+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
Hlavní stránka / Blog / 3 důležitá fakta o budoucnosti v IT, která potěší každého nováčka

3 důležitá fakta o budoucnosti v IT, která potěší každého nováčka

Autor: Jakub Šustr  |  Kategorie: Novinky 

3 dulezita fakta header

Člověk se všude na webu dočte, že se ajťáci mají jako prasata v žitě a jejich povolání je perspektivnější než kterékoliv jiné. Je to pravda? Co o budoucnosti v IT říkají čísla a průzkumy specializovaných agentur?

1. TOP společnosti masivně investují do vzdělání

Technologický gigant Google nedávno zveřejnil obrovský závazek v ceně 1 miliardy dolarů. Přesně tolik peněz Google v příštích pěti letech investuje na podporu vzdělávání a za cílem získat lepší práci v podmínkách digitální ekonomiky. 1 miliarda dolarů. Závratná suma? Ano i ne.

Na jedné straně je to masivní obnos peněz. Tento a mnohé další filantropické sliby jen dokazují, jak velkým globálním hráčům záleží na tom, aby nové generace uměly pracovat s novými technologiemi.

Ale v porovnání s tím, kolik nových lidí s digitálními znalostmi budeme potřebovat, je to kapka v moři. Výbornou zprávou nicméně je, že k této iniciativě se přidávají další a další společnosti. Jen tak dál!

engeto future trends IT 2

Více o závazku společnosti Google najdeš tady.

2. Vznikají nové pozice. A nabírají na popularitě

V roce 2017 provedl americký LinkedIn, profesionální kariérní portál a sociální síť, průzkum. Vyplynulo z něj, že profese Machine Learning Specialist zažívá největší růst z pozic v IT sektoru.

Nyní je téměř 10x více specialistů s danými znalostmi než v roce 2012. Datoví analytici (6.5x více) a vývojáři (5.5x více) nezůstávají příliš pozadu. Vzhledem k posledním trendům (boom cloudu a strojového učení) můžeme předpokládat, že v následujících letech tato čísla ještě porostou.

engeto jak rostou pozice

Tohle a další zajímavosti vyplývají ze studie společnosti Linkedin.

3. Znalosti jsou základ. Není důležité, odkud je máš

Ve výzkumu globální agentury MRINetwork, pro kterou pracuje více než 1500 recruiterů po celém světě, odpovídalo v roce 2018 přes 400 firem. Jde už o 11. ročník průzkumu, nejedná se o žádné nováčky v oboru, ale respektovanou agenturu.

Podle výzkumu až tolik nezáleží na vzdělání. Více než 50 % firem uvedlo, že jim nezáleží, zda má kandidát tradiční, nebo alternativní titul (například online degree nebo certifikát ze vzdělávacího kurzu).

engeto future trends 3 1

Ani recruiteři, ani zaměstnavatelé už dnes příliš netrvají na diplomu z univerzity, jak zjistila společnost MRINetwork.

Definitivně se smývá rozdíl mezi tradičními ajťáky, kteří mají vysokoškolský diplom a mezi lidmi, kteří se do IT dostali jiným způsobem. Není to šance i pro tebe?

Jakub Šustr

Jakub Šustr

Mám na starosti blogy a veškeré další texty, které si od nás můžeš přečíst. Když budeš souhlasně přikyvovat (doufám) nebo se mračit (doufám, že ne) nad našimi Facebookovými a Instagramovými posty, věř, že i v tom mám prsty.

Přidej se k 8 500+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o nových článcích. Pojď do toho!

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.