Kurzy Termíny

Na začátku byla kniha, pak Java Akademie a dneska je z Honzy šikovný programátor

„Někdy si říkám, co vlastně v korporátním IT prostředí dělám… Pak si uvědomím, že jsem se v programování našel, že mě to baví a s chutí se pustím do dalšího projektu.“

Před kurzem:

Student

Absolvoval: Aktuálně:

Java Developer v CGI

Jmenuji se Honza a jsem ze Znojma. Mám za sebou střední průmyslovku se zaměřením na elektroniku a automatizaci. Začal jsem i několik vysokých, ale s žádnou jsem si nesedl. Po pěti letech jsem si řekl dost, koupil si knihu o programování a začal se učit. Za tři měsíce jsem si už docela věřil, tak jsem zkusil obejít pár firem – ale nikde mě tehdy nechtěli.

Pak jsem narazil na Java Akademii od ENGETA, která měla hodně pozitivních recenzí. Vypadalo to jako dobrá investice, tak jsem do toho šel. Musím říct, že jsem v té době neměl skoro žádné praktické zkušenosti v IT. Sám jsem se naučil trochu Javy a základní principy objektově orientovaného programování. Ve škole jsme taky naťukli Pascal a assembler, víc jsem neuměl. Musel jsem se hodně učit, ale to mi vlastně nevadilo.

„Důležité je mít motivaci a každý den se učit. Člověk se tak základy naučí celkem snadno a hned je může rozšiřovat.“

Začátky Akademie byly srandovní. Ptal jsem se sám sebe, co tu proboha dělám… Stačily dvě lekce a najednou mi už ani nepřišlo, že bych sem nepatřil. Hlavně díky osobnímu přístupu lektorů, kteří se o nás všechny hezky starali a podporovali nás od začátku do konce. Díky tomu kurzy programování zvládne každý, kdo maká a má silnou motivaci. Můj sen byl pracovat s technikou, chtěl jsem tvořit, protože nemám rád rutinu. A v tom je IT skvělé – člověk je sám se sebou spokojený, když vymyslí úkol tak, že dobře funguje.

Nejtěžší část pro mě byl závěrečný projekt. Když se na něj podívám dneska, tak mi přijde dost jednoduchý, ale během kurzu jsem si myslel, že ho prostě nemám šanci zvládnout. Ale povedlo se! Za to patří velké díky vašemu lektorovi Michalovi, který s námi řešil všechno. Od toho záludného projektu až po naše uplatnění v praxi. Jako člověk, který se programováním živí, nám dal spoustu tipů a rad do začátku.

„Během kurzu jsem si začal věřit. A to je pro mě ten nejsilnější motor, protože když vím, že na to mám, tak všechny problémy řeším s nadhledem.“

Java Akademie mi dala pocit, že vím, co dělám. Že se v IT můžu uplatnit. Po skončení jsem se ještě přihlásil na online kurzy SQL. Na vaší platformě e-learning.engeto.cz se mi prostě dobře učí. Oba kurzy mají velmi praktický obsah a daly mi základ, na který jsem potom v práci snadno navazoval.

Po kurzech jsem se přihlásil na výběrko do CGI, které mi vyšlo. První tři měsíce v práci jsem strávil hlavně dalším vzděláváním a prací na svém prvním projektu. Pak najednou přišla koronavirová krize a všichni jsme dělali z domu, takže jsem dostal lektora, který nasadil fakt intenzivní tempo. Musel jsem na sobě na home office opravdu makat. Bylo to ale zajímavé, i tato zkušenost mě hodně posunula. Teď už pracuju samostatně jako Analyst Programmer, a to mi vyhovuje. Dělám v divizi energetiky, kde spolupracujeme s největšími distributory energií na trhu.

„Hecnout se a začít bylo fakt dobré rozhodnutí. Dneska už tohle nastavení mysli dokážu aplikovat na většinu problémů v životě. A nemusí se týkat jen programování.“

Když se na svoje začátky podívám dneska, tak bych do toho šel znovu. Jen bych se tentokrát asi přihlásil na Python. To je ale jenom můj osobní pohled, protože jsem chtěl po kurzu rovnou začít pracovat a šel jsem do toho po hlavě. Kdybych měl víc času, tak se po Javě přihlásím na JavaScript, abych se to všechno nemusel učit v práci sám a narychlo.

Líbil se ti Honzův příběh? Může tu být i ten tvůj! Vyber si svůj kurz programování a přihlas se – pomůžeme ti získat znalosti a dovednosti, se kterými se uplatníš. 🙂

Cesta k novým znalostem začíná tady

Přehled kurzů