+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Přehled kurzů / Python Akademie

12 týdenní večerní program

Python Akademie

V Brně a Praze
Trvání 12 týdnů
Lekce 1x týdně od 18:00
Výuka na projektech

O Akademii

Naučíme tě programovat

Python je oblíbený programovací jazyk mezi vývojáři i zaměstnavateli a zároveň super vstupenka do světa programování. Téměř 250 lidí prošlo naší Python Akademií – jedním z nejkomplexnějších programovacích kurzů v Česku. Naučili se přemýšlet jako programátoři a efektivně využívat Python na řešení nejrůznějších problémů.

Termíny

24.10. - 23.1.2021

6x lekce v sobotu

BRNO

🆕 Sobotní Python Akademie v Brně

6 celodenních lekcí, každý druhý týden v sobotu od 9:00 do 16:00
Adresa: ENGETO Academy, třída Kpt. Jaroše 7b, Brno

Jak funguje sobotní akademie?

Potkáme se každou druhou sobotu, výuka bude probíhat celý den, od 9:00 do 16:00. Celkem tě čeká 6 lekcí po dobu 12 týdnů, tedy 36 výukových hodin stejně jako u týdenních akademií.

Sobotní akademie je pro tebe vhodná v případě, že máš nabitý pracovní týden a studiu se chceš věnovat raději o víkendu.

Cena: 14 990 Kč s DPH

11.11. - 10.2.2021

12x lekce ve středu

PRAHA

Python Akademie v Praze

12 večerních lekcí, 1x týdně v úterý od 18:00 do 21:00
Adresa: DataScript, Jankovcova 49, Praha 7

Cena: 16 990 Kč s DPH

11.11. - 10.2.2021

12x lekce ve středu

BRNO

Python Akademie v Brně

12 večerních lekcí, 1x týdně ve středu od 18:00 do 21:00
Adresa: ENGETO Academy, třída Kpt. Jaroše 7b, Brno

Cena: 14 990 Kč s DPH

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Pro koho je Akademie vhodná?

 • V programování nebo v IT začínáš
 • Máš kurzy Pythonu, ale dále jak po funkce jsi nedošel
 • Chceš tvořit ucelenější projekty
 • Hledáš cestu, jak začít
 • Chceš se stát testerem/vývojářem
 • Akademii bereš jako solidní základ

Co na tebe čeká?

Vzdělávací platforma

Cvičení a teorie k dispozici online
Objem 10h týdně úkolů na doma
Kontrola a feedback na projekty

Prezenční lekce

12x 3hodinová lekce
Teorie se rovnou převádí do praxe
Diskuze a prostor pro dotazy

w

Osobní konzultace

1:1 kariérní konzultace
Péče v průběhu studia
Konzultace, live chat, Slack skupina

Našim studentům jen nepředáváme informace, ale budujeme komunitu. Zajímá tě, co nabízíme navíc?

Jak Akademie probíhá?

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku dostaneš virtuální stroj, který máš k dipozici během celého kurzu. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Prezenční lekce

Čeká tě 12 lekcí po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin prezenční výuky. Na každé hodině si nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíme na připravených serverech. Novou látku si tak rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se zapojit do diskuze.

Samostudium

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 10 hodin týdně. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Kontrola projektů

V průběhu celé akademie budeš pracovat na 3 projektech. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a naopak co ti jde dobře.

Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin včetně víkendu.

Certifikát

O certifikaci ECPB můžeš požádat po absolvování celé Python Akademie a splnění následujících požadavků:

 • Máš odevzdané všechny projekty a projekty jsou lektorem ohodnocené jako splněné
 • Všechny testy v akademii máš splněné alespoň na 70%
 • Všechny kurzy v akademii máš splněné (progress) alespoň na 90%

Pro získáni certifikátu není nutné splnit certifikační zkoušku. Student certifikát získá po splnění všech kritérií uvedených výše.

Co se naučíš?

1. Týden: Úvod do programování

V první lekci si řekneme, co nás v kurzu čeká a nemine. Poté začneme s úplnými základy v Pythonu. Ukážeme si, jak Python nainstalovat a jak se v něm orientovat. Napíšeme první skripty v Pythonu a naučíme se základní principy programování – budeme se orientovat v pojmech jako input a output. Také probereme různé datové typy, vysvětlíme si rozdíl mezi stringem a listem a podíváme se i na hodnoty typu boolean.

2. Týden: Podmínky

Podmínky jsou v jakémkoliv programátorském jazyku velmi důležité, protože umožňují, aby program rozhodoval a vykonával různé akce sám, bez zásahu uživatele. Díky podmínkám program nevykoná všechny příkazy v kódu, ale jen ty, které splňují podmínky, které sami stanovíme. Proto důkladně probereme podmínkové výrazy jako if, elif a else.

3. Týden: Dictionaries & Sets

Slovník je vlastně další datový typ, není potřeba z něj mít strach. V principu jde o to, abychom uměli různé informace přiřadit ke slovníkům. Naučíme se vytvořit slovník, přidávat do něj nové hodnoty, tyto hodnoty různě řadit nebo odstraňovat. V lekci 3 se také naučíme tvořit sety a provádět s nimi nejrůznější operace: union, diference, intersection, symmetric difference. Také se naučíme, jak do setu vkládat informace a ty odstraňovat.

4. Týden: While Loops

Smyčka je velmi užitečný Python koncept, protože umožňuje zautomatizovat různé části kódu. Nemusíš například psát jeden příkaz desetkrát, použiješ smyčku a napíšeš jej pouze jednou, díky čemu si ušetříš hodně času. V lekci si povíme, kdy je vhodné smyčky používat, vysvětlíme si rozdíl mezi konečnou a nekonečnou smyčkou a další důležité koncepty ohledně smyček.

Po čtvrté lekci začínáš pracovat na projektu č.1 Text Analyzer, ve kterém si zopakuješ všechny důležité informace z lekcí 1 – 4.

5. Týden: For Loops & Ranges

V páté lekce si rozšíříme znalosti smyček. While loop je základní typ smyčky, zatímco For loop je mnohem efektivnější druh smyčky. Vysvětlíme si rozdíly mezi těmito dvěma typy smyček a povíme si, kdy je vhodné používat jednu, nebo druhou. Také se naučíme další datový typ – range a vysvětlíme si případy, kdy je vhodné jej použít.

6. Týden: Úvod do funkcí

Tématem této lekce budou funkce, velmi důležitý nástroj v programování. Funkce umožňují opakovat kteroukoliv část kódu, takže nám, stejně jako smyčky, ušetří spoustu práce. Naučíme se správný zápis funkcí, jak definovat vlastní funkci, jak ji zapsat a spustit.

Vysvětlíme si rozdíly mezi bulit-in a definovanou funkcí a podíváme se také na speciální znaky u stringů.

7. Týden: Functions Scopes & Inputs

Úvod do funkcí máme za sebou, nyní si funkce rozebereme trochu podrobněji. Probereme koncept functions scopes, díky kterému zvládneme vytvořit funkci
s libovolným počtem argumentů. Také se dozvíme, že v Pythonu existují 4 úrovně umístění: local, enclosing, global, built-in. V lekci č. 7 se také dozvíme, jakými způsoby vkládat do funkcí vstupy.

8. Týden: String Formatting & Text Files

V osmé lekci se naučíme, jak formátovat stringy. To děláme ze dvou důvodů – jednak budou stringy vypadat lépe, jednak se s nimi bude snadněji manipulovat pomocí vkládání stringů do stringů. Dalším tématem osmé lekce bude práce
s textovými soubory v rámci Pythonu. Naučíme se otevírat, zavírat a modifikovat textové soubory.

Po osmé lekci následuje další velký projekt. Tentokrát si můžeš vybrat ze tří projektů – Car rental database, Bulls & Cows nebo Tic Tac Toe. V každém projektu si procvičíš učivo z lekcí 5 – 8.

9. Týden: Errors & Debugging

Za dobu, co jsi v Python Akademii se ti určitě stalo, že jsi měl chybu v kódu. Žádný strach, děje se to i zkušenějším programátorům. Proto se v této lekci naučíme, jak chyby v kódu opravit. Vysvětlíme ti, jak dělíme chyby, jak najít část kódu, kde je chyba a jak ji opravit. Tyto metody debuggingu se ti budou hodit, protože tvůj kód je nyní poměrně komplexní.

10. Týden: Importing

Psaní kódů a programů v Pythonu si můžeme usnadnit pomocí importování částí kódu, které napsal někdo jiný. Tyto části kódu nazýváme moduly. Ty můžeme editovat, vylepšit je přidáním nové funkcionality nebo je kompletně přepsat. Nejprve se ale musíme naučit podobné moduly dostat do našeho kódu. Proto se naučíme importovat.

11. Týden: File formats

Tématem předposlední lekce bude práce s různými formáty. Naučíme se editovat soubory, které lze otevřít v Microsoft Office. Jedná se především o soubor CSV. Probereme si nejrůznější operace, které můžeme s tímto souborem provádět – extrahování sloupců, filtrování řad, apod. Budeme se také bavit o souboru typu JSON.

12. Týden: Introduction to Scraping

Poslední lekce se věnuje scrapování, tedy metodě získání dat z nejrůznějších webových stránek. Abychom mohli tato data získat, musíme vědět, jak vlastně funguje internetová komunikace. Důkladně probereme HTML

Scrapování si důkladně procvičíš v závěrečném projektu č. 3, Election Scraper. Tento projekt je poměrně náročný, protože vyžaduje znalost informací a dovedností z celé Python Akademie.

Projekty

Během studia Python Akademie tě čekají 3 komplexní projekty, které ověří tvé nabyté znalosti. Lektor ti pak podá zpětnou vazbu na tvůj kód a ukáže, jak se ještě zlepšit.

h

Text Analyzer

Ověř totožnost studenta a rozeber text podle hlásek a znaků.

Bulls & Cows / Tic Tac Toe

Vyber si ze jednu hru (býci a krávy/piškvorky) a naprogramuj ji.

Elections Scraper

Zpracuj volební výsledky pomocí dat získaných z veřejného API.

Kdo ti bude pomáhat?

Matouš Holinka

Lektor

Matouš se poprvé setkal s Pythonem v rámci doktorského studia. Absolvoval několik různých kurzů a věnoval se samostudiu, pak opustil školu a zaměřil se na programování. Znalost programovacího jazyka mu totiž umožňuje ovládat užitečné pracovní nástroje v různých oborech.

Petr Lorenc

Lektor

Petr se programování v Pythonu věnuje v rámci svého doktorského studia, kde ho využívá jako nástroj k tomu, aby naučil stroje komunikovat. Python využil i pro optimalizaci doporučování článků v Seznamu a obecně je fascinován jeho jednoduchostí, intuitivností a širokou použitelností.

Pavel Beránek

Lektor

Programování v Pythonu byla pro Pavla láska na první příkaz. Díky Pythonu psal automatizované řešení, která zpracovávala terabytová data na výpočetních klastrech po celém světě. Pavel se aktuálně se živí jako akademický pracovník a učitel programování na gymnáziu.

O své absolventy se staráme

 • Všem absolventům pomůžeme získat práci
 • Uděláme cvičný pohovor a pomůžeme ti se životopisem
 • Zkonzultujeme tvé portfolio na GitHubu
 • Zůstane ti neomezený přístup do aktualizovaných materiálů
 • Poskytneme ti kariérní poradenství
 • Řekneme ti, o jaké pozice se ucházet
 • Můžeš dál neomezeně využívat náš Slack kanál
 • Budeme ti dál posílat novinky a tipy

Slevy pro absolventy

15 %

pokročilejší kurzy a akademie

200 Kč

měsíční předplatné online kurzů

1000 Kč

roční předplatné online kurzů

Navaž kurzem Objektově orientovaného programování a zvyš svou hodnotu na trhu!

Oni uspěli, ty můžeš taky

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec? Jiná motivace, stejná příležitost.

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, rozhodl se však změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux akademii a nyní pracuje na pozici Data analytika v Deutsche Telekom.

Adamův příběh

Richard, programátor v Elso-service

“Ve svém životě i v práci mám rád efektivitu. Programování a automatizace dělají náš život jednodušší a tak můžeme mít čas na jiné věci.” říká Richard, bývalý student Financí na MENDELU v Brně.

Richardův příběh

Naši absolventi pracují pro top firmy

Kurzy vytváříme ve spolupráci s našimi partnery, kterými je více než 50 firem z oboru.

logo atat
logo kiwi
logo redhat
logo ibm
logo cgi

V ENGETO Academy tvoříme talenty

Školíme, připravujeme na práci, propojujeme ajťáky s firmami. S námi budeš o krok napřed i díky naší výukové platformě.

       4                      50+                  3000+             95%

roky na trhu        nabírajících firem            studentů           spokojenost

engeto 1

Časté otázky

Je Python Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?

Ano. Akademii odstartujeme pěkně od začátků. Vysvětlíme si, co je to programování, Python nebo k čemu se Python používá a jak se instaluje. Na těchto základech budeš stavět v dalších částech Akademie. Naším cílem je dostat do IT co nejvíce lidí a poskytnout jim relevantní informace.

Pokud nejsi úplný Python nováček, vůbec to nevadí. Naopak. Naše Python Akademie je dvourychlostní: normal a hacker. Jestli se orientuješ v podmínkách nebo cyklech, budeš pracovat na složitějších úkolech a projektech než začátečníci. Úloh a cvičení pro zkušenější uživatele máme víc než dost.

Python Akademie je prezenční kurz?

Python Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny) dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a projektech.

Co když zameškám jednu hodinu? Můžu si ji nahradit?

Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

 

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 15-20 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECPB - ENGETO Certified Python Beginner?

O certifikaci ECPB můžeš požádat po absolvování celé Python Akademie a splnění následujících požadavků:

 • Máš odevzdané všechny projekty a projekty jsou lektorem ohodnocené jako splněné
 • Všechny testy v akademii máš splněné alespoň na 70%
 • Všechny kurzy v akademii máš splněné (progress) alespoň na 90%

Pro získáni certifikátu není nutné splnit certifikační zkoušku. Student certifikát získá po splnění všech kritérií uvedených výše.

Staň se Python programátorem!

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

tř. Kpt. Jaroše 7b

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

button to top

Zajímá mě Python Akademie

Tvůj e-mail za naši zprávu o nových termínech. Pojď do toho :) 

Zájem o město

Souhlasím se spracováním údajů dle GDPR

Děkujeme, ozveme se :)

Zajímá mě Python Akademie

Tvůj e-mail za naši zprávu o nových termínech. Pojď do toho :) 

Zajem o mesto

Souhlasím se spracováním údajů dle GDPR

Děkujeme, ozveme se :)