Kurzy Termíny

S ČÍM TI MŮŽEME PORADIT?

Získej odpovědi na svoje otázky! Níže najdeš ty, které dostáváme úplně nejčastěji a opravdu pravidelně. Třeba je mezi nimi právě i ta tvoje. Využij filtrování nebo si projdi klidně všechno postupně, jak jen budeš chtít.

Výběr kurzu – kde a jak začít

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s víc jak 12 500 studenty. Absolventi našich školení a Akademií pracují v 60+ firmách, mezi kterými je například Apple, Kiwi.com, Porsche, Komerční banka, IBM, Seznam.cz, Škoda Auto a mnoho dalších.

Interně jsme vyvinuli unikátní výukovou platformu, která nám v tuhle chvíli šetří 80 % nákladů. Takovou platformu máme jako jediní v Česku. Používáme ji při výuce, najdeš na ní materiály, záznamy lekcí i kurzy pro samostudium. Právě díky platformě jsou pro tebe kurzy cenově dostupnější než u jiných škol. A to je náš primární cíl – dělat kurzy programování v Česku kvalitní a dostupné.

Pečlivě si vybíráme lektory, učíš se na praktických projektech, poradíme s kariérou. Podívej se, co o nás říkají absolventi a studenti. Taková reference od někoho, kdo si kurzy od ENGETA prošel, je stejně ze všeho nejlepší. 🙂

Je to platforma, kterou jsme si interně vyvinuli a pořád dál vyvíjíme a vylepšujeme. Na českém trhu je to něco unikátního a žádná jiná škola takovou platformu nemá. Výuka díky ní probíhá systematicky, učíš se s lektorem, máš podporu v materiálech a spoustu podkladů pro samostudium.

Studuješ v češtině, nemusíš si instalovat žádné nástroje. Díky automatické kontrole kódu se učíš rychle a interaktivně. Je to jednoduše parádní doplněk k webinářům s lektorem, který ti umožní dívat se na téma z více úhlů, z různých materiálů, a tím se učit efektivněji.

Chceš si platformu vyzkoušet? Mrkni například na náš úvodní Python kurz, který je dostupný zcela zdarma a bez registrace.

Jasná věc, od toho jsme tu! IT je opravdu velmi široký obor a pro nováčka není snadné se v něm zorientovat. Proto jsme připravili sekci Jak začít v IT, kde najdeš videa věnovaná jednotlivým technologiím i Průvodce pro nováčka v IT, který ti představí obor jako celek a pomůže ti s výběrem.

Doporučíme ti taky mrknout na naše videa, kde opět přibližujeme IT začátečníkům a sdílíme informace, které ti rozhodování usnadní.

Linux se snadno naučíš, je to pro začátečníky super volba. Co jsou takové obecné benefity, které se znalostmi Linuxu získáš?

 • Široké uplatnění: Linux je oblíbený operační systém, který se používá v mnoha oblastech, jako jsou servery, cloudové služby, vestavěné systémy a vývoj software. Získáš možnost uplatnit se v různých IT pozicích a získat dovednosti, které jsou žádané.
 • Otevřenost a flexibilita: Linux je otevřený software, což znamená, že si můžeš prohlédnout a upravit zdrojový kód podle svých potřeb. To ti dá možnost přizpůsobit a optimalizovat systém pro konkrétní účely nebo prostředí.
 • Stabilita a bezpečnost: Linux je známý svou stabilitou a bezpečností, což ho činí ideálním pro kritické aplikace a infrastrukturu. Se znalostmi Linuxu budeš mít dovednosti potřebné pro správu a zabezpečení IT systémů, což je klíčová dovednost pro mnoho pozic v oboru IT.

Možností uplatnění se znalostí Linuxu je opravdu hodně. Namátkou třeba: linuxový administrátor (můžeš narazit na označení sysadmin), bezpečnostní specialista, síťový inženýr/administrátor, spousta vývojářů preferuje Linux jako svoje vývojové prostředí (díky flexibilitě a široké podpoře programovacích jazyků a nástrojů), využiješ ho v oblasti datové analýzy a výzkumu, můžeš se uplatit jako cloudový specialista a spoustu dalšího…

Blíže se s Linuxem můžeš seznámit taky na našem blogu. Věnujeme mu hned několik článků a určitě díky nim budeš lépe chápat, k čemu Linux slouží.

Python je vstupenkou do světa programování. Můžeš se stát profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo třeba umělou inteligenci.

Pokud zatím o programování ani Pythonu nic nevíš, podívej se na tohle téma na našem blogu. Zejména článek Jak a proč začít s programováním by ti mohl pomoci.

Python je jeden z nejoblíbenějších programovacích jazyků na světě a jeho znalosti ti přinese spoustu výhod:

 • Čitelnost a jednoduchost – dobře známé atributy, které Python má a dělají z něj ideální jazyk pro začátečníky.
 • Univerzálnost: Můžeš vytvářet aplikace pro různé operační systémy, jako jsou Windows, macOS a Linux. Python taky podporuje více programovacích paradigmat, včetně objektově orientovaného, procedurálního a funkcionálního programování.
 • Široká škála použití: Python se používá v různých oblastech, jako je webový vývoj, datová analýza, strojové učení, umělá inteligence, automace, vědecký výzkum, vývoj her a další. Znalost Pythonu ti otevře dveře ke kupě různých příležitostí.
 • Silná komunita: Python má velkou a aktivní komunitu, která neustále rozšiřuje a zlepšuje jazyk a jeho knihovny. Budeš mít k dispozici spoustu zdrojů, tutoriálů, dokumentace a fór.
 • Bohatá knihovna: Python má rozsáhlou standardní knihovnu a mnoho externích knihoven a modulů, které pokrývají širokou škálu funkcí a úkolů. To ti umožní snadno a rychle implementovat různé funkce.
 • Pracovní příležitosti: Znalost Pythonu je žádaná dovednost na trhu práce, protože mnoho společností používá Python pro své projekty a aplikace. Python se často používá ve velkých technologických společnostech, jako jsou Google, Facebook, Netflix a další, což zvyšuje jeho hodnotu pro potenciální zaměstnavatele.
 • Integrace s jinými jazyky: Python se skvěle doplňuje/kombinuje i s jinými programovacími jazyky. Čím víc technologií budeš ovládat, tím bude tvoje šance na uplatnění větší. Python je rozhodně velmi solidní a ideální základ.

Tady to začíná být zajímavé! Java developeři totiž patří mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené ajťáky. Je o něco složitější se Javu naučit (třeba v porovnání s Pythonem), určitě tím ale získáš ohromnou výhodu. Java je univerzální a výkonný programovací jazyk, který ti umožní vytvářet sofistikované aplikace pro širokou škálu platforem a zařízení.

Java je jeden z nejpopulárnějších programovacích jazyků. Se znalostmi Javy tak rozhodně zvyšuješ svoji šanci na získání dobře placené práce. Používá se ve velkých korporacích, vládních organizacích, malých a středních podnicích i ve startupovém prostředí.

Java je známá svojí výkonností, spolehlivostí a bezpečností a snadno se integruje s moderními technologiemi, jako jsou Big Data, strojové učení nebo IoT (Internet věcí). Díky tomu budeš pořád držet krok s pokrokem.

Sílu dat už v dnešní době nikdo nezpochybňuje. Využívá ji stále víc firem, institucí i jedinců a trend bude rozhodně sílit. Datová analýza je klíčová dovednost, která umožňuje odhalit skryté vzory a příležitosti v různém typu informací. Díky tomu pak firmy/jedinci vydělávají, nedělají chyby, jsou efektivnější, silnější… No jednoduše lepší. 🙂

Není se proto čemu divit, že datová analýza patří mezi nejžádanější obory současnosti. Jako odborník budeš potřebovat vědět, jak data čistit, pracovat s nimi, chápat je a vizualizovat. Třeba pomocí nástrojů jako Power BI nebo Tableau.

Seznámit se s datovou analýzou můžeš například tady a určitě se podívej i na to, proč je datová analýza tolik žádaná na pracovním trhu. S rozhodováním ti taky může určitě pomoct náš video-úvod do datové analýze.

 • Dovednost datové analýzy je vysoce žádáná napříč mnoha odvětvími, od financí a marketingu po zdravotnictví a výzkum.
 • Práce s daty vede k lepším rozhodnutím, strategiím a inovacím. Díky datové analýze je možní optimalizovat procesy, zdroje a náklady. Tím se zvyšuje efektivita, snižují náklady a zlepšuje výkon. A to je něco, na co se v současné době soustředí většina světa.

Datová analýza je dovednost, která se dá použít opravdu v různých odvětvích a prostředích. Pokud k tomu navíc přidáš znalost nějakého programovacího jazyka, o práci nebudeš mít nouzi. A i kdyby tě programování nelákalo, rozhodně se neztratíš.

Front-enďák, nebo taky front-end vývojář, je odborník, který se specializuje na vytváření a úpravu uživatelských rozhraní a interakcí webových stránek a aplikací. Jednoduše řečeno – té části, kterou vidíš, když jako uživatel používáš nějaký web nebo appku. Na druhé straně pak stojí back-end – to je právě to pozadí, kód.

Front-end vývojáři pracují s technologiemi jako HTML, CSS a JavaScript. Když se tohle naučíš, můžeš se specializovat třeba právě na webový vývoj (HTML zajišťuje strukturu stránky, CSS umožňuje úpravu vzhledu a JavaScript dodává interaktivitu a dynamiku).

 • Jestli tě tedy zajímá vytváření webových stránek, podívej se na článek, který front-endu věnujeme. Třeba je to právě ta ideální oblast pro tebe!

Poptávka po front-end vývojářích je vysoká, protože webové stránky a aplikace jsou nezbytnou součástí současného digitálního světa. Mohlo by se ti líbit, že front-end vývoj kombinuje kreativní a technické dovednosti.

Jestli tě tahle oblast zaujme, rádi tě uvidíme na naší Front-end Developer Akademii.

Testing je oblast IT, ve které se uplatníš jako junior i senior. Je to typická vstupní pozice nováčků v IT a navíc se máš pořád kam posouvat.

Co je určitě pro nováčky v IT výhodné, jsou nižší počáteční nároky na juniory, kteří nastupují na pozici software testera. I když je důležité mít základní technické znalosti, nemusíš být expertem v programování nebo znát základy nějakého konkrétního jazyka. Velmi zásadní jsou spíš „ideální“ soft skills: analytické myšlení, pečlivost, spolehlivost, systematičnost, umění pracovat v týmu apod.

Software testeři jsou klíčoví lidé, protože zajišťují kvalitu, spolehlivost a bezpečnost softwarových produktů. Testování softwaru je nezbytnou součástí vývojového procesu a má za cíl identifikovat a opravit chyby, problémy a nedostatky, které by mohly mít negativní dopad na uživatelský zážitek, výkon a celkovou kvalitu produktu. Software testeři mají klíčové úkoly a odpovědnosti, jako je identifikace chyb a problémů, testování různých aspektů softwaru, návrh a vytváření testovacích případů a scénářů, dokumentace a hlášení výsledků testů, regresní testování.

 

 

Objektově orientované programování (OOP) je jedním z preferovaných způsobů, jak psát kód. Pomáhá zachovat přehlednost a čistotu kódu a patří tak k velmi žádaným programátorským dovednostem. Je zkrátka efektivní a klíčové principy OOP ovládat.

 • Pokud už ovládáš programovací jazyk alespoň na základní úrovni, má smysl věnovat tvůj právě k naučení OOP. Detailněji ti vysvětlíme, co to je a proč se jej učit, třeba tady.

Znalost objektově orientovaného programování ti otevře dveře k dalším možnostem na pracovním trhu. Díky znalostem OOP dokážeš lépe spolupracovat s ostatními vývojáři, protože objektově orientovaný kód je snadněji čitelný a pochopitelný. Proto i většina firem vyžaduje, aby ti tahle znalost nechyběla a týmy pracovaly efektivně.

U nás se například naučíš OOP v Pythonu a co je super – principy objektově orientovaného programování se dají přenést na další programovací jazyky, takže ti usnadní učení a práci s dalšími objektově orientovanými jazyky, jako jsou Java, C# nebo C++.

Rozhodně to není na škodu!

Čím více toho budeš umět, tím víc stoupá tvoje cena na trhu. Ať už se chystáš na první pohovor, nebo pracuješ a chceš si zlepšit pozici i plat, je velmi silným argumentem ovládnout novou technologii.

 • V ENGETU se snažíme vytvářet kurzy tak, aby se smysluplně doplňovaly. Některé naše tipy na kombinace jsme sepsali tady.

Znalost více programovacích jazyků a technologií ti umožní pracovat na různých projektech a platformách. To zvyšuje tvoji flexibilitu a odbornost. Staneš se tak atraktivnějším kandidátem pro zaměstnavatele a klienty, protože můžeš pracovat na širším spektru projektů a řešit více problémů.

Technologie se neustále vyvíjejí a mění se. Znalost více programovacích jazyků ti pomůže lépe se přizpůsobit a rychleji se naučit nové jazyky, které se mohou stát důležitými v budoucnu.

Znalost více jazyků ti umožní přistupovat k problémům z různých úhlů a využívat nejvhodnější jazyk pro konkrétní úkol. Můžeš se tak inspirovat různými přístupy k řešení problémů, které nabízí jednotlivé jazyky, a kombinovat je tak, abys dosáhl/a těch nejlepších řešení.

Pokud máš odhodlání, tak rozhodně! IT není mystickým uměním a nevyžaduje geniální mozek. Nemusíš být mistrem matematiky, není potřeba mít vysokou školu zaměřenou na IT.

Je to řemeslo jako každé jiné a programy jsou prostě stroje, které se otáčejí, jen místo kovových součástek je tvoří text. A když stroj nefunguje, je nutné zjistit, proč a opravit jej. Nic jiného v tom není.

Máš dobré analytické myšlení? Dobře vnímáš kontext a souvislosti? Tak to máš skvěle našlápnuto!

Každý v IT byl kdysi v situaci, kdy nevěděl vůbec nic a začínal úplně od nuly. A nejen v IT, je to tak v každém oboru. V ENGETU ti pomůžeme začít. Stejně tak, jako kdysi někdo pomohl nám.

Naše IT kurzy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly úplným začátečníkům. Bez ohledu na tvoje předchozí zkušenosti – máme spoustu úspěšných absolventů, kteří původně pracovali třeba v gastru, v ekonomických oborech, jako překladatelé… No, ani by tě možná nenapadlo, že z nich jednou budou programátoři.

Naše kurzy koncipujeme prakticky, potkáš se s profíky z oboru a propojíme tě s firmami.  IT obor je jedním z nejrychleji rostoucích odvětví s neustálou poptávkou po kvalifikovaných profesionálech. Získáním IT dovedností si otevřeš dveře k široké škále atraktivních pracovních příležitostí s konkurenceschopnými platy a možnostmi kariérního růstu.

Během našich IT kurzů je ti k ruce celý náš tým i super komunita na Discordu. Nenecháme tě na holičkách. 🙂

Kdysi tvořily 100% část naší výuky, pak ale přišel COVDI-19 a my, stejně jako spousta dalších firem, jsme se museli přizpůsobit. Naši online výuku jsme natolik vyladili, že zájem o prezenční kurzy značně opadl a jsou to jen jednotky lidí ročně. Prezenčním kurzům jsme zkrátka vytvořili příliš silnou konkurenci – o online výuku je teď díky její kvalitě i formátu větší zájem. Ona má taková výuka i spoustu výhod:

 • Webináře si můžeš pustit ze záznamu a opakovaně. Nemusíš se tak vázat na konkrétní čas, kdy je potřeba někde být a sedět tři hodiny v kuse a dávat pozor. Je to na pozornost extrémně náročné.
 • Webináře ti umožní dělat si pauzy tak, jak ti vyhovuje, a pustit si je, kdy jen ty chceš.
 • Stále máš k dispozici lektora, pomocného lektora, studijního koordinátora i kariérní poradenství. V tomto se nic nezměnilo.
 • I osnovy zůstaly stejné. Naše online výuka je naprosto identická, kvalita zůstala stejné – jen místo v lavici sedíš třeba doma na gauči, na pláži nebo ve vlaku.

Pokud by se situace změnila, uvedeme to velmi viditelně na webu. Zatím ale o prezenčních kurzech neuvažujeme.

 

Průběh kurzu

Ano, určitě! Asi na každém kurzu máme několik studentů, kteří studují například jen o víkendech. Odpovídá tomu i formát našich kurzů – lekce nahráváme a studenti mohou studovat i čistě jen ze záznamu.

Nejasnosti pak studenti konzultují s lektory a ostatními účastníky kurzu na skupinovém chatu nebo přes soukromé zprávy. Kurzy tak v pohodě zvládají i ti, kteří mají náročnější časový režim.

Pokud si otevřeš výukový portál ENGETA a nevidíš své kurzy, předplatné nebo zkrátka nemáš přístup ke svým učebním materiálům, je potřeba zkontrolovat, že je tvůj účet správně nastavený a ověřený.

 • Zkus prohledat svoji e-mailovou schránku, včetně složky spam. Měl by tam někde být e-mail s odkazem na ověření tvého účtu.
 • Pokud se ti nedaří nic najít, nevadí, vyzkoušej kroky popsané tady.

Během výuky užíváme výhradně nástroje, které máš coby student zdarma. Jde buď o naše vlastní řešení na výukovém portále nebo verze dostupné zdarma na internetu.

Nástroje si instaluj vždy jen na pokyn lektorů, který může být součástí registračního e-mailu, nebo až po zadání lektorem v průběhu kurzu.

 • Instalovat cokoliv nad rámec lektorských pokynů je samozřejmě možné, lektoři už ale nezaručí, že budou mít prostor poradit či pomoci.

Základní nástroje jednotlivých Akademií:

 • Python Akademie: Python, Visual Studio Code
 • Java Akademie: IDE, JDK
 • Datová Akademie: Dbeaver, Power BI
 • Front-end Developer Akademie: Visual Studio Code
 • Linux Akademie: Putty (pouze na operačním systému Windows)

Vůbec nemusíš. 🙂 Naše Akademie jsou koncipované tak, že jdeme od opravdu naprostých začátků. Platíš si kurz, aby tvou výuku zefektivnil a ušetřil ti čas. Při samostudiu můžeš strávit 1–X hodin tématem, které lektor vysvětlí za 10–20 minut.

Akademie zkrátka učíme od nuly, a tak nemusíš plýtvat časem na cokoliv předem. Kurz není test ani zkouška, je tu pro tebe k maximálnímu využití tvého vlastního času a úsilí.

 • Toto samozřejmě neplatí pro pokročilé kurzy typu Objektově orientované programování v Pythonu. U takových kurzů vždy jasně uvádíme, jaké znalosti jsou potřeba, než začne kurz samotný. V tomhle případě je ideální být absolventem naší Python Akademie.

Nic se neděje. 🙂 Všechny lekce Akademií nahráváme, takže i když nějakou zmeškáš, budeš mít k dispozici její záznam. Zveřejníme ho do čtyř dnů a zpravidla hned druhý den následující po lekci.

Kvůli autorským právům nelze záznamy lekcí nijak stahovat. Ke sledování záznamů i připojení se na lekci tedy vždy potřebuješ internetové připojení.

Ze stejných důvodů není možné stahovat naše učební materiály. Děkujeme za pochopení a respektování. Ať nemusíme řešit nějaké nepříjemnosti. 🙂

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Opravdu ti stačí cokoliv. Programátoři v praxi pracují na různých systémech i strojích, takže se nemusíš bát, že bys na studium v kurzu potřeboval/a něco specifického.

Dokud na daném termínu svítí tlačítko přihlášení, můžeš se přihlásit. Téměř do každého kurzu „doregistrováváme“ zájemce i třeba dva týdny po začátku. Když se ozvou, že se chtějí zúčastnit, ale nestihli se přihlásit včas a nevadí jim mrknout na proběhlé lekce ze záznamu, za nás to není žádný problém.

Pokud se ale přihlásíš až v den začátku kurzu, nezaručíme ti, že včas obdržíš všechny přihlašovací údaje. Právě naopak hrozí, že systém tvou registraci zavčasu nezpracuje a část lekce zmeškáš. Tak s tím prosím počítej. 🙂

 • Včasné přihlášení zároveň oceňujeme EARLY BIRD slevami, kdy je v první fázi přihlašování cena snížena až o 4000 CZK. A to není vůbec zlé, co myslíš? 🙂 Slevu můžeš kontrolovat přímo na stránce daného termínu, kde taky najdeš, do kdy sleva platí.

Ukončení kurzu a práce

Jasně, přeci tě v tom nenecháme! 🙂 Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.

Ideální je využít kariérní poradenství na konci kurzu, nejlépe ve chvíli, kdy chceš během příštích týdnů začít chodit na pohovory.

Současně pamatuj, že kariérního poradenství je dostupné po omezenou dobu, a sice:

 • nejpozději 6 měsíců od první lekce tvé Akademie
 • nejpozději 3 měsíce od první lekce tvého školení (krátkého kurzu)

Na kariérním poradenství ti pomůžeme vyladit životopis, poradíme kde a jak hledat nabídky práce, jak na ně reagovat, jak reagovat na pozvání na pohovor a jak se na pohovor připravit.

Určitě! Absolventi našich Akademií získávají svoji první práci v IT běžně – jejich příběhy si můžeš přečíst u nás na blogu. Akademie vždy učí danou oblast od nuly a obsahem cílí na vstupní pozice do oboru – například junior datový analytik, junior programátor, junior Tester, junior SysAdmin, junior Business Intelligence a podobně.

Určitě si ověř, zda v místě, kde chceš pracovat, existuje poptávka po příslušné pracovní pozici. Pokud chceš například dělat v týmu v nějakém malém městě a home-office ti nevyhovuje (spousta firem hlavně u juniorů docházku vyžaduje, aby se lépe začlenili do procesu), můžeš mít podmínky složitější.

Až následně je na dobré si vybrat kurz, který tě na danou pozici a přijímací pohovor připraví. Nakonec nezbývá než jít do toho!

Rozhodně to možné je, protože spousta firem hledá opravdu úplné juniory na pozice manuálních testerů. U testera je navíc mimo znalostí oboru důležité i to, aby měl člověk ten „správný“ balík soft skills – dobrá komunikace, pečlivost, spolehlivost, analytické myšlení apod. A pokud víš navíc něco o testingu například z našeho kurzu, máš velkou šanci.

Určitě ale neprohloupíš, pokud budeš kromě testingu umět i základy nějakého programovacího jazyka. Není to pro dráhu testera nutné a lze se zaměstnat a kariéru budovat i bez toho (a cílit třeba na vedoucí pozici či projektovou pozici v testerském týmu). Nicméně znalost programovacího jazyka v kombinaci s testingem ti výrazně rozšíří možnosti a silně zvýší tvou cenu na trhu práce.

Materiály i záznamy jsou pro tebe dostupné po celou dobu trvání kurzu a ještě několik týdnů/měsíců po něm. Přesně je to:

 • 6 měsíců od první lekce tvé Akademie
 • 3 měsíce od první lekce tvého školení (krátkého kurzu)

Po tuto dobu veškeré materiály i záznamy aktivně udržujeme a opravujeme. Pak už se ale věnujeme jiným kurzům a staré zavíráme.
A po této době se ti uzavře i přístup do kariérního poradenství, které je součástí tvého kurzu, a také odevzdávárny certifikačních projektů.

Pokud však potřebuješ cokoliv dostudovat, využít kariérní poradenství nebo dotáhnout certifikaci a odevzdat projekty, umožníme ti si kdykoliv:

 • znovu odemknout přístup na 1 měsíc do kurzu (ke všem materiálům, záznamům, kariérnímu poradenství i možnosti certifikace)
 • cena za tento jednorázový bonusový přístup je 1 990 CZK
 • je možné jej zakoupit pouze jedenkrát za každý studovaný kurz

Pokud si potřebuješ přístup odemknout, stačí se nám ozvat na info@engeto.com.

To si piš! 🙂 Každou Akademii můžeš zakončit certifikací. Certifikát získáš, pokud splníš příslušné podmínky, které se u jednotlivých Akademií liší. Vždy se jedná o vypracování praktických projektů nebo složení praktické a teoretické zkoušky (ECS Linux certifikace).

Při splnění podmínek ti stačí o certifikát už jen požádat. Případný krátký návod najdeš tady, když sjedeš dolů.

Odevzdáváním projektů tě vždy provedou lektoři tvého kurzu. Obecně vždy musíš odevzdat projekty přes profil své Akademie. Jak to vypadá, se můžeš podívat třeba tady.

Coby začátečníkovi ti certifikát slouží jako takový důkaz, že jsi opravdu absolventem našich kurzů. Napsat si do CV deset kurzů – to může prakticky každý. Doložit je certifikátem – to je už těžší.

Náboráři na pohovoru pravděpodobně na certifikát příliš hledět nebudou. Bude je zajímat, co umíš – psát a číst kód, analyzovat data, vytvořit webovou stránku, prozkoumat a opravit Linux a podobně. Je úplně v pořádku se párkrát přeřeknout či udělat chybu. To stává i profíkům. Náboráři už poznají, jestli umíš a víš, co děláš, nebo ne.

Stejně tak naše certifikace zvládneš jen, když prokážeš, že danou technologii ovládáš. Jen když napíšeš malou aplikaci, vytvoříš datové portfolio, webovou stránku, vyřešíš problémy virtuálního linuxového počítače atd. U každého kurzu jsou podmínky trošku jiné.  

Neděláme si iluze a víme, že jsou i lidé, kteří dokážou k získání certifikátu podvádět – opsáním kódů či necháním někoho jiného, aby ti projekty vytvořil. Mysli ale na to, že tak oknem vyhodíš jen svůj vlastní čas a peníze a náboráři na pohovoru stejně poznají, že dané tematice nerozumíš. Certifikát tě nespasí. 

Platby a fakturace

Slevami (neboli EARLY BIRD) motivujeme studenty, aby se do kurzu přihlásili včas a umožnili nám tak všechno co nejlépe nachystat. EARLY BIRD platí vždy jen omezenou dobu před začátkem kurzu a má dvě úrovně:

 • Při vypsání je cena kurzu snížená o 4 000 CZK a sleva platí do určitého data, zpravidla je to cca měsíc před začátkem Akademie.
 • Poté nabízíme kurz ještě se slevou 2 000 CZK, ta platí cca ještě týden před začátkem kurzu.

Datum, kdy slevy končí, vždy výrazně uvádíme přímo na přihlašovací stránce daného termínu, tedy na detailu termínu.

Po zakoupení první Akademie pro tebe do budoucna platí absolventská sleva 40 % při nákupu všech dalších kurzů. Pokud chceš slevu využít, napiš nám ze studentského e-mailu na info@engeto.com a pošleme ti jednorázový slevový kód na nákup konkrétního kurzu.

Pro zjednodušení je tvá cena vždy rovna 60 % plné ceny kurzu, tedy konkrétně:

 • za nákup další Akademie:
  • 12 990 CZK (místo 21 990 CZK)
  • 13 790 CZK (místo 22 990 CZK)
 • za nákup školení:
  • 5 390 CZK (místo 8 990 CZK)
  • 7 190 CZK (místo 11 990 CZK)

Absolventská cena není nijak ovlivněná EARLY BIRD slevou, nesčítá se s ní, naopak ji nahrazuje a je platná v jakékoliv datum nákupu (a je výhodnější).

Záleží, jaký konkrétní kurz máš na mysli. 🙂

 • Pokud tě zajímá krátkodobé školení, 1měsíční kurzy (Software testing, OOP v Pythonu apod.), v tom případě možnost nákupu na splátky neposkytujeme.
 • V případě Akademií (3měsíční kurzy jako Python Akademie, Datová Akademie, Front-end Developer Akademie apod.) to není žádný problém! 🙂

Akademii můžeš uhradit na 2 splátky. Při této volbě se nezapočítává se žádná sleva, každá splátka je tedy ve výši poloviny plné ceny Akademie.

Ano! Jsme v e-shopu Úřadu práce registrovaní jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní.

Přímé odkazy na naše kurzy v databázi MPSV jsou:

Jako první krok se ujisti, že jsi zájemcem o zaměstnání nebo uchazečem o zaměstnání. Zaevidovat se můžeš tady:
https://www.mpsv.cz/-/evidence-zajemcu-o-zamestnani

A další návody a podrobnější informace jsme pak připravili tady:

TIP: Určitě si dohledej informace i na Úřadu práce nebo stránkách MPSV.

Pokud jsi zaměstnancem Amazonu, můžeš využít jejich zaměstnanecký program Career Choice, ve kterém za tebe Amazon uhradí 95 % ceny z našich kurzů. Stačí postupovat podle návodu.

Jednou z možností platby za lektorovaný kurz i přístup do e-learningnu je objednávka na fakturu. Tato možnost je ideální pro úhradu převodem, zakoupení více kurzů najednou, při nákupu na firmu apod.

Postup není nijak složitý a podrobně si jej můžeš projít v našem článku.

Pokud máš zájem darovat jeden z našich kurzů, nabízíme možnost darování jednotlivých kurzů formou dárkového voucheru. Stačí napsat na e-mail info@engeto.com, jaký kurz chceš darovat a zda chceš mít na voucheru napsané jméno obdarovaného či jen název kurzu. O vše ostatní se postaráme my.

Platnost voucheru je 12 měsíců ode dne nákupu a podrobnosti se dozvíš zde.

Na všechny naše kurzy poskytujeme různé slevové kupóny, které můžeš využít nebo je můžeš darovat.

Pokud máš slevový kupón a chceš jej využít, postupuj dle instrukcí zde.

Spolupráce

Jsme velice rádi, že v tom případě chcete spolupracovat právě s námi! Rádi budeme participovat na:

 • školení vašich zaměstnanců v různých podobách
 • propagaci vaší společnosti jako potenciálního zaměstnavatele našich absolventů

S firemními školeními máme bohaté, letité zkušenosti. Máme ostřílené lektory, kteří docházejí do společností jednorázově nebo vedou dlouhodobé interní kurzy. Dokážeme se vám ve většině věcí přizpůsobit a odborně poradit, co případně dává smysl a bude pro vás nejvhodnější.

Co se týče marketingové spolupráce – dokážeme vaši společnost představit našim absolventům i široké veřejnosti. Můžeme společně vytvořit webinář, výukový obsah, můžete participovat na našich Akademiích, mluvit napřímo s našimi studenty apod.

V obou případech stačí přejít do sekce Firemní spolupráce a kontaktovat naše B2B oddělení.

 

 

Super, máme radost! 🙂

Ať už chceš vést lektorované kurzy, tvořit učební materiály nebo nám pomoct s technickou nebo komunitní prací, rádi se s tebou seznámíme a probereme, co a jak.

Máš dotazy? Ozvi se Jardovi, tvému studijnímu poradci

Jarda ti rád pomůže s výběrem kurzu a zodpoví jakékoliv tvé dotazy.
+420 773 087 597