+420 770 639 863 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
12 týdenní večerní program

Linux Akademie

V Brně
Trvání 12 týdnů
Lekce 1x týdně od 18:00
Výuka na projektech

UPOZORNĚNÍ!

Prezenční Linux Akademie je vzhledem k aktuální situaci pozastavena. Studovat však můžeš i nadále, přetvořili jsme Linux Akademii do online podoby a ty tak můžeš studovat třeba z pohodlí gauče. Více informací najdeš na stránce Online Linux Akademie.

o akademii

Naučíme tě spravovat systémy

Linux byl donedávna operační systém, který se používá jenom na serverech a pohybovat se na něm dokázali jenom zkušení sysadmini (systémoví administrátoři). V posledních letech se z Linuxu stal systém, který ovláda čím dál tím víc lidí díky bezpečnosti, stabilitě a své filosofii. V naší Linux Akademii získáš vědomosti a zkušenosti nutné pro zaměstnání v IT. Akademie je pro tebe, pokud: – se chceš zaměstnat na své první IT pracovní pozici, – v oblasti IT začínáš a chceš se do ní dostat, – víš, jak programovat, ale chybí ti hlubší znalost operačních systémů, – nebo se se chceš posunout dál ve stávající práci a získat certifikaci.
5 důvodů, proč začít kariéru s Linuxem
1. Popularita cloudu – před 10 lety cloud téměř neexistoval, teď na cloudu funguje většina služeb a je to trh o velikosti 160 miliard dolarů.
2. Nárůst potřeb infrastruktury – všichni používáme aplikace od WhatsAppu přes Instagram po Uber. Data jsou uchovávaná, procesovaná či zálohovaná na obrovské backend infrastruktuře postavené na Linuxu.
3. Všechny top firmy používají Linux – Společnosti jako Netflix, Amazon, Google, Facebook nebo Twitter používají na svých serverech Linux. Potřebují tisíce Linux specialistů na růst či údržbu svých systémů.
4. Množství otevřených Linux pozic – online svět roste závratným tempem a s ním i potřeba specialistů, kteří budou zabezpečovat škálování infrastruktury, bezpečnost a uchování dat.
5. Výborné možnosti růstu – Na pozici Linux admina nekončíš. Zajímá tě cloud? Pak se můžeš zlepšit v technologiích jako AWS, Vagrant nebo OpenStack. Chceš škálovat či nastavovat tisíce serverů najednou? Docker, Ansible, Puppet nebo Kubernetes mají neomezeně možností. A o důležitosti IT bezpečnosti se nemusíme ani rozepisovat.
Termíny

21.4. - 7.7.2020

12x lekce v úterý

BRNO

 

Linux Akademie v Brně

12 večerních lekcí, 1x týdně v úterý od 18:00 do 21:00
Adresa: Impact Hub, Cyrilská 7, Brno-střed 602 00
Cena: 13 990 Kč s DPH 

21.4. - 7.7.2020

12x lekce v úterý

PRAHA

Linux Akademie v Praze

12 večerních lekcí, 1x týdně v úterý od 18:00 do 21:00
Adresa: DataScript, Jankovcova 49, Praha 7
Cena: 15 990 Kč s DPH

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Průběh akademie

36 hodin prezenčních lekcí, 150 hodin samostudia, 3 projekty, 1 cíl

Blok 1: Správa Linuxu, sítě (4 týdny)

Hlavní náplní kurzu je pochopení příkazů a konceptů, na kterých je Linux postaven. Zaměříme se na základní příkazy pro práci s textem a soubory, instalaci softwaru z příkazového řádku, správu uživatelů, souborových systémů, diagnostiku systému a další oblasti. Bližší oblasti najdeš na stránce certifikace.

Nedílnou součastí práce systémového admina je i konfigurace sítí. Naučíme se koncepty, které se používají při síťování a příkazy pro práci se sítěmi v Linuxu.  

Blok 2: Skriptování v Bashi, databáze (4 týdny)

Skriptování v Bashi je jeden ze základních kamenů znalostí systémového administratora. Naučíme se psát jednoduché i mírně pokročilé skripty a dělat jejich diagnostiku.

Naučíme se jak nastavit a spravovat databázi MariaDB. Pak se zaměříme na základy jazyka SQL – vkládání do tabulek, výběr dat a další dotazy.

Blok 3: Průběžné testy, laby a kariérní konzultace

V průběhu kurzu jsou 3 testy zaměřené na teoretické znalosti a praktické cvičení (tzv. laby) na ověření zručnosti z praktické části. Pokud se chceš zaměstnat, tak poskytujeme kariérní poradenství v rámci našich akademii.

Akademie je zakončena certifikátem, který má ale docela náročnou zkoušku. Proto je nutné průběžné učení konceptů probíraných na výuce. Víc info na stránce certifikace.

Lektor

Michal Matějka, Brno

Michal je jedním z prvních absolventů ENGETO Academy. Ihned po dokončení akademie nastoupil do prvního zaměstnání v IT a začal pomáhat jako asistent při výuce Linux Akademie. Postupně se vzdělával v dalších tématech a nyní vyučuje naši Linux Akademie a pracuje jako DevOps Engineer ve společnosti Blackboard, kde pomáhá managovat cloudovou infrastrukturu.

Studuj efektivněji s kombinací prezenčních lekcí a online výuky.

Prezenční lekce tě nejenom namotivují a dají ti správný směr, ale budeš mít šanci se učit od opravdových profesionálů v oboru. Nové poznatky pak procvičíš i prakticky. S námi budeš o krok napřed i díky naší unikátní výukové platformě.

Samostudium nemusí být nuda!

Práce, kterou budeš dělat po prezenčních lekcích doma, je důležitá součást akademie. K dispozici máš vymakaný výukový portál s veškerými materiály, projekty a praktickými cvičeními. S lektory a ostatními studenty budeš v kontaktu i přes Slack kanál, kde si můžete radit a pomáhat. 

ONI USPĚLI. TY MŮŽEŠ TAKY

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec? Jiná motivace, stejná příležitost.

Michal, DevOps Engineer v Blackboard

Michal, který absolvoval úplně první ENGETO Linux Akademii, ve svém příběhu demonstruje, že je moudré se nebát využít šanci. Jinak se člověk může probudit za pět let a zjistit, že se nikam neposunul. 

Michalův příběh

Adam, sysadmin v EmbedIT

„Prošel jsem několika kurzy, ale s ENGETO se nedají srovnat. Jejich výuka je skutečně špičková. A těch pár tisíc, co jsem investoval do ENGETO kurzů, se mi v nové práci vrátilo prakticky hned. Vřele doporučuji všem zájemcům o IT.“

Adamův příběh

Kristýna, PyLadies

Kristýna se už během studií začala věnovat IT. Byla to jedna z našich prvních studentek. „ENGETO má kurzy, které jsou skutečně praktické. Jen minimum teorie a hodiny a hodiny praxe. Jiné společnosti nabízejí podobný kurz i za třicet tisíc.“

Kristýnin příběh

Přidej se ke stovkám absolventů v ENGETO Academy

Inovujeme vzdělávání. Tvoříme talenty.

Školíme, připravujeme na práci, propojujeme ajťáky s firmami. S námi budeš o krok napřed i díky naší výukové platformě.
Začni na juniorní IT pozici a posouvej svoji kariéru správným směrem. Více jak 120 absolventů se uplatnilo ve 45 společnostech v ČR. Získali práci například v:
Časté otázky
Je Linux Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?
Ano. Akademii odstartujeme pěkně od začátků. Vysvětlíme si, co je to systémová administrace, naučíme se příkazy na ovládání Linuxu z příkazového řádku a důležité oblasti Linuxové administrace. Pak nabalíme znalosti sítí a skriptování, co jsou zásadné znalosti admina. Nakonec se zaboříme taky do databází a naučíme se základy jazyka SQL.
Linux Akademie je prezenční kurz?
Linux Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny), dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a virtuální stáži simulující reálné úkoly systémového administrátora z partnerských firem.
Co když zameškám jednu hodinu Akademie? Můžu si ji nahradit?
Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.
Jaké jsou požadavky na technické vybavení?
Hardware: Na naši Akademie stačí mít s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Chceš prohloubit své znalosti a dostat se na vyšší level?

Mrkni na naše prezenční akademie.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

button to top

Zajímá mě Linux Akademie

Tvůj e-mail za naši zprávu o nových termínech. Pojď do toho :) 

Zájem o město

Souhlasím se spracováním údajů dle GDPR

Děkujeme, ozveme se :)