+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Příběhy / Matouš a jeho příběh

Den by měl být kratší, aby si člověk pořádně rozmyslel, jak naložit s časem

“Mezi dvacítkou a třicítkou by měl člověk co nejvíc experimentovat.  Mě baví můj obor, proto dál studuji. Ale po Python a Linux kurzech v ENGETO Academy startuji kariéru v IT,” říká Matouš.

Práce

Před: Student v oboru vodních staveb, VUT
Aktuálně: Test Automation, CZ.NIC

Absolvoval

engeto matous success story

Matouš se rozhodně nenudí. Studuje doktorské studium v oboru vodních staveb a od 18 let soustavně pracuje v oboru. Má zkušenosti zeměměřiče, asistenta stavbyvedoucího nebo projektanta. “Mezi dvacítkou a třicítkou by měl člověk co nejvíc experimentovat. Vyzkoušet různé práce, obory, stáže. Nabrat zkušenosti. Spousta mých spolužáků se po magistrovi nadšeně vrhla do práce. Mě baví můj obor, proto pokračuji ve studiu. Ale po kurzech v ENGETO Academy jsem chtěl jít do IT,” říká Matouš. Jak to všechno začalo? Když Matouš v červnu 2017 narazil na ENGETO Python hackaton, dlouho neváhal a přihlásil se. Má rád logické hádanky a výzvy. Na začátku to ale vypadalo bídně. “Netušil jsem, o čem lektoři mluví nebo jak pracovat s příkazovým řádkem. O Pythonu ani nemluvě. Byl jsem úplně vedle. Ale nakonec jsem přeci jen nakódoval hru Bulls and Cows a v Beginner sheetu jsem získal 8 ze 34 bodů. Za mě jednoznačný úspěch,” vzpomíná Matouš.

Matouš se k ENGETO dostal díky jednomu z našich hackathonů.

Hackathon Matouše nakopnul. Začal se o Python zajímat víc. Četl materiály na internetu, sledoval výuková videa. Za dva měsíce se naučil poměrně dost. “Přesto mi něco chybělo. Měl jsem kupu informací, ale potřeboval jsem někoho, kdo by mi je pomohl uspořádat. Najít v nich nějakou logiku.” V této chvíli na scénu znovu přichází ENGETO. Matouš se zapsal na Python kurz pro začátečníky. “Už před kurzem jsem se Pythonu věnoval asi patnáct minut denně. Po pár lekcích to byla půlhodinka a v polovině kurzu jsem s Pythonem trávil hodinu a půl. Každý den. Proč jsem to dělal? Chtěl jsem se zlepšit, Python mě opravdu bavil,” tvrdí Matouš, který je v jednom kole. “Byl to docela záhul. Od sedmi do dvanácti ve škole a pak do večera v práci. Ale všechno je o prioritách.” Po rozřazovacím testu se Matouš dostal do skupiny pro nováčky, ale při lekcích se nudil. A tak přestoupil do náročnější skupiny. “Řekl jsem si, že na sebe budu přísnější. Začal jsem poctivě pracovat na úkolech, zvládl jsem všechny kvízy, tasky a projekty v kurzu,” vzpomíná Matouš, který byl jedním z nejaktivnějších studentů Python beginner kurzu. Proto také dostal od Engeťáků nabídku spolupráce. “To prostě nešlo odmítnout. Nyní pomáhám s Python online kurzem, natáčím videa, vymýšlím strukturu lekcí a snažím se Python vysvětlovat začátečníkům. Taky jsem začínal a není to tak dávno, z toho nyní těžím,” vypráví Matouš.

Po hackathonu Matouš pokračoval v Python kurzu.

Matouš nám v ENGETO pomáhá s vývojem Python online kurzu.

“ENGETO není jen o kurzech s praktickými úkoly. Má i výborné lektory. Martin musí mít mentorství v krvi. Na žádné jeho přednášce jsem se nenudil. Byl neskutečně aktivní. Nechápu, jak mohl ty tři hodiny na prezenční lekci vydržet tak nahajpovaný. A už vůbec nedovedu pochopit, že udržel v pozoru nás, studenty na kurzu.”

Matouš považuje ENGETO kurzy za obrovskou příležitost pro všechny, kteří se chtějí naučit programovat. “Samotné lekce nestačí. Můžeš dávat pozor, sledovat postup lektora, ale když doma nebudeš procvičovat, programátorem se nestaneš. Musíš to zkoušet, řešit úlohy, věnovat tomu úsilí i čas. Já mám celý týden nabitý k prasknutí, i tak jsem na začátku z každého dne ukrojil čtvrthodinku, kdy jsem se učil. Postupně jsem přidával. Všechno je to o time-managementu. Osobně si myslím, že by den měl být kratší, aby si člověk sakra dobře rozmyslel, jak naložit s časem,” uzavírá Matouš.

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.