Všechno co potřebuješ vědět o Python Akademii a bojíš se zeptat

9
LEDEN, 2018

Spousta lidí pořád neví, co si představit pod pojmem prezenční kurz. A výjimkou není ani naše Python Akademie. Co se na něm dělá? Je docházka povinná? Píšou se testy? Jak je to vlastně s materiály? Hodiny probíhají jako přednášky na vysoké, nebo se diskutuje? Dostanu nějaký certifikát? Samé otázky a žádné odpovědi. Dneškem to končí, protože v tomto článku ti všechno vysvětlíme.

Chceš jít co nejdřív makat? Python je o něčem jiném 

Nebudeme ti mazat med kolem pusy. Programovací jazyk Python není věc, kterou si za tři měsíce dokonale osvojíš tak, aby jsi nakódoval umělou inteligenci. Pokud se ale budeš snažit, pracovat aktivně nejenom v kurzu, ale i sám doma, rozhodně se budeš mnohem více orientovat nejen v Pythonu, ale v IT obecně. Zvládneš dát dohromady menší aplikaci nebo například pracovat s různým typem dat na takové úrovni, že dovedeš automatizovat procesy třeba v marketingové agentuře. Díky kurzu Python Beginner získáš nadstandardní programátorský základ a dovednosti, které ti také poskytnou možnost vydat se cestou software testera. A to už jsou znalosti, které nemá každý a zároveň jsou v současnosti velmi žádané. Pokud jsou ale tvoje ambice ještě větší, můžeš na sobě pracovat dál a dostat se ke skutečně zajímavým tématům, jakými jsou machine learning, deep learning nebo datová analýza. Tohle jsou oblasti, které jdou nejenom rychle dopředu, ale zároveň jsou budoucností IT a firmy do nich investují nemalé peníze. Z toho si asi snadno odvodíš, že popularita Pythonu pořád stoupá a IT firmy budou expertům na Python brzo rvát ruce. A jak se stát expertem? Tušíš správně. Tvoje první krůčky povedou přes náš kurz Python Beginner. V budoucnu to ale nebude tvoje poslední zastávka u nás, pokud chceš v Pythonu umět víc. Plánujeme totiž i kurzy Python Advanced.

Myslet jako programátor. Můžu se to naučit?

Logické a analytické myšlení jsou podstatnou výbavou každého ajťáka. Jenže ruku na srdce – kdo tohle má? Proto se na začátku kurzu zaměřujeme na, aby sis na analytické myšlení zvyknul a naučil se tak přemýšlet ještě před tím, než ti začneme motat hlavu kóděním. Začneš uvažovat jako programátor. To je pro tvůj začátek v IT asi nejdůležitější. Víme, že hodně samouků končí ve chvíli, kdy se začnou ztrácet a místo toho, aby jim do sebe jednotlivé kousky Pythonu zapadaly, zdá se jim všechno čím dál tím složitější. My tě ale naučíme vše potřebné pro to, aby sis nepřipadal jako Alenka v říši divů.

Jak večerní Python kurz probíhá?

Půjdeme postupně a od základů. Máme na to 12 tříhodinových lekcí, není kam spěchat. Po tom, co tě naučíme programátorsky uvažovat, si objasníme, co je to Python a jak s ním pracovat. Začneme si psát jednoduché programy na pár řádků. Ukážeme si, kolik druhů datových typů vlastně existuje a jak je využít. Poté přijdou na řadu cykly, podmínky a funkcionální programování. Brzy ti ukážeme, jak pomocí konceptů jako rekurze, closure nebo generátoryovládat Python. Jednotlivé lekce na sebe navazují a brzy pochopíš, že program je vlastně několik funkcí spojených dohromady. A tyhle pojmy ti už vůbec nebudou připadat cizí.

V Python Akademii  se řeší mraky praktických úloh, které upevní tvoje znalosti z jednotlivých lekcí. Ale budeš pracovat i na něčem komplexnějším. Říká ti něco hra bulls and cows? Co takhle skriptování vlastního HR systému? Na něm budeš postupně pracovat 2 měsíce a pokud bude funkční, můžeš ho ukázat svému potenciálnímu zaměstnavateli.

Jen prezenční lekce z tebe ajťáka neudělají

Dvanáct prezenčních lekcí po třech hodinách. Mám odsezeno a odpracováno. Jsem mistr v Pythonu! Tak to bohužel nefunguje, i když se snad na každém kurzu najde někdo, kdo si to myslí. Pokud si chceš z kurzu něco odnést (a my věříme, že ano), musíš si máknout i po prezenční hodině doma. Doporučujeme alespoň 5 hodin týdně, i když máme ověřené, že 10 hodin je optimum. Možná se ti to zdá příliš, ale jestli to chceš v IT někam dotáhnout, jinak to nepůjde. Do ničeho tě ale nutit nebudeme. Pracuješ jen tolik, kolik ty sám chceš. Nudit se rozhodně nebudeš. Máme spoustu úloh a projektů, které prohlubují učivo z prezenčních lekcí. Pokud něčemu nebudeš rozumět, můžeš nám kdykoliv napsat. Naši lektoři jsou online téměř 24/7 a se vším ti rádi pomůžou. Pečlivé a poctivé studenty máme rádi. Proto se na tebe nikdy nebudeme mračit, když nám budeš každý den psát o radu. Pro nás je důležité to, že uvidíme tvoji snahu. V kurzu nedostáváš známky a nikdo tě neplácne přes prsty, když neuděláš úkol. Neprocházíš checkpointy, nemusíš nosit omluvenku od doktora. Pokud ale o lekci nechceš přijít, máme několik způsobů, jak si ji můžeš nahradit. Věříme, že se v našem kurzu chceš něco naučit a uděláme maximum, abychom ti pomohli. Je to všechno na tobě. Když si prezenční lekce jen tak odsedíš a na procvičování se vybodneš, ošidíš jen sám sebe a ve finále se toho naučíš jen zlomek.

Související příspěvky

Linux seriál #2: Bez praxe se z tebe linuxák nestane. Nikdy

Linux Seriál #2: Bez praxe se z tebe linuxák nestane. Nikdy 19 BŘEZEN, 2018 V prvním díle našeho Linux seriálu sis mohl přečíst o třech nejvýznamnějších možnostech použití Linuxu. Vybral sis systémovou administraci, pojďme se na ni podívat detailněji. Začneš se učit,...

číst více

Linux seriál #1: Proč začít s Linuxem?

Linux seriál #1: Proč začít s Linuxem? 2 DUBEN, 2018 Linux je trend. Každý hledá Linux talenty. Recruiteři volají a píšou každému s linuxovými zkušenostmi, protože na trhu jsou tisíce neobsazených, ale přitom dobře placených pozic. Potřebuješ znát další důvody, proč...

číst více

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.