Termíny

Hlavní stránka / Příběhy / Kristýna a její příběh

Ženy za monitor nepatří? Tento stereotyp už dávno neplatí.  Ideální podmínky se začít učit

Kristýna má diplom z Medialních studií a žurnalistiky, přesto se už během studií začala věnovat IT. Byla to jedna z našich prvních studentek. „ENGETO má kurzy, které jsou skutečně praktické. Jen minimum teorie a hodiny a hodiny praxe. Jiné společnosti nabízejí podobný kurz i za padesát tisíc.“

Práce

Před: Studentka VŠ
Po: Lektorka v PyLadies (IT komunita), Host v Impact Hub

Absolvoval

kristyna engeto absolvent

„Po ENGETO hackathonu jsem se ocitla na facebookové fotce z akce a do týdne se mi ozvalo pět lidí z IT firem s nabídkou práce.“ Ajťáci jsou nedostatkové zboží, a dokonce i junioři mají v Brně místo téměř jisté. Navíc dávno neplatí stereotyp, že ženy za monitor nepatří. Ideální podmínky začít na sobě pracovat.

Kristýna si tohle uvědomila před dvěma lety, když zjistila, že ji studium žurnalistiky a sociologie příliš nenaplňuje. Jako jedna z prvních se účastnila našeho pythonového kurzu. Na rozdíl od jiných kurzů, které absolvovala, se v ENGETO naučila především praktické věci. „Kódovali jsme například HR systém, který je mnohem užitečnější než obyčejná excelová tabulka.

Kristýna dobře věděla, že se jí tyhle věci budou hodit a poctivě se připravovala na každou hodinu. Kurzu a domácímu procvičování věnovala pět hodin týdně po dobu tří měsíců. „Vůbec toho času nelituju. Právě naopak. Kurz šel skutečně do hloubky a díky tomu si nyní v Pythonu věřím mnohem víc. A legrační je, že jiné společnosti nabízí podobný kurz třeba i za padesát tisíc.“

I ty můžeš uspět

Každý jednou začínal. Na našich kurzech potkáš studenty, kteří mají zkušenosti s IT, ale i úplné nováčky. Když to nevzdáš, třeba bude na našem webu za pár měsíců i tvůj příběh. Je to jen na tobě!

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.