+420 731 184 623 info@engeto.com

Engeto podcast #2: Jak jsme objevili kouzlo hackathonů

Představ si obrovskou halu naplněnou 1800 ajťáky, kteří mají 48 hodin na to, aby vytvořili nějaký smysluplný projekt podle zadání. Ne, není to mission impossible, ale Junction 2017 — největší evropský hackathon ve finském Espoo. A právě o něm bude řeč ve druhém ENGETO podcastu.

O Junctionu, kterého se účastnili Pepa a Filip — ajťáci z ENGETO — jsme už psali. Ale největší evropský hackathon si zaslouží trochu víc pozornosti než jeden blogový příspěvek, nemyslíš?

 Pro ajťáky z ENGETO Academy nejsou hackathony žádnou novinkou, ale pro tebe je to možná španělská vesnice. Tak my ti tu vesnici trochu přiblížíme. Hackathon je akce, na které milovníci IT světa plní nejrůznější úkoly. To by nebylo nic světoborného, kdyby hackathon nebyl časově omezená záležitost.

Vymyslet aplikaci nebo nakódit program za 48 hodin totiž není žádná legrace. A v tom je kouzlo hackathonu. Hackathon je vlastně jedna veliká výzva. Ajťáci si v ní testují nejen své odborné znalosti, ale také kreativitu, práci v týmu a pod časovým tlakem.

Jestli se chceš dozvědět o hackathonech něco víc, určitě si pusť náš druhý podcast.

Související příspěvky

Čtyři linuxové příkazy, které nováčkům nedají spát

  Čtyři linuxové příkazy, které nováčkům nedají spát     Linux. Když s ním začínáš pracovat, některé příkazy jdou jako po másle. Ale u jiných strávíš věčnost a stejně je nezvládáš. No more. V tomto blogu najdeš detailní vysvětlení čtyř problémových příkazů z Linuxu....

číst více

Linux seriál #3: Pomůžou certifikáty k lepší kariéře v IT?

Linux seriál #3: Pomůžou certifikáty k lepší kariéře v IT? Skvělé vzdělání, různorodé pracovní zkušenosti, výborná doporučení. To jsou položky, které se skvěle vyjímají v každém životopise a potěší nejednoho personalistu na výběrovém řízení. Existuje spousta možností,...

číst více

Python seriál #2: Proč se vyplatí umět programovat Python

Python seriál #2: Proč se vyplatí umět Python Herní vývojář a datový analytik. Dva ajťáci, pomyslí si laik. Ehm... Nejen člověk z branže tuší, že tyto dvě osoby v jedné škatulce je jako míchání jablek s hruškami. Oba se věnují něčemu totálně odlišnému. Oba mají jiný...

číst více

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Přidej se k 300+ odběratelům

Přidej se k 300+ odběratelům

Naše blogy, tvůj mailbox.

Souhlasím se zpracovnáním osobních údajů v souladu s GDPR

Vítej v našem mailing listu :)