Kurzy Termíny
,

CGI: Přátelský kolektiv napříč kontinenty

V březnu roku 2020 nastoupila do společnosti CGI Maryna Dunayeva. Přišla z bankovního sektoru, kde měla 8 let v oddělení Compliance na starost oblast AML – Anti Money Loundry – tedy aktivity spojené s odhalováním nekalých finančních transakcí.

Poslední aktualizace: 31. května 2023, 5 min. čtení

V březnu roku 2020 nastoupila do společnosti CGI Maryna Dunayeva. Přišla z bankovního sektoru, kde měla 8 let v oddělení Compliance na starost oblast AML – Anti Money Laundering – tedy aktivity spojené s odhalováním nekalých finančních transakcí. Jak se dostala do CGI a co jí na téhle firmě baví?

„Když jsem dostala nabídku ze CGI, spolupracovala jsem s nimi už jako s dodavatelem, takže jsem měla možnost, alespoň částečně, proniknout do jejich kultury a fungování. Přestože mi banka poskytovala jistotu zaměstnání, dobré podmínky a možnost pracovat na zajímavém projektu, nakonec nabídka od CGI zvítězila. Možnost aplikovat moje zkušenosti z oblasti předcházení praní špinavých peněz, v širším měřítku než pro jednu instituci, pro mě byla lákavá.“

Firma, která si váží svých lidí

CGI, jako velká mezinárodní společnost, klade důraz na pracovní prostředí, vztahy a kvalitní manažerské řízení. „Vždycky jsem ji vnímala jako stabilní a předvídatelnou firmu, což se mi i potvrdilo. Lidé jsou zde součástí pravidel a manažeři si jich váží – dobře si uvědomují, jaký kapitál ve svých zaměstnancích mají, a dokáží to také náležitě ocenit,“ říká Maryna.

Firma motivuje zaměstnance oprostit se od svých předchozích postupů a principů a od věcí, které se opakují. „V CGI jsou projekty pestré a lidé mají v rámci práce na nich volnou ruku. Na začátku každého projektu si s kolegy v mém týmu vezmeme tužku a papír, začneme si vše rozkreslovat a dobře víme, že z každé jedné malé poznámky může vzejít velká věc.“

Dobrý učitel a vynikající žák

Jak potvrzují statistiky fluktuace a profesního stáří zaměstnanců, CGI není společností, kam byste nastoupili a za dva roky hledali jiného zaměstnavatele.

CGI vyhledávaným mezinárodním zaměstnavatelem. A to díky příležitosti být u velkých a významných projektů, spolupracovat s kolegy z více než 30 zemí a možnosti každodenně zhodnocovat mnohaleté zkušenosti.

„Pro mě je vždy důležitý nejen vynikající žák, ale i dobrý učitel. Ve své práci jsem se nikdy nenudila a moji manažeři a kolegové mi vždy připravovali takové pracovní prostředí, ve kterém jsem se mohla učit novým věcem, poznávat nové obory a pracovat na robustních projektech napříč celým světem,“ popisuje Maryna.

Cesta kolem světa za 24 hodin

Maryna je původem z Ruska a v rámci CGI pracuje na projektu HotScan360, který se z České republiky připravuje pro celý svět.

„Každodenně mám konferenční hovory s kolegy z různých koutů světa, se kterými projekt konzultujeme. Den někdy začínám s kolegou z Austrálie a končím videokonferencí s Kolumbií. Moje práce má význam a to mě nejvíce motivuje. Mám volnost a svobodu v rozhodování, věřím v kolektiv kolegů kolem mě a vím, že oni i moji manažeři mají důvěru ve mě. A díky tomu společně můžeme dokázat velké věci.“

Hlavní, dlouhodobou prioritou CGI je spokojený klient a dlouhodobé partnerství s ním. Klíčové jsou proto zkušenosti zaměstnanců. „Nikdy nevaříme z vody, jak se říká. Naše zákaznická řešení jsou postavena na zkušenostech, datech, analýzách a ověřených postupech. Protože je ale vynalézavost pachatelů finanční trestné činnosti nekonečná, i my se musíme snažit do naší práce dostávat inovace a nové postupy.

Chodící encyklopedie s dobrým vkusem

Konkurence na trhu je obrovská a CGI se snaží stavět na know-how kvalifikovaných odborníků. „Spousta mých kolegů je ve firmě více než 15 let a za tu dobu se z nich staly chodící encyklopedie. Často mám pocit, že kdo jednou nastoupí do CGI, už nikdy neodejde,” říká Maryna. 

CGI zaměstnává desítky zaměstnanců různých národností a profesí, a protože velká část zaměstnanců působí přímo u klientů, musí dbát i na drobnosti jako například pravidla oblékání.

„Pocházím z Ruska a tam platí, že žena vždy musí vypadat dobře. V České republice jsem se už setkala s firmami, které na své zaměstnance v otázce oblékání neměli žádné nároky ani požadavky. V CGI mám pocit, že jsme všichni přirozeně motivování vypadat k světu – ať už se jedná o obchodníka, asistentku, konzultanta či IT vývojáře. A to mě baví,“ uzavírá Maryna.


Marián Hurta

Marián je CEO a spoluzakladatel ENGETA. S kolegy pro tebe připravuje články na různá témata z oblasti IT.

Přidej se k 12 000+ odběratelům

Tvůj e-mail za zprávu o termínech, pracovních nabídkách nebo novinkách v ENGETU. Pojď do toho!