Kurzy Termíny

S ČÍM TI MŮŽEME PORADIT?

Získej odpovědi na svoje otázky! Níže najdeš ty, které dostáváme úplně nejčastěji a opravdu pravidelně. Třeba je mezi nimi právě i ta tvoje. Využij filtrování nebo si projdi klidně všechno postupně, jak jen budeš chtít.

Výběr kurzu – kde a jak začít

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s víc jak 14 000+ studenty. Absolventi našich školení a Akademií pracují v 60+ firmách, mezi kterými je například Apple, Kiwi.com, Porsche, Komerční banka, IBM, Seznam.cz, Škoda Auto a mnoho dalších.

Interně jsme vyvinuli unikátní výukovou platformu, která nám v tuhle chvíli šetří 80 % nákladů. Takovou platformu máme jako jediní v Česku. Používáme ji při výuce, najdeš na ní materiály, záznamy lekcí i kurzy pro samostudium. Právě díky platformě jsou pro tebe kurzy cenově dostupnější než u jiných škol. A to je náš primární cíl – dělat kurzy programování v Česku kvalitní a dostupné.

Pečlivě si vybíráme lektory, učíš se na praktických projektech, poradíme s kariérou. Podívej se, co o nás říkají absolventi a studenti. Taková reference od někoho, kdo si kurzy od ENGETA prošel, je stejně ze všeho nejlepší. 🙂

Je to platforma, kterou jsme si interně vyvinuli a pořád dál vyvíjíme a vylepšujeme. Na českém trhu je to něco unikátního a žádná jiná škola takovou platformu nemá. Výuka díky ní probíhá systematicky, učíš se s lektorem, máš podporu v materiálech a spoustu podkladů pro samostudium.

Studuješ v češtině, nemusíš si instalovat žádné nástroje. Díky automatické kontrole kódu se učíš rychle a interaktivně. Je to jednoduše parádní doplněk k webinářům s lektorem, který ti umožní dívat se na téma z více úhlů, z různých materiálů, a tím se učit efektivněji.

Chceš si platformu vyzkoušet? Mrkni například na náš úvodní Python kurz, který je dostupný zcela zdarma a bez registrace.

Jasná věc, od toho jsme tu! IT je opravdu velmi široký obor a pro nováčka není snadné se v něm zorientovat. Proto jsme připravili sekci Jak začít v IT, kde najdeš videa věnovaná jednotlivým technologiím i Průvodce pro nováčka v IT, který ti představí obor jako celek a pomůže ti s výběrem.

Doporučíme ti taky mrknout na naše videa, kde opět přibližujeme IT začátečníkům a sdílíme informace, které ti rozhodování usnadní.

Všechny podrobnosti i termíny najdeš TADY. Intenzivní školení probíhají 3 až 5 dnů za sebou, 6 hodin denně (s přestávkou).

I na tyhle kurzy přispívá Úřad práce (dotace Jsem v kurzu od MPSV), jsou otevřené veřejnosti a určené i začátečníkům. Takže směle do toho!

P.S. Nenech se zmást, že na našem webu spadají intenzivní kurzy pod Firemní sekci. Můžeš se bez problému přihlásit i jako soukromá osoba. 🙂

Dokud na daném termínu svítí tlačítko přihlášení, můžeš se přihlásit. Téměř do každého kurzu „doregistrováváme“ zájemce i třeba dva týdny po začátku. Když se ozvou, že se chtějí zúčastnit, ale nestihli se přihlásit včas a nevadí jim mrknout na proběhlé lekce ze záznamu, za nás to není žádný problém.

Pokud se ale přihlásíš až v den začátku kurzu, nezaručíme ti, že včas obdržíš všechny přihlašovací údaje. Právě naopak hrozí, že systém tvou registraci zavčasu nezpracuje a část lekce zmeškáš. Tak s tím prosím počítej. 🙂

 • Včasné přihlášení zároveň oceňujeme EARLY BIRD slevami, kdy je v první fázi přihlašování cena snížena až o 4000 CZK. A to není vůbec zlé, co myslíš? 🙂 Slevu můžeš kontrolovat přímo na stránce daného termínu, kde taky najdeš, do kdy sleva platí.

Pokud je daný kurz vyprodán a jeho kapacita zcela obsazená, nezoufej!

Průběžně vypisujeme nové termíny a rozšiřujeme kapacity jednotlivých kurzů. Akademie jsou vypisovány přibližně každé 2-3 měsíce, specializovaná školení pak vypisujeme 2x do roka.
Doporučujeme proto průběžně sledovat náš web či Facebook. 🙂

O naše kurzy je velký zájem, také ti tedy doporučíme přihlásit se na daný kurz zavčas. A pokud se na kurz nestíháš přihlásit, můžeš nám zkusit zavolat, případně se přidat do Waiting Listu.

Lidé ve Waiting Listu dostanou zprávu o vypsání nových termínů dříve, než je zveřejníme pro ostatní zájemce. Zpravidla zájemci z Waiting Listu obsadí polovinu kapacity kurzu.

Linux se snadno naučíš, je to pro začátečníky super volba. Co jsou takové obecné benefity, které se znalostmi Linuxu získáš?

 • Široké uplatnění: Linux je oblíbený operační systém, který se používá v mnoha oblastech, jako jsou servery, cloudové služby, vestavěné systémy a vývoj software. Získáš možnost uplatnit se v různých IT pozicích a získat dovednosti, které jsou žádané.
 • Otevřenost a flexibilita: Linux je otevřený software, což znamená, že si můžeš prohlédnout a upravit zdrojový kód podle svých potřeb. To ti dá možnost přizpůsobit a optimalizovat systém pro konkrétní účely nebo prostředí.
 • Stabilita a bezpečnost: Linux je známý svou stabilitou a bezpečností, což ho činí ideálním pro kritické aplikace a infrastrukturu. Se znalostmi Linuxu budeš mít dovednosti potřebné pro správu a zabezpečení IT systémů, což je klíčová dovednost pro mnoho pozic v oboru IT.

Možností uplatnění se znalostí Linuxu je opravdu hodně. Namátkou třeba: linuxový administrátor (můžeš narazit na označení sysadmin), bezpečnostní specialista, síťový inženýr/administrátor, spousta vývojářů preferuje Linux jako svoje vývojové prostředí (díky flexibilitě a široké podpoře programovacích jazyků a nástrojů), využiješ ho v oblasti datové analýzy a výzkumu, můžeš se uplatit jako cloudový specialista a spoustu dalšího…

Blíže se s Linuxem můžeš seznámit taky na našem blogu. Věnujeme mu hned několik článků a určitě díky nim budeš lépe chápat, k čemu Linux slouží. V současnosti je nejčastější pomocnou technologií využívanou systémovými administrátory programovací jazyk Python, kterým si automatizují a usnadňují práci.

Python je vstupenkou do světa programování. Můžeš se stát profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo třeba umělou inteligenci.

Pokud zatím o programování ani Pythonu nic nevíš, podívej se na tohle téma na našem blogu. Zejména článek Jak a proč začít s programováním by ti mohl pomoci.

Python je jeden z nejoblíbenějších programovacích jazyků na světě a jeho znalosti ti přinese spoustu výhod:

 • Čitelnost a jednoduchost – dobře známé atributy, které Python má a dělají z něj ideální jazyk pro začátečníky.
 • Univerzálnost: Můžeš vytvářet aplikace pro různé operační systémy, jako jsou Windows, macOS a Linux. Python taky podporuje více programovacích paradigmat, včetně objektově orientovaného, procedurálního a funkcionálního programování.
 • Široká škála použití: Python se používá v různých oblastech, jako je webový vývoj, datová analýza, strojové učení, umělá inteligence, automace, vědecký výzkum, vývoj her a další. Znalost Pythonu ti otevře dveře ke kupě různých příležitostí.
 • Silná komunita: Python má velkou a aktivní komunitu, která neustále rozšiřuje a zlepšuje jazyk a jeho knihovny. Budeš mít k dispozici spoustu zdrojů, tutoriálů, dokumentace a fór.
 • Bohatá knihovna: Python má rozsáhlou standardní knihovnu a mnoho externích knihoven a modulů, které pokrývají širokou škálu funkcí a úkolů. To ti umožní snadno a rychle implementovat různé funkce.
 • Pracovní příležitosti: Znalost Pythonu je žádaná dovednost na trhu práce, protože mnoho společností používá Python pro své projekty a aplikace. Python se často používá ve velkých technologických společnostech, jako jsou Google, Facebook, Netflix a další, což zvyšuje jeho hodnotu pro potenciální zaměstnavatele.
 • Integrace s jinými jazyky: Python se skvěle doplňuje/kombinuje i s jinými programovacími jazyky. Čím víc technologií budeš ovládat, tím bude tvoje šance na uplatnění větší. Python je rozhodně velmi solidní a ideální základ.

Díky své univerzálnosti se Python hodí nejen k datové analýze, ale hojně jej využívají i administrátoři na Linuxu a programátoři v Javě. A je samozřejmě skvělým nástrojem pro automatické testování softwaru.

Tady to začíná být zajímavé! Java developeři totiž patří mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené ajťáky. Je o něco složitější se Javu naučit (třeba v porovnání s Pythonem), určitě tím ale získáš ohromnou výhodu. Java je univerzální a výkonný programovací jazyk, který ti umožní vytvářet sofistikované aplikace pro širokou škálu platforem a zařízení.

Java je jeden z nejpopulárnějších programovacích jazyků. Se znalostmi Javy tak rozhodně zvyšuješ svoji šanci na získání dobře placené práce. Používá se ve velkých korporacích, vládních organizacích, malých a středních podnicích i ve startupovém prostředí.

Java je známá svojí výkonností, spolehlivostí a bezpečností a snadno se integruje s moderními technologiemi, jako jsou Big Data, strojové učení nebo IoT (Internet věcí). Díky tomu budeš pořád držet krok s pokrokem.

Sílu dat už v dnešní době nikdo nezpochybňuje. Využívá ji stále víc firem, institucí i jedinců a trend bude rozhodně sílit. Datová analýza je klíčová dovednost, která umožňuje odhalit skryté vzory a příležitosti v různém typu informací. Díky tomu pak firmy/jedinci vydělávají, nedělají chyby, jsou efektivnější, silnější… No jednoduše lepší. 🙂

Není se proto čemu divit, že datová analýza patří mezi nejžádanější obory současnosti. Jako odborník budeš potřebovat vědět, jak data čistit, pracovat s nimi, chápat je a vizualizovat. Třeba pomocí nástrojů jako Power BI nebo Tableau.

Seznámit se s datovou analýzou můžeš například tady a určitě se podívej i na to, proč je datová analýza tolik žádaná na pracovním trhu. S rozhodováním ti taky může určitě pomoct náš video-úvod do datové analýze.

 • Dovednost datové analýzy je vysoce žádáná napříč mnoha odvětvími, od financí a marketingu po zdravotnictví a výzkum.
 • Práce s daty vede k lepším rozhodnutím, strategiím a inovacím. Díky datové analýze je možní optimalizovat procesy, zdroje a náklady. Tím se zvyšuje efektivita, snižují náklady a zlepšuje výkon. A to je něco, na co se v současné době soustředí většina světa.

Datová analýza je dovednost, která se dá použít opravdu v různých odvětvích a prostředích. Pokud k tomu navíc přidáš znalost nějakého programovacího jazyka, o práci nebudeš mít nouzi. A i kdyby tě programování nelákalo, rozhodně se neztratíš.

Front-enďák, nebo taky front-end vývojář, je odborník, který se specializuje na vytváření a úpravu uživatelských rozhraní a interakcí webových stránek a aplikací. Jednoduše řečeno – té části, kterou vidíš, když jako uživatel používáš nějaký web nebo appku. Na druhé straně pak stojí back-end – to je právě to pozadí, kód.

Front-end vývojáři pracují s technologiemi jako HTML, CSS a JavaScript. Když se tohle naučíš, můžeš se specializovat třeba právě na webový vývoj (HTML zajišťuje strukturu stránky, CSS umožňuje úpravu vzhledu a JavaScript dodává interaktivitu a dynamiku).

 • Jestli tě tedy zajímá vytváření webových stránek, podívej se na článek, který front-endu věnujeme. Třeba je to právě ta ideální oblast pro tebe!

Poptávka po front-end vývojářích je vysoká, protože webové stránky a aplikace jsou nezbytnou součástí současného digitálního světa. Mohlo by se ti líbit, že front-end vývoj kombinuje kreativní a technické dovednosti.

Jestli tě tahle oblast zaujme, rádi tě uvidíme na naší Front-end Developer Akademii. Je možné ji vystudovat a rovnou se zapsat i do Reactu, jednoho z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších javascriptových frameworků.

A uživíš také alespoň základní znalost Pythonu, respektive znalost Pythonu ti výrazně usnadní ovládnutí JavaScriptu, zejména pokud si z Pythonu odneseš i znalost objektově orientovaného programování.

Kurz Reactu určitě není pro nováčky v IT, ale pokud máš za sebou třeba naši Front-end developer Akademii (jednoduše už máš zkušenosti s JavaScriptem), směle do toho! 🚀 React je totiž jedním z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších javascriptových frameworků vůbec. Vyvinuli ho vývojáři ve Facebooku v roce 2011 a jeho popularita od té doby raketově roste.

Nabízí opravdu široké uplatnění ve vývoji moderních webových a mobilních aplikací. Jeho komponentový přístup a efektivní využití virtuálního DOM zvyšuje výkon aplikací a velmi usnadňuje proces vývoje. Deklarativní styl kódování zase dělá kód přehlednějším a udržovatelnějším, efektivita je tu prostě na prvním místě.

React má za sebou rozsáhlou a aktivní komunitu, o zdroje a materiály tak nebudeš mít nouzi. Znalost Reactu zásadně zvýší tvoji konkurenční výhodu na trhu práce a otevře ti dveře k různorodým rolím v oblasti vývoje. Tady určitě nešlápneš vedle. 🙂

Testing je oblast IT, ve které se uplatníš jako junior i senior. Je to typická vstupní pozice nováčků v IT a navíc se máš pořád kam posouvat.

Co je určitě pro nováčky v IT výhodné, jsou nižší počáteční nároky na juniory, kteří nastupují na pozici software testera. I když je důležité mít základní technické znalosti, nemusíš být expertem v programování nebo znát základy nějakého konkrétního jazyka. Velmi zásadní jsou spíš „ideální“ soft skills: analytické myšlení, pečlivost, spolehlivost, systematičnost, umění pracovat v týmu apod.

Software testeři jsou klíčoví lidé, protože zajišťují kvalitu, spolehlivost a bezpečnost softwarových produktů. Testování softwaru je nezbytnou součástí vývojového procesu a má za cíl identifikovat a opravit chyby, problémy a nedostatky, které by mohly mít negativní dopad na uživatelský zážitek, výkon a celkovou kvalitu produktu. Software testeři mají klíčové úkoly a odpovědnosti, jako je identifikace chyb a problémů, testování různých aspektů softwaru, návrh a vytváření testovacích případů a scénářů, dokumentace a hlášení výsledků testů, regresní testování.

Určitě se v tomhle oboru neztratíš! A pokud se k testingu naučíš i programovací jazyk, například Python, Javu nebo JavaScript, získáš výhodu pro pohovory.

Objektově orientované programování (OOP) je jedním z preferovaných způsobů, jak psát kód. Pomáhá zachovat přehlednost a čistotu kódu a patří tak k velmi žádaným programátorským dovednostem. Je zkrátka efektivní a klíčové principy OOP ovládat.

 • Pokud už ovládáš programovací jazyk alespoň na základní úrovni, má smysl věnovat tvůj právě k naučení OOP. Detailněji ti vysvětlíme, co to je a proč se jej učit, třeba tady.

Znalost objektově orientovaného programování ti otevře dveře k dalším možnostem na pracovním trhu. Díky znalostem OOP dokážeš lépe spolupracovat s ostatními vývojáři, protože objektově orientovaný kód je snadněji čitelný a pochopitelný. Proto i většina firem vyžaduje, aby ti tahle znalost nechyběla a týmy pracovaly efektivně.

U nás se například naučíš OOP v Pythonu a co je super – principy objektově orientovaného programování se dají přenést na další programovací jazyky, takže ti usnadní učení a práci s dalšími objektově orientovanými jazyky, jako jsou Java, C# nebo C++.

Rozhodně to není na škodu!

Čím více toho budeš umět, tím víc stoupá tvoje cena na trhu. Ať už se chystáš na první pohovor, nebo pracuješ a chceš si zlepšit pozici i plat, je velmi silným argumentem ovládnout novou technologii.

 • V ENGETU se snažíme vytvářet kurzy tak, aby se smysluplně doplňovaly. Některé naše tipy na kombinace najdeš výše přímo u každé technologie.

Znalost více programovacích jazyků a technologií ti umožní pracovat na různých projektech a platformách. To zvyšuje tvoji flexibilitu a odbornost. Staneš se tak atraktivnějším kandidátem pro zaměstnavatele a klienty, protože můžeš pracovat na širším spektru projektů a řešit více problémů.

Technologie se neustále vyvíjejí a mění se. Znalost více programovacích jazyků ti pomůže lépe se přizpůsobit a rychleji se naučit nové jazyky, které se mohou stát důležitými v budoucnu.

Znalost více jazyků ti umožní přistupovat k problémům z různých úhlů a využívat nejvhodnější jazyk pro konkrétní úkol. Můžeš se tak inspirovat různými přístupy k řešení problémů, které nabízí jednotlivé jazyky, a kombinovat je tak, abys dosáhl/a těch nejlepších řešení.

Pokud máš odhodlání, tak rozhodně! IT není mystickým uměním a nevyžaduje geniální mozek. Nemusíš být mistrem matematiky, není potřeba mít vysokou školu zaměřenou na IT.

Je to řemeslo jako každé jiné a programy jsou prostě stroje, které se otáčejí, jen místo kovových součástek je tvoří text. A když stroj nefunguje, je nutné zjistit, proč a opravit jej. Nic jiného v tom není.

Máš dobré analytické myšlení? Dobře vnímáš kontext a souvislosti? Tak to máš skvěle našlápnuto!

Každý v IT byl kdysi v situaci, kdy nevěděl vůbec nic a začínal úplně od nuly. A nejen v IT, je to tak v každém oboru. V ENGETU ti pomůžeme začít. Stejně tak, jako kdysi někdo pomohl nám.

Naše IT kurzy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly úplným začátečníkům. Bez ohledu na tvoje předchozí zkušenosti – máme spoustu úspěšných absolventů, kteří původně pracovali třeba v gastru, v ekonomických oborech, jako překladatelé… No, ani by tě možná nenapadlo, že z nich jednou budou programátoři.

Naše kurzy koncipujeme prakticky, potkáš se s profíky z oboru a propojíme tě s firmami.  IT obor je jedním z nejrychleji rostoucích odvětví s neustálou poptávkou po kvalifikovaných profesionálech. Získáním IT dovedností si otevřeš dveře k široké škále atraktivních pracovních příležitostí s konkurenceschopnými platy a možnostmi kariérního růstu.

Během našich IT kurzů je ti k ruce celý náš tým i super komunita na Discordu. Nenecháme tě na holičkách. 🙂

Kdysi tvořily 100% část naší výuky, pak ale přišel COVID-19 a my, stejně jako spousta dalších firem, jsme se museli přizpůsobit. Naši online výuku jsme natolik vyladili, že zájem o prezenční kurzy značně opadl a jsou to jen jednotky lidí ročně. Prezenčním kurzům jsme zkrátka vytvořili příliš silnou konkurenci – o online výuku je teď díky její kvalitě i formátu větší zájem. Ona má taková výuka i spoustu výhod:

 • Webináře si můžeš pustit ze záznamu a opakovaně. Nemusíš se tak vázat na konkrétní čas, kdy je potřeba někde být a sedět tři hodiny v kuse a dávat pozor. Je to na pozornost extrémně náročné.
 • Webináře ti umožní dělat si pauzy tak, jak ti vyhovuje, a pustit si je, kdy jen ty chceš.
 • Stále máš k dispozici lektora, pomocného lektora, studijního koordinátora i kariérní poradenství. V tomto se nic nezměnilo.
 • I osnovy zůstaly stejné. Naše online výuka je naprosto identická, kvalita zůstala stejná – jen místo v lavici sedíš třeba doma na gauči, na pláži nebo ve vlaku.

Pokud by se situace změnila, uvedeme to velmi viditelně na webu. Zatím ale o prezenčních kurzech neuvažujeme.

Průběh kurzu

Ano, určitě! Asi na každém kurzu máme několik studentů, kteří studují například jen o víkendech. Odpovídá tomu i formát našich kurzů – lekce nahráváme a studenti mohou studovat i čistě jen ze záznamu.

Nejasnosti pak studenti konzultují s lektory a ostatními účastníky kurzu na skupinovém chatu nebo přes soukromé zprávy. Kurzy tak v pohodě zvládají i ti, kteří mají náročnější časový režim.

Pokud si otevřeš výukový portál ENGETA a nevidíš své kurzy, předplatné nebo zkrátka nemáš přístup ke svým učebním materiálům, je potřeba zkontrolovat, že je tvůj účet správně nastavený a ověřený.

 • Zkus prohledat svoji e-mailovou schránku, včetně složky spam. Měl by tam někde být e-mail s odkazem na ověření tvého účtu.
 • Pokud se ti nedaří nic najít, nevadí, vyzkoušej kroky popsané tady.

Během výuky užíváme výhradně nástroje, které máš coby student zdarma. Jde buď o naše vlastní řešení na výukovém portále nebo verze dostupné zdarma na internetu.

Nástroje si instaluj vždy jen na pokyn lektorů, který může být součástí registračního e-mailu, nebo až po zadání lektorem v průběhu kurzu.

 • Instalovat cokoliv nad rámec lektorských pokynů je samozřejmě možné, lektoři už ale nezaručí, že budou mít prostor poradit či pomoci.

Základní nástroje jednotlivých Akademií:

 • Python Akademie: Python, Visual Studio Code
 • Java Akademie: IDE, JDK
 • Datová Akademie: Dbeaver, Power BI
 • Front-end Developer Akademie: Visual Studio Code
 • Linux Akademie: Putty (pouze na operačním systému Windows)

Registrace na Discord probíhá stejně, jako vytvoření nové emailové schránky nebo registrace na sociální síť. Tvůj účet na Discordu bude tvůj vlastní a soukromý, můžeš jej tedy používat i na jiné aktivity, než pro ENGETU.

Registraci provedeš přímo na stánkách Discordu: discord.com. Připravili jsme pro tebe i návod, který tě registrací a propojením s ENGETEM provede krok po kroku.

Doporučíme ti rovněž přidat si lektory na Discordu do přátel. Usnadníš si tím komunikaci a po kurzu si je můžeš z přátel zase odebrat.

Vůbec nemusíš. 🙂 Naše Akademie jsou koncipované tak, že jdeme od opravdu naprostých začátků. Platíš si kurz, aby tvou výuku zefektivnil a ušetřil ti čas. Při samostudiu můžeš strávit 1–X hodin tématem, které lektor vysvětlí za 10–20 minut.

Akademie zkrátka učíme od nuly, a tak nemusíš plýtvat časem na cokoliv předem. Kurz není test ani zkouška, je tu pro tebe k maximálnímu využití tvého vlastního času a úsilí.

 • Toto samozřejmě neplatí pro pokročilé kurzy typu Objektově orientované programování v Pythonu. U takových kurzů vždy jasně uvádíme, jaké znalosti jsou potřeba, než začne kurz samotný. V tomhle případě je ideální být absolventem naší Python Akademie.

Nic se neděje. 🙂 Všechny lekce Akademií nahráváme, takže i když nějakou zmeškáš, budeš mít k dispozici její záznam. Zveřejníme ho do dvou dnů a zpravidla hned druhý den následující po lekci.

Kvůli autorským právům nelze záznamy lekcí nijak stahovat. Ke sledování záznamů i připojení se na lekci tedy vždy potřebuješ internetové připojení.

Ze stejných důvodů není možné stahovat naše učební materiály. Děkujeme za pochopení a respektování. Ať nemusíme řešit nějaké nepříjemnosti. 🙂

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě. Veškeré potřebné nástroje budeš v průběhu kurzu instalovat na pokyn lektorů, kteří ti vždy poskytnou instrukce i pro tvůj operační systém. A všechny jsou dostupné zdarma.

Opravdu ti stačí cokoliv. Programátoři v praxi pracují na různých systémech i strojích, takže se nemusíš bát, že bys na studium v kurzu potřeboval/a něco specifického.

Firemní počítač: U firemních počítačů je možné, že jeho zabezpečení bude blokovat některé části výuky (přístup na webinář, výukové materiály apod.). Pokud hodláš používat vfiremní počítač pro výuku, doporučujeme kontaktovat tvé IT oddělení, aby ti veškeré nástroje a hlavně přístup na ENGETO Výukový portál správně nastavili.

Pokud máš jakýkoliv nápad, připomínku nebo zpětnou vazbu ohledně fungování našeho Online výukového portálu, budeme moc rádi, když nám napíšeš!

Veškeré tvoje postřehy zaznamenáváme a ty relevantní se postupně snažíme implementovat do našich služeb a produktů. Spokojenost zákazníka je u nás na prvním místě a proto rádi nasloucháme a snažíme se zlepšit ve všech směrech. Jsme otevřeni veškerým návrhům ohledně zlepšení našich služeb a ceníme si tvojí zpětné vazby.

V případě, že bys nám chtěl cokoliv sdělit, napiš e-mail na adresu: info@engeto.com. Tvůj nápad/námitku/pochvalu zpracujeme a budeme s ní dále pracovat.

Ukončení kurzu a práce

Materiály i záznamy jsou pro tebe dostupné po celou dobu trvání kurzu a ještě několik týdnů/měsíců po něm. Přesně je to:

Po tuto dobu veškeré materiály i záznamy aktivně udržujeme a opravujeme. Pak už se ale věnujeme jiným kurzům a staré zavíráme.
A po této době se ti uzavře i přístup do kariérního poradenství, které je součástí tvého kurzu, a také odevzdávárny certifikačních projektů.

 

Pokud i po uzavření kurzu potřebuješ cokoliv dostudovat, využít kariérní poradenství nebo dotáhnout certifikaci a odevzdat projekty, umožníme ti si kdykoliv:

 • znovu odemknout přístup na 1 měsíc do kurzu (ke všem materiálům, záznamům, kariérnímu poradenství i možnosti certifikace)
 • cena za tento jednorázový bonusový přístup je 1 990 CZK
 • je možné jej zakoupit pouze jedenkrát za každý studovaný kurz

Pokud si potřebuješ přístup odemknout, stačí se nám ozvat na info@engeto.com.

Jasně, přeci tě v tom nenecháme! 🙂 Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.

Ideální je využít kariérní poradenství na konci kurzu, nejlépe ve chvíli, kdy chceš během příštích týdnů začít chodit na pohovory.

Současně pamatuj, že kariérního poradenství je dostupné po omezenou dobu, a sice:

 • nejpozději 8 měsíců od první lekce tvé Akademie
 • nejpozději 4 měsíce od první lekce tvého školení (krátkého kurzu)
 • nejpozději 12 měsíců od první lekce kurzu Datový analytik s Pythonem nebo Tester s Pythonem

Na kariérním poradenství ti pomůžeme vyladit životopis, poradíme kde a jak hledat nabídky práce, jak na ně reagovat, jak reagovat na pozvání na pohovor a jak se na pohovor připravit.

Kariérní poradenství aktivuješ na profilu svého kurzu v ENGEO výukovém portálu. Stačí použít tlačítko na kartě Kariérní poradenství:

Po stisknutí tlačítka vyplníš své údaje, dostaneš automatický e-mail s dalšími pokyny a odpovědí na automatický e-mail už přímo kontaktuješ kariérní poradce, kteří se seznámí s tvojí situací a domluví si s tebou telefonickou schůzku, kde proberou tvoje další možnosti a směřování.

Určitě! Absolventi našich Akademií získávají svoji první práci v IT běžně – jejich příběhy si můžeš přečíst u nás na blogu. Akademie vždy učí danou oblast od nuly a obsahem cílí na vstupní pozice do oboru – například junior datový analytik, junior programátor, junior Tester, junior SysAdmin, junior Business Intelligence a podobně.

Určitě si ověř, zda v místě, kde chceš pracovat, existuje poptávka po příslušné pracovní pozici. Pokud chceš například dělat v týmu v nějakém malém městě a home-office ti nevyhovuje (spousta firem hlavně u juniorů docházku vyžaduje, aby se lépe začlenili do procesu), můžeš mít podmínky složitější.

Až následně je na dobré si vybrat kurz, který tě na danou pozici a přijímací pohovor připraví. Nakonec nezbývá než jít do toho!

Rozhodně to možné je, protože spousta firem hledá juniory na pozice testerů. U testera je navíc mimo znalostí oboru důležité i to, aby měl člověk ten „správný“ balík soft skills – dobrá komunikace, pečlivost, spolehlivost, analytické myšlení apod. A pokud víš navíc něco o testingu například z našeho kurzu, máš velkou šanci.

Určitě ale neprohloupíš, pokud budeš kromě testingu umět i základy nějakého programovacího jazyka. Není to pro dráhu testera nutné a lze se zaměstnat a kariéru budovat i bez toho (a cílit třeba na vedoucí pozici či projektovou pozici v testerském týmu). Nicméně znalost programovacího jazyka v kombinaci s testingem ti výrazně rozšíří možnosti a silně zvýší tvou cenu na trhu práce.

To si piš! 🙂 Každou Akademii a některá krátká školení můžeš zakončit certifikací. Certifikát získáš, pokud splníš příslušné podmínky, které se u jednotlivých kurzů liší. Vždy se ale obecně jedná o vypracování praktických projektů.

Při splnění podmínek ti stačí o certifikát už jen požádat. Proč není certifikát vystaven zcela automaticky? Potřebujeme od tebe prvně potvrdit tvé celé jméno, které si přeješ na certifikátu uvést. Stačí ti k tomu dva kroky:

 1. Na stejném místě, kde odevzdáváš projekty, najdi vpravo nahoře kartičku Certifikát. Doposud vypadala třeba takto:
 2. Po přijetí všech projektů změnila svůj vzhled, nyní ji využij k potvrzení jména a žádosti o certifikát. Ten obdržíš na email, pod kterým u nás studuješ, do 7 dní.

Odevzdáváním projektů tě vždy provedou lektoři tvého kurzu. Obecně vždy musíš odevzdat projekty přes profil své Akademie na výukovém ENGETO portále.

Odevzdávárny najdeš pod výukovými materiály v sekci Projekty k získání certifikace, kde použiješ tlačítko „Odevzdat projekt“:

Ano, určitě. nejprve si projdi instrukce od lektorů a na projektu ještě zapracuj. Jak budeš mít jeho novou verzi připravenou, nahraj projekt do odevzdávárny stejně, jako předtím. Odevzdávárna se ti totiž při zamítnutí znovu otevře.

A když odevzdáš opravený projekt, lektoři opět obdrží notifikaci a celé kolečko hodnocení se rozjede znovu.

Coby začátečníkovi ti certifikát slouží jako takový důkaz, že jsi opravdu absolventem našich kurzů. Napsat si do CV deset kurzů – to může prakticky každý. Doložit je certifikátem – to je už těžší.

Náboráři na pohovoru pravděpodobně na certifikát příliš hledět nebudou. Bude je zajímat, co umíš – psát a číst kód, analyzovat data, vytvořit webovou stránku, prozkoumat a opravit Linux a podobně. Je úplně v pořádku se párkrát přeřeknout či udělat chybu. To stává i profíkům. Náboráři už poznají, jestli umíš a víš, co děláš, nebo ne.

Stejně tak naše certifikace zvládneš jen, když prokážeš, že danou technologii ovládáš. Jen když napíšeš malou aplikaci, vytvoříš datové portfolio, webovou stránku, vyřešíš problémy virtuálního linuxového počítače atd. U každého kurzu jsou podmínky trošku jiné.  

Neděláme si iluze a víme, že jsou i lidé, kteří dokážou k získání certifikátu podvádět – opsáním kódů či necháním někoho jiného, aby ti projekty vytvořil. Mysli ale na to, že tak oknem vyhodíš jen svůj vlastní čas a peníze a náboráři na pohovoru stejně poznají, že dané tematice nerozumíš. Certifikát tě nespasí. 

Platby, fakturace a slevy

Slevami (neboli EARLY BIRD) motivujeme studenty, aby se do kurzu přihlásili včas a umožnili nám tak všechno co nejlépe nachystat. EARLY BIRD platí vždy jen omezenou dobu před začátkem kurzu a má dvě úrovně:

 • Při vypsání je cena kurzu snížená o 4 000 CZK a sleva platí do určitého data, zpravidla je to cca měsíc před začátkem Akademie.
 • Poté nabízíme kurz ještě se slevou 2 000 CZK, ta platí cca ještě týden před začátkem kurzu.

K započtení slevy je potřeba si objednat a zaplatit registraci před datem, kdy slevy končí. Datum vždy velmi výrazně uvádíme přímo na přihlašovací stránce daného termínu, tedy na detailu termínu.

Po zakoupení prvního kurzu pro tebe do budoucna platí absolventská sleva 40 % při nákupu všech dalších. Pokud chceš slevu využít, napiš nám ze studentského e-mailu na info@engeto.com a pošleme ti jednorázový slevový kód na nákup konkrétního kurzu.

Pro zjednodušení je tvá cena vždy rovna 60 % plné ceny kurzu, tedy konkrétně například:

 • za nákup Testing Akademie:
  • 11 390 CZK (místo 18 990 CZK)
 • za nákup jiné Akademie:
  • 13 790 CZK (místo 22 990 CZK)
  • 14 990 CZK (místo 24 990 CZK)
 • za nákup školení:
  • 7 190 CZK (místo 11 990 CZK)
  • 7 790 CZK (místo 12 990 CZK)
 • za nákup Datového analytika s Pythonem:
  • 27 590 CZK (místo 45 980 CZK)
  • 29 990 CZK (místo 49 990 CZK)
 • za nákup intenzivního denního kurzu:
  • pětidenní kurz: 14 390 CZK (místo 23 990 CZK)
  • třídenní kurz: 8 630 CZK (místo 14 390 CZK)

Absolventská cena není nijak ovlivněná EARLY BIRD slevou, nesčítá se s ní, naopak ji nahrazuje a je platná v jakékoliv datum nákupu (a je výhodnější).

Nárok na absolventskou slevu mají samozřejmě i studenti, kteří první kurz u nás řešili formou dotace ÚP Jsem v kurzu.

Záleží, jaký konkrétní kurz máš na mysli. 🙂

 • Pokud tě zajímá krátkodobé školení, 1měsíční kurzy (Software testing, OOP v Pythonu apod.), v tom případě možnost nákupu na splátky neposkytujeme.
 • V případě Akademií (3měsíční kurzy jako Python Akademie, Datová Akademie, Front-end Developer Akademie apod.) to není žádný problém! 🙂

Akademii můžeš uhradit na 2 splátky. Při této volbě se nezapočítává se žádná sleva, každá splátka je tedy ve výši poloviny plné ceny Akademie.

Pokud chceš platit na splátky, postup je následující:

 1. Vlož zvolenou akademii do košíku.
 2. V košíku vyplň fakturační údaje.
 3. Do poznámky napiš, že máš zájem o nákup na splátky.
 4. Jako platební metodu zvol Nákup na fakturu a objednej.

Do 24 hodin ti do e-mailu přijdou 2 faktury. První fakturu (1. splátku) uhradíš ihned. Splatnost druhé faktury (2. splátka) je 30 dnů od začátku kurzu.

Pokud jsi zaměstnancem Amazonu, můžeš využít jejich zaměstnanecký program Career Choice, ve kterém za tebe Amazon uhradí 95 % ceny z našich kurzů.

Zbylých 5% kurzovného už doplatíš ty a pokud máš o tuto podporu zájem, stačí dodržet jednoduché dva kroky:

 1. V systému Amazon Career Choice najít kurz, který u nás chceš studovat, a přihlas se do něj.

 2. Na našem webu najdi ten samý kurz, přihlas se do něj, zvol platbu na fakturu a zadej:

  1. své fakturační údaje

  2. do poznámky adresu pobočky/části Amazonu, v níž pracuješ

My následně potvrdíme tvou přihlášku v systému Amazon Career Choice, vyřídíme s Amazonem platbu na 95% kurzu a tobě pošleme fakturu pro platbu převodem na zbylých 5% z ceny kurzu.

Jednou z možností platby za lektorovaný kurz i přístup do e-learningnu je objednávka na fakturu. Tato možnost je ideální pro úhradu převodem, zakoupení více kurzů najednou, při nákupu na firmu apod.

Pokud máš vybraný kurz a chceš si jej objednat na fakturu, stačí dodržet následující postup:

 1. Vyber si termín/y kurzu/ů, vlož je do košíku a použij tlačítko Přejít k pokladně.

 2. Na objednací stránce vyber Nakupuji na firmu a vyplň fakturační údaje společnosti.

3. Vyplň také údaje o účastníkovi kurzu:

4. Při výběru platby zvol možnost Nákup na fakturu.

5. Vyjádři souhlas s obchodními podmínkami zaškrnutím daného políčka.

6. Klikni na tlačítko Objednat a tvoje objednávka je hotová.

Po odeslání tvoji objednávku zpracujeme a potvrdíme ti ji e-mailem. Poté ti vystavíme fakturu, kterou odešleme zpět na tvoji e-mailovou adresu.

Pokud máš zájem darovat jeden z našich kurzů například někomu z tvojí rodiny či známých, určitě to není problém!

Naše společnost nabízí možnost darování jednotlivých kurzů formou dárkového voucheru. V případě zájmu o darování napiš na e-mail info@engeto.com, jaký kurz chceš darovat a zda chceš mít na voucheru napsané jméno obdarovaného či jen název kurzu. O vše ostatní se postaráme my.

Po obdržení těchto informací ti obratem vystavíme fakturu za daný kurz a po úhradě této faktury odešleme platný voucher buďto na tvoji e-mailovou adresu, nebo přímo na e-mailovou adresu obdarovaného.

Platnost voucheru je 12 měsíců ode dne nákupu.

Na všechny naše kurzy poskytujeme různé slevové kupóny, které můžeš využít nebo je můžeš darovat.

Pokud máš slevový kupón a chceš jej využít, vyber požadovaný kurz a v košíku zadej kód kupónu a potvrď tlačítkem Použít kupón.

úřad práce

V e-shopu Úřadu práce je ENGETO registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z plné ceny našich kurzů.

Před začátkem kurzu musíš uhradit zálohu ve výši zbylých 18 % z jeho ceny (příklad: Python Akademie stojí 22 990 Kč, pokud ti ÚP dotaci uzná, hradíš pouze 4 139 Kč s DPH). Zbytek za tebe po konci kurzu doplatí Úřad práce.

⚠ V případě, že nesplníš podmínky Úřadu práce, musíš kurz po jeho konci doplatit v plné výši samostatně. Počítej také s tím, že nelze kombinovat early-bird nebo jakoukoliv další slevu a dotaci. ÚP odpočítává 82 % vždy jen z plné ceny kurzu (nejsou to naše podmínky a nemůžeme je nijak ovlivnit).

TIP: Veškeré informace si určitě dohledej a ověř vždy i na Úřadu práce nebo stránkách MPSV.

Podmínky Úřadu práce jsou poměrně jednoduché. Určitě to zvládneš! 🙂 Do kurzu se můžeš přes Úřad práce zaregistrovat, pokud:

 • do začátku kurzu zbývá minimálně 30 dní
  • Občas dostáváme dotazy, jestli by to přeci jen nešlo nějak udělat, když člověk danou 30denní lhůtu nestihl. Bohužel, rádi bychom ti sice vyšli vstříc, ale nejsou to naše pravidla a nemáme tak na ně žádný vliv. 
 • od podání přihlášky až do konce kurzu jsi na Úřadu práce registrován/a jako:
  • uchazeč o zaměstnání (pro nezaměstnané)
  • nebo zájemce o zaměstnání (může se registrovat i zaměstnaný člověk, OSVČ, osoba na mateřské, student a snad prakticky kdokoliv)
   • nemusíš o zařazení do evidence žádat odděleně, je přímo součásti přihlášky
   • přihláška obsahuje i dobrovolnou volbu, že tě z evidence po konci kurzu zase vyřadí
   • vše tedy vyřešíš přímo při podání přihlášky, pro jistotu ale sdílíme odkaz i na samostatnou evidenci: https://www.mpsv.cz/-/evidence-zajemcu-o-zamestnani

Vždy podáváš pouze jednu přihlášku, a to v e-shopu Úřadu práce. Přes náš web ani jinde se pak už nepřihlašuješ.

⚠ Podání přihlášky funguje v současné době pouze na počítači a bez obtíží pouze v prohlížečích Chrome, Firefox a Edge. Odeslání přihlášky naopak NEFUNGUJE PŘES TELEFON!

První podmínkou je zůstat v evidenci Úřadu práce po celou dobu trvání tvé přihlášky, tedy od přihlášení po ukončení kurzu.

 • Pokud by tě vyřadili z evidence Úřadu práce ještě před koncem kurzu, ať už jako uchazeče nebo zájemce o zaměstnání, musíš kurz doplatit sám/sama.

Jinak za tebe Úřad práce kurz doplatí, pokud:

 • splníš docházku alespoň z 80 % (musíš se tedy připojovat na živé lekce s lektorem)
 • projdeš a splníš alespoň 80 % výukových materiálů a úkolů kurzu

Úspěšné zakončení kurzu za účelem jeho doplacení Úřadem práce je vždy specificky napsáno v jeho obecném popisu v e-shopu Úřadu práce a komunikováno v průběhu kurzu. Obecně ale platí:

 • Projdeš veškeré materiály, doženeš záznamy, splníš všechna cvičení,  úkoly, kvízy a testy
 • Nespadá sem certifikace z jednotlivých Akademií ani tvorba portfolia!
  • Tato část kurzu je pro tebe stejně dobrovolná jako pro samoplátce a účast v certifikaci ani případný úspěch/neúspěch nemá vliv na doplacení kurzu Úřadem práce.
  • O certifikaci se ale určitě pokus! Silně to doporučujeme, protože se ti bude hodit do portfolia. Nebude ji po tobě ale chtít Úřad práce.

⚠ Podání přihlášky funguje v současné době pouze na počítači a bez obtíží pouze v prohlížečích Chrome, Firefox a Edge. Odeslání přihlášky naopak NEFUNGUJE PŘES TELEFON!

Přímé odkazy na naše kurzy v e-shopu Úřadu práce najdeš níže, odkazují vždy na obecný popis daného kurzu. Pamatuj, že:

 • Na kurz se můžeš přihlásit nejpozději 30 dní před jeho začátkem.
 • Podáváš pouze jednu přihlášku, a to v e-shopu Úřadu práce. U nás na webu ani jinde se již tedy hlásit nemusíš.
 • Pro registraci do kurzu se musíš nejprve v e-shopu Úřadu práce přihlásit Identitou občana nebo Datovou schránkou.

Jednotlivými kroky přihlášení tě nyní provedeme:

 1. Nejprve se musíš v e-shopu Úřadu práce přihlásit, využiješ k tomu černé tlačítko PŘIHLÁŠENÍ úplně vpravo nahoře.
  Úřad práce tlačítko přihlášení do eshopu
 2. Máš na výběr mezi Identitou občana (bankovní identita, klíč eGovermentu, eObčanka atd.) a Datovou schránkou:
  Úřad práce přihlášení Identita občana
 3. POZOR: Datovou schránkou se můžeš přihlásit pouze jako občan-jednotlivec. Pokud jsi OSVČ a přihlásíš se datovou schránkou, kterou máš registrovanou právě jako OSVČ, nezobrazí se ti po přihlášení tlačítko „PŘIHLÁSIT“ na stránce daného kurzu. Je potřeba využít eObčanku nebo bankovní identitu.
 4. Když jsi přihlášený/á v e-shopu Úřadu práce, stačí si vybrat kurz a otevřít jeho obecný popis. Videonávod na vyhledání kurzů ENGETA a přihlášení najdeš tady, případně níže jsou přímé odkazy:
  Python Akademie
  Front-end Developer Akademie
  Datová Akademie
  Java Akademie
  Linux Akademie
  Datový analytik s Pythonem
  React
  Objektově orientované programování v Pythonu
 5. Na obecném popisu kurzu si nyní otevři jeho termíny. Dostaneš se k nim přes tlačítko TERMÍNY KURZU, které vždy najdeš nahoře vpravo vedle jeho názvu:
  Úřad práce tlačítko termíny
 6. Pak už jen vyber termín a přihlas se na něj tlačítkem pro přihlášení, nachází se vždy v pravé části obrazovky: Úřad práce tlačítko přihlášení

Další návody a informace o udělování příspěvků pak najdeš ještě zde:

Čekat. 🙂 Po podání přihlášky má Úřad práce 30 dní na to, aby se k ní vyjádřil. Během této doby svolá komisi, která tvou přihlášku buď schválí, nebo zamítne. Konkrétně můžeme tvé studium od přihlášení po zakončení rozdělit na tyto fáze:

 1. Podání přihlášky (cca 15 minut)
  1. Přijetí přihlášky ENGETEM (zpravidla do druhého pracovního dne)
  2. Schválení/zamítnutí přihlášky Úřadem práce (až 30 dní)
  3. Finální potvrzení přihlášky a fakturace 18% zálohy ENGETEM (zpravidla do druhého pracovního dne)
 2. Po zpracování platby za zálohu tě systém automaticky zaregistruje do kurzu a můžeš začít studovat nebo se těšit na kurz
 3. Na konci kurzu vyhodnotíme splnění podmínek a označíme tvou přihlášku:
  1. absolvováno = Úřad práce kurz doplatí
  2. neabsolvováno = kurz doplatíš ty

Jakmile přijmeme tvou přihlášku (krok 1.2), změní se její status na Účast schválena vzdělavatelem:

Úřad práce účast schválena vzdělavatelem

A od této chvíle máš na kurzu garantované svoje místo. 🙂 Pokud Úřad práce tvou přihlášku schválí, vždy tě do kurzu zaregistrujeme. Nehrozí, že po čekání několika týdnů bychom tě my odmítli nebo ti napsali, že kurz nakonec nebude. 🙂

Bohužel, pokud Úřad práce tvou přihlášku zamítne, nemůžeme s tím nic dělat. Zatím však máme průměrnou „úspěšnost“ 1 zamítnutá přihláška na 8 uznaných, což není tak špatný. 🙂

Jde, ale… 🙂 Nejdříve musíš mít ukončený první kurz, pak si můžeš v systému ÚP vytvořit novou přihlášku a zažádat o dotaci na kurz další.

I tady platí, že se můžeš přihlašovat pouze na ty termíny, které začínají za 30 a více dní.

Spolupráce

Jsme velice rádi, že v tom případě chcete spolupracovat právě s námi! Rádi budeme participovat na:

 • školení vašich zaměstnanců v různých podobách
 • propagaci vaší společnosti jako potenciálního zaměstnavatele našich absolventů

S firemními školeními máme bohaté, letité zkušenosti. Máme ostřílené lektory, kteří docházejí do společností jednorázově nebo vedou dlouhodobé interní kurzy. Dokážeme se vám ve většině věcí přizpůsobit a odborně poradit, co případně dává smysl a bude pro vás nejvhodnější.

Co se týče marketingové spolupráce – dokážeme vaši společnost představit našim absolventům i široké veřejnosti. Můžeme společně vytvořit webinář, výukový obsah, můžete participovat na našich Akademiích, mluvit napřímo s našimi studenty apod.

V obou případech stačí přejít do sekce Firemní spolupráce a kontaktovat naše B2B oddělení.

 

 

Super, máme radost! 🙂

Ať už chceš vést lektorované kurzy, tvořit učební materiály nebo nám pomoct s technickou nebo komunitní prací, rádi se s tebou seznámíme a probereme, co a jak.

Máš dotazy? Ozvi se studijním koordinátorům!

Rádi ti pomůžeme s výběrem kurzu a zodpovíme jakékoliv dotazy.
+420 773 087 597