+420 731 184 623 info@engeto.com

Workshop: Vyhraj bitvu o pracovní pozici v IT

Napadlo tě někdy, že práce v IT není jenom pro lidi, kteří studují informační technologie? A víš případně, co čekat na pohovoru a jak se na něj připravit? Marian Hurta, spoluzakladatel ENGETO Academy, tyhle procesy zná jak svý boty, a tak jsme si řekli, že bychom se mohli se zájemci o jeho know-how podělit. Vítej na workshopu s názvem Jak se zaměstnat v IT.

Když to nevyjde, aspoň budu mít zkušenost s tím, jak to chodí. Tahle věta prolétla hlavou snad každému, kdo se někdy chystal na pohovor. Ruku na srdce — jak už se jednou někam hlásíš, většinou tu práci prostě dostat chceš. Uprav si CVčko, zjisti si informace o dané pozici a zkus si říct něco duchaplného o sobě. Tohle by tě asi napadlo, ale co chtějí recruiteři IT oborů opravdu vědět?

My to víme, a tak jsme na začátku března v brněnském Impact Hubu uspořádali workshop, na kterém náš kolega mluvil o sebevzdělávání a nové pracovní kariéře v IT.

„V téhle oblasti se pohybujeme každý den a víme, jak to chodí v konkrétních firmách. Spousta lidí, kteří se chystají na pohovor, dělá základní chyby, kvůli kterým chtěné místo nakonec nedostanou. A to je škoda,” říká Marian, který působil jako recruiter společnosti IBM a v ENGETO nyní učí začátečnické kurzy systémové administrace.

Na workshopu jsme ale nemluvili jenom o tom, jak probíhají pohovory. Většina účastníků měla zájem o informace týkající se vzdělávání v IT a pracovních příležitostech pro začátečníky. Marian představil širokou škálu zahraničních online vzdělávacích portálů, české společnosti věnující se výuce IT, nejžádanější IT profese a došlo také na příklady dobré praxe z oblasti HR.

Nemohl jsi být u toho? Čti dál

Teď si asi říkáš, že takový workshop mohl být super, ale co teď s tím, když tebe minul. Dáme ti pár tipů:

  • Znalost OS Windows a MS Office ti stačit nebude.
  • Začít s učením se IT není nikdy pozdě. Vážně. Naším kurzem prošel týpek, kterému je přes 40 a hádej co — dostal se na manažerskou pozici v IT.
  • Dlouhé CVčko neznamená, že je lepší. Je velmi důležité vědět, co do něj patří. Chceš být IT specialista? Roznášení letáků v životopise ti k tomu nepomůže.
  • Jestli jsi ale ty letáky roznášel v zahraničí, to už ti pomoct může. Díky tomu se ti bude u pohovoru lépe dokazovat, že umíš anglicky, což je u drtivé většiny pozic potřeba.
  • IT je nejrychleji se vyvíjející oblast a lidé v ní jsou zpravidla velmi dobře placení. Vánoční bonusy nebo třináctý plat jsou jen některé z běžných benefitů. Začni se vzdělávat, širší znalosti ti pomůžou uplatnit se v tomto oboru.

Na workshopu toho zaznělo hodně a my nemáme šanci to všechno vměstnat do pár řádků. Ale když budeš trochu trpělivý, o nic zásadního nepřijdeš. Další workshop plánujeme na druhou polovinu tohoto roku a pokud máš zájem, nech nám svůj e-mail a my ti dáme vědět nebo nám rovnou napiš na info@engeto.com. Kdykoliv, cokoliv, rádi ti s čímkoliv poradíme.

Související příspěvky

Čtyři linuxové příkazy, které nováčkům nedají spát

  Čtyři linuxové příkazy, které nováčkům nedají spát     Linux. Když s ním začínáš pracovat, některé příkazy jdou jako po másle. Ale u jiných strávíš věčnost a stejně je nezvládáš. No more. V tomto blogu najdeš detailní vysvětlení čtyř problémových příkazů z Linuxu....

číst více

Linux seriál #3: Pomůžou certifikáty k lepší kariéře v IT?

Linux seriál #3: Pomůžou certifikáty k lepší kariéře v IT? Skvělé vzdělání, různorodé pracovní zkušenosti, výborná doporučení. To jsou položky, které se skvěle vyjímají v každém životopise a potěší nejednoho personalistu na výběrovém řízení. Existuje spousta možností,...

číst více

Python seriál #2: Proč se vyplatí umět programovat Python

Python seriál #2: Proč se vyplatí umět Python Herní vývojář a datový analytik. Dva ajťáci, pomyslí si laik. Ehm... Nejen člověk z branže tuší, že tyto dvě osoby v jedné škatulce je jako míchání jablek s hruškami. Oba se věnují něčemu totálně odlišnému. Oba mají jiný...

číst více

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Přidej se k 300+ odběratelům

Přidej se k 300+ odběratelům

Naše blogy, tvůj mailbox.

Souhlasím se zpracovnáním osobních údajů v souladu s GDPR

Vítej v našem mailing listu :)