+420 770 639 863 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
Hlavní stránka / Blog / Vlastní appka v Python Django? Žádný problém

Vlastní appka v Python Django? Žádný problém

Autor: Jakub Šustr  |  Kategorie: Programování  |  Publikováno: 19.4.2018

Víš, jaké otázky jsou na pohovorech v IT na prvním místě?

 • Jaké projekty v Pythonu máš za sebou?
 • Máš zkušenosti s automatizovaným testováním?
 • A co Linux, Docker? Práce s GitHubem?
 • A co nějaká webová aplikace?
S odpověďmi na tyhle otázky ti dovedeme pomoct. Učíš se Python a chceš zároveň pracovat na něčem zajímavém a komplexním, co si navíc můžeš přidat do portfolia? Chceš získat zkušenosti a znalosti, které využiješ na trhu práce?

V ENGETO Academy spouštíme druhé kolo programu, ve kterém pracuješ na vlastní webovou aplikaci. S tím se pak můžeš pochlubit nejenom kamarádům, ale i potenciálnímu zaměstnavateli.

Python Online Degree začíná 22. října

Program je ve formě 12 webinářů, aby byl přístupný každému. Potrvá 3 měsíce, během kterých vytvoříš, otestuješ a nasadíš svojí webovou appku. Naučíš se:

 • Vytvořit webovou appku pomocí Python Django, PostgreSQL, HTML a CSS,
 • Principy testování, unittest a Selenium,
 • Nástroje & Deployment (GIT, Nginx, Gunicorn).

A to všechno za podpory našich lektorů, kteří ti kromě potřebných rad poskytnou i pravidelný feedback na tvoji práci a progres. Během programu můžeš taky diskutovat s ostatními účastníky programu, a to díky Slacku.

V Online Degree můžeš postupovat s designem aplikace podle našeho návrhu (na obrázku) nebo si ho vytvoříš podle sebe.

Jak Online Degree probíhá?

Jednou za týden, každé pondělí, bude webinář (livestream), který potrvá 2 – 2,5 hodiny. Naši lektoři ti nasdílí svoji obrazovku a vysvětlí nové koncepty. Během vysvětlování budou kódit, takže to, o čem budou mluvit, uvidíš v praxi. Při livestreamu se můžeš lektora ptát na jakékoliv otázky.

Co když se náhodou nestihneš připojit? Webinář můžeš kdykoliv zkouknout ve svém profilu.

Není to jen o webinářích

Python Online Degree je mnohem víc než pouhý webinář. Každý týden budeš pracovat na projektu. Například v prvním týdnu překlopíš design do CSS a HTML a použiješ i Python Django. Na konci týdne nám projekt pošleš a dostaneš feedback.

Ve druhém týdnu napojíš aplikaci na databázi. Své řešení nám znova pošleš a my ti to zase zhodnotíme. A tak to bude celých dvanáct týdnů.

Víme, že každý účastník bude mít trochu jiný projekt. My ti vysvětlíme jednotlivé kroky, ale výsledný design a funkcionalita projektu bude na tobě. Webináře, odevzdávání úkolů ale i svůj progres v kurzu najdeš na naší platformě.

Webináře, výukové materiály i průběh celého programu najdeš ve svém profilu na portále. Vše budeš mít jako na dlani.

Žádný ajťák se nenaučil řemeslo jen z webinářů

Budeš tvořit poměrně velkou aplikaci. Hodina, dvě týdně ti stačit nebudou. Je těžké odhadnout, kolik času budeš potřebovat. Každý totiž začíná z jiné startovací pozice, s jinou úrovní znalostí.

Někdo už zná většinu konceptů, pro někoho je všechno nové a učí se od píky. Pokud bychom to ale měli zprůměrovat, počítej s 8 až 10 hodinami týdně.

Vlastní webová aplikace je skvělá kolonka v životopisu

Online Degree jsme nevymysleli jen my, Engeťáci, z kanclu. Celý projekt jsme vypracovali ve spolupráci s IT firmami. Prakticky denně s firmami komunikujeme a radíme se.

Víme, co firmy chtějí. A díky tomu se budeš učit jen věci, které využiješ v praxi. Když budeš mít praktické IT skills, zaměstnavatelé to ocení. A na trhu práce z tebe bude žádaný kus.

Lektor Martin se už nemůže dočkat druhého kola Python Online Degree.

Jsi začátečník? Přihlas se do Python Akademie

Online Degree je program pro pokročilé programátory v Pythonu. Než se přihlásíš, ujisti se, že ovládáš:

 • základy programování,
 • HTML, CSS,
 • Python (podmínky, cykly, funkce),
 • znalost OOP je výhodou.

Nejdůležitější je samozřejmě Python. Také se předpokládá, že umíš datové typy, práci s knihovnami nebo soubory typu csv, json. V průběhu kurzu narazíš i na koncepty jako rekurze, iterační protokol, generátory či iterátory. Jestli tyto koncepty ještě neumíš, doučíš se je v průběhu kurzu.

Pokud chceš s Pythonem začít a nemáš žádné zkušenosti, zkus mrknout na naši Python Akademii. V tomto tříměsíčním prezenčním kurzu jdeme od základů a naučíme tě všechno potřebné.

Přihlas se ještě dnes

Pokud chceš udělat velký kariérní krok dopředu, na nic nečekej. Chceme se dostatečně věnovat účastníkům kurzu a dávat jim feedback na míru. Kvůli tomu musíme program kapacitně omezit.

Katka Kavanová

Katka Kavanová

Mám na starosti blogy a veškeré další texty, které si od nás můžeš přečíst. Když budeš souhlasně přikyvovat (doufám) nebo se mračit (doufám, že ne) nad našimi Facebookovými a Instagramovými posty, věř, že i v tom mám prsty.

Přidej se k 1000+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o nových článcích. Pojď do toho!

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.