Kurzy Termíny

Dokaž svoje znalosti Linuxu s ECS certifikací

ECS je zkouška, která prověří tvoje teoretické i praktické znalosti Linuxu, sítí, databází a tvorby skriptů v Bashi. Tento certifikát prokazuje, že máš opravdu solidní technický background a ve své práci se vyznáš!

Poslední aktualizace: 27. července 2023, 3 min. čtení

ECS je zkouška, která prověří tvoje teoretické i praktické znalosti Linuxu, sítí, databází a tvorby skriptů v Bashi. Tento certifikát prokazuje, že máš opravdu solidní technický background a ve své práci se vyznáš!

ECS certifikace (E = ENGETO, C = Certified, S = Sysadmin) má za úkol prověřit znalosti a dovednosti uchazečů tak, aby byly na dostatečné úrovni pro základní práci systémového administrátora v Linuxu. Máš za sebou naši Linux Akademii a v kapse úspěšně získaný certifikát? Pak v pohodě zvládneš pohovor na většinu 2nd level pozic v IT!

Jak to probíhá?

ECS je prezenční zkouška, která má teoretickou a praktickou část. Celkem trvá 3 hodiny a je v angličtině, protože tento jazyk musí každý sysadmin ovládat.

Certifikační ECS zkouška v Brně.

Kdy budou výsledky?

Nedílnou součástí certifikace je také vyhodnocení. Výsledky se dozvíš do 7 dnů od zkoušky, pro získání certifikátu musíš dosáhnout 70 % z každé části. Naši úspěšní absolventi momentálně pracují třeba v IBM, takže úspěch opravdu stojí za to!

Kolik certifikace stojí?

Je jen na tobě, jestli se přihlásíš na zkoušku v Praze nebo Brně. První pokus mají všichni studenti Linux Akademie zdarma v rámci kurzu, cena dalších pokusů je 990 Kč za termín. Studenti s aktivním předplatné na ENGETO Online Portále mají ECS za zvýhodněných 1990 Kč, pro nestudenty ENGETO Akademie platí cena 2490 Kč. Všechny vypsané termíny najdeš tady.

ECS je ideální volba!

ECS certifikace je prvním krokem ke zkouškám jako RHCSA nebo LFCS a je tak ideálním startem tvojí IT kariéry. Potvrzuje totiž, že máš opravdu znalosti, které uvádíš v životopise – a že se jako systémový administrátor Linuxu neztratíš! Tak si vyber termín a pojď do toho!

Jestli nejdřív potřebuješ zjistit jak na Linux, neváhej a zapiš se do naší Linux Akademie.


Marián Hurta

Marián je CEO a spoluzakladatel ENGETA. S kolegy pro tebe připravuje články na různá témata z oblasti IT.

Přidej se k 12 000+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o termínech, pracovních nabídkách nebo novinkách v ENGETU. Pojď do toho!