+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Příběhy / Vašek a jeho příběh

„Hledal jsem kreativní práci, jejíž výsledky by za mnou byly opravdu vidět. A tu jsem našel v programování.”

Práce

Před: Biolog, Policie ČR
Před: Vedoucí prodejny se sportovním vybavením
Aktuálně: Junior C# programátor, Elso-service

Absolvoval

holub1 2
Vašek, vystudovaný biolog, pracoval v laboratoři u Policie ČR. Jeho kreativní duch ale trošku strádal a tak se rozhodl vycestovat a zkusil štěstí v Anglii. Život ho časem zavedl zpět do Čech, kde získal místo vedoucího malé prodejny se sportovním vybavením. Vašek ale hledal něco, co by ho více naplňovalo po intelektuální a kreativní stránce. „V té době jsem intenzivně přemýšlel, co budu v životě dělat dál. Od přátel jsem se dozvěděl o programování a o možnosti uplatnit se jako programátor i bez technické vysoké školy a mnohaleté praxe.” A tak si Vašek řekl, že to zkusí. „Od první chvíle si mě programování získalo svou přístupností, kreativitou a možností zaměstnat mozek. Konečně jsem našel to, co v životě chci opravdu dělat.”
Absolvent Václav Holub.

„Když jsem začínal programovat, kamarád mi doporučil Python, jelikož on sám se ho v té době učil. Jak jsem studoval a programoval, dospěl jsem k přesvědčení, že být samouk není zdaleka tak efektivní, jako když má člověk profesionální lektory a komplexní studijní plán, vytvořený na základě znalostí zkušených programátorů. Obrátil jsem se opět na přátele a dozvěděl jsem se o ENGETO Academy od kamarádky, která prošla kurzem a našla si práci v IT. Tak jsem to s nimi zkusil taky.”

Python Akademie byla skvělá. Chodil jsem jednou týdně po práci na přednášky, plnil jsem domácí úkoly, vypracovával projekty. Vyhovovalo mi, že se to dalo časově stihnout aniž bych musel skončit v práci. Součástí akademie byla i kariérní konzultace, což vnímám jako nejdůležitější prvek celého kurzu. Možnost propojení s firmami pro mě představovala neocenitelnou pomoc při získání práce, a tak jsem se snažil ze všech sil, abych si tuto možnost zasloužil.”

Vašek po skončení Python Akademie využil kariérní konzultaci a našel nové zaměstnání.

Za necelého půl roku Vašek práci opravdu získal. Mezitím však nelenil, dál se vzdělával a pracoval na sobě. Absolvoval kurzy Databáze a OOP a dostudoval při práci C# Akademii.
„Nejvíc oceňuji osobní přístup lektorů, jejich trpělivost a ochotu pomáhat občas i nad rámec povinností. Také se mi líbilo, že kromě výkladu na lekcích a praktických cvičeních byly k dispozici online materiály, ze kterých se dalo čerpat při studiu doma.”

A jak se daří Vaškovi v práci? „V současné době pracuji pro Elso Service v Brně, kam mě ENGETO doporučilo. Spolupracuji se zkušenějšími kolegy na tvorbě softwaru pro státní firmy. Pořád se učím něco nového a zároveň mám hodně svobody. Seznamuji se s Javou, C#, C++ a JavaScriptem. Přede mnou je ještě dlouhá cesta plná učení, ale já se na to těším. Podařilo se mi totiž docílit toho, že je moje práce zároveň i mým koníčkem.”

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.