+420 770 639 863 (pracovni dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Všechno, co potřebuješ vědět o Python Akademii a bojíš se zeptat

Spousta lidí neví, co si představit pod pojmem prezenční kurz. Výjimkou není ani naše Python Akademie. Co se v ní dělá? Je docházka povinná? Píšou se testy? Jak je to s materiály? Na hodinách se diskutuje, nebo mluví jen lektor? Dostanu nějaký certifikát? Samé otázky a žádné odpovědi.

To končí. V tomto článku ti všechno vysvětlíme.

 
 

Chceš jít co nejdřív makat? Python je o něčem jiném 

Nebudeme ti mazat med kolem pusy. Programovací jazyk Python si za tři měsíce neosvojíš tak, abys nakódoval robota. Pokud se ale budeš snažit, pracovat aktivně nejenom v kurzu, ale i sám doma, získáš slušný IT základ.

Zvládneš dát dohromady menší aplikaci nebo zpracovat různé typy dat na takové úrovni, že dovedeš automatizovat procesy třeba v marketingové agentuře.

V Python Akademii získáš nadstandardní programátorský základ a dovednosti, na kterých můžeš při dalším vzdělávání stavět. Třeba to dotáhneš až na software testera. A to už není jen tak nějaká pozice, ale job, který je skutečně žádaný, což se projevuje i na výplatě.

Pokud jsou ale tvoje ambice ještě vyšší, můžeš na sobě pracovat dál a dostat se ke skutečně zajímavým tématům. Co takhle vytvořit vlastní webovou aplikaci? Od prvního scriptu až po finální deployment. Přesně tohle učíme na kurzu Python Online Degree.

Ti nejlepší machři v Pythonu pak pracují s technologiemi jako machine learning, deep learning, automatizace nebo datová analýza. Určitě jsi o těchto věcech slyšel, je toho plný internet, televize. Tyto technologie představují budoucnost IT. Čím jiným si vysvětlit astronomické sumy, které firmy investují do nových technologií?

Popularita Pythonu stoupá už několik let v řadě. IT firmy budou expertům na Python brzo rvát ruce. Ale protože ajťáků je potřeba stále víc a víc, svou šanci mají i junioři, kteří nemusí mít vystudovanou technickou výšku. Stačí, když mají potřebné znalosti a umí je aplikovat. Přesně to učíme na Python Akademii.

Myslet jako programátor? Naučíme tě to

Logické a analytické myšlení jsou must-have každého ajťáka. Jenže ruku na srdce – kdo tohle má? Nikdo! Do té doby, než se to rozhodne změnit. Mozek je jako sval, který můžeš vycvičit. Analytické a logaritmické myšlení se dá naučit. Na začátku Python kurzu tě naučíme uvažovat jako programátor. 

To je pro tvůj začátek v IT asi nejdůležitější. Víme, že hodně samouků končí ve chvíli, kdy se začnou ztrácet. Jednotlivé kusy Pythonu se jim nespojují a programování jim připadá stále složitější.

Je možné, že i ty si budeš občas připadat jako Alenka v říši divů. Ale od toho máme naše lektory, kteří ti pomohou, doporučí ti nejrůznější úlohy na procvičování, sjednají si s tebou konzultaci. Prostě tě v tom nenechají.

 

Minimum teorie, maximum praxe. To je Python Akademie

Půjdeme postupně a od základů. Máme na to 12 tříhodinových lekcí, není kam spěchat. Začneme tím, že tě naučíme myslet jako Steve Jobs. Nebo se o to alespoň pokusíme. Pak si objasníme, co to vlastně Python je a jak s ním nejlépe pracovat.

A pak už se vrhneme na něco praktického a začneme psát jednoduché programy na pár řádků. Ukážeme si, kolik druhů datových typů vlastně existuje a jak je využít. Poté přijdou na řadu cykly, podmínky a funkcionální programování. Brzy poté pochopíš, jak pomocí konceptů jako rekurze, closure nebo generátory ovládat Python.

Jednotlivé lekce na sebe navazují a brzy si uvědomíš, že jakákoliv program je vlastně několik funkcí spojených dohromady. A tyhle pojmy ti už vůbec nebudou připadat cizí. Držíme se zásady 1 díle teorie : 3 díly praxe. Když už budeme probírat něco teoretického, dostaneš to od nás na papíře. Učebnice nevedeme 🙂.

V Python Akademii se řeší mraky praktických úloh, které upevní tvoje znalosti z jednotlivých lekcí. Ale budeš pracovat i na něčem komplexnějším. Říká ti něco hra bulls and cows? Co takhle skriptování vlastního HR systému? Na něm budeš pracovat dva měsíce a můžeš se s ním pochlubit potenciálnímu zaměstnavateli.

 

Jen prezenční lekce z tebe ajťáka neudělají

Dvanáct prezenčních lekcí po třech hodinách. Mám odsezeno a odpracováno. Jsem mistr v Pythonucool!

Ehm.. Tak to bohužel nefunguje, i když se na každém kurzu najde někdo, kdo si to myslí. Pokud si chceš z kurzu něco odnést (a my věříme, že ano), musíš si máknout i po prezenční hodině doma. Doporučujeme alespoň 5 hodin týdně, i když máme ověřené, že 10 hodin procvičování je značka ideál.

Jestli to chce v IT někam dotáhnout, jinak to nepůjde. Do ničeho tě ale nutit nebudeme. Budeš pracovat jen tolik, kolik sám uznáš za vhodné. Jestli ti ale učivo nebude stačit a budeš chtít makat víc, budeme jen rádi! Máme spoustu úloh a projektů, které prohlubují učivo z Pythonu. Asi je ti jasné, že ti nejaktivnější lidé na kurzu jsou z těch, kteří získají místo ve špičkových IT firmách.

Naši lektoři jsou online téměř 24/7 a se vším ti rádi pomůžou. Pokud něčemu nebudeš rozumět, můžeš jim kdykoliv napsat. Nebudeme se na tebe mračit, když nám budeš každý druhý den psát o radu. Aktivní studenty oceňujeme. Pro nás je důležité to, že uvidíme tvoji snahu.

kurzu nedostáváš známky a nikdo tě neplácne přes prsty, když neuděláš úkol. Neprocházíš checkpointy, nemusíš nosit omluvenku od doktora. Pokud ale o lekci nechceš přijít, máme několik způsobů, jak si ji můžeš nahradit. Věříme, že se v našem kurzu chceš něco naučit a uděláme maximum, abychom ti pomohli. Je to všechno na tobě. Když si prezenční lekce jen tak odsedíš a na procvičování se vybodneš, ošidíš jen sám sebe a ve finále se toho naučíš jen zlomek.

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.