+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Příběhy / Martin a jeho příběh

Python a Linux se neztratí ani v biologické laboratoři

Úplné základy se člověk zvládne naučit i sám. Jenže pak to programování začne být složitější a najednou kolem sebe potřebujete mít zkušené lektory, kteří vždy rádi pomůžou a poradí.

Práce

Před: Researcher v biologické laboratoři na Masarykově univerzitě v Brně Aktuálně: Operations Production Analyst, IBM
martin header

Martine, kdy a proč ses začal učit programovat?

Asi před rokem jsem si řekl, že se chci naučit něco o IT. Tak jsem si koupil knihu o programování v Pascalu a začalo mě to bavit. Pak jsem trochu experimentoval s VBA, abych zautomatizoval nějaké operace v Excelu. A hned nato jsem si řekl, že se pustím do Pythonu. Jenže naučit se sám programovat je dost náročné. Proto jsem si začal hledat kurzy, které mi dají všechno podstatné a kde se nebudu muset prodírat horami knih.

Proč sis vybral právě kurzy od ENGETA?

Při rozhodování jsem bral v potaz spoustu věcí. Hledal jsem kurz, který můžu dělat i při zaměstnání na plný úvazek v úplně jiném oboru. Taky se mi líbily osnovy kurzů a pozitivní hodnocení od ostatních studentů na internetu. Navíc jsem z Brna, a proto jsem v pohodě mohl chodit na prezenční výuku. Teda alespoň do té doby, než se zpřísnily vládní nařízení a výuka se přenesla do online světa.

Jaké vidíš výhody u online kurzů?

Online forma má podle mě dvě velké výhody. Člověk nemusí dojíždět, a když bydlíte mimo Prahu nebo Brno, tak je to ideální volba. Druhá výhoda je v tom, že se všechno nahrává a každou lekci si tak můžu pustit kolikrát potřebuju.

A co nějaké nevýhody?

Mínus je podle mě v tom, že se s lektorem mnohem hůř interaguje než na prezenčním kurzu. A sledování videa doma může být taky občas náročné. Člověka pořád něco rozptyluje nebo má tendence to odkládat a místo studování se pustit třeba do vysávání celého bytu. 😀

Zvolil bys příště opět online Akademii, nebo bys raději šel do prezenční?

Absolvoval jsem prezenční i online Akademii, a příště bych si vybral zase prezenční. Je to pro mě víc motivující forma a líp se komunikuje s lektory i ostatními studenty. A taky je větší zábava se jednou týdně sejít s partou fajn lidí se stejným zaměřením a cílem.

1

Martin pracuje v biologické laboratoři na Masarykově univerzitě v Brně.

Co jsi od Akademie očekával a co tě během ní překvapilo?

Chtěl jsem kurz, který mě naučí všechny potřebné a užitečné věci, které musí každý začátečník znát, protože to pro mě bylo první velké setkání s programováním. A to se mi splnilo. Super byla ochota lektorů, kteří mi vždy pomohli s řešeným úkolem a odpovídali na moje dotazy i mimo vyučovací dobu. Dalším příjemným překvapením bylo množství probíraných informací a spoustu zadaných praktických úkolů. Byl to opravdu nabitý kurz a ne vždycky jednoduchý. Což je dobře, protože jsem díky tomu měl pocit, že se hodně učím a posouvám.

Budeš ve vzdělávání pokračovat dál?

Jasně! Mám teď dva cíle – získat certifikaci ENGETO Certified Sysadmin a posunout se v programování, takže se přihlásím ještě na Java Akademii.

Doporučil bys tento kurz svým známým, kteří chtějí začít v IT?

Pokud vás láká svět IT, tak do kurzů ENGETO určitě jděte. Překvapilo mě, jak moc jsem se toho za 3 měsíce naučil. V Python Akademii se naučíte základy programování a taky takové to algoritmické myšlení. Linux Akademie je zase spíš o tom, jak fungují operační systémy, počítačové sítě nebo relační databáze.

A co ty?

Chceš se taky naučit programovat? Nebo radši pochopíš fungování operačních systémů a databází? Tak na nic nečekej a rovnou se přihlas se do ENGETO Online Akademie! 😉

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.