+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Příběhy / Michal a jeho příběh

„Pracoval jsem ve fabrice, jezdil se zdvižkou a obsluhoval skladový systém. Firma se o mě starala, ale nemohl jsem profesně růst.“

Michal, který absolvoval úplně první ENGETO Linux Akademii, ve svém příběhu demonstruje, že je moudré nebát se využít šanci. Jinak se člověk může probudit za pět let a zjistit, že se nikam neposunul. „Musíme být aktivní a to hlavně pro sebe.”

Práce

Před: Skladník ve fabrice
Po kurzu: Level 2 a Level 3 Application Administrator v IBM
Aktuálně: DevOps Engineer v TietoEVRY

Absolvoval

absolvent michal matejka

„Před tím, než jsem na kluky z ENGETO Academy náhodou narazil u prezentace na BarCampu, jsem pracoval ve fabrice. Byla to fajn práce, jezdil jsem se zdvižkou a pracoval se skladovým systémem. Ačkoli firma nebyla špatná a dobře se o mě starala, nebyla zde možnost dalšího profesního růstu. A tak jsem u práce začal studovat Linux Akademii,” otevírá svůj příběh Michal.

Už při práci ve fabrice se Michal zkoušel hlásit do IBM na Level 1 admina, což je vstupní pozice v command centru, kam se dostanou lidé se znalostí IT, ale bez praxe. Bohužel neúspěšně. „Od kurzu ENGETO Academy jsem očekával, že mi pomůže si znalosti doplnit. Nakonec jsem dostal ale o dost více, mohl jsem první level úplně přeskočit a vzali mě rovnou na Level 2.”

Michal díky silné disciplíně zvládl studium Linuxu při full time zaměstnání na směny.

,Michal měl před sebou složité období, kdy musel vybalancovat směnný provoz a studium. Bylo to náročné,” vzpomíná. „Musel jsem si měnit směny a po práci ještě několik hodin studovat. Dost mě to bavilo a měl jsem před sebou jasný cíl. Pokud chcete být opravdu úspěšní, nestačí jen chodit na prezenční lekce tři hodiny jednou týdně. Já jsem si každou volnou chvíli četl materiály, dělal úkoly a poctivě se připravoval. Bavilo mě to.”

Pro prezenční kurz se Michal rozhodl, protože mu to dodávalo motivaci. Mohl jsem přijít, ptát se a konzultovat problém. Je to o dost lepší než si jen hledat zdroje na internetu. Od doby, kdy jsem studoval já, prošla Linux Akademie velkou změnou. Kurz se neustále doplňuje a zlepšuje. Kluci mají virtuální stáže a dokonce je kurz uznaný jako jediný v ČR institucí Linux Foundation coby příprava na jejich certifikaci.”

FIlip Holec, spoluzakladatel ENGETO Academy který učil historicky první Linux Akademii, na Michala vzpomíná rád. Michala jsem si všimli, protože bylo vidět, že do toho investuje obrovské množství času a nad úkoly se zamýšlí. Vypracoval skripty tak, jak nikdo jiný a byla tam vidět spousta práce. Věděli jsme, že stoprocentně uspěje.”

Nyní Michal učí Linux Akademii a předává svoje dovednosti dalším.

„Momentálně učím v ENGETU právě Linux Akademii a pracuji jako DevOps Engineer v TietoEVRY. Řekl bych, že jsem se za toho dva a půl roku posunul,” říká Michal. „Na systémové administraci se mi líbí, že sysadmin přijde, vidí problém, opraví problém a je hotovo. Výsledky jsou vidět hned. Vyšší pozice vyžadují i více znalostí, především specifické nástroje a programovací jazyky, protože pak už člověk může zabrousit i do DevOps,” dodává Michal.

„Do budoucna se chci pořádně doučit Git a další významné open source technologie, které jsou momentálně používané,” dodává Michal.

Michal se účasní i meetupů pro studenty, kde jim radí, jaké kroky jsou třeba k úspěšné kariéře v IT.

Toto je Michal před třemi lety na prvním ENGETO Hackatonu.

A co by vzkázal lidem, kteří chtějí změnit kariéru a proniknout do IT? Studujte, věnujte tomu čas a nebojte se. Člověk po kurzu by měl vstřebávat informace a rozšiřovat si základ, který přijde s praxí. Budete kolem sebe slyšet o úžasných ajťácích, kteří všechno umí a jsou zkušení. Ale nesrovnávejte se. Chvíli trvá, než člověk zkušenosti získá. Nebojte se využít šanci, jinak se můžete probudit za pět let a zjistit, že jste se nikam neposunuli. Buďte aktivní pro sebe.”

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.