Termíny
Hlavní stránka / Blog / Všechno, co musíš vědět o Online Akademiích

Všechno, co musíš vědět o Online Akademiích

Autor: Martin Janoušek  |  Kategorie: Kariéra

faq online akademie

Online kurzy představují skvělou možnost, jak můžeš zlepšovat svoje IT dovednosti nebo se naučit programovat. Navíc studuješ z domu, a to se hodí nejen v dnešní době, ale i když nemůžeš dojíždět na prezenční výuku.

Co jsou ENGETO Online Akademie?

ENGETO Online Akademie jsou online kurzy zaměřené na různé IT oblasti a technologie. Nevíš, se kterou Akademií začít? Mrkni se na přehled, který ti s rozhodnutím pomůže.

Jaký je rozdíl mezi online a prezenčním kurzem?

Online i offline se probírá stejná látka. Jediný rozdíl je v osobním kontaktu. Během prezenční výuky se fyzicky potkáš s lektory i spolužáky v brněnské nebo pražské učebně. U online Akademie probíhají hodiny virtuálně, prostřednictvím live webinářů. O kontakt s lektorem nepřijdeš a můžeš studovat z vlastního obýváku.

V čem jsou online IT kurzy lepší?

Webináře mají výhodu v tom, že si je můžeš pustit vícekrát. Pokud se z nějakého důvodu nemůžeš zúčastnit live hodiny, máš k dispozici záznam a nic ti neuteče. 

Druhé pozitivum online studia je, že ho můžeš absolvovat kdekoliv. Nemusíš každý týden dojíždět do Prahy nebo Brna, což se hodí, pokud nebydlíš v blízkosti těchto dvou měst. Nemluvě o tom, že do online studia nezasáhne pandemická situace a zůstáváš v bezpečí svého domova.

Jak probíhají webináře?

Délka jednotlivých Akademií je různá, od 8 od 16 týdnů. Většina z nich trvá 3 měsíce a skládá se z 12 live webinářů. Výuka probíhá jednou týdně v předem stanovený den mezi 18:00 a 21:00.

Na každé hodině probereme novou teorii, kterou hned aplikuješ v praxi na zadaných úkolech. Webináře jsou interaktivní, můžeš se zapojit do diskuze s ostatními studenty a lektory a jesti si s něčím nevíš rady, stačí se zeptat.

webinar

Ukázka webináře

Co se děje mimo webináře?

Důležitou součástí každé Akademie je samostudium. Dostaneš přístup na náš výukový portál, spoustu e-learningových materiálů k nastudování a občas i domácí úkol z hodiny. Z vlastní zkušenosti víme, že samostudium zabere asi 10 hodin týdně. Je to ale hodně individuální, někdy probíranou látku pochopíš rychle, jindy se k tomu musíš dvakrát vrátit. Důležité je mít motivaci a studovat pravidelně.

Co když potřebuju pomoct?

Všichni studenti z jedné Akademie mají přístup na svůj skupinový Slack kanál, kde jsou i lektoři. Potřebuješ s něčím poradit? Stačí někomu z nich napsat a podíváte se na to spolu. Lektoři důkladně kontrolují i všechny tvoje úkoly a projekty a ke každému ti dají podrobnou zpětnou vazbu.

engeto online portal img

Znalosti získané na webinářích si hned vyzkoušíš na praktických cvičeních.

Jaké vybavení potřebuju?

Určitě potřebuješ počítač (ať už stolní nebo notebook) a sluchátka. Na diskuze a konzultace využiješ i mikrofon. Na operačním systému nezáleží, většina editorů a rozhraní se dá pustit na každém.

Tvůj stroj musí mít minimálně 2 GB RAM a jedno jádro procesoru. Aby ti všechno jelo v pohodě, doporučujeme alespoň 4 GB RAM a 2–4 jádra procesoru. A potřebuješ taky připojení k internetu – pokud zvládáš například videa z YouTube, zvládneš i live webinář.

Co se bude dít po Akademii?

To záleží jen na tobě. Součástí každého kurzu je i kariérní poradenství. Společně si projdeme možnosti tvého dalšího uplatnění, vyzkoušíš si pohovor na svoji vysněnou pozici, objasníme si případné chytáky, technické otázky a nakonec vyladíme i tvůj životopis a LinkedIn profil. Prostě tě nasměrujeme tím správným IT směrem. Taky ti zůstane doživotní přístup k teorii i cvičením na ENGETO Online Portále.

Chci se přihlásit na Online Akademii!

Skvělé rozhodnutí! Jestli už máš v merku konkrétní Akademii, tak si vyber termín a hned se přihlas. A pokud se stále rozhoduješ, kde začít, rádi ti s výběrem pomůžeme.

Přidej se k 12 000+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o termínech, pracovních nabídkách nebo novinkách v ENGETU. Pojď do toho!

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.