+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Příběhy / Adam a jeho příběh

„ENGETO kurzy mi pomohly rozpustit obavy, že se na IT nehodím. Neztrácel jsem navíc čas rozhodováním co a jak se naučit. Dostal jsem komplexní základ a první pozice mě čekala hned po dokončení kurzu.”

Práce

Před: Student magistra v ekonomice a managementu, Akademie Sting
Aktuálně: Datový Analytik v Deutsche Telekom

Absolvoval

adam engeto absolvent

Adam přijel do Brna za studiem ekonomiky a managementu. I když ho ekonomika bavila, při stážích na magisterském studiu si začal uvědomovat, že to není přesně to, čím by se jednou chtěl živit. „Lákalo mě IT a věděl jsem, že je to obor se spoustou možností uplatnění. Vždycky jsem si ale říkal, že k tomu musí mít člověk vlohy, mít talent a směřovat k IT už od střední. A tak jsem to bral jako takovou pro mě nedostupnou věc, protože bych to už nedohnal.”

Naštěstí Adam začal pátrat po tom, jestli přece jen nějaká možnost není. „Narazil jsem na lidi, kteří taky začali později a tak jsem si našel nějaké online kurzy a začal to zkoušet. Přišlo mi ale, že ztrácím spoustu času špatným rozhodnutím co se učit, kde, jakým tempem, aby to bylo udržitelné a dokončil jsem to.”

Adama potkalo to stejné, jako spoustu samouků. Začal s kurzem, který pro něj nebyl vhodný a v půlce toho nechal aby začal s nějakým jiným. A tak mu utíkal nejen čas, ale i peníze. „Vůbec jsem netušil, jestli jdu dobrým směrem. Nevěděl jsem, jaký z kurzů bude výstup a jestli to bude na práci v IT stačit. No a pak jsem narazil na recenze ENGETO Academy.”

adam success

Absolvent Adam Štefanca.

Nejdříve se Adam přihlásil do Linux Akademie, dvanáctitýdenního prezenčního kurzu, pak pokračoval s Python Akademii. „I když jsem docházel jen jednou týdně na tři hodiny, bylo to pro mě mnohem více motivující než studovat sám doma. Samozřejmě jsem musel dělat úkoly a cvičení i sám přes týden, ale vždycky jsem se na středu večer těšil. Chodil jsem připravený a nemohl jsem si to prostě jen „nezapnout”, když jsem na to neměl náladu.”

Adam v průběhu akademie využil kariérní konzultace a pomoci s hledáním zaměstnání. „V průběhu akademie jsme měli neustále k dispozici feedback od lektora Filipa. Ten mi vždycky řekl, jak na tom jsem a co bych měl zlepšit. Přišlo mi to komplexní a dobře promyšlené. Byli kolem mě lidi na podobném levelu, takže jsme se vzájemně motivovali a pomáhali si. Ke konci studia mi kluci pomohli upravit životopis a postrčili mě k prvnímu pohovoru, na který mě doporučili. A ono to vyšlo. Teď pracuji už přes rok a půl v Deutsche Telekom jako datový analytik a moje práce mě moc baví.”

Adama baví řešit problémy a neustále zlepšovat věci kolem sebe. A teď jako Data analytik zlepšuje procesy, zpracování a vizualizaci dat. „Vyhovuje mi, že nesedím celý den za počítačem ale je to i o komunikaci. Je to různorodá a komplexní práce.”

Adam aktuálně pracuje jako datový analytik pro Deutsche Telekom.

A co tedy přesně Adam dělá? „Jako datový analytik se starám o to, aby firma měla k dispozici správná data a mohla s nimi efektivně pracovat. Používám i soft skills a to, co jsem se naučil za studia managementu a ekonomiky. Využívám SQL funkce, komunikuji s interními klienty, kteří vyžadují určitá data a informace. Je to zajímavé, protože napřed musím pochopit požadavek, vykomunikovat co je možné a co není možné udělat a jak to udělat. Pak přichází na řadu technické řešení a vizualizace dat, kterou následně odprezentuji. Přicházím s kreativními řešeními, takže člověk musí být i trochu inovativní. Práce s daty je jako práce se zlatem. Data mají vysokou hodnotu a dokážou businessu velmi pomoct. A proto je datová analýza důležitou a perspektivní prací. Dokážete díky nim zlepšit procesy a snížit náklady.”

Adam svoji cestu v IT touto pozicí rozhodně nekončí. Za pár let bych se chtěl vypracovat na pozici Data scientist, na které už člověk potřebuje umět pokročilejší Python, Machine Learning a SQL. „Ostatním bych rád vzkázal, aby se nebáli do toho jít a zkusit to. Nikdy nevíte, kde budete za rok!”

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.