+420 773 087 597 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Hlavní stránka / Příběhy / Denis a jeho příběh

„Pracoval jsem s instalací aplikací, skripty, databázemi SQL a sítěmi. Bylo super, že jsem v těchto oblastech získal praktické zkušenosti již v Linux Akademii.“

Denis byl jedním z našich prvních studentů. Kluk z Trnavy, který do Brna přijel studovat na VUT, absolvoval Linux Akademii. Brzy se bude stěhovat do Prahy, kde ho čeká práce Software Engineera pro Porsche. A jak toho Denis dosáhl? Přečtěte si o tom v dalším inspirativním příběhu.

Práce

Před: Student Fakulty Informačních Technologií, VUT Brno
Po kurzu: Linux Administrátor v IBM
Aktuálně: Software Engineer v Porsche

Absolvoval

absolvent denis
Při studiu na VUT jsem se zúčastnil výzkumné stáže ve společnosti Red Hat. Projekt byl zaměřený na bezpečnost. Testovali jsme jak prolomit NTP protokol a právě v Red Hat jsem poznal Filipa, který je jedním ze zakladatelů ENGETO Academy,” vzpomíná Denis.
Protože jsem chtěl při studiu vydělávat, přihlásil jsem se na Linux Akademii. Spoléhal jsem totiž na to, že mi v ENGETO pomůžou najít práci v IT firmě a připraví mě na pohovor. A tak jsem zamakal a dostal práci v IBM.” Jak to funguje? Filip po skončení akademie s Denisem prošel otázky, které by ho mohli čekat u pohovoru, vyladili spolu CV, kontaktoval HR a poslal ho na první oťukání“ do firmy. Přístup Filipa byl skvělý celkově. Z každé hodiny byl cítit jeho zápal pro to, co učí a to bylo hodně motivující,” dodává Denis.

I takto vypadá cvičný pohovor v ENGETO Academy před tím, než tě pustíme na ostro. Denis píše bash skript, který se používá na automatizaci na Linuxových serverech.

Na pozici Aplikačního admina v IBM byl Denis 2 roky. Pracoval s instalací aplikací, skripty, databázemi SQL, sítěmi a samozřejmě denně využíval Linux. „Bylo super, že jsem v těchto oblastech získal praktické zkušenosti už v Linux Akademii. V IBM jsem pak pracoval jsem podle ITILu, což je sada doporučení, s jejichž pomocí jsou spravovány ticketovací nástroje.” Poté se Denis přesunul na Developerskou pozici, na které byl asi rok. Svoje Linux dovednosti skombinoval s jazykem Java, který se naučil na vysoké škole, a programoval aplikaci, která integruje různé ITIL nástroje do jednotného prostředí pro uživatele po celém světě. „Toto období bylo velmi náročné, protože jsem u studia pracoval skoro na full time. Ale naučilo mě to si efektivně zorganizovat čas.”

A jak se do tohoto příběhu dostala práce pro Porsche? Denis v průběhu práce pro IBM psal bakalářskou práci a jelikož si nevybral z témat, které VUT nabízelo, vzal věci do vlastních rukou. „Byl jsem ve Škodovce a v Porsche na pohovoru. „Téma v Porsche mi bylo natolik sympatické, že jsme si plácli a já jsem na tom začal makat.” Momentálně tedy Denis pracuje na informačním systému, který zahrnuje web, appku a databázi, a slouží pro lepší správu a zaznamenávání využití různých nástrojů v laboratořích Porsche.

Denis Helienek spolu se zakladateli ENGETO Academy Filipem a Marianem.

Systém píšu v Pythonu ve frameworku Django. Tento jazyk jsem si mimo jiné vybral i proto, že má prvotřídní dokumentaci a umožňuje rychlý vývoj, což bylo nejdůležitější z pohledu odevzdání bakalářské práce,” vysvětluje Denis.

„Web stránku jsme už spustili na test serveru, propojili ji s mobilní aplikací a v brzké době budeme tento systém zavádět do dalších poboček. Mobilní appka byla dokonce schválena ve Stuttgartu pro celosvětovou úroveň!” konstatuje Denis.

A co se Denis plánuje naučit do budoucna? „Chtěl bych umět technologie, které mi pomohou v úspěšné implementaci projektu. „Například deployovat projekt v Dockeru anebo přehodit frontend do JavaScript frameworku, jako například Angular či React.”

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Fakturační údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Tel.: +420 773 087 597

 

CodeBrew Hackathon

Jsme hrdým organizátorem největšího hackathonu na Moravě!

Přidej se i ty a začni budovat budoucnost IT.

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.