Kurzy Termíny

Datový analytik s Pythonem

Komplexní, lektorovaný online kurz datové analýzy a Pythonu na 6 měsíců

Nauč se klíčové dovednosti v oblasti datové analýzy, posuň je na další level díky Pythonu a získej práci v jednom z nejprogresivnějších oborů současnosti! Staň se žádaným datovým analytikem, který díky znalosti programování dokáže s daty pracovat opravdu efektivně. Zapiš se do nejkomplexnějšího kurzu na českém trhu a změň svoji kariéru. Čeká tě intenzivních 6 měsíců studia, zkušení lektoři s komerční praxí a ∞ nových znalostí.

nejkomplexnější kurz
100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
6 měsíců, 24 lekcí 300+ hodin studia

Termíny: Kurz Datový analytik s Pythonem

13. 06. – 12. 12. 2024, Online

Detail termínu

10. 09. – 11. 03. 2025, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
PROČ DATOVÁ ANALÝZA A PYTHON?

Dostaneš se na úplně jinou úroveň

Python je v oblasti datové analýzy extrémně užitečný. Zefektivňuje proces získávání a interpretace velkých datových souborů. Jeho flexibilita a rozsáhlá knihovna ti umožní nejen sbírat a čistit data, ale také provádět komplexní analýzy a vizualizace, které mohou poskytnout hlubší vhled do trendů a vzorců. Kromě toho Python podporuje strojové učení – díky tomu dokážeš vytvářet prediktivní modely a algoritmy, které pomáhají například při optimalizaci firemních strategií. Pokud chceš v datové analýze opravdu prorazit a stát se na trhu žádaným profíkem, tahle kombinace je přesně to pravé.

Python

V první části kurzu tě čeká Python. Naučíš se základy programování a pochopíš, jak fungují věci v kódu a na pozadí. Dokážeš si psát skripty a příkazy, dovedeš nad celou problematikou přemýšlet mnohem komplexněji.

Datová analýza

Ve druhé části se pustíš do datové analýzy. Už víš, že data nerostou na stromě, teď tě je naučíme zpracovávat, vizualizovat a vnímat v souvislostech. Teď začnou ta ozubená kolečka pořádně zapadat do sebe!

Co KE STUDIU POTŘEBUJU?

  • Začneme úplně od začátku, takže předchozí znalosti nepotřebuješ. Je to ale intenzivní kurz, takže se bude hodit pečlivost, vytrvalost a snaha na sobě makat. 🙂

Průběh KURZU

Naučíš se základy programování v Pythonu a pak plynule navážeš studiem toho, co budeš potřebovat v datové analýze. Během kurzu zjistíš, co to je Python, jak se v něm programuje, jaké jsou jeho možnosti a k čemu se v rámci datové analýzy používá. Vše si budeš procvičovat a zkoušet na praktických úkolech, získáš i projekty do svého portfolia.

Nečekej jen nějakou teoretickou nalejvárnu! Seznámíš se s tím, co mnozí datoví analytici denně dělají a pokud tě budou zajímat kariérní možnosti, rádi ti poradíme.

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku kurzu dostaneš veškeré instrukce a získáš taky přístup do e-learningových materiálů.
Čeká tě 24 online webinářů s lektory po 3 hodinách (cca 2,5 hodiny výuky a 30 minut diskuze) a projekty, které by ti měly zabrat něco mezi 5–10 hodinami. Počítej tedy s časovou dotací zhruba 300+ hodin. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně. Do toho tě určitě nebudeme nutit, ale pokud si chceš z kurzu odnést maximum, opravdu silně jej doporučujeme. Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Discordu.
Během studia tě čekají nejen cvičení na doma, ale i praktické úkoly a projekty. Pokud si chceš odnést certifikát o absolvování kurzu, je potřeba všechny úkoly splnit.
V rámci kurzu máš možnost získat certifikát o absolvování. Podmínkou je odevzdání a správné vyřešení domácích úkolů a projektů. Termín pro splnění projektů je vždy tři měsíce od konce kurzu, do té doby máš na úspěšné odevzdání neomezené množství pokusů.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

  • Zkonzultujeme ti portfolio
  • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

  • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
  • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

  • Neomezený přístup ke tvým materiálům
  • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

  • Chatovací skupina s lektorem a studenty
  • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Tomáš P.

Do Python a Datové Akademie jsem se přihlásil z důvodu budoucí změny zaměstnání – přecházel jsem z akademické sféry. Kurzy v ENGETU mi daly nový vhled a základ pro pracování s pokročilými nástroji v oblasti zpracování a vizualizace dat, které jsem následně mohl už sám rozvíjet. Absolvování Akademií mělo významný podíl v tom, že jsem během krátké doby našel práci oboru BI (Business Intelligence).

Petr V.

Díky kurzu Datové Akademie jsem konečně pronikl do světa SQL, což mi výrazně pomohlo při práci s databázemi. Lekce s Markem Soukupem mě navíc hodně bavily. Při srovnání s konkurencí v Česku jste fakt dobří – hodně kvalitní muziky za dobrou cenu. Doufám, že vám to vydrží co nejdéle. Doporučuji vás na každém rohu! 🙂

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 14000+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

1. měsíc

Základy programování

1. týden
Úvod do programování
2. týden
Podmínky a metody
3. týden
Slovníky a množiny
4. týden
For cyklus
Nejprve si řekneme, co tě během kurzu čeká a nemine. A pak už se pustíme do práce. Začneme zlehka, a to úplnými základy v Pythonu. Ukážeme si, jak Python nainstalovat a orientovat se v něm. Napíšeš svoje první skripty a naučíš se základní principy programování. V následujících týdnech budeš studovat další koncepty jako jsou například podmínky nebo cykly.

2. měsíc

Učení se na projektech

5. týden
While cyklus
6. týden
Knihovny, moduly, balíčky
7. týden
Úvod do funkcí
8. týden
Pokročilejší práce s funkcemi
Ve druhém měsíci si ukážeme další koncepty jako jsou funkce nebo práce se soubory. Je opravdu důležité se právě tyhle části dobře naučit. Proto budeš mít k dispozici spoustu projektů a cvičení.

3. měsíc

Psaní vlastních programů

9. týden
Práce se soubory a textem
10. týden
Výjimky a debugování
11. týden
Formáty souborů
12. týden
Úvod do scrapingu
To základní už dobře umíš, a tak není na co čekat – budeme psát komplexnější programy. V nich využiješ znalosti z debuggingu nebo odchytávání chyb. Na závěr si ukážeme stahování dat přes API, které se ti bude hodit i ve tvém závěrečném projektu.

Projekty

Projekt 1
Text Analyzer
Projekt 2
Hry Bulls & Cows, Tic Tac Toe
Projekt 3
Web scraping volebních dat
Během studia Pythonu tě čekají 3 komplexní projekty, které ověří tvoje získané znalosti. Lektor ti dá individuální zpětnou vazbu na tvůj kód a ukáže, jak se ještě zlepšit. V závěrečném projektu na tebe bude čekat zpracování volebních výsledků pomocí dat získaných z veřejného API.

4. – 5. měsíc

Úvod do datové analýzy a SQL

13. týden
Základní operace s daty
14. týden
Řazení a filtrování dat
15. týden
Agregační funkce a seskupování
16. týden
Spojování tabulek a množinové operace
17. týden
Praktické příklady z SQL + konzultace SQL projektu
V prvním bloku ti představíme obsah kurzu, řekneme si něco o datech, databázích, datové analýze a její roli v současném světě. Seznámíš se s prostředím, ve kterém budeš pracovat a vyzkoušíš si jednoduché i složitější SQL dotazy. Naučíš se vybírat a řadit data a používat podmínky při dotazování.

5. – 6. měsíc

Základní vizualizační nástroje

18. týden
Svět datové analýzy a úvod do vizualizace v Excelu
19. týden
Pokročilé funkce a vizualizace v Excelu
20. týden
Úvod do Business Intelligence a vizualizace dat v Power BI
21. týden
Pokročilé vizualizace v Power BI a úvod do jazyka DAX
22. týden
Time Intelligence, příprava dat a Power BI Service
Nejprve ti nastíníme pracovní svět datové analýzy, čímž získáš kontext pro následující lekce, kde přejdeme k nástrojům na vizualizaci dat. Začneme Excelem, jednoduchým a dostupným nástrojem s překvapivě zajímavými funkcemi, a přidáme populární Power BI. Spolu se znalostmi z předchozího bloku si vytvoříš grafické reprezentace dat a položíš základy svého portfolia, včetně základního nastavení na back-endu.

6. měsíc

Tvorba portfolia

23. týden
Opakování a příklad tvorby projektu
24. týden
Open hours – coding v praxi, konzultace projektů a portfolia
V posledním bloku tě podrobněji zasvětíme do pracovních pozic v rámci datové analýzy a vysvětlíme ti, kde a jak využiješ nabyté znalosti. Ukážeme ti také, jak vytvořit své první datové portfolio a zopakujeme nejdůležitější znalosti z kurzu. Na závěr ti lektor ukáže, jak datový analytik přistupuje k řešení typických úkolů, jak se v praxi zlepšovat, kam postupovat a zodpoví ti i případné dotazy ohledně projektů či praxe.

Projekty

Projekt 1
Data o mzdách a cenách potravin a jejich zpracování pomocí SQL
Projekt 2
Zpracování COVID-19 dat a jejich vizualizace v rámci portfolia
Během studia Datové Akademie tě čekají 2 komplexní projekty, na kterých si vyzkoušíš aplikaci získaných znalostí. Lektor ti taky dá zpětnou vazbu a ukáže, jak se ještě zlepšit. Projekty si můžeš dát do svého portfolia, určitě ti pomůžou např. při hledání uplatnění.

Lektoři

Matěj Karolyi Softwarový inženýr

Matěj pracuje jako softwarový inženýr. Podílí se na tvorbě webového nástroje, který je používaný napříč odvětvími obchodu a služeb. Absolvoval Fakultu informatiky MU v Brně a nyní je jeho denním chlebem jazyk Java i SQL. Aktivně se podílí na výuce předmětů zaměřených na softwarové inženýrství, efektivní získávání informací z databází a zvyšování kvality software.

Pavel Fryblík Lead Data Analyst v společnosti MADFINGER Games

Datový nadšenec Pavel se v této oblasti pohybuje už více než 10 let. Věří, že lidé jsou limitováni jenom vlastní motivací a učit se dokážou v každém věku. Proto pro své kolegy založil Vacuum university, platformu pro sdílení technických vědomostí. Teď pracuje na pozici Lead Data Analyst v společnosti MADFINGER Games, kde spojil své dvě vášně – hry a datovou analýzu.

Jan Kammermayer

Honza měří 205 cm a hraje basket. A je taky špičkový datový analytik. Coby datový analytik pravidelně pracuje s Pythonem, PHP, SQL a rád prozkoumává nové technologie. Lektorovaní ho baví, protože může předávat svoje zkušenosti a pomáhat druhým s vlastním rozvojem.

Robert Mondřík

Robert se analýzou dat zabývá přes 5 let. V současné době pracuje jako BI Lead v korporátu, kde se věnuje PowerBI developmentu a automatizaci. Právě PowerBI je pro svou intuitivnost jeho nejoblíbenějším nástrojem. Ve volném čase rád sportuje a své výkony si poctivě vizualizuje a analyzuje.

Alena Zikmundova Konzultant v IT & integraci softwaru

Alena má vystudovanou ekonometrii a podnikovou informatiku. Má zkušenosti s testováním, systémovou a datovou analýzou i návrhem databází.

Jan Polák

Honza je učitel a lektor IT. Věnuje se konzultacím a školením na téma MS Office a Power BI. Pokud zrovna neučí či neškolí, píše návody na web mojeznalosti.cz. V IT firmě, kde pracuje, se věnuje kromě lektorování i datovým analýzám. Své zkušenosti a know-how rád předá i na kurzech ENGETA. Ve volném čase se věnuje aktivně muzice, hraje na saxofon v několika kapelách – pro ukázku thebackway.cz. Přes léto pracuje jako průvodce pro CK Alpina. Můžete se s ním tedy setkat nejen na firemním školení, ale i offline v horách Balkánu.

Matouš Holinka

Matouš je zkušený a velmi oblíbený lektor, v ENGETU učí 5 let. Poprvé se setkal s Pythonem v rámci doktorského studia. Absolvoval několik různých kurzů a věnoval se samostudiu, pak opustil školu a zaměřil se na programování. Znalost programovacího jazyka mu totiž umožňuje ovládat užitečné pracovní nástroje v různých oborech.

Petr Lorenc

Petr se programování v Pythonu věnuje v rámci svého doktorského studia, kde ho využívá jako nástroj k tomu, aby naučil stroje komunikovat. Python využil i pro optimalizaci doporučování článků v Seznamu a obecně je fascinován jeho jednoduchostí, intuitivností a širokou použitelností.

Často kladené otázky

Jasně! Kurz odstartujeme pěkně od začátku a všechno ti vysvětlíme. Datová analýza i programování jsou o logickém myšlení, hledání souvislostí a příčin, trpělivosti a snaze se pořád učit, takže to by ti nemělo být cizí. Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, nestačí si ho jen odsedět. Bude potřeba plnit domácí úkoly a věnovat i nějaké hodiny samostudiu. 🙂

Žádný problém – naše kurzy probíhají online a webináře nahráváme, takže máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv jen budeš chtít.

Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat nebo skupinu na Discordu – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na kurz stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Budeš potřebovat Windows (ideálně 11 a novější, ale postačí ti i 10), ostatní operační systémy bohužel Power BI nepodporuje.

Ano! Spousta našich studentů to tak má. 🙂 Počítej ale s tím, že ti kurz zabere celkově 5–15 hodin týdně po dobu 6 měsíců (3 hodiny na lekci plus několik hodin samostudia týdně). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Podmínkou pro úspěšné splnění certifikace je odevzdání a obhájení projektů, které dostaneš zadané v průběhu kurzu. Vše ti lektoři řeknou na první hodině a budou připomínat v průběhu kurzu.

Ano! Pokud máš o tuhle možnost zájem, napiš na info@engeto.com a domluvíme se. 🙂

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂

Jasně, přeci tě v tom nenecháme! Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.