Kurzy Termíny

Tester s Pythonem

6 měsíců studia, zkušení lektoři s komerční praxí a ∞ nových znalostí

Už jen samotná znalost Pythonu, jednoho z nejpopulárnějších programovacích jazyků, z tebe udělá zajímavého kandidáta na pracovním trhu. Když navíc přidáš testování softwaru, budeš mít parádní náskok. Dokážeš totiž nejen psát kód, ale také ho efektivně testovat. Tím získáš hlubší vhled do celého procesu vývoje softwaru a zvládneš vytvářet kvalitnější a udržitelnější řešení.

 

Python je ideální pro psaní automatizovaných testů, což je čím dál tím žádanější dovednost. Šetří totiž firmám čas a náklady, a tak se z tebe může stát neocenitelný člen jakéhokoli vývojového týmu. Můžeš mířit i k pozicím jako je vývojář, tester nebo manažer kvality. Možností je spousta! Tak neváhej a pusť se do studia!

nejkomplexnější kurz
100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
6 měsíců, 22 lekcí 300+ hodin studia

Termíny: Kurz Tester s Pythonem

10. 09. – 25. 02. 2025, Online

Detail termínu

20. 11. – 07. 05. 2025, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
PROČ PYTHON A SOFTWARE TESTING?

„Power couple“ jak z Hollywoodu

Software testing je jednou z nejméně klikatých cest do IT a právě proto si ji volí spousta nováčků. Pro Python zase existuje množství frameworků, knihoven a modulů, díky kterým je testování více intuitivní. A třeba pro psaní automatizovaných testů je Python jako dělaný. Už tedy asi tušíš, že spojení těchto dvou technologií je opravdu silné.
Python | ENGETO

Python

V první části kurzu tě čeká Python. Naučíš se základy programování a pochopíš, jak fungují věci v kódu a na pozadí. Dokážeš si psát skripty a příkazy, dovedeš nad celou problematikou přemýšlet mnohem komplexněji.
Testing | ENGETO

Software testing

Ve druhé části kurzu se ponoříš do světa testování softwaru. Teď začnou ta ozubená kolečka pořádně zapadat do sebe a začneš vnímat, v čem je tohle spojení s Pythonem silné.

Co KE STUDIU POTŘEBUJU?

  • Začneme úplně od začátku, takže předchozí znalosti nepotřebuješ. Je to ale intenzivní kurz, takže se bude hodit pečlivost, vytrvalost a snaha na sobě makat. 🙂

Průběh KURZU

Nejprve si osvojíš základy programování v Pythonu a pak se ponoříš do studia software testingu. Seznámíš se s tím, co je to Python, jak se v něm programuje, jaké jsou jeho možnosti a jak se používá při testování softwaru. Všechny poznatky si hned prakticky vyzkoušíš na úkolech a projektech, které si navíc budeš moct přidat do svého portfolia a pochlubit se jimi třeba na pohovoru.

Nečeká tě žádné memorování učebnice, ale živé online lekce se zkušenými lektory (všechny lekce nahráváme, takže si můžeš případně pustit i záznam) a spousta tipů a triků z praxe. Bude to 6 pořádně nabitých měsíců! A pokud tě po kurzu budou zajímat kariérní možnosti, rádi poradíme.

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku kurzu dostaneš veškeré instrukce a získáš taky přístup do e-learningových materiálů. Po celou dobu studia ti taky bude k dispozici naše studijní podpora. Nenecháme tě v tom!
Čeká tě 24 online webinářů s lektory po 3 hodinách (cca 2,5 hodiny výuky a 30 minut diskuze) a projekty, které by ti měly zabrat něco mezi 5–10 hodinami. Počítej tedy s časovou dotací zhruba 300+ hodin. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně. Do toho tě určitě nebudeme nutit, ale pokud si chceš z kurzu odnést maximum, opravdu silně jej doporučujeme. Úkoly na vzdělávacím portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Discordu.
Během studia tě čekají nejen cvičení na doma, ale i praktické úkoly a projekty. Pokud si chceš odnést certifikát o absolvování kurzu, je potřeba všechny úkoly splnit.
V rámci kurzu máš možnost získat certifikát o absolvování. Podmínkou je odevzdání a správné vyřešení domácích úkolů a projektů. Termín pro splnění projektů je vždy 12 měsíců od první lekce, do té doby máš na úspěšné odevzdání 3 pokusy.

Proč studovat u ENGETA

Příprava portfolia

  • Zkonzultujeme ti portfolio
  • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

  • Studenti mají možnost absolvovat nabitý kariérní workshop
  • Poradíme ti, jak a kde hledat práci, pomůžeme připravit CV

E-learningová platforma

  • 12měsíční přístup ke studijním materiálům
  • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

  • Chatovací skupina s lektorem a studenty
  • Osobní studijní koordinátor

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Tomáš P.

Do Python a Datové Akademie jsem se přihlásil z důvodu budoucí změny zaměstnání – přecházel jsem z akademické sféry. Kurzy v ENGETU mi daly nový vhled a základ pro pracování s pokročilými nástroji v oblasti zpracování a vizualizace dat, které jsem následně mohl už sám rozvíjet. Absolvování Akademií mělo významný podíl v tom, že jsem během krátké doby našel práci oboru BI (Business Intelligence).

Petr V.

Díky kurzu Datové Akademie jsem konečně pronikl do světa SQL, což mi výrazně pomohlo při práci s databázemi. Lekce s Markem Soukupem mě navíc hodně bavily. Při srovnání s konkurencí v Česku jste fakt dobří – hodně kvalitní muziky za dobrou cenu. Doufám, že vám to vydrží co nejdéle. Doporučuji vás na každém rohu! 🙂

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 14500+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

1. měsíc

Základy programování

1. týden
Úvod do programování
2. týden
Podmínky a metody
3. týden
Slovníky a množiny
4. týden
For cyklus
Nejprve si řekneme, co tě během kurzu čeká a nemine. A pak už se pustíme do práce. Začneme zlehka, a to úplnými základy v Pythonu. Ukážeme si, jak Python nainstalovat a orientovat se v něm. Napíšeš svoje první skripty a naučíš se základní principy programování. V následujících týdnech budeš studovat další koncepty jako jsou například podmínky nebo cykly.

2. měsíc

Učení se na projektech

5. týden
While cyklus
6. týden
Knihovny, moduly, balíčky
7. týden
Úvod do funkcí
8. týden
Pokročilejší práce s funkcemi
Ve druhém měsíci si ukážeme další koncepty jako jsou funkce nebo práce se soubory. Je opravdu důležité se právě tyhle části dobře naučit. Proto budeš mít k dispozici spoustu projektů a cvičení.

3. měsíc

Psaní vlastních programů

9. týden
Práce se soubory a textem
10. týden
Výjimky a debugování
11. týden
Formáty souborů
12. týden
Úvod do scrapingu
To základní už dobře umíš, a tak není na co čekat – budeme psát komplexnější programy. V nich využiješ znalosti z debuggingu nebo odchytávání chyb. Na závěr si ukážeme stahování dat přes API, které se ti bude hodit i ve tvém závěrečném projektu.

Projekty

Projekt 1
Text Analyzer
Projekt 2
Hry Bulls & Cows, Tic Tac Toe
Projekt 3
Web scraping volebních dat
Během studia Pythonu tě čekají 3 komplexní projekty, které ověří tvoje získané znalosti. Lektor ti dá individuální zpětnou vazbu na tvůj kód a ukáže, jak se ještě zlepšit. V závěrečném projektu na tebe bude čekat zpracování volebních výsledků pomocí dat získaných z veřejného API.

4. měsíc

Úvod do testování

13. týden
Proč testujeme, co je to bug, feature a QA, hledání bugů v testovací aplikaci, reportování bugů v nástroji JIRA, typy testů
14. týden
Úvod do projektového managementu, SDLC (software development life cycle) a role testera ve vývoji, agile vs. waterfall přístup, tvorba testovacích scénářů a testovacích případů
15. týden
Testovací metody, základy testování API v nástroji Postman (HTTP request metody, JSON, tvorba a struktura requestu, vytvoření jednoduchého testu)
16. týden
Testovací strategie, tvorba test plánu, pokročilé funkce nástroje Postman (ukládání dat z výsledků testů, řetězení testů)

5. – 6. měsíc

Python, Git, automatické testování, Playwright

17. týden
Zopakování Pythonu a na co se dá využít, instalace vývojového prostředí, tvorba a konfigurace prvního projektu, spuštění programu, načítání vstupu z klávesnice a použití funkce print, základní datové typy a operandy
18. týden
Na co slouží verzovací systém Git, integrace s vývojovým prostředím, propojení projektu s platformou GitHub, základní příkazy jako commit, push, pull, základní operace v Pythonu (sekvenční datové typy, podmínky a větvení programu pomocí if/else), GitHub Actions / Gitlab CICD
19. týden
Opakování základních operací v Pythonu (funkce, použití dubuggeru), tvorba jednoduchých testů pomocí Pytest, vyhodnocení testů pomocí assert
20. týden
Základy automatického testování webu (Pytest, Playwright), instalace frameworku Playwright, lokátory a selektory (CSS, XPath, text), použití základních příkazů na interakci s elementy stránky (click, fill), tvorba jednoduchého testu
21. týden
Výběr z dropdownu, práce s checkboxy, radio buttons, scrollování, slide bary, modals a pop-ups, vytváření screenshotů
22. týden
Rekapitulace kurzu, doplňující obsah

Lektoři

Matouš Holinka

Matouš je zkušený a velmi oblíbený lektor, v ENGETU učí 5 let. Poprvé se setkal s Pythonem v rámci doktorského studia. Absolvoval několik různých kurzů a věnoval se samostudiu, pak opustil školu a zaměřil se na programování. Znalost programovacího jazyka mu totiž umožňuje ovládat užitečné pracovní nástroje v různých oborech.

Radim Jedlička

Programování je komunikačním nástrojem budoucnosti a kdo by se nechtěl aktivně podílet na vytváření lepších zítřků? Radim rozhodně ano! Proto se rozhodl studovat Python a další programovací jazyky, aby dokázal přetvářet nápady a myšlenky na fungující nástroje a programy. Po absolvování několika kurzů se intenzivně věnuje samostudiu a jeho touha pomáhat ostatním a podílet se na jejich rozvoji ho přivedla až do lektorského týmu v ENGETU.

Lucie Lénertová

Lucie vždy chtěla učit. Proto nyní předává dále své znalosti a zkušenosti, které získala jako testerka a programátorka. Vyučuje také programování v Pythonu na gymnáziu a tvoří videa o programování na YouTube.

Valeria Iegorova Computer Vision Engineer
Valeria je absolventka ČVUT a věnuje se strojovému učení a počítačovému vidění. Poprvé se setkala s Pythonem před 8 lety a jíž za 2 roky začala svoji kariéru v softwarovém inženýrství. Nyní se chce pokusit vzbudit nadšení do programování i v ostatních a pomoci jim začít.
Petr Lorenc

Petr se programování v Pythonu věnuje v rámci svého doktorského studia, kde ho využívá jako nástroj k tomu, aby naučil stroje komunikovat. Python využil i pro optimalizaci doporučování článků v Seznamu a obecně je fascinován jeho jednoduchostí, intuitivností a širokou použitelností.

Štefan Drotár

Štefan je testerem už nějaký ten pátek. Začínal v telekomunikacích, ale zvědavost ho posunula až k testingu, kde je dodnes. V rámci testingu prošel projekty v oblasti bankovnictví, veřejné správy a dnes působí jako Senior QA Analyst pro americkou healthcare společnost. Ve volném čase pracuje jako lektor. Jeho cílem je naučit studenty, jak myslí tester a o čem testování vlastně je.

Martin Ťapák

Martin je podle svých vlastních slov věčným studentem. Rád se učí nové věci a u nás si vyzkoušel hned tři kurzy. To mu pomohlo získat práci jako QA Engineer v Kiwi.com, kde je jeho hlavním pracovním nástrojem Python a kde během posledních let nasbíral řadu zkušeností s vývojem a testováním softwaru. Ty by nyní rád předal každému, kdo má zájem na sobě pracovat, což ho přivedlo k práci lektora a zpátky do ENGETA.

Často kladené otázky

Jasně! Kurz odstartujeme pěkně od začátku a všechno ti vysvětlíme. Programování jsou o logickém myšlení, hledání souvislostí a příčin, trpělivosti a snaze se pořád učit, takže to by ti nemělo být cizí. Testing zase vyžaduje pečlivost, soustředění a další spíše „soft skilly“. Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, nestačí si ho jen odsedět. Bude potřeba plnit domácí úkoly a věnovat i nějaké hodiny samostudiu. 🙂

Žádný problém – naše kurzy probíhají online a webináře nahráváme, takže máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv jen budeš chtít.

Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat nebo skupinu na Discordu – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na kurz stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Budeš potřebovat Windows (ideálně 11 a novější, ale postačí ti i 10), ostatní operační systémy bohužel Power BI nepodporuje.

Ano! Spousta našich studentů to tak má. 🙂 Počítej ale s tím, že ti kurz zabere celkově 5–15 hodin týdně po dobu necelých 6 měsíců (3 hodiny na lekci plus několik hodin samostudia týdně). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Podmínkou pro úspěšné splnění certifikace je odevzdání a obhájení projektů, které dostaneš zadané v průběhu kurzu. Vše ti lektoři řeknou na první hodině a budou připomínat v průběhu kurzu.

Ano! Pokud máš o tuhle možnost zájem, napiš na info@engeto.com a domluvíme se. 🙂

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂

Jasně, přeci tě v tom nenecháme! Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.