Engeto podcast #2: Jak jsme objevili kouzlo hackathonů

18

PROSINEC, 2017

Představ si obrovskou halu naplněnou 1800 ajťáky, kteří mají 48 hodin na to, aby vytvořili nějaký smysluplný projekt podle zadání. Ne, není to mission impossible, ale Junction 2017 — největší evropský hackathon ve finském Espoo. A právě o něm bude řeč ve druhém ENGETO podcastu.

O Junctionu, kterého se účastnili Pepa a Filip — ajťáci z ENGETO — jsme už psali. Ale největší evropský hackathon si zaslouží trochu víc pozornosti než jeden blogový příspěvek, nemyslíš?

 Pro ajťáky z ENGETO Academy nejsou hackathony žádnou novinkou, ale pro tebe je to možná španělská vesnice. Tak my ti tu vesnici trochu přiblížíme. Hackathon je akce, na které milovníci IT světa plní nejrůznější úkoly. To by nebylo nic světoborného, kdyby hackathon nebyl časově omezená záležitost.

Vymyslet aplikaci nebo nakódit program za 48 hodin totiž není žádná legrace. A v tom je kouzlo hackathonu. Hackathon je vlastně jedna veliká výzva. Ajťáci si v ní testují nejen své odborné znalosti, ale také kreativitu, práci v týmu a pod časovým tlakem.

Jestli se chceš dozvědět o hackathonech něco víc, určitě si pusť náš druhý podcast.

Související příspěvky

Linux seriál #2: Bez praxe se z tebe linuxák nestane. Nikdy

Linux Seriál #2: Bez praxe se z tebe linuxák nestane. Nikdy 19 BŘEZEN, 2018 V prvním díle našeho Linux seriálu sis mohl přečíst o třech nejvýznamnějších možnostech použití Linuxu. Vybral sis systémovou administraci, pojďme se na ni podívat detailněji. Začneš se učit,...

číst více

Linux seriál #1: Proč začít s Linuxem?

Linux seriál #1: Proč začít s Linuxem? 2 DUBEN, 2018 Linux je trend. Každý hledá Linux talenty. Recruiteři volají a píšou každému s linuxovými zkušenostmi, protože na trhu jsou tisíce neobsazených, ale přitom dobře placených pozic. Potřebuješ znát další důvody, proč...

číst více

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.