+420 770 639 863 (pracovni dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Workshop: Vyhraj bitvu o pracovní pozici v IT

Napadlo tě někdy, že práce v IT není jenom pro lidi, kteří studují informační technologie? A víš případně, co čekat na pohovoru a jak se na něj připravit? Marian Hurta, spoluzakladatel ENGETO Academy, tyhle procesy zná jak svý boty, a tak jsme si řekli, že bychom se mohli se zájemci o jeho know-how podělit. Vítej na workshopu s názvem Jak se zaměstnat v IT.

Když to nevyjde, aspoň budu mít zkušenost s tím, jak to chodí. Tahle věta prolétla hlavou snad každému, kdo se někdy chystal na pohovor. Ruku na srdce — jak už se jednou někam hlásíš, většinou tu práci prostě dostat chceš. Uprav si CVčko, zjisti si informace o dané pozici a zkus si říct něco duchaplného o sobě. Tohle by tě asi napadlo, ale co chtějí recruiteři IT oborů opravdu vědět?

My to víme, a tak jsme na začátku března v brněnském Impact Hubu uspořádali workshop, na kterém náš kolega mluvil o sebevzdělávání a nové pracovní kariéře v IT.

„V téhle oblasti se pohybujeme každý den a víme, jak to chodí v konkrétních firmách. Spousta lidí, kteří se chystají na pohovor, dělá základní chyby, kvůli kterým chtěné místo nakonec nedostanou. A to je škoda,” říká Marian, který působil jako recruiter společnosti IBM a v ENGETO nyní učí začátečnické kurzy systémové administrace.

Na workshopu jsme ale nemluvili jenom o tom, jak probíhají pohovory. Většina účastníků měla zájem o informace týkající se vzdělávání v IT a pracovních příležitostech pro začátečníky. Marian představil širokou škálu zahraničních online vzdělávacích portálů, české společnosti věnující se výuce IT, nejžádanější IT profese a došlo také na příklady dobré praxe z oblasti HR.

Nemohl jsi být u toho? Čti dál

Teď si asi říkáš, že takový workshop mohl být super, ale co teď s tím, když tebe minul. Dáme ti pár tipů:

  • Znalost OS Windows a MS Office ti stačit nebude.
  • Začít s učením se IT není nikdy pozdě. Vážně. Naším kurzem prošel týpek, kterému je přes 40 a hádej co — dostal se na manažerskou pozici v IT.
  • Dlouhé CVčko neznamená, že je lepší. Je velmi důležité vědět, co do něj patří. Chceš být IT specialista? Roznášení letáků v životopise ti k tomu nepomůže.
  • Jestli jsi ale ty letáky roznášel v zahraničí, to už ti pomoct může. Díky tomu se ti bude u pohovoru lépe dokazovat, že umíš anglicky, což je u drtivé většiny pozic potřeba.
  • IT je nejrychleji se vyvíjející oblast a lidé v ní jsou zpravidla velmi dobře placení. Vánoční bonusy nebo třináctý plat jsou jen některé z běžných benefitů. Začni se vzdělávat, širší znalosti ti pomůžou uplatnit se v tomto oboru.

Na workshopu toho zaznělo hodně a my nemáme šanci to všechno vměstnat do pár řádků. Ale když budeš trochu trpělivý, o nic zásadního nepřijdeš. Další workshop plánujeme na druhou polovinu tohoto roku a pokud máš zájem, nech nám svůj e-mail a my ti dáme vědět nebo nám rovnou napiš na info@engeto.com. Kdykoliv, cokoliv, rádi ti s čímkoliv poradíme.

Související příspěvky

2200 útoků za den. Vítej ve světě plném hackerů

2200 útoků za den. Vítej ve světě plném hackerůNež dočteš tento článek, dojde k 3 - 4 kybernetickým útokům. Pořád si myslíš, že IT security se tě netýká a tvá data jsou v bezpečí?Pokud je pro tebe IT security španělská vesnice, jsi tu správně. Ve zkratce si přečteš o...

číst více

Čtyři linuxové příkazy, které nováčkům nedají spát

  Čtyři linuxové příkazy, které nováčkům nedají spát     Linux. Když s ním začínáš pracovat, některé příkazy jdou jako po másle. Ale u jiných strávíš věčnost a stejně je nezvládáš. No more. V tomto blogu najdeš detailní vysvětlení čtyř problémových příkazů z Linuxu....

číst více

Linux seriál #3: Pomůžou certifikáty k lepší kariéře v IT?

Linux seriál #3: Pomůžou certifikáty k lepší kariéře v IT? Skvělé vzdělání, různorodé pracovní zkušenosti, výborná doporučení. To jsou položky, které se skvěle vyjímají v každém životopise a potěší nejednoho personalistu na výběrovém řízení. Existuje spousta možností,...

číst více

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Přidej se k 300+ odběratelům

Přidej se k 300+ odběratelům

Naše blogy, tvůj mailbox.

Souhlasím se zpracovnáním osobních údajů v souladu s GDPR

Vítej v našem mailing listu :)

Chci být nahradník na Python Hackathon vol. 4

Pokud někdo vypadne, lístek je tvůj.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR

Děkujeme, ozveme se :)