+420 770 639 863 (pracovni dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

ENGETO hackathon #1: Jak jsme tvořili weby

Teploměr ukazuje třicítku, psi se bijí o stín. Toužíš po chládku a studeném bazénu. A co my? Místo piva jsme otevřeli brněnský Impact Hub a uspořádali Hackathon. Akci, kde ajťáci po celý den namáhají mozkové závity při kódování. Cíl byl jasný — naučit je, jak vytvořit přehledný web, který jednou uvidíš a budeš se tam s potěšením vracet.

Brněnský Impact Hub praskal ve švech

Hackathon jsme pořádali poprvé. Nazvali jsme jej #hackyourstart a doufali, že dojde aspoň pár dobrých duší. Lístky jsme ale vyprodali už za pár dní. Say what?! Z nervozity jsme málem nespali.

Většina z více než šedesáti účastníků Hackathonu byla IT světem nepolíbená. A my měli jen deset mentorů. Chtěli jsme se maximálně věnovat již přihlášeným účastníkům a předat jim toho co nejvíc.

Proto jsme bohužel další zájemce odmítali. Do brněnského Impact Hubu sto ajťáků, kteří potřebují nějaký ten životní prostor, zkrátka nenarveš. A naučit šedesát lidí, jak nadesignovat solidní webovky, to je taky docela záhul.

Hackathon jako pohodová akce s nohama na stole? Si myslíš…

Budeme upřímní. Byl to boj. Účastníci se rvali únavou, která přecházela až v psychické vyčerpání. Zdolávali náročné úlohy, kterém jsme pro ně připravili. Jedenáct hodin, tedy šest set šedesát minut, kódovali. Po celou dobu jim mentoři a partneři předávali klíčové know-how o programování a webdesignu.

Kromě toho byla řeč o základech HTML, CSS, JavaScript, SEO, ale i grafických programech. Že je teorie nuda? To my dobře víme, a tak jsme naše nové talenty rovnou postavili před praktickou výzvu, a to vytvořit web.

Účastníci se popasovali také s implementací blogu a galerie nebo týmovou prací. Jasnou mysl a přísun kreativních myšlenek zajišťovaly plechovky energeťáků od společnosti Red Bull. Některé jedince jsme ale museli krotit — Red Bullem se posilňovali tak moc, až jsme se báli, že se vznesou, i když tomu nikdo z nás ve skutečnosti nevěří.

Rozkaz zněl jasně: naprogramuj funkční webovky

Kdybychom jedenáct hodin seděli u kódování a nic by z toho nezůstalo, asi bychom se museli střelit do nohy. To by byla promarněná sobota. A noha.

Proto jsme uspořádali mezi týmy soutěž o nejvymazlenější web pro reálný projekt Inspirativní rána. Každý tým měl jiné představy o nejlepším webu, vyhrát ale mohl jen jeden tým. Koukni se, jaký web se dá vytvořit za pouhých jedenáct hodin soustředěné práce.

Programování je super, ale party jakbysmet

Když někteří konečně pohnuli ztuhlými prsty od neustálého bušení do klávesnice, vypukla afterparty s networkingem účastníků. Věříš, že ajťáci jsou nenapravitelní asociálové? Omyl. Někteří kalili až do rána.

Přežili to s námi, dokonce se i něco naučili, a to je pro nás lepší než medaile ze Spartan Race. Těšíme se na tebe na dalším hekáči!

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.