+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
course favicon java@2x 1

Online
Java Akademie

Java online kurz na 12 týdnů

Chceš se naučit programovat v Javě a hledáš časově flexibilní kurz? Online Akademie je ideální volba. Čekají tě 3 měsíce webinářů s lektorem, které si můžeš pustit i ze záznamu. Budeš se učit na praktických projektech a když kurz nepodceníš, můžeš se stát Junior Java Developerem.

Online Java kurz ve zkratce:

list check@2x

Online výuka naživo s lektorem

list check@2x

Pro začátečníky

list check@2x

1x týdně, 18:00–21:00

list check@2x

Forma live webinářů

list check@2x

Pravidelné konzultace s lektorem

list check@2x

Certifikát o absolvování

list check@2x

Od 13 990 Kč

Proč Java online kurz

Java vývojáři jsou placení zlatem

I se základy programování v Javě se můžeš snadno uplatnit. S Javou se nejčastěji potkáš při vývoji aplikací – mobilních, desktopových nebo těch, co ovládají servery. A když už jednou Javu umíš, na získané znalosti jednoduše navážeš dalšími technologiemi. Díky tomu se v IT posuneš zase o pořádný kus dál. Nauč se programovat v Javě a staň se jedním z nejlépe placených ajťáků.

ico java heart@2x

Java je velmi žádaná

Zaměstnavatelé se o tebe budou prát. Java má zároveň obrovskou komunitu, která ti vždycky poradí – třeba na Stack Overflow.

ico java case@2x

O uplatnění se bát nemusíš

Java je všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát aplikace pro servery, mobily, chytré televize nebo IoT.

Ať nemluvíme jen my, přečti si reference studentů

Co na kurz říkají jeho absolventi

absolvent lukas java

Lukáš T.

Absolvent Akademie

Díky Java Akademii se mi krok po kroku plní můj sen být v týmu, který vyvíjí zbrusu novou přelomovou interní aplikaci u nás ve firmě. Do té doby jsem neměl o programování ani představu, byl jsem víc než začátečník. Nejen, že se úspěch v práci dostavil už po prvních týdnech kurzu, ale díky lektorům a celému týmu ENGETA mám představu, jak začít a co to obnáší. Jejich zájem naučit a zvládat komplikovanější situace mě motivoval pokračovat. Palec nahoru všem, kteří začnou stejně. Rozhodně to nebyl můj poslední kurz od ENGETA. Samozřejmě, hlavní je se do toho opřít a nenechat se odradit. Vše se dostaví – dřív nebo později, záleží pak na každém z nás.

absolvent jaroslav java

Jaroslav S.

Absolvent Akademie

S kurzy od ENGETA mám pozitivní zkušenost. Všechno je profesionální. Portál je přehledný a projekty, které jsou součástí Akademie, hodnotím kladně. I kvalita záznamů z lekcí je dobrá. Reakce lektorů na dotazy během samostudia je velmi rychlá a moc si cením i zhodnocení domácích úkolů, popřípadě tipů, co vylepšit.

o Java online kurzu

Naučíme tě, jak programovat v Javě

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook, připojení k internetu a pořádnou chuť se učit. Pokud využiješ všechny možnosti, které ti ENGETO Java online kurz nabídne, nudit se rozhodně nebudeš. Čekají tě desítky hodin online studia pod vedením zkušených lektorů. Každou část teorie si hned vyzkoušíš na praktických úkolech – ať už během webináře nebo v rámci samostudia.

Během celého kurzu taky budeš pracovat na komplexních projektech. Dostaneš zároveň (časově neomezený) přístup na naši online výukovou platformu. Tam najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy. Když se do studia pustíš naplno, budou tvoje znalosti po kurzu odpovídat požadavkům na pozici Junior Java Developer.

video python akademie bezpopisu@2x

DÉLKA

3 měsíce

FORMA

Live webináře

OBTÍŽNOST

Začátečníci

ČASOVÁ NÁROČNOST

8–12 hodin týdně

avatar lenka skalicka@2x

Lenka, tvůj osobní průvodce

S Lenkou se potkáš na osobních konzultacích.
Ráda ti pomůže i s výběrem kurzu. Klidně se jí ozvi.

+420 773 087 597
lenka.skalicka@engeto.com

prerekvizity

Je pro tebe Java vhodná?

  • Máš chuť začít programovat
  • Zvažuješ práci v IT
  • Máš základy programování a chceš se posunout
  • Láká tě kariéra Java Developera nebo vývoj mobilních aplikací
java prerekvizity@2x

Termíny

course favicon java 24@2x 1

Online Java Akademie

ico calendar@2x

4. 10. – 20. 12. 2021

ico pin@2x

online

ico clock@2x

12x pondělí, 18–21:00

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám e-mail. Dáme ti vědět hned, jak vypíšeme nový.

absolvent honza java

naši absolventi

Honza, Analyst Programmer v CGI

Honza vystudoval střední průmyslovku, na vysoké se ale nenašel. Koupil si knihu o programování, ale po několika měsících zjistil, že to není ono. Přihlásil se na kurz Javy a Linuxu a teď ho můžeš potkat na chodbách firmy CGI.

Studijní plán Java online kurzu

Měsíc 1 Úvod do programování v Javě

Nejprve ti představíme obsah celého kurzu, poznáš ostatní studenty a probereme základní syntax jazyka Java. Vysvětlíme pojmy jako proměnná, operátor, výraz či datový typ. Naučíš se taky řídící struktury jazyka a zkusíš práci s výjimkami. Při vývoji a odevzdávání domácích úkolů budeš používat Git. I k tomu ti samozřejmě řekneme vše potřebné.

Týden 1 Úvod do Java Akademie
Týden 2 Práce s daty v Javě a datové typy
Týden 3 Podmínky a cykly
Týden 4 Verzovací systém Git

Měsíc 2 Praktická práce v Javě a projekt

V dalších lekcích ti ukážeme nejsilnější koncepty jazyka Java – vysvětlíme, co jsou to objekty, třídy a metody, jak funguje dědičnost a co je to kompozice. Z oblasti vývojářských nástrojů si představíme Maven, který ti umožní program zkompilovat nezávisle na IDE. 

Pak se zaměříme na oblast, kterou by měl každý programátor zvládat, ale je často opomíjená – testování. Na knihovně JUnit ti ukážeme základní koncepty, vysvětlíme, co je to mock, představíme taky testovací pyramidu a myšlenkový proces – přístup k vývoji umožňující ti využít výhody, které testy nabízejí. Od této lekce už nebude žádný domácí úkol bez testů kompletní.

Týden 5 Soubory, výjimky
Týden 6 Čistý kód, refaktoring, debugging
Týden 7 Systémy pro správu verzí, bug tracking
Týden 8 Maven, Automatizace testování

Projekt 1 Výběr států podle sazby daně z přidané hodnoty (analýza finančných dat, technicky zvané JSON VAT)

Měsíc 3 Prohloubení znalostí a zadání projektů

Vysvětlíme ti také, co je to algoritmus. Představíme základní algoritmy nad našimi strukturami a řekneme si, co je časová a prostorová složitost a jak je určit. 

V druhém bloku tě taky čekají dva větší projekty, na kterých budeš pracovat až do konce kurzu. Tyto projekty ti pak výrazně pomůžou při hledání uplatnění.

Týden 9 OOP, práce na projektu
Týden 10 Kolekce a mapy, složitost, vlákna
Týden 11 Metodika vývoje software, Testování
Týden 12 Druhý a třetí projekt – práce na projektech

Projekt 2 Zpracování meteorologických dat (meteostanice)

Projekt 3 Rezervační systém autobusů (na způsob RegioJet)

Dobrovolně Kariérní příprava a konzultace, pomoc s portfoliem projektů

Průběh Akademie

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na prvním webináři, takže se ničeho neboj. Na začátku Akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš taky časově neomezený přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Online lekce

Čeká tě 12 online lekcí po 3 hodinách. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept. Teorii si pak hned procvičíš na připravených serverech. Novou látku si tím rovnou osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se taky zapojit do diskuze.

Samostudium

Všechny nové znalosti budeš trénovat i doma. Pokud se chceš opravdu posunout, samostudium ti průměrně zabere asi 10 hodin týdně. Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už navíc budeš mít k dispozici napořád. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Praktická cvičení

V průběhu Online Akademie budeš pracovat na praktických cvičeních a úkolech. Po každé lekci dostaneš zadání a na tobě bude ho vyřešit. Samozřejmostí je zpětná vazba a případná pomoc lektora.

Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin včetně víkendu.

Projekt

Během studia Java Akademie tě čekají nejen cvičení na doma, ale i komplexní projekt. Pracuj na něm průběžně a konzultuj ho s lektorem. Vypracování projektu je jen na tobě, nikdo tě nutit nebude. Bude se ti ale skvěle hodit do portfolia, které můžeš ukázat třeba na pohovoru.

Ke kurzu Online Java Akademie navíc získáš:

Příprava portfolia

list check@2x

Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu

list check@2x

Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

list check@2x

Poradíme ti, jak a kde hledat práci

list check@2x

Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

list check@2x

Neomezený přístup ke tvým materiálům

list check@2x

Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

list check@2x

Chatovací skupina s lektorem a studenty

list check@2x

Osobní studijní koordinátor

Naši absolventi pracují pro top firmy

Kurzy vytváříme ve spolupráci s našimi partnery, kterými je více než 50 firem z oboru.

logo kiwi@2x
logo seznam@2x
logo redhat@2x
logo ibm@2x
logo erste@2x
logo deloitte@2x

Lektoři

marek nedbal

Marek Nedbal

O Markovi

Kapitola jménem Java se v Markově případě začala psát během jeho vysokoškolského studia a na vážnosti nabrala s nalezením prvního zaměstnání, které obnášelo vývoj podpůrných aplikací pro platební terminály v Javě. Zde po nástupu mladších kolegů, které dostal na starost, našel zálibu v učení. Nyní jeho kariéra Javisty pokračuje v Oracle a volný čas tráví ve společnosti psa, knih, fotoaparátu, či deskovek nebo právě výukou IT.

michal zan lektor engeto

Michal Záň

O Michalovi

Michal vystudoval IT na Masarykově univerzitě. Víc jak 9 let pracuje jako Java Software Engineer na projektech převážně z oblasti automotive, bezpečnostních služeb a zdravotnictví. Ve volném čase se věnuje rodině, rád fotí a hraje deskovky.

lukas horak lektor engeto

Lukáš Horák

O Lukášovi

Lukáš aktuálně pracuje jako consultant ve společnosti Adastra, ale s programováním začal již před dlouhou dobou na základní škole. Měl štestí, že díky práci mohl pracovat v různých kulturách a setkat se s množstvím zajímavých lidí, od kterých se sám mohl hodně naučit. Nyní je ideální příležitost znalosti předat dalším lidem a ideálně nadchnout nové studenty.

martin simunek lektor engeto

Martin Šimůnek

O Martinovi

Martin vystudoval softwarové inženýrství na Fakultě elektrotechniky ČVUT v Praze. Kromě dílčích programátorských projektů působí jako učitel odborných předmětů oboru Informační technologie na obchodní akademii v Uherském Hradišti. V jeho rozvrhu výuky najdete zejména Počítačové sítě, Programování a Linux.

Často kladené otázky

Je kurz Online Java Akademie vhodná i pro začátečníky?

Když se budeš studiu opravdu věnovat, pak ho zvládenš i pokud zatím nemáš žádné IT znalosti. 

Co když zameškám jednu hodinu?

Všechny webináře můžeš sledovat live s lektorem nebo si je pustit ze záznamu. Takže když v čase lekce prostě nemůžeš, o nic nepřijdeš.

Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup a najdeš na něm všechny materiály k jednotlivým lekcím. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do 24 hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží déle jak 8 let.

Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Na kurzu budeš pracovat se softwarem DBeaver ve verzi Community – stáhni si ji tady. Všechny ostatní nástroje jsou online a lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude potřeba.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Určitě ano. Výhodou Online Akademií je jejich časová flexibilita. Pokud chceš z kurzu získat maximum, počítej s tím, že ti studium zabere 10–15 hodin týdně (3 hodiny lekce plus zhruba 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Můžu uhradit kurz formou splátek?

Ano, Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.