Termíny

Hlavní stránka / Přehled kurzů / Online DevOps Akademie

10 webinářů během 10 týdnů

Online DevOps Akademie

Online studium
Trvání 10 týdnů
Webinář 1x týdně
Učení na projektu
h
Certifikát
devops online

Proč studovat Online DevOps Akademii?

 • Unikátní certifikovaný kurz v oblasti DevOps
 • Ideální nástavba pro Linux specialisty
 • DevOps je velmi žádaná oblast na trhu práce v IT
 • DevOps používají skoro všechny střední a velké firmy
 • Všechny znalosti budeš postupně aplikovat na vlastním projektu
 • Nemusíš nikam dojíždět, studuješ pohodlně z domova
 • Lektoři ti vysvětlí teorii a pomůžou s projektem
 • Získáš doživotní přístup na e-learningovou platformu
 • Poradíme ti s kariérou i tvorbou CV

Prostředí webináře a diskuze mezi účastníky a lektorem

E-learning portál s teorií i cvičeními pro samostudium

Termíny

jaro / léto 2021

10x webinář

ONLINE

🖥️ Online DevOps Akademie

10 večerních lekcí, 1x týdně v pondělí od 18:00 do 21:00
Výuka probíhá online

Možnosti platby školného

Zaplať školné ve výši 12 990 Kč předem nebo si platbu rozlož do dvou splátek. Pak zaplatíš 6 990 Kč a 6 990 Kč. Jestli využiješ splátek, vyjde tě to o 990 Kč víc, celkem 13 980 Kč.

Cena: 12 990 Kč s DPH

Nevyhovují ti aktuálně vypsané termíny? 📅

Pro koho je Akademie vhodná?

 • Nejsi začátečník
 • Ovládáš systémovou administraci
 • Máš 1-2 roky zkušeností v oblasti Linuxu
 • Láká tě se posunout z Linuxové pozice dál
 • Chceš získat přesah do DevOps
 • S Linuxem pracuješ každý den nebo jsi administrátor
 • Znáš síťování
 • Umíš scriptovat v Bashi
 • Máš čas na samostudium
devops online 2

Co na tebe čeká?

Webináře

10x 3 hodinový výukový webinář
Online výklad lektora a praktická ukázka
Práce na komplexním projektu

Vzdělávací platforma

Cvičení a teorie k dispozici online
Objem 7 h týdně úkolů na doma
Kontrola a feedback na projekty

w

Osobní konzultace

1:1 kariérní konzultace
Péče v průběhu studia
Konzultace, live chat, Slack skupina

Našim studentům jen nepředáváme informace, ale budujeme komunitu. Zajímá tě, co nabízíme navíc?

Jak Akademie probíhá?

Příprava

Všechny důležité informace ti řekneme na první hodině, takže se ničeho neboj. Na začátku akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat. Získáš taky doživotní přístup do e-learningových materiálů ke kurzu.

Webináře

Čeká tě 10 webinářů po 3 hodinách, celkem tedy 30 hodin výuky. Na každé hodině si nejdříve ukážeme nový koncept a teorii si pak hned procvičíme v připraveném prostředí. Novou látku si tak hned osaháš v praxi. Během výuky dostaneš prostor se na cokoli zeptat, lektor ti rád se vším poradí. Neváhej se zapojit do diskuze.

Samostudium

Všechny nové znalosti a schopnosti budeš trénovat samostatně. Počítej, že ti samostudium průměrně zabere asi 7 hodin týdně. Úkoly na vzdělávacím portále ti zaručí, že budeš kurz zvládat a dobře si osvojíš látku. E-learningové materiály už ti navíc zůstanou k dispozici. Pokud budeš během studia potřebovat pomoct, stačí napsat na Slack.

Praktické cvičení

V průběhu celé akademie budeš pracovat na praktických cvičeních a úkolech. Po každé lekci obdržíš zadání a na tobě bude jej správně vyřešit. Samozřejmostí je zpětná vazba na tvé řešení a případná pomoc lektora.

Můžeš využít i Live Chat podporu či Skype konzultaci. Zpravidla odpovíme do 24 hodin včetně víkendu.

Projekt

Během studia DevOps Akademie tě čekají nejen cvičení na doma, ale i komplexní projekt. Pracuj na něm průběžně a konzultuj ho s lektorem. Projekt sice nepotřebuješ pro absolvování kurzu, ale pokud chceš získat ECDJ certifikaci, tak se bez něj neobejdeš.

Certifikační zkouška

Jako absolvent DevOps Akademie máš možnost zúčastnit certifikace ECDJ (ENGETO Certified DevOps Junior), která dokazuje, že máš znalosti z kurzu DevOps Akademie a dokážeš je použít v praxi, což je to nejdůležitější. Certifikační zkouška probíhá prezenčně v Brně i v Praze. Více informací o certifikaci a termínech můžeš získat přímo od lektora a pošleme ti je taky e-mailem.

Co se naučíš?

1. Týden: Úvod do DevOps & Sync

Na první lekci si uděláme základní úvod do toho, co to vlastně DevOps je. Řekneme si, proč ho potřebujeme, co obsahuje. Také si ukážeme, jaké nástroje budeme používat.

Detail lekce

V první lekci si představíme obsah celého kurzu a přiblížíme si, jak si nastavit prostředí na prácu v rámci kurzu. Probereme, co by měl student vědět ohledem virtualizace, Linuxu, sítí, skriptování a dalších oblastí v rámci systémové administrace. Projdeme si, jak vypadá životní cyklus DevOpsu a taky jaké nástroje se v rámci něho používají.

2. Týden: Infrastruktura a cloud architektura

V této části se podíváme na cloudové platformy, na kterých můžeme vystavět vlastní infrastrukturu pro naši firmu a v podstatě všechno, co potřebujeme.

Detail lekce

V této části se podíváme na Cloudové platformy, na kterých můžeme vystavět vlastní infrastrukturu pro naši firmu a v podstatě všechno, co potřebujeme. Hlavním Cloudovým poskytovatelem pro prácu na kurze bude AWS – Amazon Web Services a na něm si ukážeme, co všechno je možné dělat v rámci prostředí Cloudu. Nakonec porovnáme on premise vs. hybrid vs. Cloud first architekturu a ukážeme si business case, kdy použít které řešení.

3. Týden: Webové servery, řízení certifikátů, bezpečnost

Na třetí lekci se zaměříme na správu a řízení webových serverů a certifikátů. Budeme se věnovat i jedné z nejdůležitějších složek, tedy bezpečnosti.

Detail lekce

Pátá lekce bude věnována webovým serverům (Apache, nginx) a bezpečnosti kolem serverů a certifikátů. Na lekci si ukážeme, jak takový webserver funguje a ukážeme si HTTP syntax – requests, response a status kódy. Na příkladu Apache si představíme jako vypadá souborová struktura webového serveru, co jsou to moduly a na co se používají uvedeme si koncept virtuálních hosts. Dále se přesuneme do zabezpečení pomocí SSL/TLS kde si ukážeme, jak se šifruje přenos dat a na co slouží certifikáty. Nakonec si ještě představíme další koncepty webové security.

4. Týden: Konfigurace a provisioning

V čtvrté lekci budeme mluvit o Configuration Management a Provisioning Management a Firewalls. Uděláme si malý úvod do cloudové platformy Terraform.

Detail lekce

V lekci konfigurace a provisioning se podíváme na nástroj pro configuration management – konkrétně to bude Ansible. Na tomto nástroji si prakticky ukážeme, jak implementovat různé praktické scénáře. Taky se podíváme na formát YAML, ve kterém jsou napsány Ansible konfigurační soubory. Ukážeme si, co je to přístup IaC – Infrastructure as Code a definujeme pojmy jako task, playbook, podmínky, cykly a proměnné v rámci Ansible.

5. Týden: Docker

Na páté lekci se podíváme na kontejnerový nástroj Docker. Jedná se o takzvaný PaaS (Platform as a Service), který je alfou a omegou pro DevOps.

Detail lekce

Docker je jedna ze základních technologii, kterým budeme věnovat celou lekci. Technologie Docker je takzvaný PaaS (Platform as a Service), který je alfou a omegou pro DevOps a je nutné aby ho ovládal každý kto chce v této oblasti pracovat. Součástí lekce je množstvo praktických cvičení a scénářů, které budeme probírat v průběhu lekce i cvičení a projekty na doma.

6. Týden: CI/CD

Šestá lekce patří nástrojům CI/CD (Continuous Integrations & Continuous Delivery). Jedná se o ozkoušený způsob, jak DevOps specialisté implementují a dodávají změny kódu.

Detail lekce

Šestá lekce je kompletně věnována konceptu CI/CD – continuous integration a delivery. CI řeší problém sdílení kódu, kdy vývojáři nahrávají změny kódu do centralizovaného repozitáře. Kód se otestuje automatizovanými testy, aby se předešlo dalším chybám zavedeným do codebase. Tím, že se kód přidává do repozitáře pravidelně, jsou chyby rychleji odhalené a jejich oprava je tím pádem jednodušší. Tento krok taky přispívá ke zvýšení produktivity. CD na druhou stranu řeší problém automatizovaného nasazení kódu (buildu) do produkčního prostředí.

7. Týden: Kubernetes #1

Sedmá lekce bude věnována technologii Kubernetes a její součásti, které by měl ovládat každý DevOps Engineer. Podíváme se na to, co je to Kubernetes cluster.

Detail lekce

Sedmá lekce bude věnována technologii Kubernetes a její součásti, které by měl ovládat každý DevOps Engineer. Podíváme se na to, co je to Kubernetes Cluster a jaká je architektura klasického clusteru. Prakticky si vyzkoušíme nástroj kubectl a projdeme důležité primitives. Vše za pomoci praktických cvičení, které budeme probírat na lekci.

8. Týden: Kubernetes #2

Náplní osmé lekce bude pokračování technologie Kubernetes. V lekci se naučíme pokročilé oblasti jako napřiklad multi-tenancy, Kubernetes API a Kubernetes na produkci.

Detail lekce

V osmé lekci budeme pokračovat v technologii Kubernetes, kde se naučíme pokročilé oblasti jako napřiklad multi-tenancy pro sdílení clusteru vícero uživateli. V sekci API si ukážeme, jak přistupovat k resources, které potřebujeme, a jak vypadá HTTP API Space. Nakonec si představíme best practices v rámci Kubernetes a také to, jak vypadá Kubernetes na produkci. Závěrem zadáme projekt, na kterém budete pracovat doma, ale můžete ho v průběhu kurzu konzultovat s lektorem.

9. Týden: Monitoring, Logging, Alerting

V předposlední lekci se budeme věnovat monitorování, logování a alertům. Tyto znalosti jsou nutné pro udržování software, který máme nasazený na produkci.

Detail lekce

V deváté lekci se nejprve podíváme na monitorováni, uvedeme si základní nástroje na práci s monitoringem aplikací a infrastruktury (ELK, Prometheus, Zabbix). Představíme si taky nástroje na logování a ukážeme si, jak pomocí uvedených nástrojů sestavit optimální řešení na analýzu logů, nastavení reportů a alertování chyb a problémů, které mohou nastat.

10. Týden: Závěr & workshop

Poslední, desátá lekce bude věnována review a práci na komplexním úkolu s využitím znalostí ze všech předchozích lekcí. Závěrem probereme otázky k pohovorům a kariérní cestě.

Detail lekce

Desátá lekce bude věnována review a práci na komplexním úkolu s využitím znalostí ze všech kapitol kurzu. Výsledkem by měl být projekt, se kterým můžete dále pracovat doma a zveřejnit si ho u sebe na Githubu. Tato část bude i závěrem celého kurzu, takže budeme probírat i otázky k pohovoru na pozici Junior DevOps engineer. Pokud bude možné, tak projdeme i část case studies, které jsou připravené nad rámec výuky.

Kdo ti bude pomáhat?

Jan Michalčák

Lektor

Honza se po studiu rozhodl pro IT a svou kariéru odstartoval na pozici IT technika. Časem začal spolupracovat s týmem vývojářů jako DevOps specialista. Momentálně pracuje jako developer – a když se najde chvilka volna, jde si zalézt na stěnu.

Daniel Svoboda

Lektor

Daniel vždy miloval, co právě dělal, a tvrdě dřel, aby se v daném oboru vyšvihl na úplný vrchol. Dnes je zakladatelem úspěšné firmy AdoptCloudIT.com a patří mezi přední specialisty na AWS Solutions and DevOps Architecture v projektech pro Škoda Auto.

Marek Čermák

Lektor

Marek je nadšenec do cloudových technologií a architektury. Působil jako softwarový inženýr v Red Hatu, kde pracoval cloud computingem a umělou inteligencí. Aktuálně pracuje jako DevOps inženýr v Livesport TV, kde buduje cloudovou infrastrukturu s Kubernetes.

Martin Beránek

Lektor

Martin je DevOps inženýr ve společnosti Ackee. Posledních pár let pracoval jako Cloud architekt. Od té doby, co přišel do Ackee, se věnuje automatizaci a zrychlení celého vývojového procesu. Denně používá Terraform, Kuberenetes a Gitlab CI.

Filip Holec

Lektor

Filip je jedním ze zakladatelů ENGETO Academy, kde dnes působí jako lektor Linuxu, DevOps a Etického hackingu. Na základě svých znalostí systémové administrace Filip vytvořil kurzy Linuxu a přidružených technologií, které mají již stovky absolventů.

O své absolventy se staráme

 • Všem certifikovaným absolventům pomůžeme získat práci
 • Uděláme cvičný pohovor a pomůžeme ti se životopisem
 • Zkonzultujeme tvé portfolio na GitHubu
 • Zůstane ti neomezený přístup do aktualizovaných materiálů
 • Poradíme ti v oblasti kariéry
 • Řekneme ti, o jaké pozice se ucházet
 • Můžeš dál neomezeně využívat náš Slack kanál
 • Budeme ti dál posílat novinky a tipy

Slevy pro absolventy

15 %

pokročilejší kurzy a akademie

200 Kč

měsíční předplatné online kurzů

1000 Kč

roční předplatné online kurzů

Navaž kurzem Objektově orientovaného programování a zvyš svou hodnotu na trhu!

Oni uspěli, ty můžeš taky

Chceš změnit práci, získat nové vědomosti, začít kariéru v IT nebo jsi prostě nadšenec?
Jiná motivace, stejná příležitost.

michal blurb 1

Michal, DevOps Engineer v Blackboard

Michal, který absolvoval úplně první ENGETO Linux Akademii, ve svém příběhu demonstruje, že je moudré se nebát využít šanci. Jinak se člověk může probudit za pět let a zjistit, že se nikam neposunul. 

Michalův příběh

olda blurp

Olda, System Engineer v Gem System

Oldřich Šafář seděl pod stromem na Novém Zélandu a přemýšlel, co dál se životem. Vždycky ho bavily počítače, ale myslel si, že bude hrozně těžké se do IT dostat. Pak narazil na online kurzy od ENGETO Academy.

Oldův příběh

Naši absolventi pracují pro top firmy

Kurzy vytváříme ve spolupráci s našimi partnery, kterými je více než 50 firem z oboru.

logo atat
logo kiwi
logo redhat
logo ibm
logo cgi

V ENGETO Academy tvoříme talenty

Školíme, připravujeme na práci, propojujeme ajťáky s firmami. S námi budeš o krok napřed i díky naší výukové platformě.

       4                      50+                  3000+             95%

roky na trhu        nabírajících firem            studentů           spokojenost

engeto 1

Časté otázky

Je Online DevOps Akademie ve formě webinářů vhodná i pro úplné začátečníky?

Ne, DevOps Akademie je určená Linux specialistům, kteří se chtějí posunout směrem k oboru DevOps.

Pokud hledáš kurz pro začátečníky, podívej se na naši Online Python Akademii a Online Linux Akademii.

Jaký je rozdíl mezi online a prezenčním kurzem?

Prezenční kurz Webinář
Trvání 12 týdnů 12 týdnů
Lekce týdně 1×3 hodiny 1×3 hodiny
Tempo studia mírné vyšší
Virtuální e-learningová platforma ano ano
Praktické projekty ano ano
Kariérní poradenství ano ano (přes Skype/telefon)
Slack podpora ano ano
Osobní setkání se studenty/lektorem ano ne (resp. možné až po karanténě)
Práce ve skupinách ano (během domácího studia) ano (během domácího studia)

Co když zameškám jednu hodinu webináře? Můžu si ji nahradit?

Když nestihneš jednu lekci, nic se neděje. Máš možnost si pustit záznam a látku si dostudovat kdykoliv budeš chtít. Součástí kurzu je také online výukový portál, do kterého máš přístup. Na portále najdeš obsah všech lekcí, projekty i správná řešení. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, můžeš využít náš Live chat. Ozveme se ti zpravidla do pár hodin.

Jaké jsou požadavky na technické vybavení?

Hardware: Na naši Akademii stačí mít notebook s pamětí alespoň 2 GB RAM a procesor s jedním jádrem. Pro uživatelský komfort bude ideální mít alespoň 4 GB RAM a procesor s 2 – 4 jádry. Účastníci na kurzu mají notebooky, které slouží víc než 8 let. Bude ti stačit prakticky cokoliv.

 Software: Máš Windows, OS X nebo Linux? Jakýkoliv operační systém je v pohodě. Na začátku akademie dostaneš seznam programů, které je vhodné si nainstalovat a se kterými poté budeš pracovat.

Zvládnu studovat Akademii i během práce nebo studia?

Ano, ale počítej s tím, že ti Akademie zabere 15-20 hodin týdně po dobu 12 týdnů (3 hodiny webináře plus minimálně 10 hodin týdně samostudia). Pokud máš odhodlání a vůli na sobě pracovat, určitě to zvládneš!

Jak můžu získat certifikát ECDJ - ENGETO Certified DevOps Junior?

Jako absolvent DevOps Akademie máš možnost zúčastnit certifikace ECDJ, která dokazuje, že máš znalosti z kurzu DevOps Akademie a dokážeš je použít v praxi, což je to nejdůležitější. Certifikační zkouška probíhá prezenčně v Brně i v Praze.

Více informací o certifikaci a termínech můžeš získat přímo od lektora a pošleme ti je taky mailem.

Staň se DevOps specialistou!

Newsletter

Zajímají tě novinky, články, termíny nebo nabídky práce?

Logos@2x

© 2016–2022, ENGETO s.r.o.