Ptáte se nás

Snažíme se, aby bylo na našich stránkách vše vysvětlené, ale přesto - opakování je matka moudrosti a tak jsme daly dohromady nejčastější dotazy k fungování kurzů, online portálu a naší firmy.

 • Obecné dotazy
  Proč se učit s Engetem?

  Před vznikem Engeta jsme působili v největších IT společnostech, které můžeme na světě najít. Máme velké zkušenosti s IT recruitingem a zároveň programováním v technologických firmách na seniorních pozicích. Jsme tým lidí se zkušenostmi, které se odrážejí v curriculu našich kurzů i v našich službách.

  Na jaké oblasti IT se zaměřujete ve svých kurzech?

  V současné době poskytujeme kurzy systémové administrace v OS Linux a programování v Pythonu. Oba kurzy bude možné studovat prezenčně i online.

  Nevím, jestli se rozhodnout pro prezenční nebo online kurz

  Prezenční kurzy jsou cílené především na studenty, kteří chtějí po absolvování kurzů začít pracovat v IT firmách na konkrétních pozicích, pro které je přiravujeme. Online kurzy jsou vhodné pro ty, kteří z časových důvodů nestíhají prezenční výuku nebo jen chtějí získat nové znalosti v oblasti IT a programování nebo se kariérně posunout v rámci svého současného zaměstnání.

  Jste jen v Brně?

  Ano, prozatím máme naši kancelář a výukové místo v Brně. V průběhu roku 2017 plánujeme výuku rozjet na pravidelné bázi i v dalších městech jako je Praha a/nebo Ostrava.

 • Prezenční kurzy
  Jak probíhá prezenční výuka?

  Naše prezenční kurzy jsou kombinací prezenční i online výuky. Potkáš se s námi jednou za týden, zbylé dny se učíš na našem online portálu. Na portálu najdeš doplňující výuková videa, úlohy, projekty a testy ke každé lekci. Naši lektoři tak mohou sledovat, jak se ti učení daří a zároveň jsou připraveni poskytnout online podporu, pokud narazíš na nějaký problém.

  V jakém jazyce probíhá prezenční výuka?

  Primárně učíme kurzy v češtině/ slovenštině. Pro zahraniční zájemce je děláme v angličtině. Můžeme učit kurzy v angličtině i pro tebe a tvoji skupinu, pokud s tím budou souhlasit všichni účastníci.

  V jakém jazyce je online portál?

  Online portál vyvíjíme v angličtině. Pracujeme i na české verzi, kterou spustíme za pár měsíců.

  Jste jen v Brně?

  Ano, prozatím máme naši kancelář a výukové místo v Brně. V průběhu roku 2017 plánujeme výuku rozjet na pravidelné bázi i v dalších městech jako je Praha a/nebo Ostrava.

  Dostanu od vás nějaké výukové materiály?

  Ano. Kromě tištěných materiálů na začátku každé lekce, budeš při studiu využívat náš online portál, ve kterém najdeš veškeré informace. Počítej s tím, že drtivá většina podkladů je námi záměrně vytvořena v angličtině. Není to žádný chyták, ale účel. Pokud se ti podaří najít v IT svoji novou práci, znalost anglické terminologie je naprosto nezbytná. Je fajn se s ní sžívat od úplného začátku. Věř nám.

  Uvádíte, že po dokončení kurzu se můžu stát systémovým administrátorem v Linuxu. Jak mi může Engeto pomoci s hledáním práce?

  Kurzy jsme vytvořili tak, aby odpovídaly požadavkům na kandidáty juniorních systémových adminů ve většině technologických firem. Po vstupní konzultaci ti můžeme pomoct vylepšit CV, abychom tvoje šance na pohovoru zvýšili. Máme také síť kontaktů a jsme schopní účastníkům kurzu domluvit pohovor. Vše záleží jen na tom, jak se ti bude dařit a kolik času a energie do studia investuješ.

  Jak s vámi probíhá konzultace před domluvením pohovoru ve firmě?

  Nejprve chceme zjistit, jaká pracovní pozice je pro tebe vhodná a zároveň, co ti chybí, abys na pohovoru uspěl/a. Uděláme si cvičný pohovor (může být i v angličtině), který bude simulací reálného pohovoru ve společnostech s otázkami, které jsou často u pohovoru kladeny.

  Garantujete mi novou práci?

  Ne. Úspěch na pracovním pohovoru záleží jen na tvých znalostech a na individuálních potřebách manažera / společnosti, která potřebuje nového zaměstnance. Z tohoto důvodu negarantujeme práci. Ale určitě tě povzbudí, že více než 90 % účastníků kurzů v Engeto Academy úspěšně našlo nové zaměstnání.

  IT firmy vyžadují anglický jazyk. Dokážete mi nějak pomoct se zlepšením mé angličtiny?

  Angličtina je v drtivé většině korporátních firem nutnost. Tvoji znalost podporujeme v rámci našich edukačních materiálů, které jsou celé v angličtině, právě z těchto důvodů. Kromě toho jsme tvůrci desítek edukačních videí zaměřených na konverzační angličtinu. Přístup k videím ti rádi poskytneme.

Nenašel jsi odpověď na svou otázku?

Napiš nám email nebo použij modrou bublinu Intercomu vpravo dole. Odpovíme ti co nejdřív. 

Chci napsat mail