+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
Hlavní stránka / Blog / Engeto podcast #2: Jak jsme objevili kouzlo hackathonů

Engeto podcast #2: Jak jsme objevili kouzlo hackathonů

Autor: Jakub Šustr  |  Kategorie: Novinky 

podcast header

Představ si obrovskou halu naplněnou 1800 ajťáky, kteří mají 48 hodin na to, aby vytvořili nějaký smysluplný projekt podle zadání. Ne, není to mission impossible, ale Junction 2017 — největší evropský hackathon ve finském Espoo. A právě o něm bude řeč ve druhém ENGETO podcastu.

junction5

O Junctionu, kterého se účastnili Pepa a Filip — ajťáci z ENGETO — jsme už psali tady. Ale největší evropský hackathon si zaslouží trochu víc pozornosti než jeden blogový příspěvek, nemyslíš?

Pro ajťáky z ENGETO Academy nejsou hackathony žádnou novinkou, ale pro tebe je to možná španělská vesnice. Tak my ti tu vesnici trochu přiblížíme. Hackathon je akce, na které milovníci IT světa plní nejrůznější úkoly. To by nebylo nic světoborného, kdyby hackathon nebyl časově omezená záležitost.

Vymyslet aplikaci nebo nakódit program za 48 hodin totiž není žádná legrace. A v tom je kouzlo hackathonu. Hackathon je vlastně jedna veliká výzva. Ajťáci si v ní testují nejen své odborné znalosti, ale také kreativitu, práci v týmu a pod časovým tlakem.

Jestli se chceš dozvědět o hackathonech něco víc, určitě si pusť náš druhý podcast.

Jakub Šustr

Jakub Šustr

Mám na starosti blogy a veškeré další texty, které si od nás můžeš přečíst. Když budeš souhlasně přikyvovat (doufám) nebo se mračit (doufám, že ne) nad našimi Facebookovými a Instagramovými posty, věř, že i v tom mám prsty.

Přidej se k 8 500+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o nových článcích. Pojď do toho!

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.