Kurzy Termíny

Power BI školení

Lektorovaný online kurz Power BI na 6 týdnů

Naučíme tě pracovat s Power BI – nástrojem pro analýzu a vizualizaci dat, který v oboru datové analytiky patří mezi ty nejpoužívanější. Ukážeme ti, jaké jsou možnosti nástroje a pomůžeme ti pochopit, jak data interpretovat. Tahle znalost se ti bude rozhodně hodit, ať už děláš v oboru datové analýzy, marketingu nebo třeba potřebuješ mít přehled jako manažer. Tak chytni příležitost za pačesy a přihlas se na školení Power BI, které tě posune zase o kus dopředu. Ať už jsi absolventem naší Datové či Python Akademie nebo úplný nováček, žádný strach – kurz je vhodný i pro začátečníky.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
6 týdnů, 6 lekcí cca 60 hodin (výuka + samostudium)

Termíny: Online kurz Power BI

25. 06. – 30. 07. 2024, online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
PROČ KURZ POWER BI?

100 % firem potřebuje data

Umět pracovat s daty je extrémně důležité pro firmy ze všech oblastí od obchodu přes finance až po marketing nebo zdravotnictví. Dělají na jejich základě všechna rozhodnutí a potřebují proto specialisty, kteří jim konkrétní data dokážou interpretovat a vizualizovat – třeba právě pomocí Power BI. Pokud tě láká kariéra datového analytika, školení Power BI je přesně to, co by ti nemělo chybět.

Nezbytná dovednost

Power BI patří mezi „must have“ datového analytika. Znalost a umění práce s tímhle nástrojem ti rozhodně pomůže získat lepší uplatnění.

Neztratíš se

Díky znalostem datové analýzy se uplatníš v byznysu, marketingu, při vývoji produktu, ve světě financí a v mnoha dalších oborech.

Co je potřeba ke studiu POWER BI?

 • Chceš pracovat v oblasti datové analýzy a znát klíčové nástroje
 • Potřebuješ se naučit pracovat s Power BI prakticky, ne z knih
 • Baví tě hledat příčiny a souvislosti v nejrůznějších datech

Průběh KURZU POWER BI

Během kurzu zjistíš, co to je Power BI, jaké jsou jeho možnosti a k čemu se v rámci datové analýzy používá. Vše si budeš procvičovat a zkoušet na praktických úkolech a získáš tak i projekt do svého portfolia.

Nečekej jen nějakou teoretickou nalejvárnu! Seznámíš se s tím, co mnozí datoví analytici denně dělají a pokud tě budou zajímat kariérní možnosti, rádi ti poradíme.

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku kurzu dostaneš veškeré instrukce a získáš také 3měsíční přístup do e-learningových materiálů ke kurzu Power BI.
Čeká tě 6 online webinářů s lektorem po 3 hodinách (cca 2,5 hodiny výuky a 30 minut diskuze) a projekty, které by ti měly zabrat něco mezi 5–10 hodinami. Počítej tedy s časovou dotací zhruba 60 hodin. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně. Do toho tě určitě nebudeme nutit, ale pokud si chceš z kurzu odnést maximum, určitě to více než doporučujeme. Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už navíc budeš mít k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Discordu.
Během studia školení Power BI tě čekají nejen cvičení na doma, ale i praktické úkoly a projekty. Pokud si chceš odnést certifikát o absolvování kurzu, je potřeba všechny úkoly splnit.
Podmínkou získání certifikátu je úspěšné přijetí všech projektů lektorem, a to nejpozději 3 měsíce od první lekce. Do té doby máš neomezené množství pokusů. O certifikát následně žádáš skrze výukový portál. Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektor v průběhu kurzu. Pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

 • Zkonzultujeme ti portfolio
 • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

 • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
 • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

 • Přístup k materiálům až 3 měsíce od první lekce
 • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

 • Chatovací skupina s lektorem a studenty
 • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Tomáš P.

Do Python a Datové Akademie jsem se přihlásil z důvodu budoucí změny zaměstnání – přecházel jsem z akademické sféry. Kurzy v ENGETU mi daly nový vhled a základ pro pracování s pokročilými nástroji v oblasti zpracování a vizualizace dat, které jsem následně mohl už sám rozvíjet. Absolvování Akademií mělo významný podíl v tom, že jsem během krátké doby našel práci v oboru BI (Business Intelligence).

Petr V.

Díky kurzu Datové Akademie jsem konečně pronikl do světa SQL, což mi výrazně pomohlo při práci s databázemi. Lekce s Markem Soukupem mě navíc hodně bavily. Při srovnání s konkurencí v Česku jste fakt dobří – hodně kvalitní muziky za dobrou cenu. Doufám, že vám to vydrží co nejdéle. Doporučuji vás na každém rohu! 🙂

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 12500+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

1. týden

Příprava dat v MS Excel

1. téma
Vzorce, funkce
2. téma
Kontingenční tabulky
3. téma
Analytické nástroje
Na začátku si v prvním týdnu ukážeme, jak si v Excelu připravit základní datový set pro práci v Power BI. Je možné, že Excel již ovládáš a tato lekce pro tebe bude z části opakovací, nicméně věříme, že zopakování a doučení nejnutnějších základů je důležitou součástí kurzu. Podíváme se tedy na vzorce a funkce, kontingenční tabulky a analytické nástroje. Abychom se následně mohli vrhnout přímo na Power BI.

2. týden

Seznámení s Power BI

1. téma
Úvod do vizualizací
2. téma
Seznámení s Power BI
3. téma
Power BI prostředí a vizualizace
4. téma
Rozdíl v přístupu k datům pomocí Import vs Direct Query
Domácí projekt
Základní dashboard
Ve druhém týdnu se nejprve podíváme, jak vůbec funguje vyprávění „příběhu“ skrz vizualizace. Ukážeme ti manipulativní technicky při interpretaci dat a pustíme se do seznámení s Power BI. Řekneme si, jakou roli má mezi ostatními vizualizačními nástroji, jaké datové zdroje máme, jaký je rozdíl v přístupu k datům pomocí Import a Direct Query. A vrhneme se i na první vizualizace. Ty ostatně budou i předmětem tvého domácího úkolu.

3. týden

Práce s Power BI

1. téma
Podmíněné formátování & proměnné v nadpisu
2. téma
Filtrování ve vizuálu, na stránce, v celém reportu
3. téma
Demo vytvoření reportu
Domácí projekt
Vizuálně upravený dashboard
Už víš, co je Power BI, tak se dál podíváme na možnosti úpravy vizuálů a jejich interakce mezi sebou. Ukážeme ti podmíněné formátování, proměnné v nadpisu, filtrování ve vizuálu, na stránce a v celém reportu. Mrkneme i na demo vytvoření reportu a na závěr lekce ti zadáme další praktický úkol.

4. týden

Data modelling & Power Query

1. téma
Data modelling
2. téma
Power Query
Domácí projekt
Propojení tabulek
V rámci data modellingu se podíváme na přípravu dat, princip relací a kardinalitu. Následně přeskočíme na čištění dat v Power Query, abychom se naučili kvalitně a kompletně přípravovat data pro zpracovávání.

5. týden

DAX a Time Intelligence

1. téma
DAX a Time Intelligence
2. téma
Modelový dashboard
Domácí projekt
Tvorba kompletního dashboardu
V pátém týdnu kurzu Power BI na tebe už čekají datové typy, metriky a kalkulované sloupce, ukázku vzorců a výpočtů, práci s časem a podíváme se i na datovou tabulku. Navážeme následně modelovým dashboardem, publikování reportu ve Workspace, ukázka Workspace a zobrazení reportu z pohledu uživatele. Jelikož se jedná o pokročilý koncepty, nemalou část lekce věnujeme praktickému procvičování.

6. týden

Modelový projekt

1. téma
Pokročilý DAX a Time Inteligence
2. téma
Modelový projekt
Na závěr dotáhneme pokročilejší témata z DAXu a Time Inteligence. Následně shrneme vše, co jsme si v Power BI ukázali, skrze praktické rozpracování závěrečného projektu. Ponecháme si také prostor pro zopakování nejtěžších oblastí a dohnání jakéhokoliv tématu, které bude potřeba.

Lektoři

Alena Zikmundova Konzultant v IT & integraci softwaru

Alena má vystudovanou ekonometrii a podnikovou informatiku. Má zkušenosti s testováním, systémovou a datovou analýzou i návrhem databází.

Jan Polák

Honza je učitel a lektor IT. Věnuje se konzultacím a školením na téma MS Office a Power BI. Pokud zrovna neučí či neškolí, píše návody na web mojeznalosti.cz. V IT firmě, kde pracuje, se věnuje kromě lektorování i datovým analýzám. Své zkušenosti a know-how rád předá i na kurzech ENGETA. Ve volném čase se věnuje aktivně muzice, hraje na saxofon v několika kapelách – pro ukázku thebackway.cz. Přes léto pracuje jako průvodce pro CK Alpina. Můžete se s ním tedy setkat nejen na firemním školení, ale i offline v horách Balkánu.

Robert Mondřík

Robert se analýzou dat zabývá přes 5 let. V současné době pracuje jako BI Lead v korporátu, kde se věnuje PowerBI developmentu a automatizaci. Právě PowerBI je pro svou intuitivnost jeho nejoblíbenějším nástrojem. Ve volném čase rád sportuje a své výkony si poctivě vizualizuje a analyzuje.

Často kladené otázky

Jasně! Kurz odstartujeme pěkně od začátku a všechno ti vysvětlíme. Datová analýza a vizualizace dat je o logickém myšlení, hledání souvislostí a příčin, takže to by ti nemělo být cizí. A pokud si chceš z kurzu odnést maximum, nestačí si ho jen odsedět. Bude potřeba plnit domácí úkoly a věnovat i nějaké hodiny samostudiu. 🙂

Žádný problém – naše kurzy probíhají online a webináře nahráváme, takže máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv jen budeš chtít.

Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat nebo skupinu na Discordu – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na kurz stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Budeš potřebovat Windows (ideálně 11 a novější, ale postačí ti i 10), ostatní operační systémy bohužel Power BI nepodporuje.

Ano! Spousta našich studentů to tak má. 🙂 Počítej ale s tím, že ti kurz Power BI zabere celkově 5–15 hodin týdně po dobu 6 týdnů (3 hodiny na lekci plus několik hodin samostudia týdně). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Bohužel. U kratších kurzů není nákup na splátky možný. Tuhle možnost máme pouze u 3měsíčních Akademií.

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂