+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Příběhy / Peter a jeho příběh

V práci přece trávíš třetinu svého života. Je důležité být spokojený

Peter s Linuxem v životě nepracoval, ale chtěl změnit svoji kariéru. Pořádně na sobě zapracoval, aby se v IBM dostal na ajťáckou pozici. A povedlo se. Bakalář z Mendlovy univerzity se nyní živí jako Linux a Windows systémový administrátor ve společnosti AT&T.

Práce

Před: Project Coordinator v IBM (netechnická pozice)
Aktuálně: Linux System Administrator v AT&T

Absolvoval

peter kolarik absolvent

“Na vysoké mě štvalo, že se učím spoustu teorie a věcí, které mi budou k ničemu. Pro mě to byl zabitý čas, už jsem chtěl pracovat a konečně poznat praxi,” popisuje Peter, bakalář ekonomie z brněnské Mendelovy univerzity. Místo magisterského studia zamířil do IBM, kde pracoval na neajťácké pozici. Makal na sobě, získal potřebné zkušenosti a díky tomu se jako ajťák dostal do firmy AT&T.

“Začínal jsem jako change coordinator. Komunikoval jsem s IT týmy, vytvářel pracovní tickety a sháněl povolení pro jejich implementaci jak ze strany IBM, tak od zákazníků. Prostě jedno malé, ale poměrně důležité kolečko, které udržovalo část firemních procesů v chodu,” vysvětluje Peter. V práci se mu líbilo, ale chtěl se posunout dál. ENGETO v té době pořádalo pro IBM firemní kurz a Peter mezi účastníky nemohl chybět.

Peter (vpravo dole) začínal na netechnické pozici. Po kurzu se všechno změnilo. 

“Byl to záhul. Na kurzu jsem byl jediný, kdo ještě nepracoval s Linuxem. Ale nevzdal jsem to, kurz jsem bral jako výzvu. Musel jsem zkrátka dělat dvakrát víc než ostatní,” přibližuje Peter. ENGETO kurzy udělají ajťáka i z člověka, který doposud o IT ani nezavadil a Peter je toho dobrým příkladem. Ale nepředbíhejme.

Filip, jeden z ENGETO lektorů, věděl, že Linux je pro Petra úplná novinka. Věnoval se mu proto víc než ostatním. “Kdykoliv jsem se ho mohl zeptat na věci, kterým jsem nerozuměl. Chodil jsem za Filipem i o pauzách, neměl s tím problém. Zbytečně nás nezdržoval teorií, řekl to podstatné a pak honem do Terminálu, kde nám všechno ukázal. Je to skvělý lektor,” vzpomíná Peter.

Virtuální pracovní prostředí v ENGETO Academy přispělo k získaní potřebné praxi. Na pohovoru v AT&T Peter uspěl.

Stejně jako ostatní účastníci ENGETO kurzů, Peter nechodil jen na prezenční lekce, učil se i na jejich online portále. Ve Virtuální stáži strávil hodiny a hodiny nad úlohami, které simulovaly práci jeho kolegů z IT oddělení v IBM. I díky tomu Peter po kurzu přešel na ajťáckou pozici a nyní pracuje ve společnosti AT&T. “Dělám Linux a Windows systémovou administraci. AT&T je sice primárně o sítích, ale práce je tak různorodá, že se člověk dostane snad ke všemu. Hned ze začátku jsem se naučil spoustu nových věcí. Nyní přemýšlím nad Cisco certifikátem,” říká Peter.

Peter plánuje udělat kariéru v AT&T .

“Kdyby nebylo ENGETO kurzů, asi jsem pořád na neajťácké pozici. To, co zaplatíš za kurz, se ti mnohonásobně vrátí nejenom v nové práci, ale i v životě. V práci přece trávíš třetinu z každého dne. Je důležité být spokojený. Já bych mohl vyprávět,” uzavírá Peter.

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.