Termíny

Hlavní stránka / Příběhy / Pavla a její příběh

Z mateřské rovnou do IT světa díky online kurzům

„Na mateřské dovolené jsem začala programovat. Ale až díky ENGETU jsem se opravdu dostala do IT světa a zjistila, že jedním kurzem to teprve začíná.“

Práce

Lyžařská a snowboardová instruktorka
Aktuálně: Full-time máma na mateřské
pavla header

Jak se člověk dostane z lyžařského svahu k programování?

Jde to celkem snadno. 😊 Osm let jsem v Rakousku dělala instruktorku lyžování a pak se mi narodilo první dítě. „Volný čas“ na mateřské jsem využila k objevování svého potenciálu. Rozhodla jsem se zkusit něco nového, tak jsem se pustila do kurzů programování. Prošla jsem pár těch volně dostupných a hrozně mě to bavilo. Pak přišel na svět můj druhý syn a všechny ostatní aktivity musely zase na chvíli stranou. Programování mě ale opravdu chytlo. Začala jsem koukat po dalších kurzech hned jak byla možnost. Hledala jsem něco kvalitního a uceleného a našla ENGETO.

Který kurz byl pro tebe ten první?

Zvolila bych si nějaký prezenční kurz, ale bydlím v Rakousku a nemám do Česka jak dojíždět. Tak jsem si prošla váš online portál a začala s Pythonem. Asi po měsíci se rozjela pandemie COVID-19 a vypsali jste online Python Akademii. Přihlásila jsem se – a dobře jsem udělala!

Proč sis vybrala zrovna Python Akademii a jak ji teď s odstupem hodnotíš?

Mojí hlavní motivací bylo opravdu dobře pochopit základy programování v Pythonu. Ze začátku to šlo snadno, protože jsem nějaké znalosti už měla díky předchozímu samostudiu. Celkem rychle jsme ale přešli na složitější látku, kterou jsem pochopila hlavně díky webinářům. Bylo super, že jsem se mohla zeptat na všechno, co mě k danému tématu napadlo. Je to velice obsáhlý kurz programování, jde se do hloubky a témata na sebe plynule navazují. Věřím, že kdybych se to všechno učila sama, tak by mi to trvalo mnohem déle.

Jaké výhody pro tebe má online výuka?

Ta největší výhoda je pro mě možnost studovat kdykoliv a odkudkoliv. Svůj rozvrh přizpůsobím dětem, ale přitom stále pracuji i sama na sobě. Taky je super, že si všechny webináře můžu pustit znovu a látku si zopakovat.

Zaznamenala jsi i nějaké nevýhody?

Jediné mínus online studia cítím v absenci osobního kontaktu jak s lektory, tak s dalšími účastníky kurzu. Jenže když člověk studuje přes internet, tak s tím tak nějak počítá. 🙂

pavla 2 2

Pavla dříve pracovala jako lyžařská a snowboardová instruktorka.

Vidíš nějaké rozdíly mezi ENGETO online kurzy a jinými, kterými jsi prošla?

Myslím, že oproti jiným začátečnickým kurzům programování jde online Python Akademie opravdu do hloubky. Lektoři jsou neustále k dispozici a pokud něco nechápu nebo mám dotazy, vím přesně, na koho se obrátit. Další velké plus je spousta úkolů, které jsme v průběhu kurzu dostali k vyřešení. Taky se mi moc líbí propracovanost a struktura výukového online portálu.

Překvapilo tě něco během akademie?

Nečekala jsem, že celá Akademie bude tak moc motivující. Ve volných chvílích jsem hodně studovala sama, ale na webináře jsem se každý týden ohromně těšila. Lektoři byli skvělí, látka vysvětlena srozumitelně rovnou na praktických příkladech. Pracovali jsme dokonce na třech samostatných projektech a dostali na ně zpětnou vazbu – to vše bylo super. Prostě mi to dalo mnohem víc, než jsem čekala. Opravdu jsem se dostala do IT světa a zjistila, že to jedním kurzem teprve začíná. Baví mě, že se stále učím a mám kam posouvat.

Budeš ve vzdělávání pokračovat?

Určitě! Už teď procházím kurzy na engeto.com a taky jsem se přihlásila na online Datovou Akademii. A po mateřské si zkusím najít práci v IT, protože mě to opravdu chytlo.

Komu bys doporučila Online Python Akademii

Doporučila bych ji všem, kteří chtějí začít v IT a nemají žádné zkušenosti. Taky každému, kdo se chce zdokonalit přímo v Pythonu. Osobě mi celá struktura i tempo kurzu vyhovovalo a věřím, že je to správná volba pro všechny, kteří mají motivaci a chuť se vzdělávat.

A co ty?

Nemáš tolik času, jsi na mateřské nebo nemůžeš dojíždět na prezenční kurzy? Nevadí! Všechny Akademie nabízíme i v online verzi. Vyber si tu svoji tady. 🙂

I ty můžeš uspět

Každý jednou začínal. Na našich kurzech potkáš studenty, kteří mají zkušenosti s IT, ale i úplné nováčky. Když to nevzdáš, třeba bude na našem webu za pár měsíců i tvůj příběh. Je to jen na tobě!

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.