+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
Hlavní stránka / Blog / Ohlédnutí za Python Hackathonem vol. 4

Ohlédnutí za Python Hackathonem vol. 4

Autor: Jakub Šustr  |  Kategorie: Programování 

engeto hackathon header 1

Padesát účastníků, celý open space v brněnském Impact Hubu, dvacet úloh v Pythonu od těch jednoduchých až po velmi složité. To byl Python Hackathon vol. 4 od ENGETO Academy, který proběhl 10.11. v Brně.

V ENGETO Academy jsme už uspořádali tři hackathony, takže jsem měli za to, že nás nemůže nic překvapit. Když se ale lístky na Python Hackathon vol. 4 vyprodaly během týdne a do Brna kvůli němu mířili programátoři až z Prahy a Plzně, řekli jsme si, že to nesmíme podcenit.

engeto hackathon 9

Účastníci v pořadí čtvrtého Hackathonu.

Pro účastníky jsme připravili přes dvacet úloh v Pythonu. Od těch jednoduchých, například program, který určuje, zda je zadané číslo prvočíslem až po pěkně zapeklité rébusy. Zkušení programátoři měli za úkol například napsat program, který bude simulovat karetní hru Blackjack. Žádný pořádný hackathon se neobejde bez zkušených a ochotných mentorů. Proto jsme si na pomoc jsme si přizvali ajťáky z našich partnerských firem – Kiwi.com a Blue-infinity. Partnerům moc děkujeme, bez Vás by to nešlo.

engeto hackathon 5

Hackathon partnersky podpořilo několik předních IT firem.

Jde se programovat!

Sotva se účastníci zaregistrovali a připojili se k wifině, začali programovat. Rozjeli se jako lokomotiva! Kdybychom je neupozornili na oběd a večeři, makali by snad do rána! Na hackathonu jsme měli také čtyři workshopy, díky kterým se mohli zájemci dozvědět základy o unikátních technologiích. Workshopy byly zaměřené na koncepty v objektově orientovaném programování, Async/await, Traceback/PDB a Salesforce.

Před koncem akce proběhla závěrečná prezentace, kde pokročilí účastníci prezentovali své projekty. A bylo na co se dívat! Ať už šlo o zajímavou modifikaci hry Game of life nebo projekt, který pomocí scrapování veřejně dostupných webů spojuje ceny nemovitostí a ukazatele kvality života v Česku. Co se dělo dál? Afterparty! Přece jsme to museli pořádně zapít! Pivo, víno i něco tvrdšího teklo proudem a byl čas i na networking. Zkrátka konec, jak má být. Už se těšíme na další ročník!

engeto hackathon 7

Jak líp zakončit Hackathon než pořádnou afterparty, v rámci které navážeš spoustu nových kontaktů.

V budoucnu plánujeme další Hackathony, proto určitě sleduj náš web a Facebook aby ti neutekl termín.

Jakub Šustr

Jakub Šustr

Mám na starosti blogy a veškeré další texty, které si od nás můžeš přečíst. Když budeš souhlasně přikyvovat (doufám) nebo se mračit (doufám, že ne) nad našimi Facebookovými a Instagramovými posty, věř, že i v tom mám prsty.

Přidej se k 8 500+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o nových článcích. Pojď do toho!

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.