+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Příběhy / Tomáš a jeho příběh

Nikdy by mě nenapadlo, že se budu po skončení školy v pátek večer učit

Tomáš, absolvent Hotelové akademie, dříve působil jako provozní dvou kaváren. Po Linux kurzu od ENGETO Academy pracuje coby Mainframe IT Specialist ve firmě IBM. „Cvičení z Linuxu jsem si nosil i do práce, byla to fuška. Ale už nástupní plat v IBM byl nadprůměrný. Nemůžu si stěžovat.“

Práce

Před: Provozní kavárny
Aktuálně: Mainframe IT Specialist, IBM

Absolvoval

tomas absolvent engeto

Tomáš se třetím rokem živil jako provozní dvou kaváren, ale nebylo to ono. Potřeboval změnu, chtěl se profesně posunout a naučit se něco nového. A tak se stal second level IT specialistou na Mainframu v IBM. A jak že se mu ale povedlo práci provozního kaváren vyměnit za IT? Tušíš správně. Tomášova cesta vedla přes ENGETO kurzy.

“K IT mě to táhlo už docela dlouho. Věděl jsem, že jde o perspektivní obor, kde si člověk dost vydělá. Když jsem na Facebooku viděl Marianův post ohledně nových Linux kurzů, neváhal jsem,” říká Tomáš. Linux kurz absolvoval minulé léto. A chytlo ho to. “Na prezenčních hodinách nám kluci všechno vysvětlili a dostali jsme mraky úloh na domácí procvičování. Já jsem musel zlepšit i angličtinu, takže jsem se kurzům věnoval tak 15 – 20 hodin týdně,” vzpomíná Tomáš, který při studiu dál pracoval. “Cvičení z Linuxu jsem si nosil i do práce, byla to celkem fuška. Nikdy by mě nenapadlo, že po skončení školy budu trávit páteční večery dalším učením,” směje se absolvent Hotelové akademie.

Jedním z benefitů IBM je i příjemné pracovní prostředí.

Tomáš se opravdu snažil a toho si lektoři v ENGETO vždycky cení. Proto mu neváhali pomoct najít práci v IT. “Bylo to snadné. Marianovi jsem poslal své údaje a on mi napsal životopis. Filip mi den před pohovorem dal tipy, na co se mě můžou v IBM ptát,” říká Tomáš. A vyšlo to. Už téměř rok pracuje v IBM na platformě Mainframe, která neběží přímo na Linuxu, ale její operační systém je podobný. Proto byl Linux dobrý základ. Tomáš má na starosti aplikace, které se starají o plynulý chod jedné banky.

Tomáš pracuje na Mainframu – supervýkonném serveru, jehož cena může přesáhnout i 500 milónů korun.

“Když jsem do práce nastupoval, řekl jsem si, že se první rok vůbec nebudu ohlížet na výplatu. IT jsem nestudoval, pořád se učím, byl jsem za přijetí do IBM vděčný. Ale už nástupní plat byl nadprůměrný. Nemůžu si stěžovat,” tvrdí Tomáš. Kurzy doporučuje všemi deseti. Líbila se mu propracovaná výuka, trpěliví lektoři a úlohy z praxe. “Kdo si ale myslí, že si zaplatí kurz a za tři měsíce z něj bude ajťák, ten se plete. Musíš tomu věnovat čas doma, procvičovat, zkoušet si to. Kluci ti všechno vysvětlí, ale do hlavy ti to nikdo nenaleje,” uzavírá Tomáš.

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.