozhodl pro studium fyziky, kde se také poprvé setkal s programováním v Pythonu. A právě Python je mu nyní velkým pomocníkem při jeho pokračování na doktorátu. Pro lektorování se rozhodl, protože by rád lidem ukázal jak přivést jejich nápady k životu pomocí programování.

ViliamGago

Viliam Gago

O Viliamovi
Viliama moc nebavila strojařina na VUT, a proto se sám začal zajímat o Python. Python ho zaujal natolik, že se chtěl jeho studiu věnovat více strukturovaněji, a proto zkusil ENGETO Python kurz, na který následně navázal i Datovou akademií. Po absolvování obou kurzů se mu podařilo najít rychle práci v herním studiu MADFINGER Games, kde pracuje dodnes. Každodenní pracovní náplní je programování v pythonu a práce s PostgreSQL databází. Jeho velkou motivací je dál se rozvíjet v oblasti datových věd a Pythonu celkově, a také ukázat, že IT odvětví je dnes s dávkou snahy a odhodlání přístupnější, než se může na první pohled zdát.

Často kladené otázky

Je kurz Python Akademie vhodný i pro úplné začátečníky?

Určitě! Akademii odstartujeme pěkně od začátků. Vysvětlíme si, co je to programování, Python nebo k čemu se Python používá a jak se instaluje. Na těchto základech budeš stavět v dalších částech Akademie, kdy se začneš učit složitější koncepty a pracovat na projektech. 

Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, nestačí si ho jen odsedět. Bude potřeba plnit domácí úkoly a věnovat hodiny samostudiu. 🙂

Jaký je rozdíl mezi online a prezenčním kurzem?

Prezenční kurz Webinář
Trvání 12 týdnů 12 týdnů
Lekce týdně 1×3 hodiny 1×3 hodiny
Tempo studia mírné vyšší
Virtuální e-learningová platforma ano ano
Praktické projekty ano ano
Kariérní poradenství ano ano (přes Skype/telefon)
Slack podpora ano ano
Osobní setkání se studenty/lektorem ano ne (resp. možné až po karanténě)
Práce ve skupinách ano (během domácího studia) ano (během domácího studia)

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

PREZENČNÍ VÝUKA

Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

ONLINE VÝUKA

V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Stejně jako v případě prezenční Akademie je součástí tvého studia i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

 

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

 Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 10–20 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECPB – ENGETO Certified Python Beginner?

V rámci Python Akademie máš možnost získat certifikát ECPB (ENGETO Certified Python Beginner). Podmínkou pro jeho získání je odevzdání všech 3 projektů a jejich následné vyhodnocení lektorem jako splněné.
Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce Akademie, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektor v průběhu Akademie. Pokud o certifikaci zájem mít nebudeš, projekty vypracovávat nemusíš.

Je možné kurz uhradit formou splátek?

Žádný problém! Akademii můžeš uhradit na 2 splátky. Při této volbě se nezapočítává se žádná sleva, každá splátka je tedy ve výši poloviny plné ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Poskytuje ENGETO i kariérní poradenství?

Jasně, přeci tě v tom nenecháme! Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.