Termíny

Hlavní stránka / Příběhy / Richard a jeho příběh

„Ve svém životě i v práci mám rád efektivitu. Programování a automatizace dělají náš život jednodušší a tak můžeme mít čas na jiné věci.”

Práce

Před: Student bakaláře Financí na MENDELU, Asistent projektového manažera v Kleffmann Group
Aktuálně: Software Developer/Analyst v ELSO Service

Absolvoval

richard rohac absolvent

Když Richardovi, studentovi bakaláře Financí na Mendelově Univerzitě v Brně, o jeden předmět utekly státnice, dostal šanci zastavit se a přemýšlet o tom, co chce doopravdy dělat. I když si státnice nakonec dodělal, bylo to programování, které si vybral jako směr, kterým by se chtěl ve své kariéře vydat. Dnes Richard ve svých třiadvaceti pracuje jako Software Developer ve firmě specializující se na vývoj registrů pro státní instituce.

„Za studia, když jsem na částečný úvazek pracoval pro agenturu zabývající se sběrem a vizualizací dat, jsem trošku přičichnul k programování. Jednalo se o velmi jednoduché skripty v Excelu za pomocí Visual Basic a zjistil jsem, že mi to nejen jde, ale hlavně celkem baví. V angličtině jsem byl dobrý a tak jsem se začal učit Python online, který se při analýze dat využívá nejvíc.”

richard rohac clanek
Absolvent Richard Roháč.

Richard brzo zjistil, že příležitostí v IT, jako perspektivní práci, která má budoucnost, je v Brně mnoho. „Věděl jsem, že automatizace se bude rozpínat a já se chtěl dostat na stranu vývoje, protože jsem se bál, že právě kvůli automatizaci přijdu v budoucnu o práci. Věděl jsem, že dobře napsaný skript dokázal zefektivnit práci tak, že nebylo potřeba šesti lidí, ale jednoho. Ve svém životě i v práci mám rád efektivitu. A programování a automatizace dělají náš život jednodušší a tak můžeme mít čas na jiné věci.”

„Na ENGETO kurzy jsem narazil na internetu, kdy jsem hledal nějaký komplexní a dlouhodobější kurz, který bych mohl studovat při práci. Nejen, že mělo ENGETO skvělé hodnocení, ale hlavně mě zaujalo propojení absolventů se zaměstnavateli, jelikož jsem cítil, že budu potřebovat pomoc při hledání mé první opravdové práce v IT.“ říká Richard, který se dokáže věci naučit i sám doma. Benefit prezenčního kurzu viděl zejména v kontaktech v IT komunitě, přístupnosti lektorů a kariérní konzultaci, která mu pomohla vyšperkovat CV a dostat ho na pohovor do firmy, kde momentálně pracuje.

Richard začal nejdříve Python Akademií a kurzem OOP, při níž získal slušný základ. „Během akademie jsem pracoval na plný úvazek a po práci jsem ještě 4 hodiny programoval na online portálu. Bylo to pro mě dost náročné, ale věděl jsem, že musím pracovat tvrdě, abych si brzy mohl najít práci.” vzpomíná Richard, který se při akademii zúčastnil jednoho z ENGETO hackathonů, který mu pomohl mimo jiné i s networkingem.

Richard se účastnil jednoho z ENGETO Hackathonů.

„Nejvíce si cením kariérní konzultace s Marianem, kde jsem si ujasnil představy o své další cestě. Státnice jsem v v lednu úspěšně udělal, ale hned jsem skočil zpět do kolotoče IT vzdělávání a pokračoval Linux Akademií, která mi hodně zvýšila technické znalosti,” říká Richard, který akademii ukončil certifikací a téměř ihned nastoupil jako junior software developer do Elso-service.

„V práci teď zkouším spoustu nových věcí a uvidím, na co se přesně budu chtít specializovat. Podílím se na vývoji software pro státní instituce a pracuji i s jinými jazyky jako je například Java, C#, JavaScript, PHP či Bash. Jakmile se člověk naučí jeden jazyk, ostatní už jsou o dost lehčí. Nejvíce oceňuji volnost a svobodu, kterou ve firmě mám. Každý den se učím něco nového a dost mě to baví.”

Richard, jako mnoho dalších absolventů ENGETO kurzů, při studiu nejvíce oceňoval osobní přístup a upřímnost. „Věděl jsem, že pokud do toho dám všechno, kluci z ENGETO udělají první poslední aby mi pomohli. A taky že jo. Studium na portále bylo velice propracované a podpora při online části studia byla opravdu skvělá. V případě, že jsem něčemu nerozuměl nebo nechápal proč mi nějaký skript nefunguje, stačilo napsat a během chvilky se mi někdo z lektorů ozval a pomohl mi.”

„ENGETO doporučuji všem, kteří se chtějí dostat do IT bez tápání co a jak se učit. Neskutečně mi pomohli a za to jsem jim opravdu vděčný.”

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.