Jak začít v IT?
Získej znalosti, které můžou kompletně změnit tvoji kariéru. Je čas začít v IT! Ve videích níže ti poradíme, jak se naučit programovat a vybrat kurzy programování, která technologie má jaké přednosti i záludnosti a na co si dát obecně pozor.
Průvodce nováčka v IT
Objev populární technologie, jejich výhody a nevýhody
Python
Python je vstupenkou do světa programování. Můžeš se stát profíkem na machine learning, analýzu dat, testing nebo třeba umělou inteligenci.
Proč se stát Python programátorem? 1:45 min Plusy a nevýhody- Ideální programovací jazyk pro úplné začátečníky
- Na Python skvěle navazují další technologie
- K Pythonu se budeš muset doučit další technologie
Datová analýza
Datová analýza patří mezi nejžádanější dovednosti současnosti. Naučíme tě, jak data čistit a pracovat s nimi. Dokážeš je chápat i vizualizovat pomocí nástrojů jako Power BI nebo Tableau.
Proč se stát datovým analytikem? 1:38 min Plusy a nevýhody- Datový analytik má různorodou a kreativní práci
- Vysoká možnost uplatnění v širokém spektru firem
- Bez smyslu pro detail a analytického myšlení se neobejdeš
Linux
Linux se naučíš snadno. Se znalostmi Linuxu může jít tvoje kariéra hned několika směry – od automatizace přes Network Admina až po zabezpečení.
Proč se stát Linux expertem? 1:39 min Plusy a nevýhody- Dominantní jazyk na poli serverů a infrastruktury
- Snadno najdeš uplatnění – využívají ho top firmy
- Proti programováním je to více systematická práce
Java
Java developeři patří mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené ajťáky. Je to všestranný programovací jazyk, ve kterém můžeš psát například aplikace pro servery, mobily nebo IoT.
Proč se stát Java programátorem? 1:35 min Plusy a nevýhody- Java je jedním z nejžádanějších a nejoblíbenějších jazyků
- Java Developer má nadstandardní platové ohodnocení
- Java má složitější syntax, je pro úplné nováčky těžší
Testování softwaru
Testing je klíčovou součástí vývoje aplikací a zajišťuje, že software funguje správně a bez chyb. Testování SW ti otevře dveře k úspěšné kariéře v IT – nemusíš ani umět programovat hned od začátku.
Proč se stát SW testerem? 1:39 min Plusy a nevýhody- Testování je ideální vstupní branou do IT pro začátečníky
- Odborníci na testování jsou žádaní v celém IT sektoru
- Manuální testování může být rutinní, ale otevírá cestu k pokročilým specializacím
Poznej ENGETO absolventy
Různé motivace, rozdílná startovací rovinka, ale jeden cíl – začít programovat, uplatnit se v IT nebo se posunout v současné práci. Jsme pyšní na to, že jejich kariérní změna začala právě v ENGETU.
Přečti si víc recenzí na Googlu
Výukový obsah, záznamy webinářů a další
Jak fungují ENGETO kurzy?
Máš dotazy? Ozvi se studijním koordinátorům!
Často kladené otázky
- Určitě ano! Akademie startujeme od úplných začátků, nepotřebuješ mít žádné předchozí znalosti. Počítej ale s tím, že například Java je pro nováčky složitější a těžší. Spoustu začátečníků ji ale zvládlo.
- V případě specializovaných školení je ideální, když už máš za sebou některou z našich Akademií.
- Veškeré infromace o tom, jaké znalosti by ti případně neměly chybět, najdeš u každé Akademie a školení v sekci Prerekvizity.
- Pokud ale chceš mít jistotu, že vybraný kurz zvládneš, můžeš to ještě probrat s naším studijním koordinátorem Jardou. Zavolej mu na +420 773 087 597 nebo napiš na jarda@engeto.com.
Spousta absolventů před tebou to zvládla, takže ty určitě taky! Pokud si chceš z kurzu odnést maximum, počítej s tím, že Akademie ti zabere zhruba 10–15 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny na prezenční lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, dokážeš to. 🙂
U každého kurzu máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.
- Hardware: Na naše kurzy stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2–4 jádry. Jednoduše řečeno – vystačíš si se standradním notebookem.
- Software: Jakýkoliv operační systém je v pohodě, a to ať už máš Windows, OS X nebo Linux. Lektor ti hned na první hodině řekne všechno, co bude případně potřeba nainstalovat.