Získej odpovědi na svoje otázky! Níže najdeš ty, které dostáváme úplně nejčastěji a opravdu pravidelně. Třeba je mezi nimi právě i ta tvoje. Využij filtrování nebo si projdi klidně všechno postupně, jak jen budeš chtít.
Jsme jedna z předních škol programování v Česku s víc jak 16 000+ studenty. Absolventi našich školení a Akademií pracují v 60+ firmách, mezi kterými je například Apple, Kiwi.com, Porsche, Komerční banka, IBM, Seznam.cz, Škoda Auto a mnoho dalších.
Interně jsme vyvinuli unikátní výukovou platformu, která nám v tuhle chvíli šetří 80 % nákladů. Takovou platformu máme jako jediní v Česku. Používáme ji při výuce, najdeš na ní materiály, záznamy lekcí i kurzy pro samostudium. Právě díky platformě jsou pro tebe kurzy cenově dostupnější než u jiných škol. A to je náš primární cíl – dělat kurzy programování v Česku kvalitní a dostupné.
Pečlivě si vybíráme lektory, učíš se na praktických projektech, poradíme s kariérou. Podívej se, co o nás říkají absolventi a studenti. Taková reference od někoho, kdo si kurzy od ENGETA prošel, je stejně ze všeho nejlepší. 🙂
Je to platforma, kterou jsme si interně vyvinuli a pořád dál vyvíjíme a vylepšujeme. Na českém trhu je to něco unikátního a žádná jiná škola takovou platformu nemá. Výuka díky ní probíhá systematicky, učíš se s lektorem, máš podporu v materiálech a spoustu podkladů pro samostudium.
Studuješ v češtině, nemusíš si instalovat žádné nástroje. Díky automatické kontrole kódu se učíš rychle a interaktivně. Je to jednoduše parádní doplněk k webinářům s lektorem, který ti umožní dívat se na téma z více úhlů, z různých materiálů, a tím se učit efektivněji.
Kdysi tvořily 100% část naší výuky, pak ale přišel COVID-19 a my, stejně jako spousta dalších firem, jsme se museli přizpůsobit. Naši online výuku jsme natolik vyladili, že zájem o prezenční kurzy značně opadl a jsou to jen jednotky lidí ročně. Prezenčním kurzům jsme zkrátka vytvořili příliš silnou konkurenci – o online výuku je teď díky její kvalitě i formátu větší zájem. Ona má taková výuka i spoustu výhod:
Pokud by se situace změnila, uvedeme to velmi viditelně na webu. Zatím ale o prezenčních kurzech neuvažujeme.
Jasná věc, od toho jsme tu! IT je opravdu velmi široký obor a pro nováčka není snadné se v něm zorientovat. Proto jsme připravili sekci Jak začít v IT, kde najdeš videa věnovaná jednotlivým technologiím i Průvodce pro nováčka v IT, který ti představí obor jako celek a pomůže ti s výběrem.
Doporučíme ti taky mrknout na naše videa, kde opět přibližujeme IT začátečníkům (i očima absolventů) a sdílíme informace, které ti rozhodování usnadní.
Rozhodně to není na škodu!
Čím více toho budeš umět, tím víc stoupá tvoje cena na trhu. Ať už se chystáš na první pohovor, nebo pracuješ a chceš si zlepšit pozici i plat, je velmi silným argumentem ovládnout novou technologii.
V ENGETU se snažíme vytvářet kurzy tak, aby se smysluplně doplňovaly. Některé naše tipy na kombinace najdeš výše přímo u každé technologie.
Znalost více programovacích jazyků a technologií ti umožní pracovat na různých projektech a platformách. To zvyšuje tvoji flexibilitu a odbornost. Staneš se tak atraktivnějším kandidátem pro zaměstnavatele a klienty, protože můžeš pracovat na širším spektru projektů a řešit více problémů.
Technologie se neustále vyvíjejí a mění se. Znalost více programovacích jazyků ti pomůže lépe se přizpůsobit a rychleji se naučit nové jazyky, které se mohou stát důležitými v budoucnu.
Znalost více jazyků ti umožní přistupovat k problémům z různých úhlů a využívat nejvhodnější jazyk pro konkrétní úkol. Můžeš se tak inspirovat různými přístupy k řešení problémů, které nabízí jednotlivé jazyky, a kombinovat je tak, abys dosáhl/a těch nejlepších řešení.
Pokud máš odhodlání, tak rozhodně! IT není mystickým uměním a nevyžaduje geniální mozek. Nemusíš být mistrem matematiky, není potřeba mít vysokou školu zaměřenou na IT. Mýtů kolem IT koluje spoustu, proto jsme ty nejčastější vyvrátili v tomto článku u nás na blogu.
Je to řemeslo jako každé jiné a programy jsou prostě stroje, které se otáčejí, jen místo kovových součástek je tvoří text. A když stroj nefunguje, je nutné zjistit, proč a opravit jej. Nic jiného v tom není.
Máš dobré analytické myšlení? Dobře vnímáš kontext a souvislosti? Tak to máš skvěle našlápnuto!
Každý v IT byl kdysi v situaci, kdy nevěděl vůbec nic a začínal úplně od nuly. A nejen v IT, je to tak v každém oboru. V ENGETU ti pomůžeme začít. Stejně tak, jako kdysi někdo pomohl nám.
Naše IT kurzy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly úplným začátečníkům. Bez ohledu na tvoje předchozí zkušenosti – máme spoustu úspěšných absolventů, kteří původně pracovali třeba v gastru, v ekonomických oborech, jako překladatelé… No, ani by tě možná nenapadlo, že z nich jednou budou programátoři.
Naše kurzy koncipujeme prakticky, potkáš se s profíky z oboru a propojíme tě s firmami. IT obor je jedním z nejrychleji rostoucích odvětví s neustálou poptávkou po kvalifikovaných profesionálech. Získáním IT dovedností si otevřeš dveře k široké škále atraktivních pracovních příležitostí s konkurenceschopnými platy a možnostmi kariérního růstu.
Během našich IT kurzů je ti k ruce celý náš tým i super komunita na Discordu. Nenecháme tě na holičkách. 🙂
Linux se snadno naučíš, je to pro začátečníky super volba. Co jsou takové obecné benefity, které se znalostmi Linuxu získáš?
Možností uplatnění se znalostí Linuxu je opravdu hodně. Namátkou třeba: linuxový administrátor (můžeš narazit na označení sysadmin), bezpečnostní specialista, síťový inženýr/administrátor, spousta vývojářů preferuje Linux jako svoje vývojové prostředí (díky flexibilitě a široké podpoře programovacích jazyků a nástrojů), využiješ ho v oblasti datové analýzy a výzkumu, můžeš se uplatit jako cloudový specialista a spoustu dalšího…
Blíže se s Linuxem můžeš seznámit taky na našem blogu. Věnujeme mu hned několik článků a určitě díky nim budeš lépe chápat, k čemu Linux slouží. Nebo si můžeš pustit video, kde ti náš lektor Michal představí Linux do detailu. V současnosti je nejčastější pomocnou technologií využívanou systémovými administrátory programovací jazyk Python, kterým si automatizují a usnadňují práci.
Python je vstupenkou do světa programování. Můžeš se stát profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo třeba umělou inteligenci.
Pokud zatím o programování ani Pythonu nic nevíš, podívej se na tohle téma na našem blogu. Zejména článek Jak a proč začít s programováním by ti mohl pomoci.
Python je jeden z nejoblíbenějších programovacích jazyků na světě a jeho znalosti ti přinese spoustu výhod:
Díky své univerzálnosti se Python hodí nejen k datové analýze, ale hojně jej využívají i administrátoři na Linuxu a programátoři v Javě. A je samozřejmě skvělým nástrojem pro automatické testování softwaru.
Tady to začíná být zajímavé! Java developeři totiž patří mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené ajťáky. Je o něco složitější se Javu naučit (třeba v porovnání s Pythonem), určitě tím ale získáš ohromnou výhodu. Java je univerzální a výkonný programovací jazyk, který ti umožní vytvářet sofistikované aplikace pro širokou škálu platforem a zařízení.
Java je jeden z nejpopulárnějších programovacích jazyků. Se znalostmi Javy tak rozhodně zvyšuješ svoji šanci na získání dobře placené práce. Používá se ve velkých korporacích, vládních organizacích, malých a středních podnicích i ve startupovém prostředí.
Java je známá svojí výkonností, spolehlivostí a bezpečností a snadno se integruje s moderními technologiemi, jako jsou Big Data, strojové učení nebo IoT (Internet věcí). Díky tomu budeš pořád držet krok s pokrokem.
Sílu dat už v dnešní době nikdo nezpochybňuje. Využívá ji stále víc firem, institucí i jedinců a trend bude rozhodně sílit. Datová analýza je klíčová dovednost, která umožňuje odhalit skryté vzory a příležitosti v různém typu informací. Díky tomu pak firmy/jedinci vydělávají, nedělají chyby, jsou efektivnější, silnější… No jednoduše lepší. 🙂
Není se proto čemu divit, že datová analýza patří mezi nejžádanější obory současnosti. Jako odborník budeš potřebovat vědět, jak data čistit, pracovat s nimi, chápat je a vizualizovat. Třeba pomocí nástrojů jako Power BI nebo Tableau.
Seznámit se s datovou analýzou můžeš například tady a určitě se podívej i na to, proč je datová analýza tolik žádaná na pracovním trhu. S rozhodováním ti taky může určitě pomoct náš video-úvod do datové analýzy.
Datová analýza je dovednost, která se dá použít opravdu v různých odvětvích a prostředích. Pokud k tomu navíc přidáš znalost nějakého programovacího jazyka, o práci nebudeš mít nouzi. A i kdyby tě programování nelákalo, rozhodně se neztratíš.
Front-enďák, nebo taky front-end vývojář, je odborník, který se specializuje na vytváření a úpravu uživatelských rozhraní a interakcí webových stránek a aplikací. Jednoduše řečeno – té části, kterou vidíš, když jako uživatel používáš nějaký web nebo appku. Na druhé straně pak stojí back-end – to je právě to pozadí, kód.
Front-end vývojáři pracují s technologiemi jako HTML, CSS a JavaScript. Když se tohle naučíš, můžeš se specializovat třeba právě na webový vývoj (HTML zajišťuje strukturu stránky, CSS umožňuje úpravu vzhledu a JavaScript dodává interaktivitu a dynamiku).
Poptávka po front-end vývojářích je vysoká, protože webové stránky a aplikace jsou nezbytnou součástí současného digitálního světa. Mohlo by se ti líbit, že front-end vývoj kombinuje kreativní a technické dovednosti.
Jestli tě tahle oblast zaujme, rádi tě uvidíme na naší Front-end Developer Akademii. Je možné ji vystudovat a rovnou se zapsat i do Reactu, jednoho z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších javascriptových frameworků.
A uživíš také alespoň základní znalost Pythonu, respektive znalost Pythonu ti výrazně usnadní ovládnutí JavaScriptu, zejména pokud si z Pythonu odneseš i znalost objektově orientovaného programování.
Kurz Reactu určitě není pro nováčky v IT, ale pokud máš za sebou třeba naši Front-end developer Akademii (jednoduše už máš zkušenosti s JavaScriptem), směle do toho! 🚀 React je totiž jedním z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších javascriptových frameworků vůbec. Vyvinuli ho vývojáři ve Facebooku v roce 2011 a jeho popularita od té doby raketově roste.
Nabízí opravdu široké uplatnění ve vývoji moderních webových a mobilních aplikací. Jeho komponentový přístup a efektivní využití virtuálního DOM zvyšuje výkon aplikací a velmi usnadňuje proces vývoje. Deklarativní styl kódování zase dělá kód přehlednějším a udržovatelnějším, efektivita je tu prostě na prvním místě.
React má za sebou rozsáhlou a aktivní komunitu, o zdroje a materiály tak nebudeš mít nouzi. Znalost Reactu zásadně zvýší tvoji konkurenční výhodu na trhu práce a otevře ti dveře k různorodým rolím v oblasti vývoje. Tady určitě nešlápneš vedle. 🙂
Testing je oblast IT, ve které se uplatníš jako junior i senior. Je to typická vstupní pozice nováčků v IT a navíc se máš pořád kam posouvat.
Co je určitě pro nováčky v IT výhodné, jsou nižší počáteční nároky na juniory, kteří nastupují na pozici software testera. I když je důležité mít základní technické znalosti, nemusíš být expertem v programování nebo znát základy nějakého konkrétního jazyka. Velmi zásadní jsou spíš „ideální“ soft skills: analytické myšlení, pečlivost, spolehlivost, systematičnost, umění pracovat v týmu apod.
Software testeři jsou klíčoví lidé, protože zajišťují kvalitu, spolehlivost a bezpečnost softwarových produktů. Testování softwaru je nezbytnou součástí vývojového procesu a má za cíl identifikovat a opravit chyby, problémy a nedostatky, které by mohly mít negativní dopad na uživatelský zážitek, výkon a celkovou kvalitu produktu. Software testeři mají klíčové úkoly a odpovědnosti, jako je identifikace chyb a problémů, testování různých aspektů softwaru, návrh a vytváření testovacích případů a scénářů, dokumentace a hlášení výsledků testů, regresní testování.
Určitě se v tomhle oboru neztratíš! A pokud se k testingu naučíš i programovací jazyk, například Python, Javu nebo JavaScript, získáš výhodu pro pohovory.
Objektově orientované programování (OOP) je jedním z preferovaných způsobů, jak psát kód. Pomáhá zachovat přehlednost a čistotu kódu a patří tak k velmi žádaným programátorským dovednostem. Je zkrátka efektivní a klíčové principy OOP ovládat.
Znalost objektově orientovaného programování ti otevře dveře k dalším možnostem na pracovním trhu. Díky znalostem OOP dokážeš lépe spolupracovat s ostatními vývojáři, protože objektově orientovaný kód je snadněji čitelný a pochopitelný. Proto i většina firem vyžaduje, aby ti tahle znalost nechyběla a týmy pracovaly efektivně.
U nás se například naučíš OOP v Pythonu a co je super – principy objektově orientovaného programování se dají přenést na další programovací jazyky, takže ti usnadní učení a práci s dalšími objektově orientovanými jazyky, jako jsou Java, C# nebo C++.
Všechny podrobnosti i termíny najdeš TADY. Intenzivní kurzy probíhají 1 až 3 dny za sebou, 6 hodin denně (s přestávkou).
I na tyhle kurzy přispívá Úřad práce (dotace Jsem v kurzu od MPSV), jsou otevřené veřejnosti a určené i začátečníkům. S oblibou je využívají firmy i jednotlivci. 🙂 Takže směle do toho!
Dokud na daném termínu svítí tlačítko přihlášení, můžeš se přihlásit. Téměř do každého kurzu „doregistrováváme“ zájemce i třeba dva týdny po začátku. Když se ozvou, že se chtějí zúčastnit, ale nestihli se přihlásit včas a nevadí jim mrknout na proběhlé lekce ze záznamu, za nás to není žádný problém.
Pokud se ale přihlásíš až v den začátku kurzu, nezaručíme ti, že včas obdržíš všechny přihlašovací údaje. Právě naopak hrozí, že systém tvou registraci zavčasu nezpracuje a část lekce zmeškáš. Tak s tím prosím počítej. 🙂
Pokud je daný kurz vyprodán a jeho kapacita zcela obsazená, nezoufej!
Průběžně vypisujeme nové termíny a rozšiřujeme kapacity jednotlivých kurzů. Akademie jsou vypisovány přibližně každé 2-3 měsíce, specializovaná školení pak vypisujeme 2x do roka.
Doporučujeme proto průběžně sledovat náš web či Facebook. 🙂
O naše kurzy je velký zájem, také ti tedy doporučíme přihlásit se na daný kurz zavčas. A pokud se na kurz nestíháš přihlásit, můžeš nám zkusit zavolat, případně se přidat do Waiting Listu.
Lidé ve Waiting Listu dostanou zprávu o vypsání nových termínů dříve, než je zveřejníme pro ostatní zájemce. Zpravidla zájemci z Waiting Listu obsadí polovinu kapacity kurzu.
Ano, určitě! Asi na každém kurzu máme několik studentů, kteří studují například jen o víkendech. Odpovídá tomu i formát našich kurzů – lekce nahráváme a studenti mohou studovat i čistě jen ze záznamu.
Nejasnosti pak studenti konzultují s lektory a ostatními účastníky kurzu na skupinovém chatu nebo přes soukromé zprávy. Kurzy tak v pohodě zvládají i ti, kteří mají náročnější časový režim.
Nic se neděje. 🙂 Všechny lekce Akademií nahráváme, takže i když nějakou zmeškáš, budeš mít k dispozici její záznam. Zveřejníme ho do 2 dnů a zpravidla hned druhý den následující po lekci.
Kvůli autorským právům nelze záznamy lekcí nijak stahovat. Ke sledování záznamů i připojení se na lekci tedy vždy potřebuješ internetové připojení.
Ze stejných důvodů není možné stahovat naše učební materiály. Děkujeme za pochopení a respektování. Ať nemusíme řešit nějaké nepříjemnosti.🙂
Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.
Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě. Veškeré potřebné nástroje budeš v průběhu kurzu instalovat na pokyn lektorů, kteří ti vždy poskytnou instrukce i pro tvůj operační systém. A všechny jsou dostupné zdarma.
Opravdu ti stačí cokoliv. Programátoři v praxi pracují na různých systémech i strojích, takže se nemusíš bát, že bys na studium v kurzu potřeboval/a něco specifického.
Firemní počítač: U firemních počítačů je možné, že jeho zabezpečení bude blokovat některé části výuky (přístup na webinář, výukové materiály apod.). Pokud hodláš používat firemní počítač pro výuku, doporučujeme kontaktovat tvé IT oddělení, aby ti veškeré nástroje a hlavně přístup na ENGETO Výukový portál správně nastavili.
Během výuky užíváme výhradně nástroje, které máš coby student zdarma. Jde buď o naše vlastní řešení na výukovém portále nebo verze dostupné zdarma na internetu.
Nástroje si instaluj vždy jen na pokyn lektorů, který může být součástí registračního e-mailu, nebo až po zadání lektorem v průběhu kurzu.
Základní nástroje jednotlivých Akademií:
Registrace na Discord probíhá stejně, jako vytvoření nové e-mailové schránky nebo registrace na sociální síť. Tvůj účet na Discordu bude tvůj vlastní a soukromý, můžeš jej tedy používat i na jiné aktivity, než pro ENGETO.
Registraci provedeš přímo na stánkách Discordu: discord.com. Připravili jsme pro tebe i návod, který tě registrací a propojením s ENGETEM provede krok po kroku. Jako student získáš přístup do kanálu se všemi studenty daného kurzu. Doporučíme ti rovněž přidat si lektory na Discordu do přátel. Usnadníš si tím komunikaci a po kurzu si je můžeš z přátel zase odebrat.
Náš ENGETO server na Discordu je otevřený všem technologickým nadšencům (bez ohledu na to, jestli u nás vystudovali kurz). Máš tak jedinečnou možnost obklopit se lidmi, kteří řeší podobné výzvy jako ty.
Najdeš tam motivaci, sdílené zkušenosti a třeba i parťáka na projekty. Kromě toho můžeš narazit na tipy na pracovní příležitosti nebo si popovídat o technologiích, které tě zajímají. 😊
Pokud si otevřeš výukový portál ENGETA a nevidíš své kurzy, předplatné nebo zkrátka nemáš přístup ke svým učebním materiálům, je potřeba zkontrolovat, že je tvůj účet správně nastavený a ověřený.
Pokud máš jakýkoliv nápad, připomínku nebo zpětnou vazbu ohledně fungování našeho ENGETO výukového portálu, budeme moc rádi, když nám napíšeš!
Veškeré tvoje postřehy zaznamenáváme a ty relevantní se postupně snažíme implementovat do našich služeb a produktů. Spokojenost zákazníka je u nás na prvním místě a proto rádi nasloucháme a snažíme se zlepšit ve všech směrech. Jsme otevřeni veškerým návrhům ohledně zlepšení našich služeb a ceníme si tvojí zpětné vazby.
V případě, že nám chceš cokoliv sdělit, napiš e-mail na adresu: info@engeto.com. Tvůj nápad/námitku/pochvalu zpracujeme a budeme s ní dále pracovat.
Vůbec nemusíš. 🙂 Naše Akademie jsou koncipované tak, že jdeme od opravdu naprostých začátků. Platíš si kurz, aby tvou výuku zefektivnil a ušetřil ti čas. Při samostudiu můžeš strávit 1–X hodin tématem, které lektor vysvětlí za 10–20 minut.
Akademie zkrátka učíme od nuly, a tak nemusíš plýtvat časem na cokoliv předem. Kurz není test ani zkouška, je tu pro tebe k maximálnímu využití tvého vlastního času a úsilí.
Materiály i záznamy jsou pro tebe dostupné po celou dobu trvání kurzu a ještě několik týdnů/měsíců po něm. Přesně je to:
Po tuto dobu veškeré materiály i záznamy aktivně udržujeme a opravujeme. Pak už se ale věnujeme jiným kurzům a staré zavíráme.
A po této době se ti uzavře i přístup do kariérního poradenství, které je součástí tvého kurzu, a také odevzdávárny certifikačních projektů. Kariérní poradenství se ovšem netýká studentů 1–3denních intenzivních kurzů.
Pokud i po uzavření kurzu potřebuješ cokoliv dostudovat, využít kariérní poradenství nebo dotáhnout certifikaci a odevzdat projekty, umožníme ti si kdykoliv:
Pokud si potřebuješ přístup odemknout, stačí se nám ozvat na info@engeto.com.
Odevzdáváním projektů tě vždy provedou lektoři tvého kurzu. Obecně vždy musíš odevzdat projekty přes profil své Akademie na výukovém ENGETO portále.
Odevzdávárnu projektu najdeš vždy na konci modulu , kde použiješ tlačítko „Odevzdat projekt“:
Ano, určitě. nejprve si projdi instrukce od lektorů a na projektu ještě zapracuj. Jak budeš mít jeho novou verzi připravenou, nahraj projekt do odevzdávárny stejně, jako předtím. Odevzdávárna se ti totiž při zamítnutí znovu otevře.
A když odevzdáš opravený projekt, lektoři opět obdrží notifikaci a celé kolečko hodnocení se rozjede znovu.
Jasně, přeci tě v tom nenecháme! 🙂 Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.
Ideální je využít kariérní poradenství na konci kurzu, nejlépe ve chvíli, kdy chceš během příštích týdnů začít chodit na pohovory.
Současně pamatuj, že kariérního poradenství je dostupné po omezenou dobu, a sice:
Na kariérním poradenství ti pomůžeme vyladit životopis, poradíme kde a jak hledat nabídky práce, jak na ně reagovat, jak reagovat na pozvání na pohovor a jak se na pohovor připravit.
Kariérní poradenství aktivuješ na profilu svého kurzu v ENGETO výukovém portálu. Stačí použít tlačítko na kartě Kariérní poradenství:
Po stisknutí tlačítka vyplníš své údaje, dostaneš automatický e-mail s dalšími pokyny a odpovědí na automatický e-mail už přímo kontaktuješ kariérní poradce, kteří se seznámí s tvojí situací a domluví si s tebou telefonickou schůzku, kde proberou tvoje další možnosti a směřování.
Určitě! Absolventi našich Akademií získávají svoji první práci v IT běžně – jejich příběhy si můžeš přečíst u nás na blogu. A pokud dáváš přednost videu, omrkni jejich příběhy na našem YouTube. Akademie vždy učí danou oblast od nuly a obsahem cílí na vstupní pozice do oboru – například junior datový analytik, junior programátor, junior Tester, junior SysAdmin, junior Business Intelligence a podobně.
Určitě si ověř, zda v místě, kde chceš pracovat, existuje poptávka po příslušné pracovní pozici. Pokud chceš například dělat v týmu v nějakém malém městě a home-office ti nevyhovuje (spousta firem hlavně u juniorů docházku vyžaduje, aby se lépe začlenili do procesu), můžeš mít podmínky složitější.
Až následně je na dobré si vybrat kurz, který tě na danou pozici a přijímací pohovor připraví. Nakonec nezbývá než jít do toho!
Rozhodně to možné je, protože spousta firem hledá juniory na pozice testerů. U testera je navíc mimo znalostí oboru důležité i to, aby měl člověk ten „správný“ balík soft skills – dobrá komunikace, pečlivost, spolehlivost, analytické myšlení apod. A pokud víš navíc něco o testingu například z našeho kurzu, máš velkou šanci.
Určitě ale neprohloupíš, pokud budeš kromě testingu umět i základy nějakého programovacího jazyka. Není to pro dráhu testera nutné a lze se zaměstnat a kariéru budovat i bez toho (a cílit třeba na vedoucí pozici či projektovou pozici v testerském týmu). Nicméně znalost programovacího jazyka v kombinaci s testingem ti výrazně rozšíří možnosti a silně zvýší tvou cenu na trhu práce.
To si piš! 🙂 Každou Akademii a některá krátká školení můžeš zakončit certifikací. Certifikát získáš, pokud splníš příslušné podmínky, které se u jednotlivých kurzů liší. Vždy se ale obecně jedná o vypracování praktických projektů.
Při splnění podmínek ti stačí o certifikát už jen požádat. K tomu potřebujeme upřesnit tvé celé jméno, které si přeješ na certifikát uvést. Jak na to? Máš 2 možnosti:
1) Buď nám napíšeš na e-mail info@engeto.com.
2) Nebo využiješ formulář na profilu Akademie přímo výukovém portálu, kde odevzdáváš projekty – hledej vpravo nahoře kartičku Certifikát. Doposud vypadala třeba takto:
Po přijetí všech projektů změnila svůj vzhled, nyní ji využij k potvrzení jména a žádosti o certifikát. Ten obdržíš na e-mail, pod kterým u nás studuješ.
V obou případech ti certifikát ti do týdne zašleme.
Coby začátečníkovi ti certifikát slouží jako takový důkaz, že jsi opravdu absolventem našich kurzů. Napsat si do CV deset kurzů – to může prakticky každý. Doložit je certifikátem – to je už těžší.
Náboráři na pohovoru pravděpodobně na certifikát příliš hledět nebudou. Bude je zajímat, co umíš – psát a číst kód, analyzovat data, vytvořit webovou stránku, prozkoumat a opravit Linux a podobně. Je úplně v pořádku se párkrát přeřeknout či udělat chybu. To stává i profíkům. Náboráři už poznají, jestli umíš a víš, co děláš, nebo ne.
Stejně tak naše certifikace zvládneš jen, když prokážeš, že danou technologii ovládáš. Jen když napíšeš malou aplikaci, vytvoříš datové portfolio, webovou stránku, vyřešíš problémy virtuálního linuxového počítače atd. U každého kurzu jsou podmínky trošku jiné.
Neděláme si iluze a víme, že jsou i lidé, kteří dokážou k získání certifikátu podvádět – opsáním kódů či necháním někoho jiného, aby ti projekty vytvořil. Mysli ale na to, že tak oknem vyhodíš jen svůj vlastní čas a peníze a náboráři na pohovoru stejně poznají, že dané tematice nerozumíš. Certifikát tě nespasí.
Slevami (neboli EARLY BIRD) motivujeme studenty, aby se do kurzu přihlásili včas a umožnili nám tak všechno co nejlépe nachystat. EARLY BIRD platí vždy jen omezenou dobu před začátkem kurzu a má dvě úrovně:
K započtení slevy je potřeba si objednat a zaplatit registraci před datem, kdy slevy končí. Datum vždy velmi výrazně uvádíme přímo na přihlašovací stránce daného termínu, tedy na detailu termínu.
Po zakoupení prvního kurzu pro tebe do budoucna platí absolventská sleva 40 % při nákupu všech dalších. Pokud chceš slevu využít, napiš nám ze studentského e-mailu na info@engeto.com, uveď konkrétní kurz včetně termínu a pošleme ti jednorázový slevový kód na jeho nákup.
Pro zjednodušení je tvá cena vždy rovna 60 % plné ceny kurzu, tedy konkrétně například:
Absolventská cena není nijak ovlivněná EARLY BIRD slevou, nesčítá se s ní, naopak ji nahrazuje a je platná v jakékoliv datum nákupu (a je výhodnější).
Nárok na absolventskou slevu mají samozřejmě i studenti, kteří první kurz u nás řešili formou dotace ÚP Jsem v kurzu.
Záleží, jaký konkrétní kurz máš na mysli. 🙂
Akademii můžeš uhradit na 2 splátky. Při této volbě se nezapočítává se žádná sleva, každá splátka je tedy ve výši poloviny plné ceny Akademie.
Pokud chceš platit na splátky, postup je následující:
Do 24 hodin ti do e-mailu přijdou 2 faktury. První fakturu (1. splátku) uhradíš ihned. Splatnost druhé faktury (2. splátka) je 30 dnů od začátku kurzu.
Pokud jsi zaměstnancem Amazonu, můžeš využít jejich zaměstnanecký program Career Choice, ve kterém za tebe Amazon uhradí 95 % ceny z našich kurzů.
Zbylých 5% kurzovného už doplatíš ty a pokud máš o tuto podporu zájem, stačí dodržet jednoduché dva kroky:
V systému Amazon Career Choice najít kurz, který u nás chceš studovat, a přihlas se do něj.
Na našem webu najdi ten samý kurz, přihlas se do něj, zvol platbu na fakturu a zadej:
své fakturační údaje,
do poznámky adresu pobočky/části Amazonu, v níž pracuješ.
My následně potvrdíme tvou přihlášku v systému Amazon Career Choice, vyřídíme s Amazonem platbu na 95 % kurzu a tobě pošleme fakturu pro platbu převodem na zbylých 5 % z ceny kurzu.
Jednou z možností platby za lektorovaný kurz i přístup do e-learningnu je objednávka na fakturu. Tato možnost je ideální pro úhradu převodem, zakoupení více kurzů najednou, při nákupu na firmu apod.
Vyber si termín/y kurzu/ů, vlož je do košíku a použij tlačítko Přejít k pokladně.
Na objednací stránce vyber Nakupuji na firmu a vyplň fakturační údaje společnosti.
3. Vyplň také údaje o účastníkovi kurzu:
4. Při výběru platby zvol možnost Nákup na fakturu.
5. Vyjádři souhlas s obchodními podmínkami zaškrnutím daného políčka.
6. Klikni na tlačítko Objednat a tvoje objednávka je hotová.
Po odeslání tvoji objednávku zpracujeme a potvrdíme ti ji e-mailem. Poté ti vystavíme fakturu, kterou odešleme zpět na tvoji e-mailovou adresu.
Pokud máš zájem darovat jeden z našich kurzů například někomu z tvojí rodiny či známých, určitě to není problém!
Naše společnost nabízí možnost darování jednotlivých kurzů formou dárkového voucheru. V případě zájmu o darování napiš na e-mail info@engeto.com, jaký kurz chceš darovat a zda chceš mít na voucheru napsané jméno obdarovaného či jen název kurzu. O vše ostatní se postaráme my.
Po obdržení těchto informací ti obratem vystavíme fakturu za daný kurz a po úhradě této faktury odešleme platný voucher buďto na tvoji e-mailovou adresu, nebo přímo na e-mailovou adresu obdarovaného.
Platnost voucheru je 12 měsíců ode dne nákupu.
Na všechny naše kurzy poskytujeme různé slevové kupóny, které můžeš využít nebo je můžeš darovat.
Pokud máš slevový kupón a chceš jej využít, vyber požadovaný kurz a v košíku zadej kód kupónu a potvrď tlačítkem Použít kupón.
V e-shopu Úřadu práce je ENGETO registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z plné ceny našich kurzů. Přispěje ti i na více kurzů, maximálně můžeš v součtu vyčerpat 50 000 Kč.
Před začátkem kurzu musíš uhradit zálohu ve výši zbylých 18 % z jeho ceny (příklad: Python Akademie stojí 22 990 Kč, pokud ti ÚP dotaci uzná, hradíš pouze 4 139 Kč s DPH). Zbytek za tebe po konci kurzu doplatí Úřad práce.
⚠ V případě, že nesplníš podmínky Úřadu práce, musíš kurz po jeho konci doplatit v plné výši samostatně. Počítej také s tím, že nelze kombinovat early-bird nebo jakoukoliv další slevu a dotaci. ÚP odpočítává 82 % vždy jen z plné ceny kurzu (nejsou to naše podmínky a nemůžeme je nijak ovlivnit).
TIP: Veškeré informace si určitě dohledej a ověř vždy i na Úřadu práce nebo stránkách MPSV.
Podmínky Úřadu práce jsou poměrně jednoduché. Určitě to zvládneš! 🙂 Do kurzu se můžeš přes Úřad práce zaregistrovat, pokud:
Vždy podáváš pouze jednu přihlášku, a to v e-shopu Úřadu práce. Přes náš web ani jinde se pak už nepřihlašuješ.
⚠ Podání přihlášky funguje v současné době pouze na počítači a bez obtíží pouze v prohlížečích Chrome, Firefox a Edge. Odeslání přihlášky naopak NEFUNGUJE PŘES TELEFON!
Python Akademie
Front-end Developer Akademie
Datová Akademie
Java Akademie
Linux Akademie
Testing Akademie
Datový analytik s Pythonem
Tester s Pythonem
React
Objektově orientované programování v Pythonu
a další!
Všechny odkazy najdeš přehledně na TÉTO stránce.
Podanou přihlášku si zkontroluješ přímo na stránkách Úřadu práce, po přihlášení, v sekci Moje kurzy. 🙂
První podmínkou je zůstat v evidenci Úřadu práce po celou dobu trvání tvé přihlášky, tedy od přihlášení po ukončení kurzu.
Jinak za tebe Úřad práce kurz doplatí, pokud:
Úspěšné zakončení kurzu za účelem jeho doplacení Úřadem práce je vždy specificky napsáno v jeho obecném popisu v e-shopu Úřadu práce a komunikováno v průběhu kurzu. Obecně ale platí:
⚠ Podání přihlášky funguje v současné době pouze na počítači a bez obtíží pouze v prohlížečích Chrome, Firefox a Edge. Odeslání přihlášky naopak NEFUNGUJE PŘES TELEFON!
Přímé odkazy na naše kurzy v e-shopu Úřadu práce najdeš níže, odkazují vždy na obecný popis daného kurzu. Pamatuj, že:
Jednotlivými kroky přihlášení tě nyní provedeme:
Další návody a informace o udělování příspěvků pak najdeš ještě zde:
Čekat. 😊 Po podání přihlášky má Úřad práce 30 dní na to, aby se k ní vyjádřil. Během této doby svolá komisi, která tvou přihlášku buď schválí, nebo zamítne. Konkrétně můžeme tvé studium od přihlášení po zakončení rozdělit na tyto fáze:
Jakmile přijmeme tvou přihlášku (krok 1.2), změní se její status na Účast schválena vzdělavatelem:
A od této chvíle máš na kurzu garantované svoje místo. 😊 Pokud Úřad práce tvou přihlášku schválí, vždy tě do kurzu zaregistrujeme. Nehrozí, že po čekání několika týdnů bychom tě my odmítli nebo ti napsali, že kurz nakonec nebude. 😊
Bohužel, pokud Úřad práce tvou přihlášku zamítne, nemůžeme s tím nic dělat. Zatím však máme průměrnou „úspěšnost“ 1 zamítnutá přihláška na 8 uznaných, což není tak špatný. 🙂
Jde, ale… 🙂 Nejdříve musíš mít ukončený první kurz, pak si můžeš v systému ÚP vytvořit novou přihlášku a zažádat o dotaci na kurz další. Úřad práce ti vždy hradí až 82 % z plné ceny, do maximálně výše součtu ceny všech tvých kurzů 50 000 Kč.
I tady platí, že se můžeš přihlašovat pouze na ty termíny, které začínají za 30 a více dní.
Jsme velice rádi, že v tom případě chcete spolupracovat právě s námi! Rádi budeme participovat na:
S firemními školeními máme bohaté, letité zkušenosti. Máme ostřílené lektory, kteří docházejí do společností jednorázově nebo vedou dlouhodobé interní kurzy. Dokážeme se vám ve většině věcí přizpůsobit a odborně poradit, co případně dává smysl a bude pro vás nejvhodnější.
Co se týče marketingové spolupráce – dokážeme vaši společnost představit našim absolventům i široké veřejnosti. Můžeme společně vytvořit webinář, výukový obsah, můžete participovat na našich Akademiích, mluvit napřímo s našimi studenty apod.
V obou případech stačí přejít do sekce Pro firmy a kontaktovat naše B2B oddělení.
Super, máme radost! 🙂
Ať už chceš vést lektorované kurzy, tvořit učební materiály nebo nám pomoct s technickou nebo komunitní prací, rádi se s tebou seznámíme a probereme, co a jak.
Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.