+420 770 639 863 (pracovní dny, 9-17 hod.) info@engeto.com
12 týdenní večerní program

C# Akademie

V Brně
Trvání 12 týdnů
Lekce 1x týdně od 18:00
Výuka na projektech

UPOZORNĚNÍ!

Prezenční C# Akademie je vzhledem k aktuální situaci pozastavena. Běžící akademie se vrátí do výuky hned, jak to situace umožní. Akademie, které měly teprve začínat, mají odložený datum začátku.

job-ready akademie

Staň se C# vývojářem

C# Akademie je nová prezenční akademie, kterou jsme vyvinuli spolu s experty z IT firem jako FNZ nebo Riganti. Je vhodná především pro začínající programátory, kteří mají za sebou zkušenost s projekty a úlohami v jakémkoli jazyku, a chtěli by získat znalost C# z praxe. V kurzu budete pracovat především s jazykem C#, ale seznámíte se i s jinými technologiemi na platformě .NET a dostanete se k testování a webovým technologiím. Absolvent tohoto kurzu se může uplatnit jako junior .NET/C# developer.
Co musím umět pro příhlášení do C# Akademie
Jako vstup do C# Akademie se očekává splnění nasledujících požadavků:

  • základy v IT a v programování obecně (algoritmus, program, podmínka, cyklus, funkce), např. absolvent Python Akademie
  • analytické myšlení
5 důvodů proč se naučit programovat v C#
  • Multiplatformní vývoj pomocí .NET Core/.NET 5 (Windows, Linux, macOS, iOS, Android, tvOS, watchOS, WebAssembly a více.).
  • Dokáže pohánět komplexní webové či desktopové aplikace. Používá se nejčastěji na eshopech, v bankovních aplikacích, monitorovacích nástrojích a podobně.
  • Konkrétně v Brně najdeš se znalostí C# uplatnění ve firmách jako Solarwinds, FNZ či Notino či RIGANTI.
  • Je stabilní a dlouhodobě se bude držet na předních příčkách popularity programovacích jazyků dle Stack Overflow statistik.
  • Výhoda C# je fakt, že je to staticky typovaný jazyk, což znamená, že oproti dynamicky typovaným je efektivnější na opravu chyb a snažší na údržbu i ve větších a složitějších aplikacích.
  • BONUS: Z hlediska syntaxe je srozumitelnější, tedy lehčí na naučení než Java.
Termíny

9.4.2020

12x lekce ve čtvrtek

BRNO

 

C# Akademie v Brně

12 večerních lekcí, 1x týdně ve čtvrtek od 18:00 do 21:00
Adresa: Impact Hub, Cyrilská 7, Brno-střed 602 00
Cena: 14 990 Kč s DPH 

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Průběh akademie

36 hodin prezenčních lekcí, 120 hodin samostudia, 3 projekty, 1 cíl

Blok 1: Úvod do jazyka C# (2 týdny)

Akademie C# je job-ready akademie s cílem připravit tě na pozici junior C# developera. Hned od úvodních hodin půjdeme rychlejším tempem a budeme stavět na tvých znalostech.

Na prvních lekcích si ukážeme, co je to jazyk C# a .NET framework, jaké jsou potřebné nástroje na vývoj a popíšeme si strukturu kódu.

Probereme koncepty jako:
– Datové typy, podmínky, cykly
– Kompilace kódu, debuggování kódu
– OOP (základní principy, vlastní typy, generické typy)

Blok 2: Debugging, kolekce, funkcionální programování (3 týdny)

Po pochopení základních konceptů v jazyce C# a principů objektově orientovaného programování, se podíváme na další, pokročilejší techniky. Konkrétně jde o důležité oblasti jako zpracování vstupu a výstupu, a v případě chybného vstupu o zpracování chyb. Koncepty budou doplněny praktickými ukázkami práce a projektem. Také se dotkneme kolekcí jako slovníky, množiny a seznamy a porovnáme si je z hlediska časové i paměťové náročnosti.

Probereme koncepty jako:
– Input/output operace, práce s pamětí
– Debugging, zpracování výjímek a chyb v aplikaci

– Kolekce, funkcionální programování (lambda výrazy, rekurze)

Blok 3: Databáze, webové služby, unit testing a diagnostika (3 týdny)

Součástí kurzu je i úvod do práce s Relačními databázemi a tvorba webových stránek a služeb. Ukážeme si, jak naši aplikaci připojit k databázi, jak z ní číst a zapisovat data, vytvořit transakci apod. Nad databází vytvoříme jednoduchou webovou aplikaci a na závěr vytvoříme RESTovou webovou službu. Ukážeme si, jak můžeme testovat kód a jaké typy testů existují. Podíváme se na FIRST principy testování, testovací framework xUnit a také mocking frameworky. Nakonec se naučíme různé způsoby diagnostiky aplikace.

Probereme koncepty ako:
– Relační databáze, tvorba webové aplikace
– REST API

– Testování (typy testů, principy, framework NUnit, diagnostika)

Blok 4: Externí služby, tooling, skupinový projekt (4 týdny)

Povíme si o různých typech architektur. Ukážeme si jak napojit naši aplikaci na platební bránu, službu odesílající email a smsky. Tyto služby použijeme v naší aplikacina které si můžete vyzkoušet práci v týmu.Zvolíme si nástroj na zadávání a sledování práce, ukážeme si jak se vytvářejí a schvalují pull requestu, řekneme si něco o CI/CD a vytvoříme jednoduchou build a release pipeline v Azure DevOps a nasadíme naši webovou aplikaci do Azure.

Probereme koncepty jako:
– Architektura
– CI/CD
– Nasadení aplikace v Cloudu
– Verzování, plánování a sledování práce
– Propojení s externími službami
– Práce v tímu

Blok 4: Příprava na kariéru junior C# developer (po akademii, 1-2 měsíce)

Po studiu C# Akademie a zvládnutí veškerých projektů předpokládáme, že budeš mít dostatečnou kvalifikaci pro juniorní pozici. Po absolvování akademie nastane závěrečné testování, abychom si ověřili, že po technické stránce je všechno OK. Samotné získávání znalostí ale není všechno a příprava na pohovor by se neměla podceňovat. Náš kariérně-poradenský tým ti pomůže vyladit životopis, LinkedIn profil i identifikovat pracovní příležitosti nejen mezi našimi partnerskými firmami, ale i u dalších IT firem na trhu práce.

Pomůžeme ti s:
– Závěrečné testování technických schopností a soft-skills
– Příprava na pohovor

– Úprava CV, LinkedIn
– Identifikace pozice, pomoc s propojením na zaměstnavatele

Lektor

Tibor Jašek, Brno

Tibor programuje v C# a .NET víc než 5 let. Působil ve firmách SolarWinds, FNZ nebo Process Automation Solutions a jako lektor pomáhal vzdělávat začátečnice v Czechitas. Teď působí jako backend developer ve společnosti Riganti. Líbí se mu rozsáhlé využití jazyka C#, na frameworku .NET zase oceňuje jeho univerzálnost. Dá se totiž využít k vývoji webových, mobilních i desktopových aplikací.

Studuj efektivněji s kombinací prezenčních lekcí a online výuky.

Prezenční lekce tě nejenom namotivují a dají ti správný směr, ale budeš mít šanci se učit od opravdových profesionálů v oboru. Nové poznatky pak procvičíš i prakticky. S námi budeš o krok napřed i díky naší unikátní výukové platformě.

Samostudium nemusí být nuda!

Práce, kterou budeš dělat po prezenčních lekcích doma, je důležitá součást akademie. K dispozici máš vymakaný výukový portál s veškerými materiály, projekty a praktickými cvičeními. S lektory a ostatními studenty budeš v kontaktu i přes Slack kanál, kde si můžete radit a pomáhat. 

ONI USPĚLI. TY MŮŽEŠ TAKY

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec? Jiná motivace, stejná příležitost.

Adam, sysadmin v EmbedIT

„Prošel jsem několika kurzy, ale s ENGETO se nedají srovnat. Jejich výuka je skutečně špičková. A těch pár tisíc, co jsem investoval do ENGETO kurzů, se mi v nové práci vrátilo prakticky hned. Vřele doporučuji všem zájemcům o IT.“

Adamův příběh

Vašek, Junior programátor v Elso Service

Vašek, vystudovaný biolog, pracoval v laboratoři u Policie ČR. Jeho kreativní duch ale trošku strádal a tak se rozhodl změnit svou kariéru. Od přátel se dozvěděl o programování a o možnosti uplatnit se i bez mnohaleté praxe.

Vaškův příběh

Denis, Software Engineer v Porsche

Denis byl jedním z našich prvních studentů. Kluk z Trnavy, který do Brna přijel studovat na VUT, absolvoval Linux Akademii. Brzy se bude stěhovat do Prahy, kde ho čeká práce Software Engineera pro Porsche.

Denisův příběh

Přidej se ke stovkám absolventů v ENGETO Academy

Inovujeme vzdělávání. Tvoříme talenty.

Školíme, připravujeme na práci, propojujeme ajťáky s firmami. S námi budeš o krok napřed i díky naší výukové platformě.
Začni na juniorní IT pozici a posouvej svoji kariéru správným směrem. Více jak 120 absolventů se uplatnilo ve 45 společnostech v ČR. Získali práci například v:
Časté otázky
Je C# Akademie vhodná i pro úplné začátečníky?
Ne úplně. C# akademie má na rozdíl od začátečních kurzů Linux a Python akademie bariéru vstupu – na vrchu této stránky stačí rozklinout dotaz „Co musím vědět pro příhlášení do C# akademie“.
Jak probíhá výuka?
C# Akademie je kombinace prezenčních lekcí a online kurzu. Kromě 12 prezenčních lekcí (1x týdně na 3 hodiny), dostaneš přístup do ENGETO portálu, kde budeš procvičovat učivo z prezenčních lekcí na online interaktivních úlohách a projektech.

Na prezenčních lekcích se potkáme celkem 12x. Vždy ve stejný den a čas (od 18:00). A co se bude na prezenčních hodinách dít? Náš lektor ti vysvětlí nové učivo, projde s látku z minulých lekcí, budeš se moci na cokoliv zeptat… Nemáme žádné testy, žádné známky, docházka. Učíš se pro sebe, ne pro nás.

Co když zameškám jednu hodinu Akademie? Můžu si ji nahradit?
Když nestihneš jednu prezenční lekci, svět se nezboří. Součástí Akademie je online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.
Jaké jsou požadavky na technické vybavení?
Hardware: Na naši Akademie stačí mít s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě.

Chceš prohloubit své znalosti a dostat se na vyšší level?

Mrkni na naše prezenční akademie.

Novinky

Zajímají tě novinky, blogové články a další?

Zanech nám tvůj e-mail a my ti dáme vědět!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

button to top