Kurzy Termíny

Python Akademie

Kurz programování v Pythonu

Během online kurzu s lektorem se naučíš uvažovat jako programátor. Začneme od úplných základů a na konci už dokážeš naprogramovat vlastní aplikaci. Na Python navíc skvěle navazují další technologie. Můžeš si navíc vybrat, jestli se pustíš do intenzivní podoby kurzu na 6 týdnů (2x týdně), nebo si studium rozvolníš na 3 měsíce (1x týdně).

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1–2x týdně 18–21:00
6 týdnů nebo 3 měsíce 10–15 hodin studia týdně

Termíny: Online Python kurz

23. 01. – 10. 04. 2025, Online

Detail termínu

18. 02. – 06. 05. 2025, Online

Detail termínu

19. 03. – 04. 06. 2025, Online

Detail termínu

17. 04. – 17. 07. 2025, Online

Detail termínu

13. 05. – 29. 07. 2025, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Datový Analytik s Pythonem

Zapiš se do nejkomplexnějšího kurzu na českém trhu a změň svoji kariéru. Čeká tě intenzivních 6 měsíců studia, zkušení lektoři s komerční praxí a ∞ nových znalostí.
detail kurzu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
Proč kurz programování v Pythonu?

Python je rychlou vstupenkou do IT

Jako začátečník si Python osvojíš mnohem rychleji než ostatní jazyky. Nemusíš se totiž učit objektově-orientované programování, což je postrach většiny začínajících programátorů. Pokud se do kurzu Pythonu pořádně opřeš, můžeš se v budoucnu stát ceněným profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo umělou inteligenci. A to rozhodně ocení firmy jako je například Kiwi.com, Red Hat, IBM, ROI Hunter, Oracle a mnoho dalších.

Python je vhodný pro začátečníky

Tenhle jazyk se snadno čte, píše a hlavně učí. Je proto ideální pro nováčky v IT. Získáš perfektní základy v programování, které můžeš rychle rozvíjet.

Patří mezi nejoblíbenější technologie

Python je populární programovací jazyk mezi vývojáři a zaměstnavateli. Chceš pracovat s daty, zajímá tě deep learning nebo vývoj webů? Jsi na správné cestě.

Je pro tebe Akademie vhodná?

  • Zvažuješ práci v IT a potřebuješ nějak začít
  • Máš základy programování a chceš se posunout
  • Láká tě kariéra datového analytika, vývojáře, testera
  • Chceš pomocí Pythonu zefektivnit svoji práci

Průběh Akademie

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook a pořádnou chuť se učit, protože nudit se rozhodně nebudeš. ENGETO Akademie je jedním z nejkomplexnějších kurzů Pythonu v Česku –⁠ čekají tě desítky hodin studia pod vedením zkušených lektorů.

Výuka probíhá online, formou live webinářů, které si případně můžeš pustit i ze záznamu. To je určitě velká výhoda a od našich studentů víme, že tuhle možnost často využívají. Získáš taky přístup na výukovou platformu, kde najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy.  

Naučíme tě přemýšlet jako programátor a ukážeme ti, co všechno můžeš s Pythonem dokázat.

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Dopředu si nic studovat nemusíš. 🙂
Čeká tě 12 online webinářů s lektorem po 3 hodinách, celkem tedy 36 hodin výuky. Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere klidně i 10–15 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na výukovém portále portále zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. A pokud budeš během samostudia potřebovat pomoci, stačí napsat na Discord.
V průběhu celé Akademie budeš pracovat na 3 projektech. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš, a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš individuální zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a co ti jde naopak dobře. Můžeš využít i Live Chat podporu či komunikaci v rámci naší Discord komunity.
V rámci Python Akademie máš možnost získat certifikát ECPB (ENGETO Certified Python Beginner). Podmínkou jeho získání je úspěšné přijetí všech tří projektů lektory nejpozději 8 měsíců od první lekce. Celkově máš na splnění projektů 3 pokusy, o certifikát se žádá online skrze výukový portál. Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektoři v průběhu Akademie a pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Proč studovat u nás

Kariérní poradenství

  • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
  • Osobní studijní koordinátor
  • Chatovací skupina s lektorem a studenty

Příprava porfolia projektů a CV

  • Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu
  • Získáš zpětnou vazbu na projekty
  • Po odevzdání všech projektů máš certifikát

E-learningová platforma v češtině

  • Přístup k materiálům 8 měsíců od první lekce
  • Interaktivní cvičení a projekty

Učíme populární technologie

Učíme prakticky, moderně a interaktivně. Vzdělávací materiály pravidelně aktualizujeme.

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti si víc recenzí na Googlu

příběh absolventa

Adam, Datový analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Karel M.

Python Akademie mi dala ucelený pohled na základy programování. Díky tomu jsem byl schopen posouvat své zkušenosti a zdokonalovat už fungující projekty. Vše bylo zaměřené zejména na praxi a zkušenosti a bez zbytečného zdržování v teorii se hned šlo na psaní kódu. Následné samostatné projekty se zpětnou vazbou byly už jen třešnička na dortu.

Pavel B.

Naprosto perfektní kurz Pythonu. Lektor vždy pomohl i se sebe hloupější otázkou. Určitě všem, kteří chtějí začít programovat, ENGETO doporučuji jako ten nejlepší výchozí bod. Lektoři jsou perfektní, webovky přehledné, učení vysvětleno do nejmenších detailů. Maximálně profesionální společnost (včetně přátelského a lidského přístupu)! Moc děkuji a těším se v budoucnu na další kurz.

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 15000+ studenty. Absolventi pracují v 60+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

Měsíc 1

Základy programování

Týden 1
Úvod do programování
Týden 2
Podmínky a metody
Týden 3
Slovníky a množiny
Týden 4
For cyklus
Nejprve si řekneme, co tě během kurzu čeká a nemine. A pak už se pustíme do práce. Začneme zlehka, a to úplnými základy v Pythonu. Ukážeme si, jak Python nainstalovat a orientovat se v něm. Napíšeš svoje první skripty a naučíš se základní principy programování. V následujících týdnech budeš studovat další koncepty jako jsou například podmínky nebo cykly.

Měsíc 2

Učení se na projektech

Týden 5
While cyklus
Týden 6
Knihovny, moduly a balíčky
Týden 7
Úvod do funkcí
Týden 8
Pokročilejší práce s funkcemi
Ve druhém měsíci si ukážeme další koncepty jako jsou funkce nebo práce se soubory. Je opravdu důležité se právě tyhle části dobře naučit. Proto budeš mít k dispozici spoustu projektů a cvičení.

Měsíc 3

Psaní vlastních programů

Týden 9
Práce se soubory a textem
Týden 10
Výjimky a debugování
Týden 11
Formáty souborů
Týden 12
Úvod do scrapingu
To základní už dobře umíš, a tak není na co čekat – budeme psát komplexnější programy. V nich využiješ znalosti z debuggingu nebo odchytávání chyb. Na závěr si ukážeme stahování dat přes API, které se ti bude hodit i ve tvém závěrečném projektu.

Projekty

Projekt 1
Text Analyzer
Projekt 2
Hry Bulls & Cows, Tic Tac Toe
Projekt 3
Web scraping volebních dat
Během studia Python Akademie tě čekají 3 komplexní projekty, které ověří tvoje získané znalosti. Lektor ti dá individuální zpětnou vazbu na tvůj kód a ukáže, jak se ještě zlepšit. V závěrečném projektu na tebe bude čekat zpracování volebních výsledků pomocí dat získaných z veřejného API.

Lektoři

Matouš Holinka

Matouš je zkušený a velmi oblíbený lektor, v ENGETU učí 5 let. Poprvé se setkal s Pythonem v rámci doktorského studia. Absolvoval několik různých kurzů a věnoval se samostudiu, pak opustil školu a zaměřil se na programování. Znalost programovacího jazyka mu totiž umožňuje ovládat užitečné pracovní nástroje v různých oborech.

Radim Jedlička

Programování je komunikačním nástrojem budoucnosti a kdo by se nechtěl aktivně podílet na vytváření lepších zítřků? Radim rozhodně ano! Proto se rozhodl studovat Python a další programovací jazyky, aby dokázal přetvářet nápady a myšlenky na fungující nástroje a programy. Po absolvování několika kurzů se intenzivně věnuje samostudiu a jeho touha pomáhat ostatním a podílet se na jejich rozvoji ho přivedla až do lektorského týmu v ENGETU.

Valeria Iegorova Computer Vision Engineer
Valeria je absolventka ČVUT a věnuje se strojovému učení a počítačovému vidění. Poprvé se setkala s Pythonem před 8 lety a jíž za 2 roky začala svoji kariéru v softwarovém inženýrství. Nyní se chce pokusit vzbudit nadšení do programování i v ostatních a pomoci jim začít.
Petr Lorenc

Petr se programování v Pythonu věnuje v rámci svého doktorského studia, kde ho využívá jako nástroj k tomu, aby naučil stroje komunikovat. Python využil i pro optimalizaci doporučování článků v Seznamu a obecně je fascinován jeho jednoduchostí, intuitivností a širokou použitelností.

Matouš Kyncl

Matouš se o informatiku zajímá už od útlého věku, ale plně jí propadl po střední škole. S jeho nejoblíbenějším jazykem, Pythonem, se poprvé pořádně setkal při studiu na vysoké škole před 7 lety a od té doby také pracuje na své kariéře v oboru, kde se setkal s mnoha dalšími jazyky a technologiemi, ať už jako back-end a front-end programátor, tak i v rámci SRE a DevOps. Chce tyto své znalosti předat dalším, kdo se chtějí vydat na podobnou cestu.

Daniel Kopecký

Dan je lektor programování s bohatou minulostí v chemickém inženýrství. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou a pracoval na projektech výroby léčiv a chemických látek. Programování se učil během studia a profesně se mu věnoval při vývoji webové aplikace. Učení bere jako cestu k lepší společnosti a také ho nesmírně baví.

Jiří Svoboda

Viking, který ovládá digitální runy moderního světa. Věnuje se programování, využívání AI, vzdělávání a vývoji web apps pomocí Python, Flask, Bootstrap & SQL. Jirkovo hobby je nahrávání Spotify podcastů o časech Keltů a Vikingů a o životě ve středověku. Vyrábí (a ještě raději hraje) historické deskové hry. Aby vybalancoval screentime – běhá barefoot, WimHofuje a samozřejmě gym workout je must-have.

Karel Lebr

Karel měl vždy blízko k IT. Hrával počítačové hry a skládal počítače. Nyní je expertem v oblasti datových analýz a datového inženýrství. Baví ho pracovat s daty a na jejich základu tvořit interaktivní vizualizace v Tableau, Power BI nebo Qliksense. Python se naučil už na vysoké škole, ale až v zaměstnání objevil jeho kouzlo a universálnost.

Často kladené otázky

Určitě! Akademii odstartujeme pěkně od začátků. Vysvětlíme si, co je to programování, Python nebo k čemu se Python používá a jak se instaluje. Na těchto základech budeš stavět v dalších částech Akademie, kdy se začneš učit složitější koncepty a pracovat na projektech.

Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, nestačí si ho jen odsedět. Bude potřeba plnit domácí úkoly a věnovat hodiny samostudiu. 🙂

Jasně! V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂

Hardware: Na Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows (ideálně verze 11 a novější), OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační aktuální systém bude fungovat.

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere zhruba 10–15 hodin týdně samostudia, k tomu si připočítej 3 hodiny na každou lekci s lektorem. Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

V rámci Python Akademie máš možnost získat certifikát ECPB (ENGETO Certified Python Beginner). Podmínkou pro jeho získání je odevzdání všech 3 projektů a jejich následné vyhodnocení lektorem jako splněné.

Termín pro splnění projektů je 8 měsíců od konce Akademie a celkově máš 3 pokusy.

Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektor v průběhu Akademie. Pokud o certifikaci zájem mít nebudeš, projekty vypracovávat nemusíš.

Žádný problém! Akademii můžeš uhradit na 2 splátky. Při této volbě se nezapočítává se žádná sleva, každá splátka je tedy ve výši poloviny plné ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady.

Jasně, přeci tě v tom nenecháme! Pokud máš opravdu zájem, hotové všechny úkoly a projekty a tvým cílem je získat práci v IT, velice rádi ti ji pomůžeme najít a uplatnit se.

Python je skvělý skriptovací jazyk, který je známý pro svoji univerzálnost, jednoduchost a čitelnost.

Pokud tě láká IT a chceš začít někde, kde to půjde relativně hladce a s velkým potenciálem pro tvoji budoucí kariéru, Python je skvělá volba! Víc se o Pythonu dozvíš v tomto videu.

Na tohle téma jsme sepsali článek opřený o nejnovější průzkumy. Celý článek si můžeš přečíst tady. Za TOP 4 programovací jazyky se celosvětově považují: Python, Java, JavaScript, C# a SQL.

Python je podle nás jedním z nejvhodnějších jazyků pro začínajícího programátora a to nejen z hlediska přehlednosti kódu a náročnosti na naučení, ale i díky jeho rychle rostoucí popularitě a univerzálním použití.

Co všechno se dá v Pythonu vytvořit a jaké známé firmy ho používají? Mrkni na náš blogový článek Proč se vyplatí umět Python. Případně mrkni na video zaměřené na programovací jazyk Python.

Učit se Python? Skvělá volba! Python je totiž nejen populární, ale také snadno přístupný. Mezi další výhody patří:

Snadný start: Python má čitelnou a snadno pochopitelnou syntaxi. To usnadňuje učení, protože se můžeš soustředit na logiku programování místo na složité syntaxe.

Univerzálnost: Python se používá v mnoha oblastech – od webového a softwarového vývoje po umělou inteligenci, data science a automatizaci. Jeho znalost ti otevře dveře do různých průmyslových odvětví.

Obrovská komunita: Python má jednu z největších a nejaktivnějších komunit z jakýchkoli programovacích jazyků na světě. To znamená spoustu zdrojů, návodů a knihoven, které můžeš zdarma využívat. A pokud narazíš na problém, pravděpodobně na něj už někdo jiný přišel s řešením.

Široká nabídka knihoven: Od web frameworků jako Django a Flask pro vývoj webových aplikací, přes Pandas a NumPy pro analýzu dat, až po TensorFlow a PyTorch pro strojové učení – Python má knihovnu pro skoro všechno, co by se ti mohlo hodit.

Detaily se dozvíš v tomto článku u nás na blogu.

Python je jako švýcarský nožík pro programátory – můžeš s ním dělat spoustu věcí, a to i jako úplný začátečník. Jako univerzální skriptovací jazyk se hodí pro různé typy softwarových projektů. Od jednoduchých skriptů až po složitější aplikace. A co je nejlepší – má spoustu knihoven a velkou komunitu, které ti usnadní práci.

Uplatnění najde například v následujících oblastech:

webové aplikace, automatizace úkolů pomocí skriptů, testování, analýza dat, machine learning, data engineering, vývoj her nebo vývoj softwaru a spoustu dalšího! Python toho zkrátka umí spoustu a tomu odpovídá i jeho široký záběr.

Python vývojář / Python developer je někdo, kdo používá Python a další nástroje k vytváření, vylepšování a údržbě softwaru. Python vývojáři pracují na široké škále projektů, od webových aplikací, automatizace procesů až po analýzu dat a umělou inteligenci.

Python programátoři jsou zásadní pro mnoho odvětví, včetně technologie, financí, zdravotnictví a výzkumu, protože umožňují firmám využívat nástroje pro datovou analýzu a automatizovat různé procesy. Více detailů o pozici Python vývojáře se dozvíš v tomto videu.

Juniorní programátor si běžně přijde alespoň na 45 000 Kč hrubého, mediorní vývojáři si mohou přijít na 45 000 až 70 000 Kč měsíčně. A seniorní vývojáři mají průměrný plat mezi 70 000 a 100 000 Kč.

Ve velké míře je plat programátora ovlivněn i lokalitou, protože ne všechny firmy nabízejí možnost vykonávat práci na dálku (full remote), a tak se může stát, že dostane programátor v Praze nabídku na 100 000 Kč měsíčně, zatímco „v chudším kraji“ o 40 % nižší.

Detailní srovnání platů napříč IT oborem získáš po přečtení tohoto článku u nás na blogu: Kolik berou ajťáci?

Rychlost učení se Pythonu od nuly obecně závisí na tom, kolik času mu dokážeš věnovat. Pokud se do studia ponoříš každý den po dobu několika hodin, můžeš základy Pythonu pochopit během několika týdnů. Kompletní ovládnutí jazyka včetně pokročilejších konceptů může trvat měsíce až roky praxe.

Pro představu – náš kurz Python Akademie trvá 3 měsíce a poskytne ti solidní základ, na kterém můžeš v praxi nebo samostudiem dál stavět. Detailní osnovu najdeš přímo na této stránce v sekci „Studijní plán“.

Když to shrneme – naučit se základy programování může trvat několik měsíců intenzivního studia. Dosáhnout pohodlné úrovně, kde už samostatně tvoříš vlastní programy, obvykle trvá rok nebo více pravidelné praxe a studia. Pamatuj ovšem, že vzdělávání v IT je nikdy nekončící proces, ale jakmile máš jednou na co navázat, je pochopení nové látky nebo technologie o to snazší.

Zdrojů, odkud můžeš při studiu Pythonu čerpat, existuje nepřeberné množství. Někteří naši absolventi Python Akademie začali samostudiem, ale poté měli pocit, že stagnují a ocenili by lektorské vedení s jasnou strukturou. Jiní se do studia Python Akademie vrhli rovnou po hlavě bez jakékoliv předchozí zkušenosti s programováním.

Stejně tak existuje spousta videí, knih a jiných studijních materiálů online, které ti pomůžou Python ovládnout. Každému sedí něco jiného, takže záleží primárně na tvých studijních preferencích.

Pokud jde o vývoj v Pythonu, existuje několik vývojových prostředí (IDEs) a textových editorů, které jsou vhodné a oblíbené pro psaní a spouštění Python kódu. Tyto nástroje nabízejí různé funkce, které dokáží zvýšit tvoji produktivitu a zjednodušit proces kódování.

Mezi oblíbené patří například: PyCharm, Visual Code Studio (VS Code), Jupyter Notebook, Sublime Text, Thonny a další.

Přístup k materiálům máš:

  • 4 měsíce od první lekce u měsíčních kurzů (typicky React kurz)
  • 8 měsíců od první lekce 3měsíční Akademie nebo intenzivní formy Akademie (Python Akademie na 6 týdnů)
  • 12 měsíců od první lekce 6měsíčních kurzů (Datový analytik s Pythonem, Tester s Pythonem)

Máš několik možností, jak spustit Python na svém počítači:

Příkazová řádka (Command Line): Pokud máš Python už nainstalovaný, můžeš jednoduše spustit Python skripty přímo z příkazové řádky.

Integrovaná vývojová prostředí (IDEs): Můžeš použít některé z populárních IDE, které usnadňují vývoj v Pythonu díky různým nástrojům, jako jsou debugger, editor kódu, verzování a terminál pro spouštění kódu. Mezi oblíbené patří: PyCharm nebo třeba Visual Studio Code.

Můžeš také použít jednoduché textové editory jako Notepad++ nebo Sublime Text a spustit Python skripty pomocí příkazové řádky.

Další možností jsou Jupyter Notebooky – ty jsou obzvlášť populární v komunitě datařů, protože umožňují spouštět Python kód po blocích a zobrazovat výsledky přímo ve webovém prohlížeči. Jupyter Notebooky jsou díky tomu skvělé pro experimentování s kódem a sdílení výsledků.

Každé z těchto prostředí má své specifické výhody a v konečném důsledku závisí na osobních preferencích či potřebách daného projektu.

Django je webový framework pro jazyk Python, který ti usnadní vývoj bezpečných a udržitelných webových aplikací. Představ si ho jako LEGO set napsaný v Pythonu, který má všechny dílky, co potřebuješ k postavení velkého webového projektu.. Ty jen skládáš kousky podle návodu.

Jedna z nejlepších věcí na Django je, že je to „batteries included“ framework. To znamená, že obsahuje velké množství přídavných funkcí pro okamžité použití. Takže ti ve výsledku ušetří spoustu času, který bys jinak strávil/a programováním základních věcí.

Django ti dokáže pomoct se spoustou běžných úkolů, které potřebuješ pro vytvoření webu – jako je správa uživatelů, práce s databázemi, zpracování formulářů a mnoho dalšího.