+420 770 639 863 (pracovni dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Ohlédnutí za Python Hackathonem vol. 4

Padesát účastníků, celý open space v brněnském Impact Hubu, dvacet úloh v Pythonu od těch jednoduchých až  po velmi složité. To byl Python Hackathon vol. 4 od ENGETO Academy, který proběhl 10.11. v Brně.
V ENGETO Academy jsme už uspořádali tři hackathony, takže jsem měli za to, že nás nemůže nic překvapit. Když se ale lístky na Python Hackathon vol. 4 vyprodaly během týdne a do Brna kvůli němu mířili  programátoři až z Prahy a Plzně, řekli jsme si, že to nesmíme podcenit.
Pro účastníky jsme připravili přes dvacet úloh v Pythonu. Od těch jednoduchých, například program, který určuje, zda je zadané číslo prvočíslem až po pěkně zapeklité rébusy. Zkušení programátoři měli za úkol například napsat program, který bude simulovat karetní hru Blackjack. Žádný pořádný hackathon se neobejde bez zkušených a ochotných mentorů. Proto jsme si na pomoc jsme si přizvali ajťáky z našich partnerských firem – Kiwi.com a Blue-infinity. Partnerům moc děkujeme, bez Vás by to nešlo smile
Sotva se účastníci zaregistrovali a připojili se k wifině, začali programovat. Rozjeli se jako lokomotiva! Kdybychom je neupozornili na oběd a večeři, makali by snad do rána! Na hackathonu jsme měli také čtyři workshopy, díky kterým se mohli zájemci dozvědět základy o unikátních technologiích. Workshopy byly zaměřené na koncepty v objektově orientovaném programování, Async/await, Traceback/PDB a Salesforce.
Před koncem akce proběhla závěrečná prezentace, kde pokročilí účastníci prezentovali své projekty. A bylo na co se dívat! Ať už šlo o zajímavou modifikaci hry Game of life nebo projekt, který pomocí scrapování veřejně dostupných webů spojuje ceny nemovitostí a ukazatele kvality života v Česku. Co se dělo dál? Afterparty! Přece jsme to museli pořádně zapít! Pivo, víno i něco tvrdšího teklo proudem a byl čas i na networking. Zkrátka konec, jak má být. Už se těšíme na další ročník!
Jakub Šustr

Jakub Šustr

V ENGETO Academy mám na starosti psaní blogů a veškerých dalších textů, které od nás můžeš kdekoliv přečíst. Když se budeš válet smíchy (doufám) nebo se mračit (doufám, že ne) nad našimi FacebookovýmiInstagramovými posty, věř, že v tom mám prsty.

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.