Kurzy Termíny

Front-end Developer Akademie

Kurz tvorby webu pomocí JavaScriptu, HTML a CSS

Front-end Developer Akademie patří mezi naše nejkomplexnější kurzy a během 18 týdnů tě toho čeká opravdu hodně – výuka, domácí cvičení, projekty, konzultační hodiny… Jednoduše víc jak 250 nabitých hodin. JavaScript, HTML a CSS jsou nepostradatelnou součástí každého webu. Tyto technologie jsou snadné na pochopení a jednoduché webové stránky díky nim dokážeš vytvořit už za pár týdnů. Ať se chceš věnovat tvorbě webů nebo se ti takové znalosti hodí třeba pro správu e-shopu, tenhle kurz je pro tebe ideální. JavaScript navíc patří k nejžádanějším technologiím současnosti. Nepotřebuješ žádné předchozí znalosti, začneme od úplných základů a všechno tě naučíme.

100% online a flexibilně Vhodné pro začátečníky
Výuka s lektorem 1x týdně 18–21:00
4 měsíce, 18 lekcí + 18 konzultací 5–10 hodin studia týdně

Termíny: Front-end Developer Akademie

31. 10. – 13. 03. 2025, Online

Detail termínu

12. 02. – 11. 06. 2025, Online

Detail termínu

03. 04. – 14. 08. 2025, Online

Detail termínu

Nevyhovují ti aktuální termíny? Klikni sem a přidej se do waiting listu

Nech si proplatit 82 % ceny kurzu!

Jsem v kurzu
Na naše kurzy můžeš využít dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).

Co je to front-end?

Když otevřeš jakoukoliv webovou stránku nebo aplikaci, vše, co vidíš před sebou na obrazovce, ať už jsou to texty, obrázky, menu nebo tlačítka, to všechno patří do „front-endu“. Můžeš si to představit jako „vitrínu“, která je určena pro návštěvníky, aby s ní mohli pohodlně interagovat. Front-end zahrnuje vše, co je spojené s tím, jak web vypadá a jak s ním uživatel může pracovat.

Kurz zaměřený na tvorbu webu

JavaScript, HTML a CSS ti zaručí uplatnění

Chceš se stát webovým vývojářem? Pak se bez znalosti HTML, CSS a JavaScriptu neobejdeš. JavaScript navíc patří mezi programovací jazyky, které zásadně stoupají na oblibě, takže krok vedle s tímhle kurzem určitě neuděláš a o uplatnění nebudeš mít nouzi. HTML i CSS se naučíš opravdu rychle a už během chvíle uvidíš velký progres. A když přidáš i základy JavaScriptu, firmy se o tebe poperou. Ať už chceš tvořit vlastní weby nebo si prostě jen rozšířit svoje znalosti a dovednosti, HTML, CSS a hlavně JavaScript je vždycky dobrá volba, protože je jednoduše používá 100 % webů. 

Kurz JavaScriptu, HTML a CSS = ideální start

Pokud se ve světě IT teprve rozkoukáváš, pak je pro tebe webový vývoj pomocí JavaScriptu, HTML a CSS jako dělaný. Osvojit si tyhle programovací jazyky a technologie je určitě jednodušší než začít od nuly třeba s Javou. Poměrně rychle se tak můžeš stát front-end vývojářem interaktivních webových aplikací. A těch je v dnešní době potřeba spousta. 🙂

Můžeš se vydat různými směry

Front-end vývojář, back-end vývojář, vývojáři mobilních aplikací, automatizovaní testeři, UX designer, správce e-shopů, specialista na e-mail marketing a spoustu dalších profesí. To je jen malá ochutnávka z toho, kam se můžeš se znalostí JavaScriptu dostat. Je to opravdu všestranný jazyk a když ho doplníš HTML a CSS, máš kariéru jistou.

Je pro tebe Akademie vhodná?

  • Zvažuješ práci v IT a potřebuješ nějak začít
  • Láká tě kariéra vývojáře
  • Chápeš, že znalost JavaScriptu, HTML a CSS je v dnešní online době téměř povinnou výbavou

Průběh Akademie

Začneme pěkně od začátku. Budeš potřebovat jen notebook a pořádnou chuť se učit, protože nudit se rozhodně nebudeš. Čekají tě desítky hodin studia pod vedením zkušených lektorů.

Výuka probíhá online formou live webinářů, které si případně můžeš pustit i ze záznamu. Získáš taky přístup na výukovou platformu, kde najdeš interaktivní cvičení, projekty i další kurzy. Zároveň máme v rámci Front-end Developer Akademie každý týden konzultační hodiny s lektory. Tyhle konzultace jsou nepovinné, je z nich záznam a je na tobě, jestli je využiješ. 

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku ti ukážeme všechny nástroje, které budeš během celého kurzu potřebovat. Získáš taky 8měsíční přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.
Čeká tě 18 online webinářů s lektorem po 3 hodinách a spousta materiálů na procvičování doma. Celkem tedy desítky až stovky hodin práce – záleží, jak moc tomu budeš chtít věnovat. 🙂 Na každé hodině ti nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíš v připraveném prostředí – vše online, z pohodlí domova. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. A pokud náhodou live webinář nestihneš, můžeš si lekci znovu pustit ze záznamu.
Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat i doma. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 5–10 hodin týdně, pokud si chceš z kurzu odnést maximum. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. A pokud budeš během samostudia potřebovat pomoci, stačí napsat na Discord. V rámci Front-end Developer Akademie probíhají každý týden i konzultační hodiny, takže budeš mít další prostor cokoliv probrat přímo s lektory. Konkrétní den si vždy domlouvá lektor přímo se studenty. Konzultace nejsou povinné a jsou z nich záznamy.
V průběhu celé Akademie budeš pracovat na komplexních projektech a nespočtu dílčích úkolů. V nich zužitkuješ vše, co se naučíš a procvičíš si tak veškerou látku. K projektům dostaneš individuální zpětnou vazbu od lektorů – poradí ti, kde je potřeba zamakat a naopak co ti jde dobře. Můžeš využít i Live Chat podporu či komunikaci v rámci naší Discord komunity.
O certifikaci ECJWD (ENGETO Certified Junior Web Developer) můžeš požádat po absolvování celé Front-end Developer Akademie. Podmínkou jeho získání je úspěšné splnění všech projektů a úkolů, a to nejpozději 8 měsíců od první lekce. Do té doby máš celkem 3 pokusy, o certifikát se žádá online skrze výukový portál. Zadání jednotlivých projektů ti vysvětlí lektoři v průběhu Akademie a pokud o certifikát nestojíš, projekty vypracovávat nemusíš.

Proč studovat u nás

Příprava portfolia

  • Zkonzultujeme ti portfolio na GitHubu
  • Získáš zpětnou vazbu na projekty

Kariérní poradenství

  • Poradíme ti, jak a kde hledat práci
  • Pomůžeme ti správně připravit CV

E-learningová platforma

  • Přístup k materiálům až 8 měsíců od první lekce
  • Interaktivní cvičení a projekty

Podpora během celého studia

  • Chatovací skupina s lektorem a studenty
  • Osobní studijní koordinátor

Partner kurzu

Využij našeho partnerství a nastartuj svoji technologickou kariéru ve Spořce

IT České spořitelny se dá v ledasčem srovnat s technologickou firmou nebo start-upem. Je to velká společnost s velkými možnostmi. Můžeš se učit od profesionálů a pracovat s nejmodernějšími technologiemi. Mrkni na jejich kariérní web!

Příběhy a reference studentů

4.9

Přečti si víc recenzí na Googlu

Příběh absolventa

Adam, Data analytik v Deutsche Telekom

Adam původně studoval ekonomii, pak se ale rozhodl změnit svůj obor a začal se věnovat IT. Absolvoval naši Python a Linux Akademii a nyní pracuje na pozici datového analytika v Deutsche Telekom.

Patrik R.

ENGETO můžu jen doporučit. Začínal jsem v Linux Akademii, byla to pro mě první větší zkušenost s IT, protože jsem vystudoval úplně odlišný obor. Přestože jsem na začátku byl skeptický, že je to možné, prakticky hned po dokončení kurzu jsem měl svou první práci v tomto oboru

Jaroslav S.

S kurzy od ENGETA mám pozitivní zkušenost. Všechno je profesionální. Portál je přehledný a projekty, které jsou součástí Akademie, hodnotím kladně. I kvalita záznamů z lekcí je dobrá. Reakce lektorů na dotazy během samostudia je velmi rychlá a moc si cením i zhodnocení domácích úkolů, popřípadě tipů, co vylepšit.

Máš dotazy? Tady najdeš odpovědi na ty nejčastější.

často kladené otázky

Specifické dotazy ti rádi zodpovíme na +420 773 087 597 nebo e-mailu info@engeto.com.

Jsme jedna z předních škol programování v Česku s 14500+ studenty. Absolventi pracují v 100+ firmách.

Přečti si příběhy

Studijní plán

Blok 1

Úvod do vývoje webu: HTML, CSS

Týden 1
Úvod do HTML
Týden 2
Úvod do CSS a pokročilé CSS vlastnosti
Týden 3
Box model, viditelnost prvků (skrývání prvku), pozicování
Týden 4
Responzivní webdesign, práce s obrázky, mediaquery
Týden 5
Úvod do flexboxu
Týden 6
Pokročilé vlastnosti flexboxu
Týden 7
Úvod do gridu
Na úvod Front-end Developer Akademie se budeme zabývat moderním responzivním designem, díky kterému se stránky upravují například pro tablety nebo mobilní zařízení – v dnešní době nutnost. Představíme si i tvorbu responzivního webu pomocí flexboxu a gridu. Seznámíme tě taky s bezplatnými nástroji jako je Bootstrap, Photopea, Coolors nebo Google Fonts.

Blok 2

JavaScript

Týden 8
Úvod do JavaScriptu
Týden 9
Datové typy, práce s HTML tagy, první praktické příklady
Týden 10
Podmínky, dark a light mode, logické operátory, funkce
Týden 11
Události, pole a pokročilá práce s HTML tagy, cykly
Týden 12
Math, náhoda a komplexní hra, refactoring
Ve druhém bloku se zaměříš na programovací jazyk JavaScript. Nejen, že se naučíš základní koncepty programování, ale vyzkoušíš si je na praktických úlohách. Jak budeš postupovat kurzem, tak budou příklady praktičtější a praktičtější. Uvidíš, jak tvé schopnosti rostou společně s kurzem.

Blok 3

Pokročilý JavaScript

Týden 13
Praktické projekty – práce s formulářem, scrollování, twitterovské políčko
Týden 14
Objektově orientované programování – 1. část
Týden 15
Objektově orientované programování – 2. část
Týden 16
Asynchronní JavaScript a API
Týden 17
TypeScript – 1. část
Týden 18
TypeScript – 2. část
Tento blok zahájíš praktickými projekty, které můžeš okamžitě použít ve svých stránkách. Naučíš se zapisovat svůj kód pomocí objektů. Dozvíš se, co je to asynchronní JavaScript a zvládneš získávat data ze stránek, které mají k dispozici tzv. API. Vše ukázáno na praktických příkladech. Poslední dvě lekce strávíš s lektorem na tvorbě většího projektu, kde velké množství probraných témat upevníš, ale pochopitelně se naučíš i řadu nových věcí.

Lektoři

David Šetek JavaScript a React lektor

David rád vzdělává lidi. Jeho cílem je měnit lidem pomocí vzdělávání život. Před 8 lety vstoupil do světa IT, tvorby webu a programování. Zaujala ho volnost a kreativita v tom, co člověk může vytvořit. Žádná myšlenka není nedosažitelná. A to se snaží předat všem lidem, které má možnost vzdělávat. David v současné době pracuje jako programátor a mezi jeho největší koníčky patří studium kybernetické bezpečnosti a hackingu.

Viliam Vateha

Viliam vystudoval KISK na MU v Brně a o programování se začal zajímat při psaní své diplomové práce. Od Pythonu a krátké fáze automatizovaných testů postupně přešel k frontendu. Své znalosti nabyl také absolvováním několika kurzů v ENGETU. V současnosti pracuje na ÚZIS Ministerstva zdravotnictví, kde se stará o vývoj webu a spolupracuje na agendě otevřených dat.

Anna Kmentová

Anička je celoživotní nadšenec do matematiky a vědy, ale i tvoření nových věcí a zlepšováků. Ideální kombinaci obojího našla právě v programování, protože splňuje obě kritéria: dovoluje kreativně tvořit a přitom namáhat mozek. Po střední škole tak nastoupila na MatFyz, kde je zatím nadšeným studentem. Pro lektorování se rozhodla, protože věří, že programování je pro každého, a chce pomáhat ostatním lidem objevovat jeho kouzlo.

Karel Geyer Back-end & front-end vývojář

Karel je back-end vývojář a nadšený student informatiky, který si oblíbil vývoj webových aplikací v .NET a Reactu. Vyzkoušel si tvorbu her v Unity i Unreal enginu a zajímá ho i vývoj aplikací v qT frameworku. Karel se neustále učí nové věci a rád se dělí o své znalosti s ostatními. Rád vidí, jak jeho studenti získávají nové schopnosti a dovednosti v programování. Věří totiž, že programování není jenom o psaní kódu, ale také o tvorbě nových a inovativních nápadů a jejich proměně v reálné produkty.

Šimon Janča

Šimon je počítačový nadšenec (čti „nadšený šílenec“), který se zabývá fungováním věcí a snaží se pro klienty vymyslet vždy co možná nejlepší řešení. Záleží mu na osobním přístupu a rozvoji v IT znalostech i jinde. Má za sebou gympl, kousek VŠ, několik obsáhlých kurzů a nespočet dokumentací. Taky několik let pokusů (a omylů) v PHP, JavaScriptu (v Reactu i Vanille), Linuxu a dalších technologiích. A pár let praxe. Chce předávat své znalosti a největší radost je pro něj vidět vývoj svých studentů. Je hudebníkem a momentálně se učí učit na pedagogické fakultě UP.

Často kladené otázky

Dokonce úplně nejvhodnější! Akademii startujeme od úplných začátků, takže se nemusíš bát ničeho záludného. 🙂

Ano! 😍 A je to za nás úplně skvělá příležitost, jak si vzdělání a lepší pracovní příležitosti ještě víc zpřístupnit.

Takže – ENGETO je v e-shopu Úřadu práce registrované jako vzdělávací zařízení. Znamená to, že Úřad práce hradí až 82 % z ceny našich kurzů. Kurzy v databázi vyhledáš pod stejným jménem, jako na našem webu. Zobrazí se ti ale pouze v případě, že do začátku zbývá 30 a více dní. Níže jsme ti sepsali podrobnější informace:

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se nám ozvi, rádi poradíme. 🙂

V případě online Akademie máš možnost si pustit záznam a látku dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí tvého studia je i náš online výukový portál, na kterém najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení a další úkoly. Pokud budeš potřebovat pomoct, stačí využít náš live chat – reagujeme zpravidla do několika hodin.

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 4 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 8 GB RAM a procesor se 4mi jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows (ideálně verze 11 a novější), OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační aktuální systém je v pohodě.

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere cca 10–15 hodin týdně po dobu 18 týdnů (3 hodiny na lekci plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš! 🙂

O certifikaci ECJWD můžeš požádat po absolvování celého kurzu Front-end Developer Akademie a odevzdání všech projektů, kdy jsou projekty ohodnocené lektorem jako splněné. Na odevzdání máš 8 měsíců od začátku Akademie a celkově 3 pokusy.

Pro získání certifikátu tedy nemusíš skládat žádnou certifikační zkoušku. Po splnění kritérií jen kontaktuješ studijní koordinátory, kteří ti certifikát vystaví.

Přístup k materiálům máš:

  • 4 měsíce od první lekce u měsíčních kurzů (typicky React kurz)
  • 8 měsíců od první lekce 3měsíční Akademie
  • 12 měsíců od první lekce 6měsíčních kurzů (Datový analytik s Pythonem, Tester s Pythonem)

No jasně! Akademii je možné uhradit na 2 splátky. Při této volbě se celková cena počítá z plné sumy (nezapočítává se žádná sleva). Každá splátka je pak ve výši poloviny ceny Akademie. Postup nákupu kurzu na splátky najdeš tady nebo prostě napiš na info@engeto.com.

Úkolem front-end developera je přeměnit návrh webové stránky (často vytvořený designérem) na skutečný, funkční web. Používá k tomu různé programovací jazyky, jako jsou HTML, CSS a JavaScript.

HTML používá na to, aby postavil „kostru“ stránky (texty, odkazy, obrázky), CSS použije na to, aby té „kostrě“ dal „oblečení“ (styly, barvy, rozložení) a JavaScript dodává stránce „život“ (interakce, animace, dynamické změny bez nutnosti obnovovat stránku).

Zajímá tě, jaké technologie musí front-end vývojář ovládat? Přečti si tento článek u nás na blogu.

Každá z těchto pozic má své specifické zaměření a vyžaduje odlišné sady dovedností.

Ve zkratce:

  • Front-end developer vytváří uživatelské rozhraní webových stránek/aplikací s použitím HTML, CSS a JavaScriptu. Jednoduše řečeno na to, co uživatel vidí na obrazovce.
  • Back-end developer vyvíjí a udržuje serverovou stranu webových aplikací, databáze a integraci serveru pomocí jazyků jako PHP, Ruby, Python, Java, zajišťuje funkčnost a bezpečnost na pozadí webové stránky/aplikace. Tedy části, které uživatel nevidí, ale jsou nezbytné pro její funkčnost.
  • Full-stack developer ovládá široké spektrum technologií a dovedností od front endu přes back end, umí postavit a spravovat kompletní webové aplikace samostatně. Web developer je širší termín zahrnující všechny výše zmíněné pozice, které se podílejí na vytváření webových stránek a aplikací.

Web developer je širší termín zahrnující všechny výše zmíněné pozice, které se podílejí na vytváření webových stránek a aplikací.

Co dělá front-end developer, back-end developer a full-stack developer, v čem se liší jejich náplň práce a potřebné znalosti rozebíráme v tomto blogovém článku.

Front-end je vše, co vidíš na obrazovce. Ve světě webu je to právě ta část, kterou vidí a se kterou interaguje návštěvník stránky/aplikace: design, rozložení, animace a všechno, co se děje, když na něco klikneš nebo po stránce pohybuješ.

Back-end zahrnuje servery, databáze a aplikace, které běží na pozadí webové stránky/aplikace. Tedy části, které uživatel přímo nevidí ani s nimi interaguje, ale které jsou nezbytné pro její funkčnost.

Takže zatímco front-end je to, s čím přímo „komunikuješ“ na webové stránce, back-end je všechno, co se musí stát v pozadí, aby web mohl správně fungovat. Obě tyto části spolu úzce spolupracují.

JavaScript běží hlavně v prohlížečích a oživuje webové stránky/aplikace přidáním interaktivních a dynamických prvků (jako jsou formuláře, galerie obrázků nebo třeba animace), které dělají z procházení webu zážitek. S pomocí JavaScriptu můžeš taky programovat online hry, vytvářet aplikace, které fungují i offline, nebo dokonce vyvíjet komplexní webové aplikace, jako jsou sociální sítě nebo e-shopové platformy.

Naproti tomu Java je programovací jazyk, který se využívá pro budování komplexních aplikací běžících na serverech nebo v mobilních zařízeních, kde se klade důraz na bezpečnost, výkon a škálovatelnost.

Přestože mají Java a JavaScript něco málo společného a mohou se doplňovat ve vývoji moderních aplikací, jsou to velmi rozdílné jazyky určené pro odlišné účely. A to, že mají společnou část názvu, je spíše historickou náhodou než ukazatelem jejich podobnosti. Detailní představení JavaScriptu – co umí, na co se používá a jak se liší od Javy rozebíráme u nás na blogu v tomto článku.

JavaScript je pro naprosté začátečníky ideální volbou. Stejně tak nešlápneš vedle, pokud si vybereš Python. Detailněji se výběru programovacího jazyka věnujeme v tomto článku u nás na blogu: Jaký programovací jazyk si vybrat?

HTML (HyperText Markup Language) je standardní jazyk a základní kámen pro tvorbu a strukturování obsahu na internetu. Pomocí HTML můžeš vytvářet webové stránky, určit, kde bude text, obrázky, odkazy na jiné stránky apod. Každý prvek na stránce je definován pomocí HTML značek (tagů), které říkají webovému prohlížeči, jak má daný obsah zobrazit.

Více detailů o HTML se dozvíš v tomto článku.

CSS (Cascading Style Sheets) v překladu znamená „kaskádové styly“. Je to jazyk, který se používá pro popis vzhledu a formátování dokumentů napsaných převážně v jazyku HTML nebo XML. CSS definuje, jak by webové stránky měly vypadat na straně uživatele – tedy jaké barvy, fonty, rozměry a další stylové prvky by měly mít jednotlivé části stránky.

Podrobnosti o CSS dozvíš v tomto článku.

Skriptování, především prostřednictvím JavaScriptu, je neoddělitelnou součástí front end vývoje moderních webových stránek. Skriptování umožňuje vývojářům a administrátorům psát krátké programy (skripty), které mohou spouštět aplikace, manipulovat s daty, komunikovat s jinými programy a provádět mnoho dalších operací.

Skript je soubor napsaný v programovacím jazyce, který automaticky provádí úlohy bez toho, aniž by je uživatel musel provádět ručně. Můžeš si to představit jako soubor instrukcí, který říká počítači nebo programu, co má dělat, krok za krokem. Skripty se často používají pro automatizaci opakujících se úkolů, zpracování dat, správu systémů, vytváření webových stránek a aplikací, a mnoho dalších věcí.

Skriptovací jazyky vykonávají automatizované úkoly. Jsou obvykle jednodušší a flexibilnější než jiné programovací jazyky. Mezi populární skriptovací jazyky patří:

  • JavaScript: Jeden z nejpopulárnějších jazyků pro webové stránky, který umožňuje vytvářet interaktivní a dynamické uživatelské rozhraní.
  • Python: Velmi oblíbený jazyk pro automatizaci, zpracování dat, vědecký výpočet a mnoho dalších úkolů díky své jednoduchosti a čitelnosti.
  • Bash (Shell script): Používá se v Unixových a Linuxových operačních systémech pro automatizaci úkolů na úrovni operačního systému.
  • PHP: Skriptovací jazyk na straně serveru, široce používaný pro vývoj webových aplikací. Ruby: Jazyk známý svou jednoduchostí a produktivitou, často používaný pro webové aplikace.